معرفی بازی موبایل First Strike برای اندروید و iOS

First Strike یک بازی استراتژیک، سریع و سرگرم کننده است که در آن به بررسی مواضع دشمن، حمله و گسترش حوزه‌ی تحت فرمان خود می‌پردازید
First Strike
First Strike

من پشت میز کنترل در اتاق جنگ نشستم. خودم و گربه‌ی همیشه همراهم که بیش از این که به تصمیمات وحشتناک من در هدایت جنگ علاقه مند باشد، دوست دارد بیشتر اوقات چرت بزند. همه چیز به تصمیمات من و دستوراتی که از طریق پنل شلیک موشک ارسال می‌کنم بستگی دارد.

با فشردن یک کلید، بارانی از موشک‌های نابودگر آسمان کره‌ی زمین را می‌پوشاند. آن‌ها به طور همزمان و طی انحنای باشکوهی سرتاسر آسمان سیاره را طی کرده با رسیدن به موقعیت مناسب خود، کلاهک انفجاری مرگبار خود را بر سر هدف می‌کوبند. وقتی که موشک به هدف برخورد کرد، ابر آتشین و قرمزرنگ بزرگی محدوده‌ی برخورد را می‌پوشاند. ابرها که کنار می‌روند، تنها زمین مرده می‌ماند و خاک سیاه رنگ و غم انگیز نقطه‌ی برخورد.

حالا دیگر این آمار و ارقام است که میلیون‌ها کشته را گزارش می‌کند. و اینجاست که خطاب به گربه‌ی خواب آلودم می‌گویم:

“این” درس عبرتی خواهد بود برای ساکنان این سیاره‌ی سبز !

او خمیازه‌ی بلندی کشیده و به خواب ناز خود ادامه می‌دهد. او هیچوقت تحت تأثیر تصمیمات سخت فرمانده قرار نمی‌گیرد. من نگاهم را به نقشه برمی‌گردانم تا برنامه‌ی حمله به هدف بعدی را طراحی کنم.

First Strike

First Strike

بازی First Strike راجع به یک جنگ‌ هسته‌ای است. تمام مأموریت‌های شما به ساخت زرادخانه‌های تجهیزات، سلاح‌های هسته‌ای و استفاده از آن برای تحمیل برتری شما بر سرتاسر جهان خلاصه می‌شود. شما هر وقت که اراده کنید، می‌توانید به کمک سلاح‌های مرگبار کشتار جمعی خود، هرجایی را به نابودی بکشانید.

First Strike یک بازی استراتژیک، سریع و سرگرم کننده است که در آن به بررسی مواضع دشمن، حمله و گسترش حوزه‌ی تحت فرمان خود می‌پردازید. شما کار خود را به عنوان حاکم یک کشور آغاز می‌کنید؛ در ابتدای کار، تنها چند موشک کوچک کروز در اختیار شما قرار دارد که از آن‌ها برای دفاع دربرابر حملات دشمن و چند عملیات هجومی کوچک استفاده می‌کنید.

شما با چند دستور ساده، هدایت عملیات‌ها را بر عهده می‌گیرید. لمس هریک از نقاط نقشه‌ی جهان، گزینه‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید با تصرف سرزمین‌های همسایه، قلمروخود را گسترش دهید؛ از طریق توپخانه‌ی قدرتمند خود در برابر تهدیدات خارجی مقاومت کنید؛ سلاح‌ها و تجهیزات خود را تقویت کرده و راه‌های جدیدی را برای افزایش تسلط خود بر جهان پیدا کنید.

برای شروع، بهتر است از افزایش ذخایر تجهیزات هجومی خود شروع کنید.هر یک از قسمت‌های مشخص شده در قلمرو حکومت شما، مقدار مشخصی از راکت‌ها وموشک‌ها را در خود جای می‌دهند. یکی دیگر از نکات قابل توجه در ابتدای کار، ایجاد توازن میان تجهیزات دفاعی و هجومی شما است.

First Strike

First Strike

بعد از این که ظرفیت سیلوهای خود را تکمیل کردید، اولین گزینه‌ی حمله در اختیار شما قرار می‌گیرد. این آپشن، اساساً امکان شلیک تمامی مهمات ذخیره شده را در یک شعاع مشخص در اختیار شما قرار می‌دهد. در اوایل کار، که تنها یک هدف در برابر شما قرار دارد، حملات شما کاملاً موفقیت آمیز و نابود کننده خواهد بود. اما با افزایش تعداد دشمنان، شرایط بسیار پیچیده‌تر می‌شود.در واقع، وقتی تنها یک رقیب در مقابل شماست، خیلی خودتان را اذیت نکنید. شما می‌توانید تنها با استفاده از دو موشک، یک آخرالزمان واقعی در آن کشور به راه بیاندازید.

در طول بازی، مدام ظرفیت موشک‌های شما استفاده شده و وظیفه دارید تا مجدداً سیلوهای خود را پر کنید. در این میان باید به فکر آپگرید کردن و تقویت تجهیزات خود نیز باشید. وقتی که منطقه‌ای از حوزه‌ی تحت تسلط شما در حال ساخت و ساز، گسترش و یا تحقیق و توسعه می‌باشد، در برابر حملات دشمن آسیب پذیر خواهد بود. لذاشما نیاز دارید تا برای جلوگیری از از دست دادن این مناطق از تجهیزات دفاعی استفاده کنید. یادتان باشد که وقتی موشک‌ها از نقاط مختلف جهان به سمت کشور شما شلیک شدند، دیگر زمانی برای واکنش نشان دادن به آن نخواهید داشت. لذا باید از قبل برای دفاع در برابر این حملات برنامه ریزی داشته باشید.

First Strike

First Strike

First Strike داستان غم انگیزی از تصمیم برای نابودی ناگذیر زمین را بازگو می‌کند. اتفاقات این بازی سرشار از انفجارها، نابودی شهرها و کشته شدن میلیون‌ها نفر بر اثر فشردن یک کلید است. این بازی در حقیقت به منظور فرهنگ سازی برای مبارزه با جنگ‌های هسته‌ای ساخته شده است. شما بعد از هر تصمیم وحشیانه‌ای که در در این بازی اتخاذ می‌کنید، با آمار و ارقام از میزان آسیبی که در واقعیت وارد می‌کنید آگاه می‌شوید. در واقع مدام به شما یادآوری می‌شود که کاری که انجام می‌دهید اشتباه است. درصدی از درآمد این بازی، به مؤسسه‌های مبارزه با گسترش تجهیزات نظامی هسته‌ای تعلق می‌گیرد.

هدف و پیام مهمی که در قالب یک گیم پلی جذاب استراتژیک به مخاطب القا می‌شود، یکی از نقاط قوت First Strike است. First Strike پیام مهم و ارزشمندی را برای کاربران خود به همراه دارد و در همین حین شما در حال نابودی این کره‌ی خاکی خواهید بود.

 

دسته بندی
مطالبمعرفی بازی موبایلمقالاتموبایل
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link