سری جدید انیمه Akira توسط خالق اصلی آن ساخته می شود

Otomo بالاخره تصمیم گرفت تا سری انیمه Akira را بسازد!
Akira
Akira

طبق گفته‌های خالق اصلی انیمه Akira، آقای Katsuhiro Otomo، سری جدیدی از این انیمه در دست ساخت است. در اصل این انیمه به عنوان سری مانگا در سال ۱۹۸۲ خلق شده است، Akira حول داستان توطئه‌های دولت، گروه‌های گنگستر موتورسوار و آزمایشات قدرت‌های ذهنی در شهر Neo Tokyo جریان دارد. در طول ۸ سال، این مانگا موفقیت بالایی را برای خود ثبت کرد، البته این موفقیت تا سال ۱۹۸۸ رخ نداد بلکه بعد از انیمیشنی که به کارگردانی Otomo و الهام گرفتن از این سری ساخته شد، Akira به تکه‌ی نمادینی از تاریخ سینما تبدیل شد و توانست خود را به طرفداران انیمه معرفی کند.

زمان زیادی است که شایعه‌ی لایواکشن هالیوودی برگرفته از Akira به گوش می‌رسد ولی ظاهراً توانایی فرار از جهنم تولید را ندارد، درواقع ساخت داستان در قالب یک فیلم بدون داشتن بودجه‌ی زیاد امکان‌پذیر نیست. اسم‌های مشهوری همچون Leonardo DiCaprio، Justin Lin و George Miller در این سال‌ها به پروژه اضافه شده‌اند، ولی در اوایل ماه می ۲۰۱۹، Taika Waititi کارگردان فیلم Thor Ragnarok به عنوان کارگردان Akira به صورت رسمی معرفی و سال ۲۰۲۱ نیز به عنوان تاریخ انتشار این فیلم مشخص شد. با اینکه شایعات و گمانه‌زنی‌ها حول لایواکشن این سری پر شده بود، ولی Otomo در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که ساخت سری انیمه Akira نیز در نظر گرفته شده است.

Akira 1988

سه سال بعد، آن چشم‌انداز اکنون به واقعیت تبدیل شده است. صحبت‌هایی در مراسم امسال  Anime Epxo در لس آنجلس صورت گرفت، و در آنجا Otomo اعلام کرد که سری انیمه‌ی جدیدی برگرفته از مانگای Akira به صورت رسمی در دست تولید است. Otomo همچنین پیشنهاد داد که سری جدید قسمت‌هایی از مانگا را که در فیلم سال ۱۹۸۸ حضور نداشته است را پوشش می‌دهد، به این معنی است که انیمه جدید اشارات مستقیمی به منبع اصلی دارد.

سریال انیمه Akira به نوعی می‌تواند طرفداران ناراضی از فیلم هالیوودی این مانگا را دوباره راضی کند.

این اخبار جزو لحظات بسیار شگفت‌انگیز برای طرفداران انیمه محسوب می‌شوند. گرچه Akira یکی از فیلم‌های محبوب بین‌المللی به حساب می‌آید، ولی مثل فرانچایزهای  Ghost in the Shell و Dragon Ball به سرعت گسترش پیدا نکرده است، یعنی هنوز هم داستان‌هایی برای جستجو در دست دارد. مانگای اوریحینال Otomo بسیار بزرگ پر جزییات بود، و به دلایل روشنی، فیلم ۱۹۸۸ به خوبی نسخه‌ی فشرده داستان را نشان می‌داد. در نتیجه، بیشتر مانگای Akira تنها به صورت چاپی محدود شده و احتمالاً چشم‌انداز دنیای داستانی که Otomo در نظر دارد را می‌توانیم در این سری انیمه جدید ببینیم.

بعید است که معرفی سری انیمه جدید Akira به این زودی و پس از تایید فیلم لایواکشن Taika Waititi تنها یک اتفاق تصادفی باشد. اما این اتفاقات درحالی است که احتمالاً عنصری برای سرمایه‌گذاری در آینده‌ی سینمایی این فرانچایز وجود دارد، چیزهای زیادی در دنیای Akira هنوز دست نخورده باقی مانده‌اند، و طرفداران نیز قسمت‌های بیشتری از داستان را درخواست کرده‌اند. حضور Otomo هم اطمینان بزرگی نسبت به سری انیمه جدید ایجاد می‌کند، و احتمالاً  این سری برای طرافدارانی که از فیلم هالیوودی ناامید شده‌اند، بیشتر نقش جایگزینی اجتناب‌ناپذیر را بازی می‌کند. بعد از چندین سال شایعه، سال ۲۰۱۹ قطعاً بهترین زمان برای طرفداران Akira به حساب می‌آید.

دسته بندی
اخبار سینمامطالب
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link