نمایشگاه Gamescom 2019 | معرفی دنباله‌ی یکی از بهترین بازی‌های Roguelike در سال ۲۰۱۶

دوباره به فضا بازخواهیم گشت

در خلال مراسم افتتاحیه‌ی شب اول نمایشگاه Gamescom 2019 بازی Everspace 2 با انتشار یک تریلر، به طور رسمی معرفی شد. Everspace 2، دنباله‌ی بازی محبوب و Rouelike (سبکی از بازی‌های استراتژیک و نقش آفرینی است که کاراکتر در آن، با عبور از دخمه‌ها و تونل‌های زیرزمینی با چالش‌های پیش رو، مواجه می‌شود.) Everspace است که به نظر نسبت به بازی اورجینال خود در زمینه‌های مختلفی ارتقا داده شده است. اما نباید انتظار داشت به این زودی‌ها شاهد انتشار Everspace 2 باشیم.

در تریلر زیر، چند طراحی جدید از سفینه‌های فضایی را مشاهده می‌کنیم که در ظاهر نسبت به نسخه‌ی اول بازی پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. بر خلاف نسخه‌ی اول Everspace که سفینه‌های فضایی از سه مدل طراحی متفاوت پیروی می‌کردند، به نظر می‌رسد که در این بازی، سفینه‌ها، بخش‌های مختلفی از یک فضاپیمای بزرگ هستند که از آن جدا شده‌اند. محیط بازی نیز تنوع و تغییرات گسترده‌ای را در خود می‌بیند. حالا در پس زمینه‌ی لوکیشن اصلی بازی، چند سیاره و ستاره را مشاهده می‌کنیم که زیبایی عناصر محیطی بازی را دو چندان کرده‌اند. حرکات و مانور سفینه‌ها نسبت به قبل جسورانه‌تر و هیجان انگیزتر شده و حالا شاهد عبور پرسرعت آن‌ها از میان حفره‌ها و فضای میان قطعات شناور و بازمانده‌ی پایگاه‌های فضایی نابود شده هستیم.


در Everspace شما قبل از اعزام به فضا، از منابع و سلاح‌هایی که در اختیارتان قرار گرفته بود استفاده کرده و به تجهیز سفینه‌ی خود می‌پرداختید. شما به بخش‌های مختلف کهکشان سفر کرده و منابع و سوخت مورد نیاز خود را بدست می‌آوردید و با استفاده از سلاح‌ها و منابع بدست آمده به سفینه‌های دشمن حمله ور می‌شدید. در صورت شکست، به نقطه‌ی آغاز برگشته و تمامی آپگریدهای خود را از دست می‌دهید. اما منابع جمع آوری شده همچنان قابل دسترس خواهند بود. هدف، عبور از این چالش‌ها و تقویت هرچه بیشتر سفینه‌ی فضایی شماست.

نمی‌توان گفت که Everspace 2 با نسخه‌ی اول خود کاملاً تفاوت دارد. در تریلر، چند سلاح و آپگرید سفینه‌ی آشنا مانند Beem Laser، Gatling Gun و Cloak Device هم به چشم می‌خورد و گیم پلی بازی همچنان از چرخه‌ی نسخه‌ی اول خود پیروی می‌کند. این که آیا Everspace 2 نیز از سبک داستانی غیر خطی و مرحله‌ای نسخه‌ی اول خود برخوردار است یا خیر، هنوز مشخص نیست.

تریلر، تاریخ ۲۰۲۱ را برای انتشار Everspace 2 نشان می‌دهد لذا ما باید برای اطلاع از این موضوع فعلاً منتظر بمانیم. Everspace 2 برای Xbox One، PS4 و PC منشر خواهد شد.

Everspace یک بازی فوق العاده جذاب و هیجان انگیز است که حتماً ارزش امتحان کردن را دارد. نسخه‌ی اول این بازی برای Xbox One، PS4، PC و Nintendo Switch موجود است. Everspace در Xbox One رایگان بوده و به همراه یک اشتراک Game Pass ارائه می‌شود.

Gamescom 2019 تا شنبه ادامه خواهد داشت. لذا در این مدت با ایستگاه بازی همراه بوده و در سریع ترین زمان، از آخرین اخبار و محصولات رونمایی شده در این مراسم با خبر شوید.

دسته بندی
Gamescom 2019اخبار بازیایکس باکسپلی استیشنکامپیوترمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط