Sony تاریخ عرضه کنسول PS5 را به همراه اطلاعات جدیدی از این کنسول منتشر کرد

از تکنولوژی جدید دسته‌ی کنسول PS5 و بازی‌های مهم این کنسول رونمایی شد
PS5
PS5

از طریق یک پست بلاگ در وبسایت PlayStation، شرکت Sony Interactive Entertainment رسما اعلام کرد که کنسول PS5 در اواخر سال ۲۰۲۰ و در فصل تعطیلات عرضه خواهد شد. این اولین باریست که سونی به طور رسمی یک تاریخ انتشار دقیق برای کنسول نسل بعدش را اعلام کرده است. همچین این نخستین بار است که سونی تایید کرده که نام کنسول نسل بعدش PlayStation 5 است.

در این پست همچنین به دو نوآوری در دسته کنسول PS5 هم اشاره شده است. دسته‌ی PS5 از تکنولوژی haptic feedback استفاده می‌کند، که این مورد جایگزین تکنولوژی Rumble شده است. آقای Jim Ryan رئیس و CEO کنونی کمپانی در مورد این تکنولوژی صحبت می‌کند:

با استفاده از Haptics، شما بازخورد بسیار گسترده‌تری از محیط اطراف و اعمالتان در بازی دریافت می‌کنید. پس تصادف کردن با یک دیوار در یک مسابقه احساس بسیار متفاوتی نسبت به یک تکل در بازی فوتبال خواهد داشت. شما حتی از بافت‌های مختلف، احساس متفاوتی مانند پا گذاشتن در یک زمین گِلی یا رد شدن از یک چمنزار دریافت خواهید کرد.

دومین نوآوری «تریگرهای تطبیقی» است که دکمه‌های L2 و R2 را برای سازندگان قابل برنامه‌ریزی می‌سازد. سازندگان اکنون می‌توانند میزان مقاومت این تریگرها را بسته به عملی که این دکمه‌ها در بازی تنظیم شده‌اند یا موقعیتی که بازیکن در آن قرار دارد، تغییر دهند.

سونی در این پست بلاگ تایدد کرده است که برخی از سازندگان هم‌اکنون نسخه‌ی اولیه این دسته‌ها را دریافت کرده‌اند.

آخرین پاراگراف این پست نیز از سه بازی بزرگ PS4 که برای PS5 نیز عرضه می‌شوند، صحبت می‌کند. بازی‌های Death Stranding، The Last of Us Part II و Ghost of Tsushima. در آخر نیز اعلام شد که ما اطلاعات بیشتری از این کنسول و مشخصاتش تا زمان عرضه‌ی آن در سال ۲۰۲۰ دریافت خواهیم کرد. همچنین  رایان این شایعه که بازی Ghost of Tsushima یک عنوان نسل بعد است را رد کرد و این بازی برای کنسول PS4 عرضه خواهد شد.

بازی Death Stranding در تاریخ ۸ نوامبر و عنوان The Last of Us Part II در تاریه ۲۱ فبریه عرضه می‌شوند. بازی Ghost of Tsushima نیز فعلا تاریخ انتشار مشخصی ندارد.

دسته بندی
اخبارپلی استیشنمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط