پتنت جدید Sony از احتمال حضور یک دستیار صوتی مانند Siri روی PS5 خبر می‌دهد

تحلیل‌گر صنعتی آقای Daniel Ahmad به بررسی این پتنت با عنوان «سیستم کمک‌کننده‌ی صوتی با استفاده از هوش مصنوعی» در حساب توئیتری خود پرداخت.
Sony
Sony

دوست داشتید تا Siri بتواند به شما بگوید که چطور یک باس را در بازی شکست دهید؟ احتمالا اگر از Siri در مورد رستوران‌های نزدیک راهنمایی بخواهید می‌تواند به شما بگوید که کدام رستوران در نزدیکی شما باز است. اما پتنت جدید به ثبت رسیده از سوی Sony اشاره به یک سیستم دستیار صوتی دارد که می‌تواند مستقیما به بازی، کنسول شما (احتمالا یک PS5) و موبایل شما وصل شود و هر زمان که به اطلاعاتی نیاز داشتید، آن‌ها را به شما بدهد.

تحلیل‌گر صنعتی آقای Daniel Ahmad به بررسی این پتنت با عنوان «سیستم کمک‌کننده‌ی صوتی با استفاده از هوش مصنوعی» در حساب توئیتری خود پرداخت. این پتنت در ماه مارس ثبت و در ۲۶ سپتامبر منتشر شده است، پس اگر سونی بخواهد از آن در کنسول پلی استیشن استفاده کند، این شانس وجود دارد تا ایده‌ی این پتنت را روی PlayStation 5 ببینیم. صرفا ثبت یک پتنت تضمین‌کننده‌ی آن نیست که آن محصول یا ویژگی را در بازار ببینیم، اما برای اینکه بدانیم Sony به چه چیزهایی برای کنسول بعدی خود فکر می‌کند کافیست.

Sony

Sony

بر اساس این پتنت، این سیستم قادر خواهد بود تا دستورات صوتی را مستقیما از کنسول شما توسط یک جمله‌ی فعال‌کننده مثل «Hey PlayStation» دریافت کند. در تصاویر به کار رفته در این پتنت از بازی Skyrim به عنوان نمونه استفاده شده‌است (که از قبل روی Alexa قابل بازیست) که در آن یک بازیکن در حال پرسیدن اینکه کجا می‌تواند یک شمشیر فولادی پیدا کند یا درخواست اطلاعات یک دشمن را دارد به نمایش درآمده است.

این دستیار صوتی می‌تواند به یک «موتور یادگیری عمیق» وصل شود و بر اساس حالت جاری بازی به طور موقت فضای صفحه‌نمایش را به چند قسمت تقسیم کند و پاسخ را به صورت متنی در کنار بازی نشان دهد. و اگر موبایل شما با این سیستم همگام‌سازی شده باشد، می‌تواند تمام اطلاعات را مستقیما به گوشی شما در قالب یک مکالمه با کنسول مشابه SMS ارسال کند.

موتور یادگیری عمیق ویژگی کلیدی جدا کننده‌ی این دستیار صوتی از Siri یا گوگل یا Alexa خواهد بود. دستیارهای صوتی دیگر مستقیما با بازی شما گره نخورده‌اند، پس اگر سوال خود را در قالب جمله‌ای دقیق بیان نکنید، زمان زیادی طول می‌کشد تا به شما جواب بدهند. گاهی اوقات لازم دارید فورا بدانید که «چطور این چیز را بکشم؟»

دسته بندی
اخبار بازیپلی استیشنمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط