معرفی بازی موبایل Gorogoa برای اندروید و iOS

یک پازل منحصر به فرد
Gorogoa
Gorogoa

چه چیزی باعث جذابیت یک بازی پازل اندروید می‌شود؟ مکانیک و موضوع هوشمندانه، گستردگی و حجم بالای چالش‌ها، مانند آنچه که در RYB مشاهده می‌کنیم؟ و یا همچون بازی Device 6 که ارتباطات پیچیده و تودر توی بخش‌های مختلف، شما را وادار می‌کنند تا به سمت یک هدف از پیش تعیین شده حرکت کنید؟ علاوه بر این‌ها، بازی‌هایی مانند The Witness را نیز داریم که عناصر و عوامل خاص و منحصر به فرد محیط بازی، با هدف و مکانیزم بازی گره خورده است.

در کل باید گفت که یک پازل خوب، باید در زمینه‌های زیادی نسبت به نمونه‌های مشابه خود برتری داشته باشد و Gorogoa را می‌توان نمونه‌ی بارزی از یک پازل خوب در نظر گرفت. این بازی علاوه بر چالش‌ها، معماهای فریب انگیز و گیم پلی درگیر کننده‌ای که دارد، می‌تواند با طراحی خاص و منحصر به فرد محیط بازی خود، نظر هر مخاطبی را به خود جلب کند.

 

Gorogoa را می‌توان نمونه‌ی بارزی از یک پازل خوب در نظر گرفت

 

سفر به عمق هنر
Gorogoa

Gorogoa

بازی کردن در Gorogoa همچون بازگویی یک داستان افسانه‌ای است. یک ماجراجویی هیجان انگیز، که به همراه یک پسر جوان آغاز شده و به کشف موجوداتی اسرارآمیز منجر می‌شود. Gorogoa پنجره‌ای است برای ورود به یک جهان جدید، که در ابتدا با داستانی ساده شروع شده و رفته رفته با موضوعات رمزآلود، استدلال و منطق خاص خود، مخاطب را عمیقاً درگیر داستان خود می‌کند.

شاید Gorogoa در نگاه اول شباهت زیادی به گیم پلی صفحه به صفحه‌ی بازی Framed به نظر برسد. باید گفت که این بازی، شاید شبیه ترین نمونه به Gorogoa باشد اما نمی‌توان پیچیدگی بالای این بازی را با Framed مقایسه کرد.

گیم پلی بازی Gorogoa، نمایشگر شما را به چهار بخش تقسیم می‌کند که هر یک از این بخش‌ها تصویری را در خود جای می‌دهد. هر یک از این تصویرها، بیانگر یک دنیای کاملاً متفاوت اند. شما با کشیدن بر روی مرز بین این تصاویر، می‌توانید در لایه‌های تو در توی آن نفوذ کنید و با نگه داشتن یک تصویر، و کشیدن آن بر روی تصویر دیگر، محتوای پنل، به طور کلی تغییر می‌کند. سبک بازی Gorogoa می‌تواند در ابتدا بسیار عجیب و گیج کننده به نظر برسد. با کشیدن تصاویر بر روی هم، یک ساعت مچی می‌تواند به یک قطب نما تبدیل شده و یا یک نقاشی بر روی دیوار ناگهان به یک مجسمه‌ای در میان یک باغ تبدیل می‌شود. در کل محدودیت خاصی وجود ندارد.

 

گیم پلی بازی Gorogoa، نمایشگر شما را به چهار بخش تقسیم می‌کند که هر یک از این بخش‌ها تصویری را در خود جای می‌دهد. هر یک از این تصویرها، بیانگر یک دنیای کاملاً متفاوت اند

 

Gorogoa

Gorogoa

دستکاری مداوم پرسپکتیو و زاویه‌ی دید محتوای هر تصویر، جزء جدایی ناپذیری از گیم پلی Gorogoa است. با نفوذ لایه لایه در بطن یک تصویر، حس اکتشاف و ماجراجویی در مخاطب تحریک می‌شود. حتی اگر پازل مربوطه خیلی هم هوشمندانه و مشکل طراحی نشده باشد، طراحی فوق العاده‌ی جزئیات این تصاویر و هیجان کشف یک دنیای جدید در پس هر یک از آن‌ها احساس بسیار لذت بخشی را به کاربر منتقل می‌کند.

گذشته از تمامی ویژگی‌های منحصر به فرد دنیای Gorogoa باید گفت که یک بازی پازل، باید در نهایت به فلسفه‌ی اصلی خود وفادار باشد. Gorogoa نیز در این زمینه به هیچ وجه کم کاری نمی‌کند. در بازی‌هایی که سبک و سیاق ماجراجویی بر فضای آن‌ها حاکم است، بازیکن با پیگیری مسیرها و ترکیب و دستکاری در آیتم‌ها، به سمت یک هدف حرکت می‌کند اما در Gorogoa، این آیتم‌ها به شکل محتوای تصویری و زاویه‌ی دید درآمده اند. در واقع، Gorogoa با روش خاص خود، به تلفیق استایل بازی‌های ماجراجویی و پازل پرداخته است.

 

Gorogoa با روش خاص خود، به تلفیق استایل بازی‌های ماجراجویی و پازل پرداخته است

 

Gorogoa

Gorogoa

با کشیدن تصاویر بر روی یکدیگر، محتوای آن‌ها، که در نگاه اول کاملاً بی ربط و غیر متجانس به نظر می‌رسند، ناگهان با هم ترکیب شده و به روش‌های بسیار هوشمندانه و ریزبینانه‌ای تشکیل یک محتوای جدید را می‌دهند. در واقع این ویژگی، بهترین خصوصیت Gorogoa است. این بازی با نگاهی متفاوت به مفاهیم و محتوای تصاویر، نتایج غافلگیر کننده‌ای را به وجود می‌آورد. مطمئن باشید، گاهی اوقات، مجبورید در جریان بازی توقف کرده و قوه‌ی ابتکار و خلاقیت سازنده‌ی آن را تحسین کنید. به شخصه بارها با خود می‌گفتم که چطور ممکن است چنین مکانیزم پیچیده‌ای در این سبک ساده جای گرفته باشد.

اما اگر بخواهیم درباره‌ی مشکلات بازی نیز صحبت کنیم، می‌توان به نبود راهنمایی در جریان بازی اشاره کرد. گاهی اوقات پیش می‌آید که شما در مرحله‌ای از بازی گیر کرده و نمی‌دانید که باید در ادامه چه کاری انجام دهید. در این مواقع، هیچگونه راهنمایی و کمکی برای پیشروی شما در جریان بازی وجود نخواهد داشت. لذا مجبورید با حرکات رندوم و کشیدن عکس‌ها به این سمت و آن سمت، راهی برای عبور از این مرحله پیدا کنید.

 

اما اگر بخواهیم درباره‌ی مشکلات بازی نیز صحبت کنیم، می‌توان به نبود راهنمایی در جریان بازی اشاره کرد

 

مدت زمان دو ساعتی گیم پلی بازی Gorogoa در کل زمان کوتاهی به شمار می‌رود. اما این مسئله را نمی‌توان به عنوان یک عیب برای این بازی در نظر گرفت. در واقع، این امر، نشان دهنده‌ی میزان توجه و دقت سازندگان بر روی جزئیات ریز بازی است. اساساً Gorogoa از آن دسته بازی‌هاست که کوتاه بودن مسیر گیم پلی آن، نه به دلیل محدودیت در محتوا، بلکه به علت وسواس و توجه بسیار زیاد سازندگان آن، درزمینه‌ی طراحی ساختار و جزئیات ظریف و دقیق محتوای آن است. با این حال، پایان بندی بازی کمی ناگهانی و غیر منتظره به نظر می‌رسد.

 

Gorogoa از آن دسته بازی‌های است که کوتاه بودن آن، نه به دلیل محدودیت در محتوا، بلکه به علت وسواس و توجه بسیار زیاد سازندگان آن، درزمینه‌ی طراحی ساختار و جزئیات ظریف و دقیق محتوای آن است

 

Gorogoa

Gorogoa

احتمالاً Gorogoa با تمام بازی‌هایی که قبلاً تجربه کرده اید فرق داشته باشد. سبک بازی، تا حدودی با ماجراجویی ارتباط پیدا می‌کند اما به طور کلی، به هدف و ساختار کلی بازی‌های معمایی و پازل پایبند است. Gorogoa را می‌توان شاهکاری در میان بازی‌های پازل معرفی کرد. برای دانلود بازی فلان برای اندروید به گوگلی پلی و iOS به app store مراجعه کنید. نسخه کرک شده بازی نیز در سایت‌های مختلف موجود است.

ژانر: پازل

پلتفرم: اندروید و iOS

قیمت ۴٫۹۹$

دسته بندی
مطالبمعرفی بازی موبایلمقالاتموبایل
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link