سریال Peaky Blinders | بخش Section D چیست؟

تاریخ واقعی بخش MI6، سازمان امنیتی بریتانیا
Peaky Blinders
Peaky Blinders

سریال پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) تقریباً به انتهای خود رسیده است، ولی از آنجایی که به سمت قسمت پایانی می‌رویم، طرفداران با یک سوال بسیار پیچیده روبه‌رو شده‌اند: Section D (بخش D) چیست؟

فصل پنجم سریال Peaky Blinders در روز یکشنبه ۳۱ شهریور به پایان خواهد رسید. آخرین سریال شبکه BBC تا به امروز ابهامات سیاسی زیادی را در خود جای داده است. امسال، علاوه بر این موضوعات، اتفاقات تاریخی زیادی را قبل از گسترش فاشیسم در بریتانیا در طول اواخر دهه ۲۰ و اوایل دهه ۳۰ در بحبوحه‌ی رسیدن به جنگ‌جهانی دوم روایت می‌کند. مهم‌تر از همه این اتفاقات، حضور چهره اوزوالد موسلی (با بازی سم کلفین) و فرضیه‌هایی است که این شخصیت به همراه خود در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند.

Control

خطر اسپویلر

قسمت قبلی با نام The Shock در روز ۲۴ شهریور منتشر شد و در آن شاهد موارد تاریخی زیادی بودیم. همینطور که این قسمت در حال نزدیک شدن به انتهای خود بود، اتفاق غیرقابل انتظاری رخ داد، که در آن بن یانگر (Kingsley Ben-Adir) درون یک ماشین منفجر شد. شواهد هولناکی مبنی بر حضور جریانات شرورانه‌ای وجود دارند که باعث کشته شدن بن یانگر شده‌اند. سوالاتی حول مسئولیت این انفجار بوجود آمد و حدس‌ها به سمت IRA و Section D سوق پیدا کردند.

Peaky Blinders

ماشین منفجر شده

Section D در واقع همان سرویس اطلاعاتی مخفی انگلیس (MI6) بوده که در سال ۱۹۳۸ تحت نظر Laurence Grand تأسیس شده است. فصل پنجم سریال پیکی بلایندرز به اتفاقات بعد از سقوط وال استریت در سال ۱۹۲۹ مربوط می‌شود، که به نظر می‌رسد تاریخ در این بازه زمانی دستکاری شده است.

طبق گفته‌های رسمی صفحه MI6:

دیدگاه بخش D برخلاف یک سرویس اطلاعاتی، درواقع چیدن نقشه، آماده بودن و در زمان ضروری خنثی کردن عملیات‌های خرابکارانه بوده است.

Section D در اواخر دهه ۱۹۳۰ یکی از بزرگترین تهدیدهای آلمان نازی بود.

Grand تصمیم گرفت تا صنایع متنوع آلمان‌ها را هدف قرار دهد، صنایعی همچون برق، ارتباطات تلفنی و تدارکات غذایی. همانطور که نقشه اصلی او برروی بخش‌هایی از کشور آلمان متمرکز بود، توانست گزارشی را برای دفاع انگلیس دربرابر خرابکاری و عملیات‌های مجرمانه تهیه و جمع‌آوری کند. طبق گفته‌های تاریخی، برخی اعتقاد داشتند که حرف D، مخفف کلمه Destruction یا نابودی است، ولی این موضوع هیچ‌وقت تأیید نشد. وظیفه این سازمان تضعیف کردن زیرساخت‌های آلمان بود تا کشور انگلیس بتواند در طول جنگ برتری خوبی نسبت به دیگر کشورها بدست آورد.

Section D قبل از انتقال به هتل سنت ارمین (St Ermin) در مقر اصلی SIS در لندن قرار داشت، که از این مکان به عنوان محل برگزاری قرارهای ملاقات سازمان‌های اطلاعاتی قبلی مورد استفاده قرار می‌گرفت. ماموران Section D هم در داخل و هم در خارج از کشور به منظور تضعیف دشمن با استفاده از روش‌های جاسوسی، مشغول به کار بودند. با مرگ کاراکتر یانگر درون سریال Peaky Blinders (پیکی بلایندرز)، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که سازمان Section D در قسمت‌های بعدی این سریال حضور پیدا کند.

منبع: سایت Express

دسته بندی
سریالمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط