قاتل فیلم Memories of Murder پس از ۳۰ سال شناسایی شد

زودیاک کره جنوبی، بالاخره پیدا شد!
Memories of Murder
Memories of Murder
قاتل فیلم Memories of Murder پس از ۳۰ سال شناسایی شدReviewed by نیما احمدی on Sep 21Rating: 5.0

پس از گذشت بیش از ۳۰ سال به نتیجه نرسیدن، بالاخره پلیس کره توانست فردی را که پشت پرده قتل‌های سریالی بوده را بیابد. قاتل این پرونده به عنوان اولین قاتل سریالی کره جنوبی شناخته می‌شود. پلیس کره جنوبی پس از سی سال، اعتقاد دارد قاتل واقعی این پرونده که الهام بخش فیلم Memories of Murder ساخته بونگ جون هو (Bong Joon-ho) نیز بوده را شناسایی کرده است.

این هفته، آژانس پلیسی Gyeonggi Nambu به صورت رسمی اعلام کرد که دی ان ای ارسالی به National Forensic Service (پزشکی قانونی ملی) با ماده پیدا شده برروی لباس زیر یکی از ده مقتولی که «زودیاک کره‌ای» در اواخر دهه ۱۹۸۰ او را به قتل رسانده، تطابق دارد. این دی ان ای به مردی ۵۰ ساله تعلق دارد که هم اکنون به جرم تجاوز و قتل خواهرزن‌اش از سال ۱۹۹۴ زندانی شده است.

Memories of Murder

تصویری از فیلم Memories of Murder

این پرونده قتل حل نشده در کشور کره جنوبی به عنوان اولین پرونده قتل سریالی بسیار خطرناک شناخته می‌شود. قاتل این پرونده از سال ۱۹۸۶ تا سال ۱۹۹۱، ۱۰ مقتول مؤنث با رده سنی نوجوان تا ۷۰ سال را در شهر هواسئونگ واقع در سئول جنوبی، مورد تجاوز قرار داده و سپس به طرز فجیعی به قتل رسانده است. در اکثر این قتل‌ها، تکه‌ای از لباس مقتول برای خفه کردن فرد مورد استفاده قرار گرفته است.

اخبار رسمی اعلام کردند:

در ماه جولای امسال، ما بخشی از مدارک را به پزشکی قانونی ملی ارسال کردیم، و به عنوان نتیجه متوجه شدیم که دی ان ای مضنون با حداقل سه مورد از این قتل‌ها تطابق دارد.

بونگ جون هو، فیلم‌ساز کره‌ای، که امسال برای فیلم انگل (Parasite) نیز برنده جایزه‌ی Cannes Palme D’or شده است، با الهام از این پرونده قتل، دومین فیلم خود را ساخت که به طرز باورنکردنی باکس آفیس کره جنوبی را در زمان اکران تصاحب کرد. بونگ و سونگ کانگ هو (Song Kang-ho) دستیار او، از این فیلم به عنوان یکی از پرافتخارترین ساخته‌های خود یاد می‌کنند.

البته با وجود این مدرک، پلیس کره اعلام کرد که آن‌ها نمی‌توانند مضنون را برای قتل‌های سریالی هواسئونگ به صورت قانونی دستگیر کنند، چون این پرونده در آپریل سال ۲۰۰۶ به صورت قانونی بسته شده است.

با این وجود پلیس قول داد که تحقیقات خود را در مورد این پرونده برای تصلی خانواده‌های قربانیان ادامه دهد. روز پنج‌شنبه، مقامات به صورت رسمی اعلام کردند که آن‌ها مدارک دیگری را برای تجزیه و تحلیل بیشتر درباره این پرونده در اختیار دارند و می‌خواهند تا بیشتر برروی این مدارک تحقیق کنند.

فیلم Memories of Murder در سال ۲۰۰۳ ساخته شده است. در این فیلم شاهد کشمکش‌های بین پلیس‌های محلی برای پیدا کردن این قاتل سریالی هستیم. فیلم Memories of Murder دومین فیلم بونگ جون هو بود و پس از فیلم Barking Dogs Never Bite ساخته شد. در فیلم Memories of Murder بازیگرانی معروفی همچون سونگ کانگ هو و کیم سانگ کیونگ نقش آفرینی کرده‌اند. Parasite یا انگل، آخرین فیلمی که سونگ کانگ هو در آن بازی کرده و بونگ جون نیز کارگردانی آن را انجام داده است.

نظر شما درباره فیلم Memories of Murder چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار سینمامطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط