هرآنچه باید در مورد بازی Ghost Recon Breakpoint بدانید

بازی Ghost Recon Breakpoint یکی از مورد انتظارترین عناوین سال جاری است
Ghost Recon
پیش نمایش بازی Ghost Recon Breakpoint | بقای میراث تام کلنسی

بازی Ghost Recon Breakpoint یکی از مورد انتظارترین عناوین سال جاری است که با نمایش‌های خود در رویدادهای مختلف چون Gamescom 2019‌، توانسته نظرات مخاطبان و منتقدان دنیای بازی را به خود جلب کند. این بازی حالت‌های PvP جدید، بخش Battle Royale و بخش چند نفره‌ی به روز رسانی شده‌ای خواهد داشت.

Ghost Recon

بازی Ghost Recon Breakpoint | بقای میراث تام کلنسی

بازی Ghost Recon Breakpoint فرمول عنوان قبلی این سری، Wildlands، را با افزودن المان‌های بقای نظامی به آن گسترش می‌دهد. در این بازی تمرکز بیشتری بر حضور در میدان جنگ و ریسک قرارگیری در موقعیت‌های خطرناک دائمی وجود دارد. همچنین سازندگان وعده‌ی داستانی عمیق‌تر و گیم‌پلی‌ای تاکتیکی‌تر را در این بازی داده‌اند. وقایع این بازی از کشور بولیوی به جزیره‌ای به نام Auroa منتقل شده‌اند. این جزیره‌ خانه‌ی تاسیساتی به نام Skell Technology Facility است. با سقوط هلیکوپتر تیم، شخصیت اصلی بازی و یارانش باید در این محیط بی‌رحم و زیر تهدید دائمی دشمنان دوام بیاورند. علاوه بر این نقش منفی اصلی بازی توسط Jon Bernthal‌، بازیگر آثاری چون The Walking Dead و The Punisher، به تصویر کشیده شده و همراه با گروه سربازان اختصاصی خود، انواع و اقسام مشکلات را برای شما ایجاد خواهد کرد. نام این شخصیت Colonel D. Walker است و بهتر است حسابی حواستان را به او و افرادش جمع کنید. بازی Ghost Recon Breakpoint با بهره گیری از المان‌هایی چون اکشن و گان‌پلی سرگرم‌کننده، موارد بقا، انفجارها، وسایل نقلیه و مخفی کاری، طرفداران آثار Tom Clancy در سرتاسر دنیا را مشغول به خود خواهد کرد.

در بازی Ghost Recon Breakpoint تمرکز بیشتری بر حضور در میدان جنگ و ریسک قرارگیری در موقعیت‌های خطرناک دائمی وجود دارد

بخش PvP در بازی Ghost Recon Wildlands حتی با وجود حالت مخصوصی به نام Ghost War، از اهمیت چندانی برخوردار نبود. بازی Breakpoint با توجه به نظرات مخاطبان و تجربیات به دست آمده توسط سازندگان بازی در کمپانی Ubisoft، به کلی در کالبد این بخش نفسی تازه خواهد دمید. البته این بخش همچنان به صورت ۴v4 دنبال خواهد شد، اما مجموعه‌ای از ارتقاها و به روز رسانی‌ها بر آن انجام گرفته که جذابیت آن را چند برابر می‌کنند. این ارتقاها شامل سیستم کلاس‌بندی کاملا جدید، سیستم پیشروی مشترک در حالت‌های Solo، Co-op و PvP و دسته‌ای از نقشه‌های مخصوص به این حالت می‌شوند. این مورد و اضافه شدن دو حالت جدید Elimination و Sabotage به بازی، از آن اثری مورد انتظار برای طرفداران بازی‌های چند نفره ساخته‌اند.

Ghost Recon

بازی Ghost Recon Breakpoint | بقای میراث تام کلنسی

تریلرهای بازی Ghost Recon Breakpoint انتظارات از آن را بسیار بالا برده‌اند. همان‌طور که انتظار می‌رود در این تریلرها مقادیر زیادی مبارزات با سلاح‌های گرم و اکشن مخفی‌کاری تاکتیکی وجود دارد، اما همچنین می‌توان حالت بقای بازی و موضوع اصلی آن که زنده ماندن و دوام آوردن در محیطی خشن و خصمانه است را از آن‌ها متوجه شد. تیم قهرمانان بازی به صورت مداوم توسط گروهی از دشمنان که خود را Wolves نامیده مورد حمله قرار می‌گیرند. این دشمنان از تکنولوژی‌های مدرن و پیشرفته‌ای استفاده کرده و از مواردی چون هلیکوپتر‌ها، هواپیماها، قایق‌های سریع و Droneها بهره می‌برند. شخصیتی که جان برنتال نقشش را ایفا می‌کند، در گذشته عضوی از Ghostها بوده و به همین دلیل حریفی قدرتمند و باهوش است و مخاطبان بازی را به چالش خواهد کشید. کمپانی Ubisoft به تازگی بسته‌ی قابل دانلود جدیدی برای بازی Ghost Recon Wildlands منتشر کرده که به گذشته‌ی این شخصیت پرداخته و او به عنوان یکی از یاران مخاطب در آن حضور دارد. نام این بسته‌ی قابل دانلود Operation Oracle نام داشته و قرار است که دلیل خیانت این شخصیت را مطرح کند.

بازی Breakpoint با توجه به نظرات مخاطبان و تجربیات به دست آمده توسط سازندگان بازی در کمپانی Ubisoft، به کلی در کالبد بخش PvP نفسی تازه خواهد دمید

همچون بازی پیشین، دنیای بازی Ghost Recon Breakpoint کاملا باز بوده و مخاطبان می‌توانند در آن به تنهایی یا در کنار حداکثر سه نفر از دوستان خود به تجربه‌ی آن بپردازند. در ابتدای بازی تیم مخاطب بر جزیره‌ی Auroa سقوط می‌کنند.آن‌ها در ابتدا تنها و زخمی بوده و باید با حرکت در جزیره یکدیگر را بیابند. در همین زمان گروهی مرموز از مامورانی که از تکنولوژی پیشرفته‌ای بهره می‌برند به مقابله با آن‌ها خواند پرداخت. این بخش از بازی به خوبی المان‌های بقای آن را نشان داده و مخاطبان را در موقعیت‌هایی حساس قرار می‌دهد. البته آن‌ها همچنان در مقابله با موقعیت‌های مختلف آزادی عمل خواهند داشت، اما باید حواسشان را به مصدومیت‌های خود جمع کرده و در موقعیت‌های خطرناک از محیط به نفع خود استفاده کنند. کمپانی Ubisoft با طراحی سیستم صدمات جدید و هوشمندانه قدم‌هایی بزرگ در راستای افزودن المان‌های واقع‌گرایانه به بازی برداشته به طوری که گلوله خوردن عواقبی ماندگار و تاثیری مرگبار بر شخصیت اصلی بازی خواهد داشت. با خوردن صدمه، شخصیت مخاطب ممکن است دچار جراحات مختلفی شده که می‌توانند از سرعت او کاسته و منجر به ضعیف شدن عملکرد او در میدان مبارزه گردند. به همین دلیل رسیدگی به سلامتی و جراحات شخصیت اصلی بازی از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتر است که همیشه او را در بهترین حالت فیزیکی نگاه دارید.

Ghost Recon

بازی Ghost Recon Breakpoint | بقای میراث تام کلنسی

در بازی Ghost Recon Breakpoint توانایی برپایی کمپ‌هایی موقت به نام Bivouacs وجود دارد و مخاطبان می‌توانند با استفاده از آن به خود استراحتی داده و به درمان جراحات و رسیدگی به مامور خود بپردازند. علاوه بر این محیط‌های مختلف این جزیره استفاده از تجهیزات متفاوتی را طلب می‌کنند. مخاطبان می‌توانند با انتخاب لباس مناسب، به درستی در مواردی چون گل استتار کرده و از چشمان دشمنان پنهان گردند. یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌های جدید این بازی قابلیت بریدن فنس‌ها و گذر از آن‌هاست و همچون بسیاری دیگر از بازی‌ها نیاز به یافتن نقطه‌ی عبوری خاص نیست.

کمپانی Ubisoft با طراحی سیستم صدماتی جدید و هوشمندانه قدم‌هایی بزرگ در راستای افزودن المان‌های واقع‌گرایانه به بازی Ghost Recon Breakpoint برداشته به طوری که گلوله خوردن عواقبی ماندگار و تاثیری مرگبار بر شخصیت اصلی بازی خواهد داشت

همان‌طور که اشاره شد، داستان بازی در جزیره‌ای به نام Auroa جریان دارد که بر آن مجموعه‌ای از تاسیسات تکنولوژیکی به نام Skell ساخته شده است. این تاسیسات توسط مخترع نابغه‌ی دنیای این بازی، به نام Jace Skell پایه‌گذاری شده‌اند. با پیشرفت روزانه‌ی تکنولوژی هوش مصنوعی و افزایش نقش ماشین‌ها در زندگی روزمره‌ی بشریت، خطر این تکنولوژی‌ها نیز بیشتر شده و اگر دست افراد نامناسبی به آن‌ها برسد، به سختی می‌توان از فجایع احتمالی جلوگیری کرد. امکان برقراری کوچک‌ترین ارتباطی با این جزیره و تاسیسات تکنولوژیگی Skell وجود ندارد و این وظیفه‌ی قهرمانان بازی است تا به عمق این ماجرا پی برده و پاسخ سوالاتی چون «چه اتفاقی افتاده؟»، «Jace کجاست؟» و «Wolfها کیستند و هدفشان از استفاده از این تکنولوژی‌های پیشرفته چیست؟» را به دست آورند. تنها یک راه برای این کار وجود دارد و آن نفوذ به درون این تاسیسات است.

محیط جزیره‌ی Auroa بسیار متنوع است و از قله‌های برفی تا مرداب‌ها، جنگل‌ها و مناطق گدازه‌ای را شامل می‌شود. هر کدام از این محیط‌های مختلف چالش‌های مخصوص به خود را خواهند داشت و برای پیشروی در هر کدام باید از استراتژی‌های تاکتیکی مختلفی استفاده کنید. این محیط‌ها مجموعه‌ای متنوع از شرایط آب و هوایی خواهند داشت که ممکن است به نفع یا ضرر شما باشند. بارش باران و برف می‌تواند از سرعت شما بکاهد یا برعکس موقعیت‌ مناسبی برای استتارتان ایجاد کند.

Ghost Recon

بازی Ghost Recon Breakpoint | بقای میراث تام کلنسی

طبق ادعای کمپانی Ubisoft، پس از عرضه‌ی بازی Ghost Recon Breakpoint، در بازه‌های زمانی چهار ماهه، محتوای جدیدی برای آن منتشر خواهد شد. استودیوی سازنده‌ی بازی محتوای مختلفی چون داستان‌ها، سلاح‌ها، تجهیزات، رویدادهای ویژه و حالت‌های بازی جدیدی را به صورتی فصلی به آن اضافه خواهد کرد. برای اولین بار در این سری، Raidها در بازی حضور خواهند داشت. سیستم Coop بازی نیز کاملا انعطاف‌پذیر و مدرن طراحی شده و مخاطبان می‌توانند هر زمان که می‌خواهند به بازی دوستانشان پیوسته یا از آن‌ها جدا شوند و هیچ مشکلی نیز برای هیچ کدام پیش نیاید. خارج از وجود قابلیت همکاری در بخش داستان بازی، مخاطبان می‌توانند به صورت چند نفره به گشت و گذار در محیط جزیره پرداخته و عملیات‌های فرعی موجود در دنیای بازی را انجام دهند. علاوه بر این بخش چند نفره‌ی رقابتی (PvP) نیز در بازی وجود دارد که در آن مخاطبان می‌توانند مهارت‌های خود را در مقابل یکدیگر بیازمایند.

محیط جزیره‌ی Auroa بسیار متنوع است و از قله‌های برفی تا مرداب‌ها، جنگل‌ها و مناطق گدازه‌ای را شامل می‌شود

کمتر از یک ماه تا انتشار رسمی بازی Ghost Recon Breakpoint مانده و این بازی شبیه‌سازی نظامی چهارم اکتبر برای پلتفرم‌های Xbox One، PC و PS4 منتشر می‌شود. نسخه‌ی بتای بازی نیز که اوایل این ماه منتشر شد با استقبال خود مخاطبان روبرو گشت و بسیاری به تحسین آن پرداخته‌اند. اگر نظرات افرادی که به تجربه‌ی این نسخه از بازی پرداخته‌اند قابل اعتماد باشد، با اثری جذاب و به یاد ماندنی، دست کم برای علاقه‌مندان به شوترهای نظامی، روبرو خواهیم بود.

دسته بندی
پیش نمایشمطالبمقالات
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link