Rockstar North به دنبال استخدام نیرو برای توسعه یک بازی جهان باز

این بازی شخصیت محور بوده و برای کنسول‌های نسل بعد عرضه می‌شود
استودیوی Rockstar North
استودیوی Rockstar North

استودیوی Rockstar North سازنده سری بازی‌های Grand Theft Auto و Red Dead Redemption که اخیرا بازی Red Dead Redemption 2 را بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه کرد، اخیرا نشانه‌هایی ارائه داده که حاکی از توانایی‌های این استودیو در کار با فناوری نسل بعد است. به تازگی یک لیست شغلی بر روی وب‌سایت این استودیو منتشر شده که نشان می‌دهد آن‌ها به طور جدی به دنبال فناوری‌های نسل بعد هستند. در حال حاضر این استودیو به دنبال برنامه‌نویسی است که بتواند در ساخت سیستم‌های انیمیشنی برای توسعه یک بازی جهان باز نسل بعدی، به آن‌ها کمک کند.

مطلب مرتبط: RockStar از ویژگی‌های نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 می‌گوید

این لیست که توسط سایت PlayStation Universe کشف شده است، به یک برنامه‎‌نویس سیستم‌های انیمیشنی اشاره دارد. Rockstar North در بخشی از توضیحات مربوط به این شغل اظهار داشته است:

ما به دنبال یک مهندس باتجربه و مستعد هستیم که به ما در ساخت سیستم‌های انیمیشنی پیشرفته برای بازی‌های جهان باز و شخصیت محور بزرگ  کمک کند.

بازی Grand Theft Auto V

بازی Grand Theft Auto V در مجموع بیش از ۱۱۵ میلیون نسخه فروش داشته است؛ بنابراین ساخت دنباله‌ای برای آن، اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد.

راک استار در ادامه و در زیر تیتر «آنچه انجام می‌دهیم» نوشته است:

Rockstarیک تیم جهانی از برنامه‌نویسان و محققانی است که در راه گسترش مرزهای انیمیشن شخصیتی بر روی سخت‌افزارهای نسل بعد، با همدیگر همکاری می‌کنند.

این اولین باری است که Rockstar North صریحاً به ساخت یک بازی جدید بر روی کنسول‌های نسل بعد اشاره می‌کند. بازدهی آن‌ها در طول نسل فعلی، کمتر از نسل‌های قبلی بوده است؛ بازی Red Dead Redemption 2 تنها عنوانی است که این توسعه‌دهنده به طور کامل برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان عرضه کرده است و در کنار آن‌ها شاهد عرضه نسخه‌ای بهبودیافته‌تر از بازی Grand Theft Auto V بر روی این کنسول‌ها بودیم. هر دوی این بازی‌ها شامل بخش آنلاین نیز می‌شوند که پرداخت‌های درون برنامه‌ای آن‌ها، درآمد بسیار زیادی برای شرکت مادر Rockstar، یعنی تیک تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) به ارمغان داشته است.

اگر چه این احتمال وجود دارد که راک استار به دنبال توسعه نسخه نسل بعدی بازی Red Dead Redemption 2 باشد، با این وجود ادبیاتی که در این لیست شغلی به کار رفته است، به ساخت عنوانی کاملاً جدید اشاره دارد. آن‌ها به دنبال شخصی هستند که «پایپ لاین و ابزارها و یک سیستم انیمیشنی اجرایی در سطح بالا را توسعه و گسترش دهد و در نگهداری و پشتیبانی از آن نقش داشته باشد». همچنین بایستی بتواند «ویژگی‌های طراحی‌شده، جدید و بهینه سیستم‌های انیمیشنی را پیاده‌سازی کرده و آن‌ها را با سیستم‌های انیمیشن، گیم‌پلی و هوش مصنوعی فعلی این استودیو ترکیب کند».

مطلب مرتبط: نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 دقیقاً همان چیزی است که انتظار دارید

احتمال بسیار زیادی وجود دارد که عنوان بعدی راک استار، بازی Grand Theft Auto 6 باشد. پنج سال از زمان عرضه بازی Grand Theft Auto V بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان گذشته است؛ عنوانی که یک سال بعد از عرضه خود بر روی پلی‌استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰، بر روی کنسول‌های نسل فعلی نیز منتشر شد. بازی Grand Theft Auto V در مجموع بیش از ۱۱۵ میلیون نسخه فروش داشته است و این موضوع آن را به یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ صنعت بازی‌سازی تبدیل می‌کند؛ بنابراین ساخت دنباله‌ای برای آن، اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد.

دسته بندی
اخبار بازیایکس باکسپلی استیشنکامپیوترمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط