نقد و بررسی بازی Tangle Tower | همان پادزهری که بعد از Disco Elysium به آن نیاز داشتیم

بازی سرراست و روتین SFB Games، روحیه‌ی کارآگاهانه‌ی شما را ترقیب می‌کند

خیلی‌ها عاشق رمز و رازهای کاراگاهی هستند. بازجویی از شاهدان، دنبال کردن سرنخ‌ها، پیدا کردن ارتباط میان منابع مختلف و تشکیل تایم لاین حوادث، تنها بخشی از جذابیت‌های ماجراجویی‌های کارآگاهانه‌ است. کنار هم گذاشتن قطعات پازل پرونده و دستگیر کردن مجرم، احساس یک کارآگاه واقعی را به انسان منتقل می‌کند. اما این کار، مثل همه‌ی شغل‌های دیگر، یک جنبه‌ی تاریک نیز دارد. شما با قاتلان بی‌رحم و شاهدانی که قصد همکاری ندارند سر و کار دارید؛ گاهی اوقات سررشته‌ی مدارک قطع می‌شود و عصبانیت و خستگی تمام وجود شما را فرا می‌گیرد. گاهی اوقات با پرونده‌ای که در دست دارید، رابطه‌ی عاطفی داشته‌اید و این موضوع فشار زیادی را روی شما وارد می‌کند.

Tangle Tower

نقد و بررسی بازی Tangle Tower | همان پادزهری که بعد از Disco Elysium به آن نیاز داشتم

در حال حاضر به این نتیجه رسیدیم که Disco Elysium در عین جذابیت‌های بسیار زیادی که دارد، موضوعات بسیار سنگینی دارد. در این بازی، کار به جایی می‌کشد که بعد از سرو کله زدن با یک بچه‌ی بد دهن و بسیار سرسخت، باید یک بحث بسیار سنگین سیاسی را با یکی از کارگران اتحادیه به سرانجام رسانده و در حالی که دستیار من با دیدن چندین جسد، بارها بالا آورده و روحیه‌ی کاملاً تحلیل رفته‌ای دارد، تصمیم به کناره گیری موقت از کار بگیرم. من گاهی اوقات فقط یک پرونده‌ی کلاسیک و یک معمای روتین و میسیز مارپل گونه می‌خواهم که همراه با رگه‌هایی از شوخی و طنز و با کمترین مقتول به سرانجام برسد. اما این بازی، چنین اهدافی را دنبال نمی‌کند.

مطالب مرتبط: پیش نمایش بازی DISCO ELYSIUM | شرلوک دنیای خود باشید!

 

حالا به نظر می‌رسد که  Tangle Tower همان چیزی است که دنبالش می‌گشتیم. Tangle Tower در مخلص کلام، فرایند روتینِ باز و بسته شدن یک پرونده‌ی رمزآلود است. یک بازی پازل point-and-click که توسط SFB Games طراحی شده و داستان‌های Detective Grimoire و دستیارش Sally را بازگو می‌کند. پرونده‌ی ما درباره‌ی یک تابلوی نقاشی است که ظاهراً نقاش خود را به قتل رسانده است. داستان پر رمز و راز این بازی، پر از پیچش‌ها و گره‌های مشکوک است که با همکاری عالی Grimoire و Sally به سرانجام می‌رسد. طراحی هنری بازی فوق العاده زیبا بوده و ضمناً شما را یک کمونیست کثیف خطاب نمی‌کند!

 

به نظر می‌رسد که  Tangle Tower همان چیزی است که دنبالش می‌گشتیم. Tangle Tower در مخلص کلام، فرایند روتینِ باز و بسته شدن یک پرونده‌ی رمزآلود است

 

Tangle Tower

نقد و بررسی بازی Tangle Tower | همان پادزهری که بعد از Disco Elysium به آن نیاز داشتم

داستان اصلی بازی Tangle Tower، به رمز گشایی از مسئله‌ی قتل Freya Fellow، تعلق دارد. Fellow نقاش جوانی است که در حین نقاشی یک تصویر پرتره، با ضربه‌ی چاقو به قتل رسیده است. وقتی که Grimoire و Sally به صحنه‌ی جرم می‌رسند، به نظر می‌رسد که هیچ آلت قتلی وجود ندارد. اما با بررسی پرتره‌ی ناتمام Freya Fellow، مشخص می‌شود که تصویر مذکور، یک چاقوی خونین در دست دارد. Grimoire و Sally برای آگاهی از واقعیت اتفاقی که رخ داده باید اتاق‌های تاریک و ترسناک Tangle Tower را به دقت بازرسی کنند تا با بررسی سر نخ‌های بدست آمده، اطلاعات بیشتری را از خانواده‌هایی که در این ملک بزرگ زندگی می‌کردند، بدست آورند.

 

پرونده‌ی ما درباره‌ی یک تابلوی نقاشی است که ظاهراً نقاش خود را به قتل رسانده است

 

شما در نقاط مختلف این عمارت گشت می‌زنید، با مظنونین صحبت می‌کنید، به حل معماها می‌پردازید و روی تک تک جزئیات مشکوکی که مشاهده کرده، کلیک می‌کنید. این بازی، تا حد زیادی به بازی اول Detective Grimoire شباهت دارد. در آن بازی، شما به جمع آوری مدارک و کنار هم گذاشتن کلمه‌های مختلف و نهایتاً تشکیل اسناد و مدارکی که پاسخ سوالات ما را در بر داشت، می‌پرداختید.

Tangle Tower

نقد و بررسی بازی Tangle Tower | همان پادزهری که بعد از Disco Elysium به آن نیاز داشتم

در بازی Tangle Tower پازل‌ها و معماهای زیادی در سرتاسر عمارت بزرگ بازی پراکنده شده است. بیشتر این معماها، به جای این که هوش و ذکاوت بازیکن را به چالش بکشند، بیشتر به سرگرم کردن او می‌پردازند. البته به هیچ عنوان، جای نگرانی نیست. SFB Games چند معمای جدی و چالش برانگیز را نیز در بازی خود جا داده تا رسالت موضوعی آن حفظ شود.

طراحی هنری، موسیقی و صداگذاری این بازی، همگی پیشرفت قابل توجهی را در مقایسه با نسخه‌های قبلی Tangle Tower نشان می‌دهند. محیط بازی، یک دنیای عجیب و غریب و شخصیت‌هایی مناسب خود است که دنیای منحصر بفردی را ایجاد کرده است. انیمیشن Bouncy و کلیه‌ی دیالوگ‌های صداگذاری شده‌ی بازی، شخصیت پردازی Tangle Tower را کاملاً قابل قبول ساخته‌اند. می‌توان به خوبی، اشتیاق و عشقی که در پس طراحی بازی به کار رفته را مشاهده کرد.

 

می‌توان به خوبی، اشتیاق و عشقی که در پس طراحی بازی به کار رفته را مشاهده کرد

 

Tangle Tower

نقد و بررسی بازی Tangle Tower | همان پادزهری که بعد از Disco Elysium به آن نیاز داشتم

با چند ساعت حضور در بازی Tangle Tower، دوباره احساس سرزندگی می‌کنیم. در این بازی، مثل تماشای چند اپیزود از Jonathan Creek یا Poirot، چند داستان سبک و جنایی را خیلی زود به سرانجام می‌رسانیم. Tangle Tower تمام توجه ما را به عنوان یکی از طرفداران این سبک بازی‌ها را به خود جلب کرده و در لیست بهترین بازی‌های رمزآلود و point-and-click سال جا می‌گیرد. حالا که روحیه‌ی تحلیل رفته‌ی ما بازیابی شده، وقت آن رسیده که دوباره به فضای پر فشار بازی Disco Elysium برگردیم.

 

منبع: pcgamer

Summary
نقد و بررسی بازی Tangle Tower | همان پادزهری که بعد از Disco Elysium به آن نیاز داشتم
Article Name
نقد و بررسی بازی Tangle Tower | همان پادزهری که بعد از Disco Elysium به آن نیاز داشتم
Description
بعد از گشتن در دنیای پر رمز و راز Disco Elysium، بد نیست که به یک بازی با جو سبک‌تر سر بزنید و کمی استراحت کنید. بازی سرراست و روتین SFB Games، روحیه‌ی کارآگاهانه‌ی شما را ترقیب می‌کند و همان استراحتی است که بعد از غرق شدن در دنیای دیسکو به آن نیاز دارید.
Author
Publisher Name
Psarena
Publisher Logo
Tangle Tower
9
Tangle Tower
نقاط قوت
  • طراحی هنری زیبا
  • موسیقی و صداگذاری جذاب
  • انیمیشن منحصربفرد
  • عدم پیچیدگی بیش از حد
  • داستان درگیر کننده
نقاط ضعف
  • معماهای نه چندان چالش برانگیز
  • 9
دسته بندی
کامپیوترمطالبمعرفی بازیمقالاتنقد و بررسی بازینینتندو
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link