بازی The Last of Us Part 2 رسماً تاخیر خورد

«به زمان بیشتری برای افزایش کیفیت بازی نیاز است»
The Last of Us
پیش نمایش بازی The Last of Us 2 | مرگ تلخ معصومیت

پس از شایعه‌ای که امروز در مورد تاخیر بازی The Last of Us Part 2 جدیدترین ساخته ناتی داگ (Naughty Dog)، تا بهار ۲۰۱۹ منتشر شد، حال سونی رسما این موضوع را تایید کرد. همچنین تاریخ انتشار جدید این بازی انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۴، نهم خرداد ماه ۱۳۹۹ مصادف با ۲۹ می ۲۰۲۰ میلادی اعلام شده است. این با تاریخ انتشار قبلی بازی که ۲۱ فوریه ۲۰۲۰ اعلام شده بود، کمی بیشتر از سه ماه فاصله دارد. طبق اظهارات نیل دراکمن (Neil Druckmann) در بلاگ پلی‌استیشن، این تاخیر در زمانی عجیب اتفاق افتاده است. همین یک ماه پیش بود که تاریخ عرضه بازی مشخص شد.

مطلب مرتبط: صحبت‌های Neil Druckmann درباره‌ی داستان بازی The Last of Us Part 2

نیل دراکمن در خصوص این تاخیر اظهار داشت:

با این حال طی چند هفته گذشته، همچنان که به اتمام توسعه بخش‌های مختلف بازی نزدیک می‌شدیم، به این نتیجه رسیدیم که زمان کافی برای رساندن کل بازی به آن سطحی از پُلیش که ما آن را کیفیت ناتی‌ داگ می‌نامیم، در اختیار نداریم. در این مرحله ما با دو گزینه مواجه بودیم: سرسری گرفتن بخش‌هایی از بازی و یا اختصاص دادن زمان بیشتر. ما گزینه دوم را انتخاب کردیم و این تاریخ عرضه جدید، به ما اجازه می‌دهد تا همه بخش‌ها را آنطور که می‌خواهیم به اتمام برسانیم و در عین حال استرس وارد بر تیم را کاهش دهیم.

اگر چه خیالمان راحت شد که مجبور نیستیم هدف خود را سرسری بگیریم، با این وجود از این که نتوانستیم از پیش آمدن این وضعیت جلوگیری کنیم، ناامید شده‌ایم. ما امیدوار بودیم که بتوانیم آن میزان از پُلیشی که در نظر داریم را پیش‌بینی کنیم ولی وسعت و دامنه این بازی از ما پیشی گرفت. ما از ناامید کردن طرفدارانمان متنفریم و از این بابت عذرخواهی می‌کنیم.

The Last of Us Part 2

نیل دراکمن: این تاریخ عرضه جدید، به ما اجازه می‌دهد تا همه بخش‌ها را آنطور که می‌خواهیم به اتمام برسانیم و در عین حال استرس وارد بر تیم را کاهش دهیم.

دراکمن در ادامه از طرفداران بابت «صبری که به خرج می‌دهند و پشتیبانی مداومشان» قدردانی کرد.

این اولین باری نیست که شاهد چنین تاخیرهایی از جانب ناتی داگ هستیم. بازی Uncharted 4: A Thief’s End به دلیل تغییراتی که در تیم توسعه بازی پیش آمد و جدا شدن ایمی هنینگ (Amy Hennig) از استودیو، چند باری تاخیر خورد. به نظر نمی‌رسد که این تاخیرهای چندباره در مورد بازی The Last of Us Part 2 دوباره تکرار شود، بنابراین امیدواریم که بازی در خرداد ماه سال آینده به دستمان برسد.

مطلب مرتبط: بازی The Last Of Us Part 2 | جمع بندی اخبار، جزئیات گیم پلی و داستان بازی

بازی The Last of Us Part 2 یک عنوان جاه‌طلبانه برای استودیوی ناتی داگ به شمار می‌رود و از بازی قبلی حدوداً ۵۰ درصد بزرگتر است. تمرکز بر روی کمپین داستانی بازی، یکی از دلایلی است که چرا بخش چندنفره در زمان عرضه بازی در دسترس نخواهد بود. امیدواریم که چنین تاخیرهایی را در مورد سایر عناوین موردانتظاری که سال آینده منتشر می‌شوند، شاهد نباشیم.

دسته بندی
اخبار بازیپلی استیشنمطالب
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link