پیش نمایش بازی Call of Duty Modern Warfare | بازگشت به نخستین جنگ

یکی از تاثیرگذارترین و مهم‌ترین بازی‌های صنعت سرگرمی بازی Call of Duty 4 Modern Warfare است
Call of Duty
Call of Duty

یکی از تاثیرگذارترین و مهم‌ترین بازی‌های صنعت سرگرمی بازی Call of Duty 4 Modern Warfare است. استودیوی Infinity Ward با این بازی، نه تنها سری Call of Duty، بلکه سبک شوتر اول شخص را به کلی متحول کرد. حال حدود یک دهه از آن زمان می‌گذرد و در این بین عناوین ریز و درشت فراوانی با الهام از Modern Warfare ساخته و به موفقیت رسیده‌اند. از طرفی سری Call of Duty نیز تا حدی محبوبیت گذشته‌ی خود را از دست داده و از مسیر خود منحرف شده بود و به نظر می‌رسد الان زمان مناسبی برای بازگشت پرافتخار و جنجالی آن باشد. جدیدترین بازی از سری Call of Duty، عنوان Modern Warfare را یدک کشیده و ریبوتی بر این فرنچایز است. این بازی بر خلاف بازی Black Ops 4 شامل بخش داستانی می‌شود و در آن شاهد بازگشت شخصیت‌های آشنای سری اصلی در کنار بخش‌ چند نفره خواهیم بود. چیزی تا عرضه‌ی شانزدهمین بازی سری Call of Duty نمانده و باید دید که آیا شاهد بازگشت این سری به قله‌ی دنیای بازی خواهیم بود یا خیر.

مطالب مرتبط: تماشا کنید :تریلر جدید بازی Call of Duty: Modern Warfare

بازی Call of Duty Modern Warfare | بررسی جنبه های تکنیکی تریلر معرفی

Call of Duty

شورشی‌ها در Call of Duty Modern Warfare

بخش داستانی بازی در مناطق جنگی در خاور میانه و شهرهای اروپایی دنبال می‌شود. مخاطبان علاوه بر بازی در نقش سربازان نیروهای ویژه‌ که به تجهیزات مدرن دسترسی دارند، کنترل انقلابیون آزادی‌طلبی را که از سلاح‌هایی دست‌ساز چون کوکتل مولوتوف استفاده کرده و از تاکتیک‌های چریکی بهره می‌برند را نیز به دست خواهد گرفت. یکی از مراحل به نمایش درآمده‌ی بازی در بخش شمالی شهر لندن و پس از حمله‌ای تروریستی جریان خواهد داشت. در این مرحله تیم‌های SAS به مقر یک سلول تروریستی نفوذ کرده و به دنبال رهبر این گروهک، فردی به نام The Wolf، هستند. یکی دیگر از مراحل به نمایش درآمده داستان Farah، یک انقلابی که شهرش به دست نیروهای نظامی روسی بمباران شد، را بیان می‌کند.  به نظر می‌رسد که داستان بازی Modern Warfare تاریک‌تر، خشن‌تر و سردتر از همیشه باشد و با مراحل جنجالی بیشتری مشابه با مرحله‌ی حاشیه‌ساز No Russians بازی Call of Duty Modern Warfare 2 روبرو شویم. علاوه بر این حضور مجدد و دیدار با شخصیت‌های خاطره‌انگیزی چون کاپیتان پرایس و سوپ به خودی خود ارزش تجربه‌ی این بخش را افزایش می‌دهد.

این بازی بر خلاف بازی Black Ops 4 شامل بخش داستانی می‌شود و در آن شاهد بازگشت شخصیت‌های آشنای سری اصلی در کنار بخش‌ چند نفره خواهیم بود

Infinity Ward باور دارد که جنگاوری مدرن در سال ۲۰۱۹ متشکل از تصمیم‌ها و موقعیت‌های خاکستری است. آن‌ها داستان‌گویی نظامی در حال حاضر را پیچیده‌تر از گذشته توصیف کرده و ادعا می‌کنند که در این بازی کمتر شاهد عناصر سنتی جنگ‌ها خواهیم بود. داستان این بازی ارتباطی به سه نسخه‌ی اصلی Modern Warfare نخواهد داشت اما همان‌گونه که گفته شد، شخصیت‌های محبوب سری اصلی چون کاپیتان پرایس در آن حضور خواهند داشت. سازندگان می‌گویند که این شخصیت‌ها تفاوت چندانی با گذشته نخواهند داشت و از اصول  شخصیتی قدیمی خود پیروی می‌کنند.

Call of Duty

Call of Duty Modern Warfare

نقشه‌های بخش چند نفره‌ی بازی Modern Warfare به سه دسته‌ی مجزای Flash Maps، Tactical Maps و Battle Maps تقسیم می‌شوند. نقشه‌های دسته‌ی Flash بر مبارزات از فاصله‌ی نزدیک تاکید داشته و خانه‌ی جدیدترین حالت بازی Modern Warfare، حالت ۲v2 با عنوان Gunfight، هستند. نقشه‌های دسته‌ی Tactical حالتی سنتی‌تر داشته و وسعتی متوسط و مشابه با نقشه‌های بخش‌های چند نفره‌ بازی‌های قدیمی سری Call of Duty دارند. حالت‌های ۶v6 و ۱۰v10 چون Team Deathmatch و Domination در این نقشه‌ها اجرا خواهند شد. نقشه‌های دسته‌ی Battle Maps نیز همان‌طور که انتظار می‌رود بزرگترین نقشه‌های بازی خواهند بود. حالت Ground War که حالت عظیم بازی Modern Warfare خواهد بود در این نقشه‌ها جریان دارد. حالت جدیدی به نام Cyber Attack نیز به بخش چند نفره‌ی بازی اضافه شده که نسخه‌ی به روز شده‌ی حالت کلاسیک Search and Destroy بوده و در آن توانایی Revive هم‌تیمی‌ها وجود دارد.

Infinity Ward داستان‌گویی نظامی در حال حاضر را پیچیده‌تر از گذشته توصیف کرده و ادعا می‌کند که در این بازی کمتر شاهد عناصر سنتی جنگ‌ها خواهیم بود

بازی Modern Warfare سیستم شخصی‌سازی سلاح جدیدی به نام Gunsmith را شامل می‌شود. تقنگ‌های مختلف را می‌توان در پنج قسمت مختلف شخصی‌سازی کرد و مخاطبان باید از میان تعداد زیادی موارد مختلف و با توجه به سبک بازی خود انتخاب‌های مناسب را انجام دهند. برای مثال تفنگ‌های دسته‌ی Assault Rifle نه قسمت مختلف (لیزر، دوربین، دهانه، قنداق، خشاب، زیر لوله، لوله، دستگیره‌ی عقبی و یک perk) برای شخصی‌سازی دارند که همان‌گونه که ذکر شد، قابلیت انتخاب تنها ۵ مورد از آن‌ها وجود دارد. از دیگر موارد جدید اضافه شده به بخش چند نفره‌ی بازی می‌توان به توانایی سوار کردن تفنگ‌‌ها بر لبه‌ی اشیا و دیوارها، امکان باز کردن ناگهانی درها با دویدن به سمت آن‌ها و یا نابود کردنشان به وسیله‌ی انفجار، توانایی خشاب‌گذاری در حین هدفگیری، حرکت و برخورد طبیعی‌تر گلوله، حذف کلاس‌ها (operatorهای بازی تنها از منظر ظاهری با یکدیگر تفاوت دارند)، حالت شب که در آن مخاطبان در نقشه‌ای تاریک با استفاده از عینک‌های دید در شب به مبارزه می‌پردازند، حالت Realism (واقع‌گرایانه) که رابط کاربری و نشان‌گر را حذف می‌کند و افکت‌های بصری و انیمیشن‌های جدید اشاره کرد.

Call of Duty

بازگشت جاگرنات در CoD: MW

بازی Modern Warfare، برای اولین بار در تاریخ سری Call of Duty، از قابلیت Cross Play بین تمامی پلتفرم‌ها (Xbox One، PC و PS4‌) پشتیبانی خواهد کرد. این سیستم مخاطبانی را که از موس و کیبورد استفاده می‌کنند را از کسانی که از دسته استفاده می‌کنند جدا می‌کند. با این حال اگر مخاطبی که از دسته استفاده می‌کند با کسی که از موس و کیبورد استفاده می‌کند در یک پارتی باشند، به احتمال زیاد با یکدیگر و در لابی‌های مخصوص به مخاطبان بهره‌مند از موس و کیبورد بازی خواهند کرد. یکی دیگر از تغییرات بزرگ بازی Modern Warfare حذف Season Pass سنتی است. این حرکت در راستای هدف سازندگان در ارائه‌ی نقشه‌ها و محتوای رایگان پس از عرضه برای تمامی مخاطبان می‌باشد. البته Activision هنوز برنامه‌های خود برای کسب درآمد از این بازی پس از عرضه‌ی آن را اعلام نکرده است.

شخصیت‌های محبوب سری اصلی چون کاپیتان پرایس در Modern Warfare حضور خواهند داشت.

Killstreakها در بازی Modern Warfare باز خواهند گشت و جایگزین سیستم scorestreak که از عنوان Black Ops 2 که به استانداردی در سری Call of Duty تبدیل شد، می‌شوند. تا کنون سه نمونه از killstreakها مشخص شده‌اند که به احتمال زیاد برای مخاطبان قدیمی‌تر سری آشنا خواهند بود. این سه مورد Juggernaut، Infantry Assault Vehicle و White Phosphorus نام دارند. اعلام وجود فسفر سفید، به دلیل استفاده‌ی آن در جنگ‌های واقعی، به عنوان یک Killstreak در بازی منجر به جنجال زیادی در بین طرفداران آن شده است. Infinity Ward نیز اعلام کرده که بخش چند نفره “زمین بازی” متفاوتی نسبت به بخش داستانی واقع‌گرایانه‌ی بازی بوده و موارد به کار رفته در آن ارتباطی با دنیای واقعی ندارند.

CoD

Call of Duty Modern Warfare

بخش Spec Ops که در آن مخاطبان در کنار یکدیگر و به صورت همکاری به تکمیل مراحل مختلف می‌پرداختند، در این بازی بازمی‌گردد. این بخش شامل مجموعه‌ای از عملیات حرفه‌ای می‌شود. هنوز اطلاعات زیادی از این بخش منتشر نشده است با این حال کارگردان هنری بازی در مصاحبه‌ای اعلام کرده که مخاطبان باید انتظار حضور شخصیت‌ها و داستان‌های بخش داستانی بازی را در این حالت داشته باشند.

حالت Battle Royale بازی Black Ops 4، که Blackout نام داشت، در بازی Modern Warfare باز نخواهد گشت. سازندگان دلیل این مهم را تمرکز بر ارائه‌ی تجربه‌ای خشن، واقع‌گرایانه، متفاوت و ریشه‌های سری بیان می‌کنند. آن‌ها تایید می‌کنند که طرفدار بازی‌های Battle Royale بوده و طراحی حالتی در آن سطح بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. اما در حال حاضر بر بخش چند نفره‌ی اصلی تمرکز کرده‌اند. برای کسانی که علاقه به تجربه‌ی نبردهای عظیم دارند، خبر خوب این که بخش Ground War شامل نبردهای ۱۰۰ نفره خواهد بود.

بازی Modern Warfare، برای اولین بار در تاریخ سری Call of Duty، از قابلیت Cross Play بین تمامی پلتفرم‌ها (Xbox One، PC و PS4‌) پشتیبانی خواهد کرد

نسخه‌ی بتای بازی Modern Warfare ماه آینده برای سه پلتفرم منتشر خواهد شد و باید دید که آیا سازندگان به وعده‌های خود مبنی بر ارائه‌ی تجربه‌ای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده از Call of Duty عمل خواهند کرد یا خیر. خود بازی نیز رسما در تاریخ ۲۵ اکتبر برای پلتفرم‌های Xbox One، PS4‌ و PC عرضه می‌شود. لازم به ذکر است که نسخه‌ی PC این بازی در انحصار پلتفرم Battle.net خواهد بود.

دسته بندی
پیش نمایشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط