رویداد TI9 | پروفایل تیم Liquid

چند روز بیشتر به برگزاری مهم‌ترین رویداد Dota 2 سال یعنی The International 2019 یا TI9 باقی نمانده است. در این فرصت می‌خواهیم تا طی چند مقاله، به بررسی تیم‌های حاضر در این رویداد بپردازیم.
TI9
TI9

چند روز بیشتر به برگزاری مهم‌ترین رویداد Dota 2 سال یعنی The International 2019 یا TI9 باقی نمانده است. در این فرصت می‌خواهیم تا طی چند مقاله، به بررسی تیم‌های حاضر در این رویداد بپردازیم. با ایستگاه بازی همراه باشید.

تیم Liquid یکی از تیم‌هایی است که همیشه بخشی از صحبت‌ها و حدس‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. آن‌ها آخرین فصل مسابقات را با نتایج خیلی خوبی تمام کردند. در ادامه به بررسی دقیق‌تر این تیم می‌پردازیم.

Team Liquid

Carry / Position 1: Amer “Miracle-” Al-Barkawi
Mid / Position 2: Aliwi “w33” Omar
Offlane / Position 3: Ivan “MinD_ContRol” Ivanov
Support / Position 4: Maroun “GH” Merhej
Hard Support / Position 5: Kuro “KuroKy” Takhasomi (captain)

DPC رتبه: Fifth; 5820 points
بهترین نتیجه  DPC   : Two second-places: MDL Disneyland® Paris Major and the EPICENTER Major

TI 9

Team Liquid

وقتی درباره تیم Liquid صحبت می‌کنیم، عناوین و مشخصات کلی وجود دارند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت: برندگان The International 2017، بازیکن KuroKy یکی از بهترین کاپیتان‌ها در بازی Dota 2 و سابقه طولانی از زمان Dota اصلی. MinD-ContRol یکی از بهترین بازی‌ها را در نقش offlaner ارائه می‌دهد. GH بهترین و خوش اخلاق‌ترین بازیکن در کل DPC و در نهایت Miracle یکی از بهترین بازیکن‌ها در گرفتن mid line. البته درست است که هم‌اکنون نقش او به عنوان Carry است اما نمی‌توان قدرت او را در گرفتن mid انکار کرد.

اما چیزی که بیشتر از هرچیز دیگری توجه را به خود جلب می‌کند، تغییر ترکیب تیم است. تیم Liquid از سال ۲۰۱۷ تا نیمه اول ۲۰۱۹، با یک ترکیب مشخص در مسابقات حاضر می‌شد. اما این تیم در ماه June امسال، تغییری در ترکیب خود دید. Lasse “MATUMBAMAN” Urpalainen از تیم خارج شد و با این کار همه را شک زده کرد. چرا که قبل از ترک او، این تیم موفق شده بود تا رتبه دوم را در MDL Disneyland® Paris Major بدست بیاورد.

تیم Liquid در ۲ major قبلی به سختی جنگیده است. بعد از اینکه این تیم نتوانست صلاحیت لازم برای حضور در اولین major سال را بدست بیاورد، در minor مسابقات هم شرکت نکرد. در ادامه در Chongqing Major با رتبه ۷-۸ و در DreamLeague Season 11 با رتبه ۱۳-۱۶ هم نتوانستند عملکرد خوبی از خود نشان دهند. هرچند در نهایت توانستند خود را در Paris Major نشان دهند، اما این برای نگه‌ داشتن آن‌ها در کنار هم کافی نبود.

TI 9

Team Liquid

جدیدترین بازیکن این تیم، یعنی W33 حالا نقش بازی در mid را دارد. این بازیکن بخاطر Meepo و Invoker خود معروف است. هرچند این اواخر، از Templar Assassin و Windranger زیاد استفاده کرده است. صحبت کردن درباره W33، در نهایت به Miracle ختم می‌شود. چراکه این بازیکن جدیدا نقش خود را کاملا تغییر داده و به نقش Carry رفته است و همراه W33 در mid بازی می‌کند. یکی از چیز‌هایی که در موفقیت نقش او در carry نقش پررنگی داشته، توانایی او در بدست آوردن سکه زیاد است. او هنگام بازی خیلی فعال است و بیشتر از این که به دنبال farm کردن باشد هیجان بازی را بالا می‌برد.

یکی از عوامل کلیدی برای موفقیت تیم liquid، هماهنگی بین W33 و Miracle است. هرچقدر این دو بتوانند هماهنگی خود را افزایش دهند، شانس موفقیت تیم هم افزایش می‌باید. به عنوان اولین جضور W33 در این تیم، در تورنومنت EPICENTER Major، این تیم موفق شد رتبه دوم را کسب کند و به همه نشان دهد که توانسته‌اند زودتر از حد انتظار با تغییر ترکیب خود کنار بیایند. حالا فکر کنید پس از گذشت دو ماه از این تورنومنت، توانسته‌اند به چه همکاری دست پیدا کنند.

دسته بندی
EsportTI9کامپیوترمطالبورزش‌های الکترونیک
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link