هیدئو کوجیما توانست دو رکورد گینس را به ثبت برساند

رکوردهایی که کاملا صورتی اجتماعی دارند
کوجیما
هیدئو کوجیما توانست دو رکورد گینس را به ثبت برساند

یک هفته از عرضه‌ی جدیدترین اثر هیدئو کوجیما، Death Stranding‌، می‌گذرد. این بازی با استقبال نسبتا خوبی از جانب اهالی صنعت بازی روبرو شد. آخر هفته‌ی گذشته، کوجیما (که وظیفه‌ی کارگردانی این اثر را بر عهده داشت) توانست دو رکورد جهانی گینس را به ثبت برساند؛ رکوردهایی که کوچک‌ترین ارتباط مسقتیمی با اثر متفاوت و جدید او نداشته و برخلاف انتظارها، مربوط نخستین بازی در سبک Strand و بیشترین شمار نوزادان در شیشه‌ در یک بازی (most babies in jars in a game) نیستند.

کوجیما

هیدئو کوجیما توانست دو رکورد گینس را به ثبت برساند

بازی Death Stranding در ترکیب یک گیم پلی ساده برای خلق مفاهیم پیچیده‌ی خود کاملاً موفقیت آمیز عمل می‌کند. داستان بی نقص و خیره کننده‌ی این بازی، در کنار توازنی که میان نوآوری و اقتباس برقرار می‌کند، در نوع خود بی نظیر است. بازی Death Stranding به طور قطع برای تمامی طیف‌های مخاطبان ساخته نشده است. اما مخاطبی که با این بازی ارتباط برقرار کرده و مفاهیم آن را درک می‌کند، مطمئناً تا پایان عمر این تجربه را فراموش نخواهد کرد.

این رکوردها کاملا صورتی اجتماعی داشته و برای بیشترین تعداد دنبال‌کننده در شبکه‌ی Twitter و Instagram در بین کارگردانان بازی‌های ویدئویی هستند. حساب شخصی این بازی‌ساز ژاپنی در توییتر حدود ۸۱۱۶۰۰ و حساب انگلیسی او ۲۸۱۳۲۸۵ دنبال‌کننده داشته و ۹۱۸۰۰۰ نفر نیز مخاطب حساب اینستاگرام او هستند. کوجیما پیش از این رکورد گینس دیگری را تحت عنوان نخستین رمان تصویری تعاملی برای PSP با بازی Metal Gear Solid Digital Graphic Novel نیز در اختیار داشت.

دسته بندی
اخبار بازیپلی استیشنمطالب
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link