مد Gunfight بازی Call Of Duty Modern Warfare بهترین مد این سری است

اسلحه‌های تصادفی و نداشتن respawn باعث دو چندان شدن جذابیت این مد شده‌اند
Call of duty
Call of duty Modern Warfare

شکست خوردن مهم‌ترین بخش بازی‌های رقابتی است. هر لحظه از بازی تفاوت بین برد و باخت برای تیم‌ها است و وقتی حرف از شکست خوردن در میان باشد، پیروزی ارزش بیشتری خواهد داشت. از ابتدا سری Call Of Duty هیچگاه نتوانسته بود این حس را به طور کامل به بازیکن‌ها منتقل کند تا با معرفی مد Gunfight شرایط تغییر پیدا کرد.

Gunfight یک مد جدید در بازی Modern Warfare آخربن نسخه سری Call Of Duty است. در این مد چهار بازیکن در قالب دو تیم طی چند راند باهم رقابت می‌کنند. اولین تیمی که به امتیاز ۶ راند برسد برنده بازی خواهد بود. هر دو راند یکبار اسلحه‌ها و تجهیزات بازیکن‌ها ریست می‌شود و بازیکنان باید با سلاح‌های جدید کار کنند. اما نکته اساسی درباره مد Gunfight نداشتن respawn است. اگر بازیکنی در یکی از راند‌های بازی بمیرد، تا آغاز راند بعد نمی‌تواند به بازی برگردد.

call of duty

بازی Call of Duty Modern Warfare

در مدهای دیگر بازی، ارتباط درستی بین مهارت‌های شخصی و هم‌تیمی‌هایتان وجود ندارد. ممکن است در یک بازی ۳۰ کشته بگیرید اما باز هم نتوانید برنده شوید. اما، در مد Gunfight این مسئله دیگر وجود ندارد و هر عملی که انجام می‌دهید در نتیجه بازی تاثیر مستقیم دارد.

برای مثال، اگر در ابتدای یک راند، در موقعیت یک به یک شکست بخورید، کار برای هم‌تیمی‌تان خیلی سخت‌تر خواهد شد. در طرف دیگر، اگر بتوانید دشمنتان را از پا در بیاورید، حس وجد و خوشحالی کم‌نظیری خواهید داشت. یا اگر هم‌تیمی‌تان در مبارزه شکست بخورد و شرایط برای شما یک به دو شود، هیجانی را تجربه می‌کنید که در طول بخش‌ چند نفره سری Call Of Duty بی‌همتا است. نتیجه هر راند پس از مبارزه‌های تک به تک قابل حدس است اما هیچگاه قطعی نیست و این، ویژگی خاص مد Gunfight است. شما می‌توانید در موقعیت دو به یک اطمینان نسبی از برد تیمتان داشته باشید اما لحظه‌ای حواس پرتی یا بد شانسی کافی است تا نتیجه راند تغییر پیدا کند.

حتی در مد قدیمی Search and Destroy سری Call Of Duty که Respawnها محدود بودند، باز هم بیشتر موقعیت‌هایی که می‌توانستید در آن بدرخشید به علت مواجه شدن با چهار پنج دشمن همزمان که هرکدام اسلحه و تجهیزات مختلفی داشتند خراب می‌شد. اما در مد Gunfight این مشکلات کاملا برطرف شدند. از طرفی تیم‌ها دو نفره‌اند و از طرف دیگر تجهیزات و سلاح‌های هر راند برای هر چهار نفر برابر است.

call of duty

بازی Call of Duty Modern Warfare

در واقع دانستن این که دشمنتان هیچ برتری در سلاح و تجهیزات نسبت به شما ندارد، خود باعث آرامش بیشتر شما می‌شود. در این مد، تنها و تنها مهارت هدف‌گیری بازیکنان نسبت به هم سنجیده می‌شود.

وقتی در یکی از بازی‌های این مد می‌بازید، دقیقا می‌دانید علت آن چیست. تمام متغیر‌ها برای همه ثابت است. تعداد دشمنانتان را می‌دانید، از تجهیزاتشان اطلاع دارید و جای احتمالی هرکدام را بلدید. نکته ی دیگر درباره مد Gunfight نقشه‌های آن است. نقشه‌های این مد شبیه دیگر نقشه‌های Call Of Duty است و اندازه کوچکتری دارد. بیشتر نقشه‌ها پوشش‌های خوبی دارند. همچنین اگر به مبارزه‌های رو در رو علاقه ندارید، راه‌ها زیادی برای دور زدن دشمنان پیدا خواهید کرد. از طرف دیگر اگر نتوانستید دشمنانتان را در نقشه پیدا کنید، خیالتان راحت است که جای زیادی برای پنهان شدن ندارند.

تمامی این موارد، باعث شده‌اند تا تجربه مد Gunfight به یکی از تجربه‌های خاص این سری و بازی Call Of Duty Modern Warfare شود. طی دوازده سال گذشته، این سری به خاطر کلاس‌ها، باز کردن سلاح‌ها و Leadoutهای مختلف خود مشهور شده است. مد Gunfight اما شاخصه‌ای است که بیشتر حس مهارت را منتقل می‌کند. تیم برنده در بازی‌‌های این مد، باید بهترین نشانه‌گیری، بهترین نقشه‌‌ها و در نهایت بهترین بازی را داشته باشد. و به یاد داشته باشید، در این مد همیشه می‌توانید برنده باشید و بازی را به نفع خود تغییر دهید. تنها کافی است که بتوانید از فرصت‌ها بهترین استفاده را ببرید.

نظر شما درباره مد جدید بازی Call Of Duty Modern Warfare چیست؟ چقدر از زمان خود را به مد Gunfight اختصاص می‌دهید؟

دسته بندی
ایکس باکسپلی استیشنکامپیوترمطالبمقالاتنقد و بررسی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط