Evo 2019 | مهم ترین اتفاقات رویداد EVO 2019

یک آخر هفته‌ی فوق العاده‌ی دیگر برای بازی‌های مبارزه‌ای
EVO 2019
EVO 2019

EVO 2019 یک بار دیگر بهترین بازیکنان بازی‌های مبارزه‌ای جهان را دور هم جمع کرده و یک آخر هفته‌ی جذاب دیگر را برای طرفداران این سبک از بازی‌های ویدیویی رقم زده است. تجربه‌ای هیجان‌انگیز، هم برای شرکت کنندگان و هم برای تماشاگران رویداد سالانه‌ی Evolution Championship Series.

ایستگاه بازی،در این مطلب منتخبی از پنج لحظه‌ی ماندگار و هیجان انگیز EVO 2019 را برای شما جمع آوری کرده و نگاهی به مهم‌ترین اتفاقات رویداد امسال Evolution Championship داشته است.

تغییر برنامه‌ی Dragon Ball FighterZ و موکول شدن این بازی به تایم آخر مسابقات

Dragon Ball FighterZ

این حجم از محبوبیت بازی Dragon Ball FighterZ در بین مخاطبان EVO آن هم تنها بعد از گذشت یک سال، واقعاً حیرت انگیز است. سال گذشته و در در خلال مرحله‌ی نهایی مسابقات Dragon Ball FighterZ، شاهد ثبت رکورد جدیدی در تعداد بینندگان یک مسابقه، در Evolution Championship بودیم.

اما امسال، ظاهراً به دلیل تغییر در مدت زمان برگزاری مسابقات، برنامه‌ی Dragon Ball FighterZ از شنبه به بعد از ظهر یکشنبه منتقل شد. این تصمیم که بر اساس اخبار منتشر شده، در لحظات آخر مراسم اتخاذ شده، با این که تأثیر زیادی در تعداد مخاطبان این بازی داشت، خللی در میزان موفقیت این بازی در رویداد امسال EVO ایجاد نکرد.

همانطور که انتظار می‌رفت، در دور ۸ تیم برتر، شاهد صعود مقتدرانه‌ی آن به صدر جدول مسابقات بودیم. در دیدار نهایی، بار دیگر فینال بزرگ سال ۲۰۱۸ بین Kushida”GO1″Goichi و Mcleon”Sonic Fox”Dominique  تکرار شد اما با این تفاوت که ساختار تیم ها به دلیل تغییرات بازی نسبت به سال قبل کمی متفاوت شده بود.

در راند اول بازی، به نظر می‌رسید که SonicFox با برتری ۲:۰ کار آسانی را در پیش دارد اما Goichi دوست نداشت که یک حریف راحت برای SonicFox باشد. در واقع تلاش سخت Goichi نتیجه‌ای فراتر از این را به دنبال داشت. او اینبار به تلافی شکست سال گذشته، با اعمال فشار شدید و استفاده از آخرین کاراکتر باقی مانده‌ی خود یعنی Kid Goku موفق شد تا نتیجه‌ی ۲:۰ را برگردانده و کل تیم SonicFox را از دور خارج کند. Sonic دیگر توانایی برگرداندن این نتیجه را نداشت و نهایتاً این Goichi بود که به عنوان قهرمان مسابقات Dragon Ball FighterZ در EVO 2019 معرفی شد.

این مسابقه، یکی از هیجان انگیزترین بازی‌های رویداد EVO 2019 بود. به طوری که در اواخر بازی، بینندگان همگی نیم خیز شده و از شدت استرس سکوت کرده بودند. در پایان بازی، یک سوال مهم ذهن هواداران را مشغول کرده بود. این که چرا تایم اول روز یکشنبه برای اشتراک این تجربه‌ی هیجان انگیز در اختیار Dragon Ball FighterZ قرار نگرفته بود. به هر حال، امیدواریم سال آینده شاهد بازگشت این عنوان محبوب به کانون توجهات باشیم.

 

در پایان بازی، یک سوال مهم ذهن هواداران را مشغول کرده بود. این که چرا تایم اول روز یکشنبه برای اشتراک این تجربه‌ی هیجان انگیز در اختیار Dragon Ball FighterZ قرار نگرفته بود

 

پیشتازی SonicFox در Mortal Kombat

Mortal Kombat

وقتی صحبت از بازی‌های NetherRealm به میان می‌آید، می‌توان به جرأت جامعه‌ی کاربران آن را به دو دسته‌ی SonicFox و بقیه‌ی جهان تقسیم کرد. با این که این بازیکن برترِ تشکیلات ورزش های الکترونیک Echo Fox در بازی‌ها و رشته‌های زیادی شرکت دارد، فهرست بازی‌های NetherRealm برای او در اولیت نخست قرار دارد. در واقع اولین و مهم‌ترین افتخار SonicFox به این بازی‌ها مربوط می‌شود. در EVO 2019 نیز، SonicFox خود را به بازی فینال رسانده و در مقابل رقیب و دوست قدیمی خود، Ryan “Dragon” Walker قرار گرفت.

جالب‌ترین اتفاق این رویداد، تقابل مجدد این دو بازیکن بعد از رویارویی در فینال مسابقات CEO 2019 بود. Dragon در دور یک هشتم نهایی موفق شده بود در بازی رودر رو و با استفاده از Cetrion به راحتی SonicFox را شکست دهد. SonicFox در آن مسابقه از کاراکتر Cassie Cage استفاده می‌کرد. Sonic برای جبران این شکست به استفاده از Jacqui Briggs روی آورده بود اما وقتی متوجه شد که کفه‌ی ترازو همچنان به سمت Dragon سنگینی می‌کند، بار دیگر با Cassie برگشته و اینبار موفق به شکست رقیب قدیمی خود در فینال بزرگ شد.

جالب ترین اتفاق این رویداد، تقابل مجدد SonicFox و Dragon بعد از رویارویی در فینال مسابقات CEO 2019 بود
در دیدار مجدد این دو در EVO 2019، هر دو رقیب  تصمیم گرفتند با همان کاراکترهای قبلی به مسابقه قدم بگذارند. اما این بار SonicFox شناخت بسیار خوبی از رقیب خود کسب کرده بود و دیگر خبری از کتک خوردن Cassie Cage نبود. Sonic حتی در دقایقی از بازی به حرکات نمایشی و کسب امتیازات Brutality روی آورده بود. در نهایت SonicFox موفق شد نشان دیگری از قهرمانی در مسابقات NetherRealm را به کلکسیون افتخارات خوداضافه کند.

با یک نگاه کوتاه به تاریخچه‌ی مسابقات Mortal Kombat می‌بینیم که هیچ بازیکنی عملکرد بهتری از SonicFox نداشته و با این که طرفداران و متقاضیان این بازی نسبت به بسیاری از عناوین موجود در این مسابقات بیشتر است، همچنان می‌توان SonicFox را به عنوان بهترین بازیکن جهان به حساب آورد. همانطور که خود SonicFox می‌گوید:

“فراموش نکنید، من بهترین بازیکن MK11 بر روی زمین هستم !”

و اگر روزی این جمله را فراموش کردید، او مجدداً این قضیه را به شما اثبات خواهد کرد.

عملکرد ضعیف Street Fighter V

حضور Xavier Woods در کنفرانس Capcom

گاهی اوقات همه چیز دست به دست هم می‌دهد تا یک اتفاق ناگوار رخ دهد. و این اتفاق برای Capcom، کنار رفتن Street Fighter از کانون توجهات در EVO 2019 بود. قبل از این که Capcom به دنبال برنامه ریزی برای حضوری بهتر در مسابقات امسال EVO باشد، Valve Games با اسپویل کردن رونمایی بزرگ این کمپانی در رویداد امسال EVO همه چیز را خراب کرد. علاوه بر مسابقات و رقابت‌های مراسم‌هایی مانند Evolution Championship، یکی دیگر از جنبه‌های جذاب این رویدادها، رونمایی توسعه دهندگان بزرگ صنعت بازی از آخرین محصولات خود است. Copcom نیز قصد داشت تا با معرفی سه کاراکتر جدید در بازی Street Fighter V طرفداران خود را حسابی سورپرایز کند. اما تنها چند روز مانده به برگزاری مراسم، Valve با انتشار ویدیویی حاوی اطلاعات اسپویل کننده، تمام برنامه‌های مخفی Capcom را فاش کرد.

 

قبل از این که Capcom به دنبال برنامه ریزی برای حضوری بهتر در مسابقات امسال EVO باشد، Valve Games با اسپویل کردن رونمایی بزرگ این کمپانی در رویداد امسال EVO همه چیز را خراب کرد

 

بعد از این اتفاق، Street Fighter V در بعد ازظهر روز یکشنبه، حضور بسیار کمرنگ‌تری نسبت سال گذشته داشت و برنامه‌ی Capcom بدون سر و صدا رونمایی شد. در واقع حضور این کمپانی در EVO 2019 به منزله‌ی یک شکست بوده و ضربه‌ی بزرگی به اعتبار و جایگاه Street Fighter در میان بازی‌های این سبک وارد کرد.

با این که این اتفاق، Street Fighter را در پایین‌ترین جایگاه در بین سایر بازی‌ها قرار داد، خوشبختانه دیگر راهی به جز بالا رفتن برای آن وجود نداشت. مرحله‌ی ۸ بازیکن برتر برای بازی Street Fighter یکی از نقاط قوت حضور آن در EVO 2019 بود. Yoshinori Ono، تهیه کننده‌ی این بازی قبلاً هم اعلام کرده بود که در پی انتشار اطلاعات مراسم آن‌ها در EVO 2019 ممکن است برنامه‌ی سخنرانی خود را کنسل کند. اما این برنامه با حضور Xavier Woods ستاره‌ی مطرح بازی‌های WWE آمریکا، حال و هوای دیگری به خود گرفت. این برنامه نهایتاً به یک گفتگوی صمیمی با هواداران و عذرخواهی بابت اتفاقات اخیر منجر شد. در پایان Ono وعده‌ی انتشار محتوایی جدیدی را برای SFV داشته و به گونه‌ای از آن‌ها دلجویی کرد.

بعد از این مراسم، بازیکنان Street Fighter V به میدان مسابقه آمدند و تا مسابقه‌ی نهایی اتفاق غیر معمولی را شاهد نبودیم. اما در فینال این بازی‌ها، نمایش کاملی از استقامت و پایداری Masato “Bonchan” Takahashi را شاهد بودیم. این بازیکن بعد از شکست در فینال بازی‌های Ultra Street Fighter IV در سال ۲۰۱۴، بعد از پنج سال مجدداً خود را به بازی نهایی رسانده و با تکمیل مأموریت خود، صحنه را به عنوان قهرمان ترک کرد.

شاید اشتباه در اعلام نام قهرمان این مسابقات را بتوان به عنوان سمبلی از حضور نا امید کننده‌ی Capcom و بازی Street Fighter V در رویداد امسال EVO در نظر گرفت. اما مطمئناً Capcom و تیم توسعه دهندگان Street Fighter به تلاش سخت خود ادامه خواهند داد تا مجدداً شاهد بازگشت این سری به شکوه و افتخار سابق خود باشیم.

درخشش همیشگی Tekken

Arslan Ash قهرمان پاکستانی Tekken 7

از سوی دیگر، شاهد ادامه‌ی درخشش و موفقیت‌های Tekken 7 در دنیای بازی‌های مبارزه‌ای بودیم. امسال با بیش از ۲۵۰,۰۰۰ بیننده، شاهد یکی از بهترین عملکردهای Tekken 7 در تاریخ رقابت‌های این بازی رقم خورد. شاید هیچ چیزی به اندازه‌ی فینال بازنده‌ها بین Joe Min “Knee” Bae و Hoa “Anakin” Luu نتوانست به خوبی فلسفه‌ی مقاومت را در بازی‌های Tekken به تصویر بکشد. Anakin تنها چند سانتی متر با رسیدن به فینال بزرگ فاصله داشت اما این که Knee را به عنوان اسطوره‌ی بازی‌های Tekken می‌شناسند، دلیل مشخصی دارد. Knee در این بازی موفق شد تا با برگرداندن نتیجه‌ی ۲:۰ نهایتاً حریف را ناک اوت کرده و به فینال راه پیدا کند. اما گذشته از تمام این اتفاقات، یک بازیکن ناشناس موفق شد تا بالاتر از همه، و در جایگاه نخست مسابقات قرار گیرد و او کسی نبود جز Arslan Ash از کشور پاکستان.

 

یک بازیکن ناشناس موفق شد تا بالاتر از همه، و در جایگاه نخست مسابقات قرار گیرد و او کسی نبود جز Arslan Ash از کشور پاکستان

 

اگر تاکنون نام Arslan Ash به گوش شما نرسیده است، دلیل مشخصی دارد. این بازیکن پاکستانی به دلیل شرایط مالی و امنیتی قادر به سفر خارجی نبوده و نمی‌توانست در مسابقات بین المللی Tekken شرکت کند. در واقع تنها مسابقاتی که Arslan موفق به حضور در آن شده، بازی‌های Thaiger Uppercut بوده، که به راحتی در آن قهرمان شده است.

اما امسال Arslan موفق شد تا در رویداد EVO 2019 حاضر شود و به محض شروع بازی‌ها، تک تک رقبا را یکی پس از دیگری جارو کرده و با اقتدار به فینال رسید. Arslan در این مسیر موفق شد تا با پیروزی در برابر Anakin، Maquis “Shadow 20z” Jordan، Jeannail “Cuddlecor” Carter، Takumi “Noroma” Hamasaki و Knee بدون متحمل شدن حتی یک شکست، مقتدرانه قهرمان بازی‌های Tekken 7 شود.

Arslan قبل از حضور در EVO 2019 در رده بندی جهانی بازی‌های Tekken در رتبه‌ی ۴۲ ام جهان قرار داشت که مطمئناً بعد از نتیجه‌ی این بازی‌ها تغییر خواهد کرد. حالا او در حال آماده سازی خود برای حضور در مسابقات Tekken World Championship است و دیگر هیچ کس این سوپراستار پاکستانی را دست کم نخواهد گرفت.

فاصله گرفتن MKleo از سایرین در بازی Super Smash Bros. Ultimate

Leonardo “MKLeo” Lopez قهرمان Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate امسال شانس درخشش در رویداد اصلی EVO 2019 را داشت و با هدف جذب مخاطب به این مسابقات قدم گذاشته بود. چهره‌ی شرکت کنندگان این دوره از مسابقات Super Smash Bros. Ultimate برای بسیاری از مردم تازگی داشت و از طرفی با کناره گیری Gonzalo “ZeRo” Barrios جایگاه اول رده بندی بهترین بازیکنان Super Smash در دسترس قرار گرفته بود. اما چه کسی می‌توانست این افتخار را کسب کند؟

پاسخ قاطع این سوال، به Leonardo “MKLeo” Lopez تعلق دارد. MKLeo که در روز جمعه که با شکست در برابر Takuto “Kameme” Ono و کاراکتر Mega Man به جدول بازندگان سقوط کرده بود، بازگشت قدرتمندانه‌ای داشت و تمامی رقبایی که در مقابل‌اش قرار گرفتند را با اختلاف شکست داد. او در این مسیر با نابودی Zackray، Tetsuya “Raito” Ishigura، Ezra “Samsora” Morris و William “Gluttony” Balaid با اقتدار به فینال بزرگ رسید.

از سوی دیگر، Gavin “Tweek” Dempsey نیز عملکرد فوق العاده‌ای در راه رسیدن به فینال داشت و حتی نیم نگاهی هم به شکست Lopez و قهرمانی در این مسابقات داشت اما همه می‌دانیم که در بازی آخر همه چیز فرق می‌کند. Leo در بازی نهایی با گروه بندی مجدد، موفق شد Tweek را در هر سه بازی با فاصله شکست داده وبا نتیجه‌ی ۳:۰ قهرمان بازی‌های Super Smash Bros. Ultimate شد.

اما Super Smash Bros. Ultimate هنوز تازه در آغاز راه خود قرار دارد و در ماه‌های آینده چندین کاراکتر جدید به بازی اضافه خواهند شد. لذا مطمئناً در سال آینده و با رویداد EVO 2020، این بازی ظاهر کاملاً متفاوتی خواهد داشت اما آنچه که تا آن موقع ثابت می‌ماند این است که MKLeo بهترین بازیکن Smash در جهان محسوب می‌شود.

 

مطمئناً در سال آینده و با رویداد EVO 2020، این بازی ظاهر کاملاً متفاوتی خواهد داشت

 

به نظر شما بهترین لحظه‌ی رویداد امسال Evolution Championship چه بود؟ می‌توانید در ادامه ما را از نظرات ارزشمند خود درباره‌ی این دوره از مسابقات EVO 2019 مطلع کنید.

دسته بندی
Evo 2019مطالبمقالات
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link