هرچیزی که درباره The International 2019 باید بدانید

همه اطلاعات درباره بزرگترین تورنومنت بازی Dota 2
TI9
The International 2019

کم کم به اواسط تابستان می‌رسیم و در همین حین، به بزرگترین و پرمخاطب‌ترین تورنومنت Valve، یعنی The International 2019 نزدیک می‌شویم. امسال نهمین سال برگزاری این بزرگ‌ترین تورنومنت بازی Dota 2 و یکی از پرمخاطب‌ترین تورنومنت‌های Esport است. مجموع جوایز این تورنومنت، ۳۰ میلیون دلار است. کل مراسم طی ۱۰ روز برگزار می‌شود که پنج روز آن در دور رقابت‌ها و در استادیوم‌های عظیم است.

در ادامه سعی کردیم تا با توجه به سابقه ۸ سال گذشته این تورنومنت، هرچیزی را که درباره The International 2019 نیاز دارید بدانید را برایتان گردآوری کنیم. با ایستگاه بازی همراه باشید.

The International 2019 چه زمانی و کجا برگزار می‌شود؟

The International 2019

Mercedes Benz Arena

The International 2019 از ۱۵ تا ۲۵ آگوست برگزار می‌شود. زمان برگزاری مرحله‌ی off-stage مسابقات از ۱۵ تا ۱۸ و مرحله‌ی stage اصلی مسابقات، از ۲۰ تا ۲۵ آگوست می‌باشد.

درباره محل برگزاری هم، تورنومنت TI معمولا در سواحل غربی آمریکای شمالی برگزار می‌شد، اما این بار، محل برگزاری تا آن سوی دریاها عوض شده است و امسال، The International 2019 در استادیوم بزرگ Mercedes-Benz Arena واقع در شانگهای چین برگزار می‌شود. البته این تغییر مکان برگزاری برای طرفداران این تورنومنت سوپرایز کننده نبود چرا که حجم عظیمی از طرفداران TI در چین هستند و Valve هم در پی جلب هواداران چینی است. هرساله هنگام برگزاری تورنومنت TI، شاهد حضور پررنگ چینی‌ها در جایگاه مخصوصشان بودیم و حالا با انتقال این تورنومنت به شانگ‌های، انتظار حضور خیل عظیمی از هواداران چینی در استادیوم را داریم.

متاسفانه، بلیط‌های تورنومنت، خیلی زود در همان لحظات اول کامل به فروش رفتند. مبلغ بلیط‌ها برای روز‌های وسط هفته یعنی سه‌شنبه و چهارشنبه، ۷۳ دلار و برای روز آخر هفته یعنی پنجشنبه و جمعه، ۳۰۵ دلار بود.

چگونه می‌توان The International 2019 را تماشا کرد؟

اگر می‌خواهید یک تجربه شخصی و با کنترل خودتان داشته باشید، هرساله می‌توانید بازی‌ها را از spectator client درون بازی تماشا کنید. البته که مانند همیشه، بازی و spectator client آن، رایگان هستند. اعضای Dota Plus هم که برای ارتقای قابلیت‌های بازی مبلغی پرداخت کرده‌اند، به آنالیز‌های لحظه‌ای بازی و درصد پیش‌بینی برنده بازی دسترسی دارند.

البته Dota 2 همیشه بسیاری از قابلیت‌های spectator را رایگان در دسترس عموم قرار می‌دهد. مانند گراف‌های درون بازی، item drops و دسترسی به دوربین جلوی پلیر‌ها و بازی جداگانه آن‌ها. در کل، تجربه دیدن بازی‌ها از spectator client، عالی است و در صورتی که امکانش را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از آن استفاده کنید.

در ادامه هم اگر در منزل و یا محل کارتان هستید و نمی‌خواهید هیچ قسمتی از مراسم را از دست دهید، Valve کانال‌های توئیچ تائید شده خود را برای تورنومنت The International دارد و اگر دنبال کننده بازی‌های خاصی میان تیم‌ها هستید، می‌توانید تمام بازی‌ها را در میان کانال‌های TI پیدا کنید. در کنار همه این‌ها، درصورتی که اکانت استیمتان را با اکانت توئیچ لینک کرده باشید، می‌توانید item drops ها را با دنبال کردن مسابقات بدست بیاورید.

جایزه تورنومنت The International چیست؟

جوایز TI، هرساله به عنوان بیشترین مبلغ جوایز Esport نام می‌گیرند. این مبلغ به صورت سالیانه با خریدن The International Battle Pass توسط بازیکنان جمع‌آوری می‌شود. هم اکنون، جایزه امسال، مبلغ جایزه سال گذشته را که $۲۵,۵۳۲,۱۷۷ بود را رد کرده است و هنوز هم زمان جمع‌آوری آن تمام نشده است. تا این لحظه جایزه امسال از مبلغ ۳۰ میلیون دلار فراتر رفته است. مبلغ دقیق لحظه‌ای جوایز امسال را می‌توانید از اینجا چک کنید.

برنده مسابقات TI، معمولا ۴۵ درصد کل جوایز را کسب می‌کند. برای مثال، تیم OG سال گذشته، مبلغ ۱۱٫۲ میلیون دلار برنده شد.

البته لازم به ذکر است که برای پلیر‌های حرفه‌ای، عنوان قهرمانی مسابقات The International و ماندگار شدن اسمشان در تاریخ این مسابقات خیلی مهم‌تر از مبلغ جوایز آن است ( هرچند کماکان ایده یک شبه میلیونر شدن هم جذابیت کمی ندارد.)

چگونه Battle Pass تا این میزان مقدار جوایز را افزایش می‌دهد؟

The International 2019

Battle Pass

از سال ۲۰۱۳، مجموع جوایز مسابقات TI با Compendium افزایش می‌یافت که بعدا نام آن به Battle Pass تغییر یافت. ۲۵ درصد مبلغ خریداری Battle Pass مستقیما به حساب جوایز TI واریز می‌شود. هرساله هم اهدافی برای این مبلغ تعیین می‌شود و هواداران هم همیشه مشتاقانه در رسیدن مبلغ به هدف تعیین شده، همکاری میکنند.

مانند کمپین kickstarter یا هر پلتفرم مردم‌ نهاد دیگری، The International Battle Pass به کسانی که طی یک فصل ساعات زیادی را به بازی کردن بپردازیند یا لول‌های آن را خریداری کنند، جوایزی می‌دهد. با هر لِوِلی که خریداری یا کسب می‌کنید، شانس خود را برای دریافت جوایز این پلتفرم مانند لوت باکس‌ها، لوازم تزئینی انحصاری و … افزایش می‌دهید. ضمنا، با برگزاری The International، می‌توانید هرروز یک تیم فانتزی با کارت‌های قابل جمع‌آوری برای خود درست کنید، به پیش‌بینی نتایج مسابقات بپردازید و یک براکت playoff درست کنید.

مطلب مرتبط: راهنمای استفاده از کارت‌های جدید TI9 در چالش بین المللی بازی DOTA 2

ایده اصلی Battle Pass همین است. از نظر فنی، شما می‌توانید برای همیشه به افزایش Level خود بپردازید و شانس خود را برای دریافت آیتم‌های خیلی خیلی نایاب افزایش دهید. البته این موضوع به نفع Valve است، چرا که همانطور که برای Levelهای battle pass سقفی وجود ندارد، برای جایزه‌ی TI هم سقفی نیست.

چه تیم‌هایی برای این جایزه بزرگ به رقابت می‌پردازند؟

The International 2019

Team TNC

۱۸ تیم در TI9 حضور دارند. ۱۲ تا از آن‌ها از طریق Pro Circuit و ۶ تای دیگر به واسطه مسابقات منطقه‌ای به تورنومنت وارد می‌شوند. در طول سال، تیم‌های Dota 2 در مسابقات Dota Pro Circuit به رقابت می‌پردازند که تیم‌هایی که عملکرد قابل توجهی از خود نشان دهند، به مسابقه TI دعوت می‌شوند. ۱۲ تیم دعوت شده امسال به شرح زیرند:

Team Secret – Europe
Virtus.pro – Commonwealth of Independent States
Vici Gaming – China
Evil Geniuses – North America
Team Liquid – Europe
PSG.LGD – China
Fnatic – Southeast Asia
Ninjas in Pyjamas – Europe
TNC Predator – Southeast Asia
OG – Europe
Alliance – Europe
Keen Gaming – China

پس از این‌که ۱۲ تیم دعوت شدند، شش جای خالی برای یک تیم از هر منطقه وجود خواهد داشت. برای بعضی از مناطق، تیم‌ها به تنهایی دعوت می‌شوند و برای بعضی دیگر، مسابقاتی وجود دارد. خوبی وجود شش جای خالی برای مناطق این است که هر تیم قوی یک منطقه، خیالش از بابت حضور در TI راحت‌تر می‌شود و تیم‌های حرفه‌ای، احساس حمایت می‌کنند. هرچند در مناطقی، رقابت‌ها برای کسب این شش جای خالی هم بسیار حساس و دیدنی می‌شود. شش تیم منطقه‌ای که امسال برای کسب جواز ورود به مسابقات رقابت کردند عبارتند از:

Royal Never Give Up – China
Natus Vincere – Commonwealth of Independent States
Chaos Esports Club – Europe
Forward Gaming – North America
Infamous – South America
Mineski – Southeast Asia

آیا تیمی به عنوان برنده پیش‌بینی می‌شود؟

The International 2019

The International winners

اگر بخواهم صادق باشم، خیر. به محض اینکه بوت کمپ TI به اتمام می‌رسد و گیم‌پلی تیم‌ها مشخص می‌شود، نمی‌توان هیچ حدسی برای بهترین تیم زد. در بازی‌های گروهی، پیش بینی برنده سخت است و هرچه به مراحل بالاتر می‌رسیم، این کار سخت‌تر می‌شود. هیچ تیمی نمی‌تواند بگوید براکت بهتری دارد یا خیر چرا که غیر ممکن است. پیش‌بینی بازی‌ها به حدی سخت است که شخصی که در سال ۲۰۱۷ بسیاری از بازی‌ها و رده‌بندی‌ها را درست پیش‌بینی کرده بود، در سال ۲۰۱۸ نتواسنت حتی مراحل گروهی را درست پیش‌بینی کند.

چه چیز‌های دیگری در The International 2019 دیدنی هستند؟

The International 2019

The International Opening Show

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، مسابقه The International مهم‌ترین رویداد‌ برگزار شده توسط Valve است. به همین علت، آن‌ها برای تمامی وقفه‌های بین بازی‌ها و قبل و بعد از آن‌ها برنامه دارند. این برنامه‌ها گاهی رویداد را جذاب‌تر می‌کنند و گاهی هم باعث خراب شدن آن می‌شوند! برای مثال در سال ۲۰۱۵، برای بازی فینال، Deadmau5 نمایشی اجرا کرد. در سال ۲۰۱۶، آغاز رویداد با تک‌نوازی ویولن Lindsey Stirling  شروع شد. بازی Artifact همزمان با شروع The International 2017 رونمایی شد. در رویداد‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، مسابقاتی بین تیم‌های مطرح و هوش مصنوعی طراحی شده توسط Elon Musk برگزار شد. همچنین سال گذشته از یک طراح لباس‌های فیلیپینی دعوت شد تا برای سگ‌های پاکوتاهی لباس طراحی کند.

برای امسال، حدس زده می‌شود که بازهم مسابقاتی بین هوش مصنوعی و تیم‌های مطرح برگزار شود و همچنین شاهد انشار عنوان Dota Underlords باشیم.

دسته بندی
EsportTI9کامپیوترمطالبورزش‌های الکترونیک
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link