نقد و بررسی بازی The Sinking City | شکستی دیگر از نوع Lovecraft

داستانی فوق العاده با گیم پلی متوسط

Frogwares اسم و رسم خود را بیشتر مدیون سری بازی‌های کارآگاهی Sherlock Holmes است که گرچه کیفیت ساخت فوق العاده و کاملی نداشتند اما داستان‌های قوی و سرگرم کننده‌ی آنها، کاربران را به خود جلب می‌کردند. حالا علاقه‌ی توسعه دهندگان این استودیو به این برند در دنیای بازی‌های ویدیویی فراتر از داستان‌های کارآگاه و مشاور مشهور جهانی رفته است. بازی The Sinking City آخرین و پرطرفدارترین بازی Frogwares در ژانر ماجراجویی است که بازیکنان خود را در دنیای Open-World و پرونده‌های پیچیده‌ی خود درگیر می‌کند. گسترده شدن محدوده‌ی تمرکز بازی و اصرار بیشتر بر روی ژانر اکشن موجب به وجود آمدن یک سری مسائل در بازی شده است اما همچنان The Sinking City یکی از ارزشمندترین عناوین ژانر اسرارآمیز و رمزآلود به شمار می‌رود.

 

بازی The Sinking City آخرین و پرطرفدارترین بازی Frogwares در ژانر ماجراجویی است که بازیکنان خود را در دنیای Open-World و پرونده‌های پیچیده‌ی خود درگیر می‌کند

 

بازیکنان در این بازی نقش کاراکتر Charles Reed را برعهده می‌گیرند. او  یک کارآگاه خصوصی است که یک پرونده‌ی خوفناک، او را به شهر Oakmont می‌کشاند. Oakmont نام شهری است که به وسیله‌ی یک جریان سیل مرموز در حال غرق شدن است و موجودات ماورا طبیعی، جامعه‌ی محبوس آن‌را محاصره کرده‌اند. Reed همزمان با پذیرفتن پرونده‌ی مسائل مربوط به جناح‌های سیاسی و خانواده‌های پرنفوذ در سیستم حکومتی Oakmont، به سرعت تسخیر سیاست‌ها و مبارزات قدرت بین جناح‌های مختلف می‌شود. همچون تمامی مشخصات این شهر، هیچ پرونده‌ای در آن عادی نیست و به سادگی هم حل نمی‌شود. مانند کمک به یکی از موجودات ماوراطبیعه‌ (ترکیب انسان و میمون) و ثروتمند شهر به نام Robert Throgmorten برای پیدا کردن پسر گمشده‌اش و یا تحقیقات بر روی فعالیت‌های خیرخواهانه‌ی مشکوک موجودات ماهی شکلی به نام Innsmoutherها در اهدای غذا به شهروندان گرسنه که به احتمال زیاد انگیزه‌ی دیگری در پس کار خود دارند. Frogwares همزمان با وفاداری به مفاهیم و عناصر منبع داستان‌های خود، با اضافه کردن فضای رعب و وحشت به بازی، داستان منحصر به فرد خود را بازگو می‌کند.

 

همچون تمامی مشخصات دیگر این شهر، هیچ پرونده‌ای در آن عادی نیست و به سادگی هم حل نمی‌شود

 

The Sinking City

Oakmont نام شهری است که به وسیله‌ی یک جریان سیل مرموز در حال غرق شدن است و موجودات ماورا طبیعی، جامعه‌ی محبوس آن‌را محاصره کرده‌اند

شما در این بازی، شبیه داستان شرلوک هولمز، باید از موقیعت‌های مختلف مکانی و صحنه‌های متعدد جرم، مدارک و سرنخ‌های مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. سپس با استفاده از اصول استدلال استنتاجی به حل و فصل این پرونده‌ها بپردازید. شاید در ابتدای کار تنها یک نام و یا تکه‌ای از یک نامه را برای شروع پرونده در دست داشته باشید اما چگونگی پیش بردن پرونده به خود شما بستگی دارد. همواره انتخاب‌های متعددی در اختیار شماست. شاید سرنخی که به دنبال آن هستید از مدارک بایگانی یک بیمارستان پیدا شود یا اینکه بررسی روزنامه‌های تاریخ وقوع جرم، شما را به شاهد دیگری ارتباط دهد. این پازل‌ها و استدلال‌ها، قلب بازی The Sinking City را تشکیل می‌دهند.

 

شما در این بازی نیز، مانند داستان شرلوک هولمز، باید از موقیعت‌های مختلف مکانی و صحنه‌های متعدد جرم، مدارک و سرنخ‌های مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. سپس با استفاده از اصول استدلال استنتاجی به حل و فصل این پرونده‌ها بپردازید

 

این بار شما در بطن پرونده‌های خود زندگی می‌کنید و در صورت اتخاذ تصمیمات نادرست به طور مستقیم با عواقب آن مواجه خواهید شد. شما در هر لحظه باید بتوانید استنتاج کنید که آیا یک کاراکتر واقعاً یک قاتل خونخوار است و یا اینکه تحت تأثیر امواج و عجایب کیهانی قرار گرفته و تسلطی روی رفتار خود ندارد.(این موضوع در Oakmont واقعاً امکان دارد) آیا باید او را به مقامات حکومتی تحویل دهید یا این که آزادش کنید؟ عواقب تصمیمات شما به زودی به سراغ شما خواهند آمد. گاهی اوقات مجبورید تا برای رسیدن به پاسخ معماهای خود دستهای خود را به جرم آلوده کنید که این زمینه‌ها کاملاً با دنیای تاریک و خشن The Sinking City تطابق دارد. حتی سرونشت خود کاراکتر Reed نیز در طول داستان بازی به نقاط مرموز و ناشناخته‌ای می‌رسد که این موضوع مرا مدت‌ها پای این بازی نگه می‌داشت.

نحوه‌ی ساخت و طراحی عناصر اتمسفر بازی، جایی است که The Sinking City واقعاً در آن می‌درخشد. جابجایی بین نقاط مختلف شهر، یک پروسه‌ی زمان بر است و اغلب اوقات برای جابجایی بین نقاط مورد نظر از جاده‌ها یا رودخانه‌ها استفاده خواهید کرد. شما در خط داستانی بازی از مکان‌های متعددی از شهر استفاده می‌کنید. از بیمارستان مرکزی شهر گرفته تا دفتر روزنامه نگاری، ایستگاه پلیس، تالار شهر و کتابخانه‌ها.

 

نحوه‌ی ساخت و طراحی اتمسفر بازی، جایی است که The Sinking City واقعاً در آن می‌درخشد

 

The Sinking City

مرور اتفاقات گذشته در بازی The Sinking City

بیشتر اوقات دقیقاً نمی‌دانید که باید به چه مکان‌هایی سر بزنید. قابلیت Fast Travel در نقشه‌ی بازی در این روند به شما کمک می‌کند. اما این روش الزاماً سریع نیست. چراکه برای این کار باید ابتدا به یک باجه تلفن دسترسی داشته باشید و بعد از آن‌هم لودینگ‌های طولانی بازی را در پیش خواهید داشت.

 

در حالی که به این مناطق سفر می‌کنید، در مسیر به طور ناگهانی با هیولاهای Eldritch مواجه می‌شوید و از این جا به بعد، مدتی را درگیر مبارزه با این موجودات وحشتناک خواهید بود. سیستم تیراندازی بازی از معدود نقاط ضعف آن است. در واقع تیراندازی در The Sinking City بیش تر از این که لذت‌بخش باشد، اعصاب خورد کن است. با اینحال حضور موجودات غول پیکر بازی همواره به عنوان یک تهدید برای شما محسوب می‌شوند. مبارزه با دشمنان The Sinking City یک امر اجتناب ناپذیر است. من به طور کلی از گنجانده شدن بخش مبارزات به بازی The Sinking City خوشحالم. گرچه اجرای آن می‌توانست خیلی بهتر از این باشد.

 

تیراندازی در The Sinking City بیش تر از این که لذت‌بخش باشد، اعصاب خورد کن است

 

The Sinking City

موجودات ماوراطبیعه‌ی بازی The Sinking City

The Sinking City علاوه بر گیم پلی بخش مبارزات، از مشکلات فنی متعددی رنج می‌برد. علاوه بر زمان بارگذاری بسیار طولانی بازی، بهم ریختن گرافیک بازی و مشکلات مربوط به Screen-tearing مسئله‌ای است که برخی اوقات با آن مواجه می‌شوید. (البته Frogwares قول داده تا با عرضه‌ی پچ‌های گرافیکی، این مشکل را به زودی برطرف کند) . عملکرد نامتقارن صدا و Cutsceneهای غیر حرفه‌ای از دیگر مشکلات فنی The Sinking City است. با این حال با چشم پوشی بر نقاط ضعف این بازی، موارد زیادی وجود دارند که می‌توانند شما را مدت‌ها مجذوب خود کنند.

 

The Sinking City علاوه بر گیم پلی بخش مبارزات، از مشکلات فنی متعددی رنج می‌برد

 

The Sinking City تقریباً تمامی مشکلات عناوین قبلی Frogwares را به ارث برده است. اما به همین نسبت از نقاط قوت منحصر به فرد خود برخوردار است. پرونده‌های Reed اتفاقات فوق العاده، پیچیده‌ و به یادماندنی را بر کاربرای The Sinking City فراهم می‌کنند. بخش مبارزات بازی با ارتکاب اشتباهات قدیمی Frogware ریسک بزرگی را متحمل بازی کرده است اما همچنان به علاقه مندان این ژانر توصیه می‌کنیم تا از The Sinking City دیدن کنند.

 

منبع: gameinformer

The Sinking City
7.5
The Sinking City
نقاط قوت
  • داستان بازی از نقاط قوت آن است
  • نحوه‌ی ساخت و طراحی اتمسفر بازی، جایی است که The Sinking City واقعاً در آن می‌درخشد
  • با وجود مشکلات گیم پلی بازی، عاشقان داستان‌های Lovecraft گونه از این بازی لذت خواهند برد
نقاط ضعف
  • لودینگ‌های طولانی
  • سیستم تیراندازی بد بازی
  • مشکلات گرافیکی و فنی بازی به تجربه‌ی آن لطمه می‌زند
  • مکانیک‌های تحقیق و بررسی بازی بعد از مدتی تکراری می‌شوند
  • 7.5
دسته بندی
مطالبمقالاتنقد و بررسی بازی
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link