نقد و بررسی بازی Dragon Quest Builders 2

بررسی Dragon Quest Builders 2 بر روی کنسول PS4
Dragon Quest
Dragon Quest

Dragon Quest Builders 2 دنباله‌ی جدید سری Dragon Quest است که با خصوصیات و پیش زمینه‌های خاص خود، پتانسیل ارتقا نسبت به نسخه‌های قبلی از این عنوان را در خود می‌بیند. بعد از اتفاقات نسخه‌ی اول Dragon Quest Builders حالا بازیکنان این بازی، نقش یک Builder جدید را بر عهده خواهند گرفت. آن‌ها بعد از جریان دزدی و گروگان گیری توسط بازماندگان Children of Hargon، حالا به همراه یک جنگجوی مبتلا به فراموشی به نام Malroth در ساحل بیابانی یک جزیره‌ی دور افتاده به گل نشسته‌اند.

مدت زمان زیادی از کشف جزیره توسط آن دو نمی‌گذرد. جزیره‌ای که زمانی خانه‌ی یک Builder افسانه‌ای بوده است. Keen قصد دارد تا با برگرداندن شکوه و عظمت از بین رفته‌ی این جزیره، به کشف رمز و رازهای آن بپردازد. لذا دو کاراکتر داستان ما سفر خود را در کشف و جستجوی جزیره آغاز می‌کنند تا علاوه بر جمع آوری وسایل و مواد مورد نیاز، دیگر Builder ها را نیز پیدا کنند.

هرچند، آن‌ها به زودی متوجه خواهند شد که Children of Hargon بومیان جزیره را متقاعد کرده‌اند که Builder ها موجوداتی مفسد و شیطانی هستند که به منظور مقاصد بدخواهانه و شیطانی خود همه چیز را در مسیر خود به نابودی می‌کشانند.

 

Keen قصد دارد تا با برگرداندن شکوه و عظمت از بین رفته‌ی این جزیره، به کشف رمز و رازهای آن بپردازد

 

بنابراین تنها یک راه برای اثبات نیت درست و خیرخواهی آنها وجود خواهد داشت. برپایی مجدد شکوه و عظمت تمامی جزیره‌ها و نقش بر آب کردن برنامه‌ی نیروهای اهریمنی.

بازی Dragon Quest Builders 2

کشت محصولات کشاورزی در بازی Dragon Quest Builders 2

در بحث داستان سرایی این بازی، هیچ حادثه‌ی تاریخی و ماندگاری به چشم نمی‌خورد و به نظر می‌رسد داستان Dragon Quest Builders 2 در حوزه‌ی ادبیات و اتمسفر حماسی، ضعیف‌تر از قسمت اول خود عمل می‌کند. اما هواداران Dragon Quest همچنان از بزرگتر شدن مقیاس اتفاقات و داستان‌سرایی بازی اعلام رضایت کرده‌اند.

 

Children of Hargon بومیان جزیره را متقاعد کرده‌اند که Builder ها موجوداتی مفسد و شیطانی هستند که به منظور مقاصد بدخواهانه و شیطانی خود همه چیز را در مسیر خود به نابودی می‌کشانند

 

نحوه‌ی برخورد قهرمانان با نیروهای شیطانی نسبت به قبل با تغییراتی روبه رو بوده است. کاراکترهای فرعی داستان، اتفاقات سرگرم کننده‌ای را به فضای بازی اضافه می‌کنند و خود جهان بازی نیز به یک قلمرو باشکوه و خارق‌العاده گسترش یافته است.

هیچ یک ازبخش‌های جدید اضافه شده به بازی، غافلگیرکننده و غیر منتظره نبوده و در جنبه‌های مختلف، حس و حال بازی‌های کلاسیک و قدیمی Dragon Quest را در ذهن تداعی می‌کنند. البته این پدیده، از تمامی ابعاد یک نقطه ضعف محسوب نمی‌شود. با اینکه در نگاه اول شاید Dragon Quest Builders 2 مانند همنوعی از بازی Minecraft به نظر برسد، عناصر و خصوصیت‌های ساختاری بازی‌های Dragon Quest در آن دیکته شده و تجربه‌ی منحصر به فردی را به مخاطب منتقل می‌کند.

یکی از لذت ‌بخش ‌ترین جوانب بازی‌های Dragon Quest این است که دقیقاً مانند Minecraft، شما خلق و طراحی دنیای بازی‌ را به طور کامل و از صفر تا صد به عهده می‌گیرید. تجربه‌ی منحصر به فرد Dragon Quest Builders 2 در جابجایی و ساخت اشیا، لذت این عمل را دو چندان می‌کند.

از طرفی دیگر، به لطف رابط کاربری ویژه‌ی بازی‌های Dragon Quest، این فرایند با سرعت کمتر و دقت در جزئیات بیشتری صورت می‌گیرد.

در گیم پلی بازی Dragon Quest Builders 2 دسترسی ابزار و مصالح بازی، تا زمانی که به نقطه‌ی مشخص بازی نرسیده‌اید، مسدود هستند. و از طرفی بدون این دو نمی‌توانید بخشی را ساخته و یا تخریب کنید.

بازی Dragon Quest Builders 2

بخش مبارزات بازی Dragon Quest Builders 2

مراحل اولیه‌ی فرایند ساخت سازه‌های بزرگ در این بازی می‌تواند تا ساعت‌ها زمان ببرد. حتی در مواردی مانند ایجاد مسیر رودخانه و یا کاشت جنگل‌ها و فضاهای سبز در زمین‌های خشک و بایر، باید چندین روز را به این کار اختصاص دهید. در این بین شما باید هر از چند گاهی به صحت و میزان پیشرفت پروژه نظارت کنید.

 

مراحل اولیه‌ی فرایند ساخت سازه‌های بزرگ در این بازی می‌تواند تا ساعت‌ها زمان ببرد

 

Dragon Quest Builders 2 در بحث زمان گیم پلی بازی، می‌تواند کمی خسته کننده باشد. به خصوص اگر بازیکنان، برای رسیدن به بخش Free-roaming و Open-ended در چرخه‌ی گیم پلی بازی، عجله داشته باشند. از سوی دیگر، با صرف زمان و زحمت فراوان برای ساخت جهان این بازی، بازیکن احساس می‌کند که نتیجه‌ی حاصل شده را حقیقتاً بدست آورده و برای آن زحمت کشیده است. اگر به صورت عملی بازی Dragon Quest Builders 2 را تجربه کرده باشید حتماً درک می‌کنیدکه تکمیل یک پروژه‌ی بزرگ و یا بدست آوردن آیتم‌های کمیاب بازی چه لذت و احساس رضایتی را در کاربر ایجاد می‌کند.

 

با صرف زمان و زحمت فراوان برای ساخت جهان این بازی، بازیکن احساس می‌کند که نتیجه‌ی حاصل شده را حقیقتاً بدست آورده و برای آن زحمت کشیده است

 

یکی از سرویس‌های جذاب و کاربردی بازی، قابلیت تجربه‌ی گروهی Dragon Quest Builders 2 در بخش Co-Up است. در این بازی شما می‌توانید در قالب گروه‌های چهار نفره ساخت دنیای خود را آغاز کنید. شاید در ابتدای کار، اضافه شدن حالت گروهی در قالب بازی Dragon Quest کمی ناملموس و عجیب به نظر برسد اما به زودی خواهید فهمید که همکاری با دوستان در خلق دنیای این بازی، در تار و پود Dragon Quest نهفته بوده است. بازیکنان همچنان از اختیارات کامل برای دست بردن و ویرایش در جهان بازی خود برخوردار خواهند بود. اما آنچه که در اینجا اضافه شده است، همفکری و همکاری با دیگر ذهن‌های خلاق، به منظور ساخت جهانی بهتر است.

 

یکی از سرویس‌های جذاب و کاربردی بازی، قابلیت تجربه‌ی گروهی Dragon Quest Builders 2 در بخش Co-Up است

 

همین موضوع برای بخش مبارزات و ماجراجویی بازی نیز قابل تعمیم است. با ورود به یک لول جدید، سلاح‌ها و متدهای مختلف حملات Combo با همراهی متحدان شما، به بازی اضافه می‌شود. این موضوع شما را قادر می‌سازد تا با دشمنان جدی‌تری مواجه شده و مناطق وسیع‌تری از نقشه‌ی بازی را باز کنید. نواحی جدید، مصالح و منابع جدیدی را نیز برای شما به ارمغان خواهند آورد.

بازی Dragon Quest Builders 2

بازی Dragon Quest Builders 2

چرخه‌ی گیم پلی بازی به حد کافی لذت بخش و سرگرم کننده خواهد بود تا کاربران خود را بعد از ساعت‌ها ساخت و تخریب بلوک‌های ساختمانی، پای بازی نگه دارد. اما هرچه که به پایان بازی نزدیک می‌شویم، ممکن است کمی حس و حال تکراری و خسته‌ کننده‌ به شما منتقل کند. ملودی‌های ارکستری و پرتعداد موسیقی متن این بازی، طرفداران سبک بازی‌های Minecraft و یا  Dragon Quest را راضی می‌کند. و می‌تواند در این راه بسیار مؤثر عمل کند.

با این حال هنوز جنبه‌های مختلفی از Dragon Quest Builders 2 نیاز به پیشرفت دارد. اما می‌توان به جرأت این بازی را جانشین بر حقی برای نسخه‌های پیشین این سری به حساب آورد.

طرفداران نسخه‌ی اول Dragon Quest مسلماً با تجربه‌ی این بازی نا امید نخواهند شد و از طرفی Dragon Quest Builders 2 انتخاب خوبی برای طرفداران تازه کار این سبک از بازی‌های ویدیویی است.

 

 

منبع: Twinfinite

بازی Dragon Quest Builders 2
9
بازی Dragon Quest Builders 2
  • 9
دسته بندی
مطالبمقالاتنقد و بررسی بازی
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link