لیست کامل تغییرات اعمال شده در پچ آپدیت ۱٫۰۴ بازی FIFA 20

خبری از اصلاح Career Mode نیست اما گیم پلی بازی تغییرات مهمی کرده است
FIFA 20 Update Patch 1.04
FIFA 20 Update Patch 1.04

اول از همه، با خبر بدی که از این آپدیت FIFA 20 داریم، شروع می‌کنیم. باگ‌هایی که موجب ترند شدن هشتگ #fixcareermode در توییتر شده بودند، برطرف نشده‌اند. در ادامه گزارش کاملی از این موضوع و این که چرا باید هنوز منتظر اقدام EA در اینباره باشیم، آورده شده است. و اما خبر خوب این است که این patch، موجب پیشرفت چشم گیر مودهای مختلف FIFA 20 شده است. این تغییرات با گیم پلی بازی شروع می‌کنیم:

 

تغییرات فیفا ۲۰ در آپدیت ۱٫۰۴: بهبود Gameplay

تغییراتِ این آپدیت در بحث گیم پلی، متعدد ولی ریز و جزئی اعمال شده اند. این بهبودها شامل پیشرفت مهارت‌های پا به توپ بازیکنان اورال ۸۰ و بالاتر در زمینه‌ی تعادل، تکنیک‌ها و حمل توپ بوده است. دروازه بان‌ها نیز شامل این پیشرفت می‌شوند. دروازبانانی نمره‌ی اورال آن‌ها حداقل ۸۰ و بالاتر از آن است، در امر دفع توپ خیلی بهتر از قبل عمل می‌کنند؛ یعنی با مشت کردن توپ به خارج محوطه‌ی جریمه، از هر گونه احتمال ریباند پیشگیری می‌کنند. در ضمن مشکل گل شدن پنالتی‌هایی که به سمت وسط دروازه زده می‌شد، کاملاً برطرف شده است.(قبل از انتشار این آپدیت، پنالتی‌هایی که به سمت وسط دروازه زده می‌شد، به احتمال زیاد گل شده و دروازه بان به جهت اشتباهی شیرجه می‌زد.) دقت پاس‌های بلند در این بروزرسانی کمتر از قبل شده و تاکتیک‌هایی مانند ” contain” و ” secondary contain” کمتر از قبل جواب می‌دهند.

برخی از باگ‌های بازی نیز پوشش داده شده است. قبل از انتشار آپدیت، یک سری مشکلات ریزی در بحث اعلام آفساید وجود داشت. در واقع آفسایدها با این که کاملاً واقع گرایانه و صحیح به نظر می‌رسید، در برخی موارد به اشتباه اعلام می‌شدند. یکی دیگر از باگ‌هایی که در نسخه‌ی قبلی شناسایی شده بود، جهت اشتباه شوت‌هایی بوده که با هدف دفاع و دفع توپ در محوطه‌ی جریمه‌ی خودی به توپ زده می‌شد. آپدیت ۱٫۰۴ این مشکل را نیز حل کرده است.

 

تغییرات FIFA 20 در آپدیت ۱٫۰۴: اصلاح Volta

یکی از تغییراتی که در این پچ و برای بخش Volta Football اعمال شده، ساده‌تر شدنِ گل زدن در مودِ پنج در برابر پنج است. در واقع با کاهش جزئی دقت واکنش‌های دروازه بان در این مود، گل زدن ساده‌تر از قبل شده است. این تغییر در موقعیت‌ها و ضرباتی که از فاصله‌ی نزدیک زده می‌شود، کاملاً چشم گیر بوده است. دریبل زدن در نزدیکی دیوار دقیق‌تر از قبل شده و انیمیشن حرکت بازیکنان در لحظه‌ی جلوگیری از وارد شدن توپ به درون دروازه بهبود یافته است. ترکیب دستور کلید Y نیز تحت تغییر قرار گرفته است. یعنی بازیکنان بعد از این که دروازه بان در موقعیت خود قرار می‌گیرد، به درستی پاس به عقب می‌دهند.

یکی از تغییرات ریز و نامحسوس ورژن جدید فیفا ۲۰ در بخش Volta تغییر ترتیب پخش موسیقی متن بازی است. قبل از ارائه‌ی این آپدیت، بیشتر شاهد تکرار موسیقی متن در بخش Volta بودیم.

 

آپدیت ۱٫۰۴ بازی فیفا ۲۰: تغییرات Ultimate Team

FIFA

FIFA

در بخش Ultimate Team شاهد چندین تغییر کوچک ولی کلیدی در بحث رابط کاربری بوده‌ایم. در واقع منوی این بخش در آپدیت ۱٫۰۴ به مراتب ساده‌تر شده و کنترل آن خیلی بهتر از قبل شده است. به عنوان مثال، نقشه‌ی کوچک یا مینی مپ‌ای که در صفحه‌ی تشکیل ترکیب اضافه شده، به شما نشان می‌دهد که در حال حاضر در کدام پست قرار دارید؛ در ضمن شامل ترکیب نیمکت و رزرو نیز می‌باشد. بیست تصویر دو بعدی پرتره‌ی جدید به کارت بازیکنان FUT اضافه شده که البته EA مشخص نکرده کدامیک از بازیکنان این تصاویر را دریافت کرده اند. علاوه بر این موارد، باگ‌هایی که موجب نمایش اشتباه نام مربی می‌شد برطرف شده و آپشن create new squad که نمایش داده نمی‌شد، برگشته است.

 

آپدیت ۱٫۰۴ بازی FIFA 20: تغییرات کلی بازی

تغییرات این بخش زیاد و بسیار جزئی است. از این رو به صورت فهرست وار به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • در بخش Pro Clubs، مشکلی وجود داشت که بر اساس آن شما برای انتخاب شدن به عنوان وینگر، فقط باید در پست‌های LM و RM قرار داشتید؛ که برطرف شده است.
  • تکنیک‌ها و Skill های کلیه‌ی بخش‌های بازی، در پی انتقادات و پیشنهادات بازیکنان حالا قابل تنظیم خواهد بود
  • هر دو زوج گزارشگری یعنی Tyler و Smith و Rae و Dixon در مسابقات FUT Rival قابل انتخاب خواهند بود
  • چهره‌ی بازیکنانی همچون Eden Hazard و Raheem Sterling بروزرسانی شده است
  • مشکلات نورپردازی مانند جهت اشتباه سایه‌ها بر اساس جهت تابش نور خورشید کاملاً برطرف شده است

 

پچ بروزرسانی ۱٫۰۴: تغییرات Career mode

تغییرات بخش Career mode فقط به اصلاح جدول زمانبندی بازی‌های لیگ Calcio B محدود می‌شود. در واقع مشکلات کریر مود بسیار جدی‌تر از این حرف‌ها بوده و در خبری که اخیراً منتشر کردیم نیز اشاره شده که این ایرادات موجب به راه افتادن هشتگ #fixcareermode در شبکه‌های اجتماعی شده است.

Gabriel Zaro، مدیر روابط عمومی این استودیو در یک FAQ رسمی می‌گوید:

با این که امسال شاهد بهبود رابط کاربری بخش انتخاب ترکیب در Career Mode و به خصوص نحوه‌ی تغییر سیستم ترکیب بودیم، گزارش‌هایی مبنی بر وجود یک باگ بزرگ در این قسمت به گوش ما رسیده است. گویا این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که شما یک بازیکن ضعیف را در یازده تای اصلی خود قرار می‌دهید.
فعلاً مشغول پیدا کردن دلیل این مشکل هستیم تا هر چه زودتر الگوریتم هوش مصنوعی ترکیب بندی را اصلاح کنیم. ما باید مطمئن شویم که هرگونه تغییرات اعمال شده در این حوزه، سیستم Career Mode را با مشکل مواجه نکند.

 

FIFA 20 تا همین الان هم یک بار پچ شده است. این آپدیت، به یک هفته قبل از انتشار بازی مربوط می‌شود. البته، پچ ۱٫۰۲ فقط یک مشکل از بخش Volta Football را حل می‌کرد. خود EA این مشکل را اینطور نقل می‌کند:

با انتشار پچ ۱٫۰۲ مشکل عدم دریافت Skill Point یا Attribute توسط Avatar برخی از بازیکنان حل شده است. در ضمن دیگر مشکلی در به خدمت گرفتن بازیکنان بعد از پیروزی در یک مسابقه وجود نخواهد داشت.

لذا از قبل هم انتظار می‌رفت که این پچ تغییرات زیادی را در بازی اعمال کند اما اصلاح Career Moe به آپدیت‌های بعدی موکول شده است.

 

gamesradar

دسته بندی
اخبار بازیایکس باکسپلی استیشنکامپیوترمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط