نقد و بررسی بازی Wolfenstein: Youngblood در سایت Metacritic

عملکرد بازی جدید Wolfenstein: Youngblood از دیدگاه منتقدین وبسایت Metacritic
Wolfenstein Youngblood
Wolfenstein Youngblood

بازی Wolfenstein: Youngblood به رسم بازی‌های قبلی این سری پایبند بوده و با قتل عام و کشتار نژادپرست‌ترین و نفرت انگیزترین انسان‌های روی زمین، هیجانات و آدرنالین خون بازیکنان خود را آزاد می‌کند. حالا میزان جان نازی‌های بازی Wolfenstein: Youngblood با یک نشانگر مخصوص مشخص می‌شود و ممکن است دیگر با یک شلیک هدشات با پیستول و یا ضربه‌ی تبر به گلو، نتوانید آن‌ها را از پا در بیاورید. در گیم پلی جدید و Co-op بازی Youngblood شما به همراه یک دوست و یا هوش مصنوعی کامپیوتر به پیشروی در مراحل بازی خواهید پرداخت. داستان بازی Wolfenstein: Youngblood مثل همیشه یکی از نقاط قوت این سری بوده و صحنه‌های هیجان انگیز، کشتار وحشیانه و خون آلود بازی و موسیقی متن فوق العاده‌ی آن، همان چیزی است که از یک بازی Wolfenstein انتظار می‌رود. داستان بازی اینبار در دهه‌ی ۱۹۸۰ و شهر پاریس اتفاق می‌افتد. جایی که بر اساس خط داستانی سری Wolfenstein تحت تسلط فاشیست‌های نازی قرار دارد. منتقدین وبسایت Metacritic مثل همیشه بعد از عرضه‌ی رسمی بازی، به انتشار نظرات و انتقادات کارشناسانه‌ی خود درباره‌ی این بازی پرداخته‌اند که به کمک آن‌ها می‌توانید درمورد خرید آخرین نسخه از سری Wolfenstein تصمیم گیری کنید. در حال حاضر، میانگین امتیازات منتقدین بر اساس ۲۴ رأی جمع آوری شده، ۷۶ از ۱۰۰ به ثبت رسیده، که به طور کلی خوب در نظر گرفته می‌شود. البته در روزهای آینده با افزایش تعداد نظرات این میزان تغییر خواهد کرد.

در این مطلب، به امتیازات و تعدادی از این نظرات، به صورت خلاصه پرداخته شده است. که در ادامه می‌توانید آن‌ها را به تفکیک، مشاهده کنید. با ایستگاه بازی همراه باشید.

 

مطلب مرتبط: توضیحات Machine Games درباره‌ی گیم پلی جدید و مسائل سیاسی در بازی Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein: Youngblood

IGN Spain

۸۶

 

MachineGames در این بازی، مثل همیشه به نقاط قوت و عوامل موفقیت سری Wolfenstein پرداخته است و عملکرد کلی آن قابل قبول می‌باشد. البته Wolfenstein: Youngblood می‌توانست استفاده‌ی بیشتری از گیم پلی جدید و دونفره‌ی خود داشته باشد و همچنین گاهی اوقات، درجه‌ی سختی بازی بیش از حد دشوار طراحی شده است.

Everyeye.it

۸۴

 

تجربه‌ی مأموریت‌های روزانه و هفتگی بازی Wolfenstein: Youngblood در کنار دوستتان، بالارفتن درجه‌ی سختی بازی، شکست‌ها و تلاش‌ها فراوان و پی در پی، تکرار دیالوگ‌ها و ارتباط تنگاتنگ خانوادگی بین دختران Blazko و نهایتاً گیم پلی هیجان انگیز  و همیشگی بازی‌های Wolfenstein می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای سپری کردن روزهای گرم تابستان شما باشد.

Guardian

۸۰

 

Wolfenstein: Youngblood در تمامی زمینه‌ها به بلوغ کامل رسیده است. از هرج و مرج، آشفتگی و وحشیگری‌های ظاهر بازی گرفته، تا داستان نویسی و طراحی دقیق عناصر محیطی بازی.

کاراکترهای Jess و Soph پر سر و صدا، دست و پا چلفتی و گاهی اوقات آزار دهنده طراحی شده‌اند، اما این خصوصیات، دقیقاً همانچیزی است که به آن نیاز داشته‌اند. برخی از قسمت‌های داستان بازی ممکن است گنگ و نا مفهوم به نظر برسد اما اگر بخواهیم صادقانه به قضیه نگاه کنیم، خیلی هم بدرد شما نخواهند خورد. این بازی، به طور کلی داستان دو دختر را بازگو می‌کند، که طی اتفاقاتی هیجان انگیز، به قتل عام نازی‌های نژاد پرست می‌پردازند. به شخصه اوقات لذت بخشی را در زمان تجربه‌ی این بازی سپری کردم.

The Game Machine

۸۰

شاید بتوان Wolfenstein: Youngblood را به عنوان یک بازی مشابه با نسخه‌های قبلی خود دسته بندی کرد اما ویژگی‌های متعدد و جدید اضافه شده به این بازی، آن را به یک خرید ضروری برای طرفداران سری Wolfenstein تبدیل می‌کند. اگرچه خصوصیات جدید آن، عاری از مشکل نیستند.

GameStar

۷۵

 

دوست دارم بیش از همه درباره‌ی همکاری Arkane با Machinegames صحبت کنم. طراحی مرحله‌ای داستان بازی، تجربه‌ی کاربری آن را به شدت بهبود بخشیده و بسیار لذت‌بخش‌تر از خط داستانی پیوسته و پشت سر هم نسخه‌های قبلی سری Wolfenstein است.

PC Invasion

۷۰

 

مجموعه‌ی Wolfenstein  با رابط کاربری اول شخص و فوق العاده‌ی خود، به همراه درگیری‌ها و مبارزات خشن و هیجان انگیز خود در کشتار نازی‌ها بار دیگر بازگشته است اما متأسفانه این تمام نکات مثبتی است که در Wolfenstein: Youngblood به چشم می‌خورد. روایت داستان بازی بسیار سطحی و ساده بوده و هیچ چیز متمایزی نسبت به نسخه‌های قبل ارائه نمی‌کند. فکر می‌کنم بهتر است برای قضاوت درباره‌ی بازی‌های جدید Wolfenstein، تا زمان معرفی دنباله‌ی اصلی Wolfenstein: The New Colossus صبر کنیم.

Destructoid

۶۰

 

شاید توقعات من از این نسخه بیش از حد بوده است اما فکر میکنم در Wolfenstein: Youngblood توازن مناسبی بین کیفیت داستان و گیم پلی برقرار نشده است. چیزی که در The New Order به خوبی انجام شده بود. Youngblood قدم بزرگی در پیشرفت سری Wolfenstein برمی‌دارد اما در برخی حوزه‌ها نیز نسبت به قبل پسرفت داشته است.

Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein: Youngblood

این‌ها برخی از نظرات و امتیازاتی بودند که هیئت منتقدین وبسایت Metacritic درباره‌ی بازی جدید Wolfenstein: Youngblood منتشر کرده‌اند. این بازی، دقیقاً دیروز در فروشگاه‌های بین المللی عرضه شده و تا تکمیل لیست نمرات و انتشار امتیاز نهایی هنوز کمی زمان باقی مانده است.

 

منبع: Metacritic

دسته بندی
مطالبمقالاتنقد و بررسی بازی
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link