Ready or Not فیلم ترسناکی نیست که شما انتظارش را دارید

فیلمی گه تفاوت زیادی با دیگر آثار ترسناک دارد!
Ready or Not
Ready or Not

تماشاچیان انگلستان باید بیش از یک ماه دیگر صبر کنند تا بتوانند فیلم ترسناک آمریکایی «Ready or Not» را در سینماها ببینند، اما احتمالاً از چیزی که می‌بینند سوپرایز خواهند شد. در یک کلام، فیلم Ready or Not درباره تازه عروسی به نام Grace (با بازی Samara Weaving ستاره فیلم Home and Away) است که بدترین شب عروسی‌اش را تجربه می‌کند، چون خانواده‌ی همسرش قصد دارند تا او را شکار کرده و بکشند.

این موضوع تماماً درباره رسم قدیمی این خانواده است که هر عضو جدید باید در شب ازدواجش این بازی را انجام دهد، همین رسم به صورت مرموزی باعث شده است تا این خانواده به طور غیرقابل باوری ثروت زیاد خود را تضمین کنند. متأسفانه گریس، کارت Hide and Seek (قایم شدن) را برمی‌دارد، بازی‌ای که نیازمند قربانی کردن یک انسان است، و فرد را به یک مبارزه‌ بقا تا سرحد مرگ دعوت می‌کند. ولی داستان فیلم Ready or Not، آنطوری که انتظار دارید پیش نمی‌رود.

Ready or Not

Ready or Not / Samara Weaving

در خلاصه داستان و تریلر خونین فیلم می‌بینیم که Grace به طرز وحشتناکی کتک می‌خورد (احتمالاً تا سر حد مرگ)، با دیدن این دو احتمالاً به ذهن شما خطور می‌کند که فیلم Ready or Not، عنوانی ترسناک و به نوعی «ما در مقابل آن‌ها» است. شما فکر می‌کنید که Grace هیچ انتخابی به جز مبارزه در مقابل این خانواده ندارد، در این راه نیز همسر جدیدش در سمت او قرار گرفته و تلاش می‌کند تا در این مراسم ترسناک خانواده‌اش، به او کمک کند.

با این وجود، فیلم Ready or Not باهوش‌تر از این است که طبق افکار شما پیش برود. در ادامه مقدار زیادی از داستان فیلم را اسپویل می‌کنیم، پس اگر نمی‌خواهید داستان فیلم را قبل از دیدن آن بفهمید، از خواندن ادامه مطلب خودداری کنید.

Control

خطر اسپویلر

به محض اینکه Grace موقعیت خودش را متوجه می‌شود، به سرعت وارد حالت فرار شده و به دنبال راهی برای خروج از عمارت می‌گردد. Alex همسر او (با بازی Mark O’Brien) سعی می‌کند تا به Grace کمک کند، به اتاق کنترل رفته و تمام درها و پنجره‌ها را باز می‌کند. او در این مسیر موفق می‌شود اما خانواده‌اش از خیانت او خبردار می‌شوند و الکس را زندانی می‌کنند.

Ready or Not

خانواده‌ی الکس در فیلم Ready or Not

در نقطه‌ای، Grace (در حالیکه قصد فرار از آشپزخانه را دارد) از اتاقی رد می‌شود که الکس در آن زندانی شده است. در این نقطه، شما حدس می‌زنید که او به جای فرار کردن از آن جهنم، احتمالاً برای نجات الکس به عمارت برمی‌گردد، تنها برای اینکه فیلم ترس بیشتری را به تماشاچی القا کند.

فیلم Ready or Not سعی می‌کند تا انتظارات شما را برآورده نکرده و به جای آن که Grace همسرش را نجات دهد، از این مخمصه فرار می‌کند. تمام تصمیماتی که Grace می‌گیرد، به جای تحمیل هرگونه مبارزه با عقب‌نشینی، به طور مدوام برپایه فرار او تنظیم شده‌اند. احتمالاً دفعات زیادی در فیلم‌های ترسناک، واکنش ما در مقابل تصمیمات کاراکتر اصلی فیلم این است: «چرا او تنها فرار نمی‌کند؟»

Grace در این فیلم تصمیمات احمقانه‌ای نمی‌گیرد – فرار همیشه اولویت  اول او بوده است. قطعاً، با پیشروی فیلم Ready or Not، لحظاتی وجود دارد که Grace برای فرار خودش، انتخابی جز مبارزه ندارد، اما او هیچوقت به خشونت علیه خشونت متوسل نمی‌شود. Grace شخصیتی است که می‌توانیم کاملاً با او وفق پیدا کنیم، هرگز از انتخاب‌های او ناامید نشویم و همیشه در سمت او هستیم.

اجرای بینظیر Samara Weaving در این نقش، به فیلم کمک می‌کند تا جنبه‌های تاریک او را نیز ببینیم. ما در ده دقیقه پایانی فیلم، صحنه‌های ظالمانه و ترسناکی را از او می‌بینیم، که یکی از سرگرم‌کننده‌ترین پایان‌های عناوین امسال را رقم می‌زند.

در قسمت زیر می‌توانید تریلر فیلم ترسناک Ready or Not را مشاهده کنید:

سعی کردیم در این مطلب تمام داستان فیلم را لو ندهیم. پس در زمان مشاهده‌ی فیلم Ready or Not، منتظر صحنه‌های غیرقابل پیش‌بینی باشید. نظر شما درباره فیلم Ready or Not چیست؟ آیا حرکت برخلاف اصول و سنت فیلم‌های ترسناک، جذابیت فیلم را بیشتر می‌کند؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار سینمامطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط