ساخت فیلم جوکر با Joaquin Phoenix مثل یک کابوس وحشتناک بود

Joker چهارم اکتبر به روی پرده می‌رود
جوکر
جوکر

تقریباً همه‌ی افرادی که در فستیوال‌های مختلف شاهد اکران فیلم جوکر بوده‌اند، با اشاره به پتانسیل تبدیل شدن این فیلم به یکی از بهترین فیلم‌های کمیک بوکی ساخته شده در طول تاریخ، این فیلم را شدیداً مورد تحسین قرار داده‌اند. با این حال، پروسه‌ی ساخت Joker به نوعی ترسناک و عجیب به نظر می‌رسد.

Todd Phillips، نویسنده و کارگردان این فیلم در مصاحبه‌ای با New York Times توضیح می‌دهد که متد و استایل دیوانگی و اختلالات روانی Joaquin Phoenix در این نقش از کاراکتر Clown Prince of Crime الهام گرفته شده و همراهی و هماهنگی با این موضوع، برای سایر بازیگران و ستارگان حاضر در این فیلم کار دشواری بوده است. Phillips در اینباره می‌گوید:

ما بارها مواردی را داشتیم که Joaquin ناگهان دست از کار کشیده و بدون دلیل از صحنه‌ی فیلم برداری خارج می‌شد. بازیگران بیچاره فکر می‌کردند که نکند آن‌ها مرتکب اشتباهی شده‌اند اما هیچوقت تقصیر آن‌ها نبود؛ بلکه این Joaquin بود که به قول خودش حس لازمه را نداشته است

بعد از گذشت چند دقیقه یا چند ساعت Joaquin به صحنه برگشته و اظهار می‌کند که:

چند دقیقه قدم بزنیم و بعد برگردیم و کارمان را تمام کنیم

این حرکات در صحنه‌های فیلم برداری به هیچ وجه عادی و خوب به شمار نمی‌رود اما هم Phoenix و هم خود Phillips اعتقاد دارند که این قبیل کارها برای بهبود کیفیت کار ضروری بوده است.

 

متد و استایل دیوانگی و اختلالات روانی Joaquin Phoenix در این نقش از کاراکتر Clown Prince of Crime الهام گرفته شده و همراهی و هماهنگی با این موضوع، برای سایر بازیگران و ستارگان حاضر در این فیلم کار دشواری بوده است

 

Joaquin Phoenix

Joaquin Phoenix

اما در این بین تنها یک بازیگر وجود داشت که Joaquin Phoenix جرأت رها کردن صحنه‌ی او را نداشت؛ و او کسی نبود جز رابرت دنیرو که نقش یک مجری برنامه‌ی تاک شو را در فیلم Joker برعهده دارد. DeNiro در اینباره می‌گوید:

Joaquin روی کاری که انجام می‌داد بسیار حساس بود و همه‌ی ما می‌دانیم که باید هم اینطور باشد. به شخصه روی صحنه هیچ گفتگوی خصوصی با او نداشتم. گفتگوی ما به جملاتی مانند «بیایید یه قهوه بخوریم و کار را شروع کنیم» محدود می‌شد. او خوب می‌دانست که نقشی که برعهده دارد می‌تواند او را به آسمان‌ها رسانده و یا در قعر زمین مدفون کند. همه چیز به کار او بستگی دارد.

در نقد فیلم Joker می‌خوانیم که «Joker بدون دروغ و دغل موفق خواهد شد. این کاراکتر بازتاب یک آنتی هیروی مردمی است که در قالب Phoenix به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده شده است. Joaquin Phoenix در فیلم Joker شخصیت منحصر به فرد خود را دارد اما این شخصیت را مدیون یک تاریخچه‌ی ۸۰ ساله است. این فیلم با وجود ایده‌ی کمیک بوکی و قدیمی خود به طرز فوق العاده‌ای تازه، هیجان انگیز و بدون شک سرگرم کننده به نظر می‌رسد. Joker یک اثر هنری ماندگار و تأثیرگذار خواهد بود»

جوکر قرار است در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۹ به روی پرده رفته و به اکران عمومی گذاشته شود. البته برای حضور Phoenix در فیلم‌های آینده‌ی DC هیجان‌زده نباشید؛ چرا که Phillips رسماً اعلام کرده که این بازیگر به هیچ عنوان در برابر Robert Pattinson (Batman) بازی نخواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فیلم Joker از لینک زیر استفاده کنید.

هر آنچه که لازم است درباره‌ی فیلم Joker بدانید

دسته بندی
اخبار سینماسینمامصاحبهمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط