Bluepoints Games درحال ساخت بازی برای کنسول PS5 است.

استودیو بازسازی کننده بازی‌های Uncharted و Shadow of the Colossus در حال کار برروی بازی جدید برای PS5 است.
PS5
PS5

اخیرا سونی از کنسول بعدی خود با نام Playstation 5 رونمایی کرد و زمان عرضه آن به بازار برای تعطیلات بعدی اعلام شد. با انتشار این خبر، این کمپانی ژاپنی هر روز در حال انتشار اخبار و جزئیات بیشتر درباره آخرین ساخته خود از جمله کنترلر‌های جدید، مشخصات سخت افزاری و … است. البته در نهایت این بازی‌ها هستند که برنده نسل بعدی را مشخص می‌کنند و تا کنون، می‌دانیم که حداقل یک استودیو در حال کار برروی بازی‌های کنسول PS5 است.

PS5

بازی Shadow of the Colossus

استودیو Bluepoint Games برای ساخت ریمستر‌های عناوینی مانند Shadow Of The Colossus و Uncharted: Nathan Drake Collection شهرت دارد. حالا مشخص شده که این استودیو در حال کار روی یک پروژه جدید برای کنسول نسل بعدی سونی است. Marco Thrush رئیس استودیو Bluepoint Games اخیرا طی کامنتی این خبر را به بازیکنان داده است.

ما در حال کار روی یک پروژه بزرگ هستیم. به زودی اطلاعات بیشتری درباره این پروژه در اختیارتان قرار می‌دهم.

با توجه به این کامنت کوتاه، نمی‌توان با قطعیت درباره پروژه حاضر این استودیو اظهار نظر کرد. ممکن است این استودیو در حال کار روی یک بازسازی دیگر از بازی‌های قدیمی برای کنسول PS5 باشد یا اینکه به کمک استودیو دیگری برای توسعه بازی‌ها مشغول است. حتی این احتمال وجود دارد که این استودیو پس از سال‌ها تجربه کار کردن با سخت افزار کنسول‌های Playstation در حال کار روی ساخته جدید خود باشد.

تا کنون این را می‌دانیم که کنسول PS5 از یک حافظه SSD برای بارگذاری سریع‌تر بازی‌ها استفاده می‌کند و از تکنولوژی ray tracing بهره می‌برد. همچنین کنترلر باز طراحی شده این کنسول نوید تغییرات بزرگی در نسل بعدی Playtation می‌دهد. حالا نسخه توسعه‌دهندگان این کنسول با تمام قابلیت‌های آن برای استودیو‌های مختلف ارسال شده است و باید صبر کنیم تا بفهمیم بازی‌سازان چگونه از این قابلیت‌های جدید بهره می‌برند.

 

دسته بندی
اخبارپلی استیشنمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط