Hidetaka Miyazaki اعلام کرد که ساخت Bloodborne 2 تصمیم او نیست

ساخت دنباله‌ی بازی Bloodborne تنها با تصمیم میازاکی نیست و به عوامل بیشتری بستگی دارد!
Bloodborne
Bloodborne

اگر شما هم مثل من طرفدار سری بازی‌های Dark Souls هستید، احتمالاً چند سالی است که از خود این سوال را می‌پرسید: «چه زمانی بازی Bloodborne 2 (بلادبرن ۲) منتشر خواهد شد؟» بازی اصلی، که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، یکی از بهترین آثار FromSoftware در این ژانر محسوب می‌شود، به همین دلیل از همان ابتدا می‌توانستیم ساخت یک دنباله برای این بازی را در نظر بگیریم. البته همه چیز به این سادگی نیست، و Hidetaka Miyazaki، رئیس FromSoftware نیز دوباره این موضوع را اعلام کرده است.

در مصاحبه‌ی جدیدی با GameSpot برزیل، از میازاکی پرسیدند که پس از گذشت این چند سال، او دوست دارد تا چه چیزی را از بازی بلادبرن تغییر دهد. او در جواب این سوال گفت که اگر بخواهد چیزی را از این بازی تغییر دهد، قطعاً Chalice Dungeons و Blood Gems در بازی Bloodborne خواهد بود. سپس به میازاکی پیشنهاد دادند که این تغییرات را در بازی Bloodborne 2 اعمال کند. او با خنده در جواب گفت: «Bloodborne 2 … متاسفانه، من کسی نیستم که برای اینکار تصمیم می‌گیرد.»

bloodborne

تصویری از Hidetaka Miyazaki

برای کسانی که آگاهی ندارند، باید بگوییم که تصمیم ساخت بازی بلادبرن ۲ به آسانی گرفتن تصمیم برای آغاز توسعه این بازی توسط استودیوی FromSoftware نیست. حتی با اینکه استودیوی FromSoftware بازی اصلی را ساخته، ولی Sony صاحب اصلی این IP است. یعنی برای ساخت یک دنباله برای این بازی، این Sony است که تصمیم ساخت آن را می‌گیرد.

البته ساخت دنباله‌ی Bloodborne چیزی نیست که تنها Sony در ساخت آن دخیل باشد. بازی اصلی یکی از موفق‌ترین عناوین PS4 محسوب می‌شود، یعنی سونی به احتمال زیاد ایده‌ی ساخت یک بازی جدید را در این فرانچایز به کلی کنسل نمی‌کند. درحالیکه بیانیه‌ی Miyazaki نشان دهنده‌یی علاقه‌ی او به ساخت بازی Bloodborne 2 است، پس در نظر بگیرید اگه میازاکی پیشنهاد ساخت این بازی را به سونی بدهد، این استودیو قطعاً توسعه بازی Bloodborne 2 را در برنامه‌های خود قرار می‌دهد. دوباره می‌گویم، این تنها یک حدس و گمان است.

من هنوز هم امیدوار هستم که سونی روزی به ساخت بازی بلادبرن ۲ چراغ سبز نشان می‌دهد، اما نمی‌توانم با اطمینان بگویم که استودیو FromSoftware مسئولیت توسعه این عنوان را برعهده خواهد داشت. با این وجود که من علاقه‌ای به ساخت این بازی توسط دیگر استودیوها ندارم، ولی باید اضافه کنم که سونی قصد ندارد تا فاصله‌ی زیادی بین ساخت دنباله و بازی اصلی ایجاد شود و از طرفی نیز استودیوی FromSoftware در حال حاضر مشغول توسعه‌ی عناوین دیگری است. تنها زمان می‌تواند حقیقت این ماجرا را مشخص کند.

در همین حال، استودیوی FromSoftware و Miyazaki برروی ساخت بازی Elden Ring تمرکز کرده‌اند، که پروژه‌ی بزرگ بعدی این توسعه‌دهنده خواهد بود. از زمان مراسم E3 2019 هنوز اطلاعات جدیدی از این بازی منتشر نشده است، اما امیدوار هستیم که به زودی خبرهایی این عنوان منتشر خواهد شد.

نظر شما درباره ساخت دنباله‌ی بازی بلادبرن چیست؟ آیا از تجربه‌ی بازی Bloodborne لذت برده‌اید؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار بازیپلی استیشنمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط