چگونه مارتین اسکورسیزی از فیلم Joker کنار گذاشته شد؟

بررسی خروج اسکورسیزی از منسب تهیه کنندگی فیلم جوکر!
Joker
Joker

مارتین اسکورسیزی ، تهیه‌کننده اولیه‌ی فیلم Joker (جوکر)، اخیراً در مصاحبه‌ای با مجله Empire درباره فرانچایز فیلم‌های مارول اینگونه گفت:

این فرانچایز آن سینمایی نیست که انسان‌ها در آن سعی می‌کنند که احساسات و تجربیات روحی‌شان را به دیگران منتقل کنند.

اما به نظر می‌رسد که او نسبت به دنیای سینمایی DC این نظر را ندارد و فکر می‌کند که کمپانی DC، پتانسیل بیشتری برای ارائه دارد.

کارگردان فیلم ایرلندی (The Irishman)، وظیفه تهیه کنندگی فیلم جوکر را زمانی که برای اولین بار توسط کمپانی Warner Bros. در سال ۲۰۱۷ به کارگردانی تاد فیلیپس (Todd Phillips) معرفی شد، برعهده گرفت. گرچه او به صورت ناگهانی این وظیفه را رها کرد و هنوز هم دلیل اینکار او مشخص نشده است. منبعی از اطرافیان اسکورسیزی در صحبت با The Hollywood Reporter بیان کرد که او در اصل قبل از اینکه فیلیپس به کارگردانی فیلم جوکر منتسب شود، قصد داشت تا کارگردانی این فیلم را بر عهده بگیرد.

مطلب مرتبط: نقد‌ و بررسی فیلم The Irishman

هذچنئ Warners این اظهار نظرات را رد کرد، درحالیکه نماینده اسکورسیزی گفت که او «به کارگردانی فیلم Joker علاقه‌ای نداشته است» و تنها «تهیه‌کنندگی فیلم را قبول کرده بود».

در سال ۲۰۱۶، Todd Phillips با Kevin Tsujihara، رئیس Warners و Greg Silverman، رئیس سابق بخش تولید، ایده‌های خود را درباره ساخت فیلم‌های مستقل از شخصیت‌های DC، نظیر سوپرمن، بتمن و واندرومن در میان گذاشته بود. Toby Emmerich، رئیس فعلی Warners بعد از خواندن فیلم‌نامه‌ای که Phillips و Scott Silver نوشته بودند، عاشق آن شد، اما سوال‌هایی درباره نیازمندی این فیلم به دنیای DC و تاریک بودن آن به ذهنش خطور کرد.

در همان زمانی که فیلیپس کار خود را آغاز کرد، اسکورسیزی نیز برروی فیلم The Irishman، فیلمی با بازی رابرت دنیرو و آل پاچینو، تمرکز کرد و در نهایت کارگردانی این اثر هنری را بر عهده گرفت. منبعی از طرف کمپانی Warner Bros. اعلام کرد که اسکورسیزی به سادگی از لیست خط خورد، چون این فیلم به تهیه‌کننده‌ای نیاز داشت که در نیویورک حضور داشته باشد، جایی که Joker در آن فیلمبرداری شده بود. اما این توضیح با سابقه‌ی اسکورسیزی تطابق ندارد، چون او بارها درحالیکه تهیه‌کنندگی فیلمی را برعهده داشته، برروی پروژه‌ای دیگر به عنوان کارگردان کار کرده و یا حتی در این مسیر به فیلم‌سازهای مستقل نیز کمک کرده است.

در عوض، اسکورسیزی به جای باقی ماندن در فیلم، این اثر کمیک بوکی را ترک کرد و Emma Tillinger Koskoff، همکار او در فیلم Irishman، تهیه‌کنندگی فیلم Joker را برعهده گرفت (مانند رابرت دنیرو که در هر دو فیلم حضور دارد).

اگر چه شایعاتی پخش شد مبنی بر اینکه اسکورسیزی در ابتدا قصد داشت تا از لئوناردو دی کاپریو نیز در این فیلم استفاده کند، ولی منابع متعددی اعلام کردند که این موضوع درست نیست و Phillips تنها خواستار حضور Joaquin Phoenix در فیلم جوکر بوده است.

Joker

واکین فینیکس در نقش جوکر

به نوبه خود، فیلیپس در پی موفقیت سه‌گانه Hangover، فیلم‌های دیگری را براساس کمیک بوک‌ها کنار گذاشت، زیرا او اعتقاد داشت که این فیلم‌ها بسیار «پرسروصدا» هستند. اما شخصیت قاتل فیلم Joker توانست فیلیپس و اسکورسیزی را برای ساخت این اثر اغوا کند (نقدها به این اشاره داشتند که Joker از دو فیلم Taxi Driver و The King of Comedy الهام گرفته شده است).

جالب است بدانید که اسکورسیزی و فیلیپس احتمالاً در فصل جوایز امسال، با آثار خود یعنی Irishman و Joker در این مسابقه رودرروی هم قرار خواهند گرفت.

نظر شما درباره فیلم‌های Irishman و Joker چیست؟ کدامیک لایق دریافت جوایز مشهوری همچون اسکار است؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار سینمامطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط