چرا خالقان سریال Game of Thrones از سه گانه جنگ ستارگان خارج شدند

بررسی علل خروج وایس و بینوف از پروژه‌ی ساخت سه گانه جدید جنگ ستارگان!
جنگ ستارگان
Star Wars

در یک خبر شوکه کننده برای فرانچایز جنگ ستارگان (Star Wars)، دی بی وایس و دیوید بینوف، نویسندگان سریال Game of Thrones از سه‌گانه برنامه‌ریزی شده جنگ ستارگان خارج شدند. در این لحظه، به نظر می‌رسد که داشتن تعهد نسبت به نتفلیکس (Netflix) بخشی از دلایل این خروج بوده است، اما احتمالاً این تمام داستان نیست.

منابعی به سایت The Hollywood Reporter اعلام کردند که وایس و بینوف از مرداد ماه به فکر خروج از پروژه جنگ ستارگان بوده‌اند. این قضیه مربوط به زمانی بود که این دو یک قرارداد ۵ ساله به مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار با شبکه نتفلیکس برای ساخت فیلم‌ و سریال‌ در این شبکه، منعقد کردند. در آن زمان، کتلین کندی (Kathleen Kennedy) رئیس استودیوی Lucasfilm درباره‌ی قرارداد این دو با نتفلیکس، «ناراحت» بود، از اینکه وایس و بینوف دقیقاً قبل از آغاز ساخت فیلم‌های Star Wars این قرارداد را منعقد کرده‌اند.

گزارشات اعلام می‌کنند:

کندی قانع نشده بود که این دو نفر – که برای تمرکز برروی یک پروژه در یک زمان شناخته می‌شوند – بتوانند یک سه‌گانه علمی تخیلی را توسعه بدهند در حالیکه برروی پروژه‌های فیلم و تلویزیونی در شبکه نتفلیکس (Netflix) نظارت می‌کنند. منابع می‌گویند که وقتی این دو نفر در تابستان به توافق کلی رسیدند، آنها به سرمایه‌گذاران بالقوه گفتند که قصد داشتند که همزمان با هر پروژه‌ی تحت قرارداد جدید خود برروی سه‌گانه‎ی جنگ ستارگان نیز کار کنند.

همچنین گزارش شده بود که کندی از ایده‌ی کار همزمان وایس و بینوف برروی پروژه‌های نتفلیکس و جنگ ستارگان احساس نگرانی کرده است. Netflix نیز اعلام کرد که نیاز دارد تا وایس و بینوف به صورت حضوری برروی پروژه‌های آن‌ها کار کنند.

وایس و بینوف آخرین افرادی هستند که از یک پروژه‌ی سطح بالا در فرانچایز Star Wars استعفا داده‌ و یا اخراج شده‌اند. دیزنی، جاش ترانک (Josh Trunk) را در سال ۲۰۱۵ از یک ساخت یک فیلم جنگ ستارگان اخراج کرد، درحالیکه همین کمپانی نیز کریس میلر و فیل لرد را نیز از ساخت فیلم Solo: A Star Wars Story که در سال ۲۰۱۷ در حال توسعه بود، حذف کرد. در همان سال نیز، دیزنی با کالین ترورو، کارگردان فیلم Jurassic World که قرار بود فیلم Star Wars: Episode IX را کارگردانی کند، به مشکل خورد و او را نیز از ساخت این پروژه کنار گذاشت. فیلم Rogue One نیز در سال ۲۰۱۶ با مشکلاتی روبه‌رو شد، از آنجایی که تونی گیلروی روی کار آمد تا بعضی از بخش‌های کار گرت ادوارد را برروی فیلم Godzilla، دوباره نوشته و فیلمبرداری کند، گرت ادوارد قبل از این نیز فیلم مستقل Rogue One را کارگردانی کرده است.

امضای قرارداد بین وایس و بینوف با شبکه نتفلیکس برای ساخت پروژه‌های فیلم و سریالی، باعث شد تا این دو از ساخت سه‌گانه جنگ ستارگان دست بکشند.

وایس و بینوف اینگونه می‌گویند:

ساعت‌های زیادی در یک روز وجود ندارد، و ما احساس می‌کنیم که نمی‌توانیم برای هردوی پروژه‌های جنگ ستارگان و شبکه نتفلیکس عدالت را رعایت کنیم. پس متاسفانه باید از ساخت این پروژه دست بکشیم.

متوقف شدن سه‌گانه جدید جنگ ستارگان، اولین آثار مربوط به امضای قرارداد بین وایس و بینوف با نتفلکیس نیست. ساخت سریال جنجال برانگیز Confederate محصول شبکه‌ی HBO نیز پس از عقد قرارداد این دو با Netflix ، رسماً تعطیل شد.

درحالیکه سه‌گانه‌ی جدید جنگ ستارگان تحت نظر وایس و بینوف متوقف شده است، دیزنی هنوز هم قصد دارد تا سه‌گانه‌ی جدیدی را زیرنظر رایان جانسون، کارگردان فیلم The Last Jedi، تولید کند. هنوز هیچ حرفی به صورت رسمی تأیید نشده است و باید منتظر بمانیم تا لوکاس فیلم چراغ سبزی به ساخت سه‌گانه جدید نشان دهد و آن را با سه فیلمی که وایس و بینوف انتظار ساخت آن را داشتند، جایگزین کند.

فیلم بعدی فرانچایز Star Wars با نام Rise of Skywalker در تاریخ ۲۸ آذر اکران خواهد شد، که پایانی بر تمام فیلم‌های Skywalker Saga (حماسه‌ی اسکای واکر) خواهد بود، که از سال ۱۹۷۷ آغاز شده است.

در زمینه‌ی بازی‌های ویدیویی جنگ ستارگان نیز استودیوی Respawn، توسعه‌دهنده‌ی بازی Apex Legends، عنوان Star Wars: Jedi Fallen Order را در تاریخ ۲۴ آبان برای کنسول‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و PC منتشر خواهد کرد.

نظر شما درباره جدایی وایس و بینوف از ساخت سه‌گانه‌ی جدید جنگ ستارگان چیست؟ آیا قرارداد این دو با نتفلیکس در آینده‌ی کاری آن‌ها تأثیر مثبتی می‌گذارد؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار سینمامطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط