فیلم جوکر ممکن است به اندازه فیلم Avengers Infinity War سودآور باشد

فروش بینظیر فیلم جوکر، سود خوبی را برای استودیوی برادران وارنر رقم زده است!
جوکر
Joker

کسب پول زیاد در گیشه و فروش بلیط، برای فیلم‌های ابرقهرمانی امر غیرمعمولی نیست، همانطور که می‌دانید فیلم Avengers Endgame توانست در سال جاری به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ تبدیل شود، و فیلم‌های Captain Marvel و Spiderman Far From Home نیز توانستند مبلغ بسیار زیادی را در فروش کسب کنند. اما دلیلی که باعث موفقیت فیلم جوکر (Joker) در سینمای DC شده، درواقع بودجه‌ی کم آن نسبت به دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی بوده است، و همانطور که گزارش می‌شود احتمالاً این فیلم بتواند به میزان سود فیلم Avengers Infinity War دست پیدا کند.

طبق گفته‌های Deadline، فیلم جوکر در مسیر اکران خود بتواند در کل به میزان ۴۶۴ میلیون دلار از طریق سینماها، شبکه‌های خانگی، و فروش تلویزیونی سود کند. انتظار می‌رود که این فیلم به صورت جهانی در باکس آفیس این هفته به مبلغ فروش ۸۲۵ میلیون دلار دست پیدا کند. فیلم جوکر تا زمان خروج از سینماها، پتانسیل رسیدن به مبلغ ۹۰۰ میلیون دلار را دارد. زمانی که تمامی اعداد را کنار هم قرار می‌دهیم، این فیلم درنهایت سودی نزدیک به مبلغ سود ۵۰۰ میلیون دلاری فیلم Infinity War دست پیدا می‌کند.

تفاوت بزرگ این دو اثر این است که فیلم Avengers Infinity War در کل به میزان ۲٫۰۴ میلیارد دلار درآمد کسب کرد، ولی تولید و تبلیغات این فیلم هزینه‌های زیادی را به همراه داشت، به همین دلیل سود فیلم بسیار کاهش یافت. بودجه‌ی تهیه‌ی فیلم جوکر تنها ۷۰ میلیون دلار بود، که در کل این مبلغ به اضافه‌ی ۱۲۰ میلیون دلار هزینه تبلیغات و ۹۷ میلیون دلار سهم مشارکت، هزینه‌هایی بودند که این فیلم متحمل شده است. متقابلاً، سایت Deadline مشخص کرد که فیلم Avengers Infinity War در کل مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار را خرج کرده، این مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار بیشتر از هزینه‌های فیلم جوکر است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت Deadline تمام هزینه‌های و سود نهایی فیلم Avengers Infinity War را مشاهده کنید.

جوکر

واکین فینیکس در نقش جوکر

جوکر در حال حاضر هشتمین فیلم پرفروش سال جاری محسوب می‌شود، این فیلم همچنین رکورد فروش موفق‌ترین فیلم با درجه سنی بزرگسال (R-rated) در طول تاریخ را شکسته است. فیلم Joker با پشت‌سر گذاشتن فیلم Suicide Squad توانست به مقام ششمین فیلم پرفروش آثار DC دست پیدا کند، و احتمالاً با سپری کردن این هفته بتواند فیلم Wonder Woman را نیز رد کرده و مقام پنجم را کسب کند. فیلم‌های اول تا چهارم این لیست نیز عبارتند از: Aquaman، The Dark Knight Rises، The Dark Knight و Batman v Superman: Dawn of Justice.

در اخبار مرتبط، این هفته گزارشاتی منتشر شد که نشان می‌داد جرد لتو (Jared Leto)، بازیگر نقش جوکر در فیلم Suicide Squad، درباره ساخت فیلم جدید جوکر چندان خوشحال نبوده است. طبق گزارشات Hollywood Reporter، لتو از یکی از مدیرانش درخواست کرده است تا با دسترسی به کمپانی وارنر، فیلم جوکر را کنسل کند.

نظر شما درباره رشد فیلم Joker چیست؟ آیا می‌تواند رکوردهای بیشتری را به نام خود ثبت کند؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

Summary
فیلم جوکر ممکن است به اندازه فیلم Avengers Infinity War سودآور باشد
Article Name
فیلم جوکر ممکن است به اندازه فیلم Avengers Infinity War سودآور باشد
Description
فروش بینظیر فیلم جوکر، سود خوبی را برای استودیوی برادران وارنر رقم زده است!
Author
Publisher Name
پی اس آرنا
Publisher Logo
دسته بندی
اخبار سینمامطالب
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link