رویداد TI9 | پروفایل تیم Fnatic

بررسی تیم Fnatic و تغییرهای آن
TI9
Fnatic Logo

یکی از تیم‌های آسیای جنوبی که در هر سه رویداد Dota 2 Pro Circuit Major امسال حاضر بود، تیم Fnatic است. این تیم، دعوت‌نامه خود برای رویداد TI9 را در سومین major بدست آورد درحالی که در دو major قبلی خیلی زود از مسابقات حذف شده بود. در ادامه به بررسی این تیم می‌پردازیم. با ایستگاه بازی همراه باشید.

Fnatic

Carry / Position 1: Anucha “Jabz” Jirawong
Mid / Position 2: Abed “Abed” Yusop
Offlane / Position 3: Daryl Koh “iceiceice” Pei Xiang
Support / Position 4: Djardel “DJ” Mampusti
Hard Support / Position 5: Kim “DuBu” Doo-young (captain)

ربته DPC: هفتم با ۲۸۸۰ امتیاز

بهترین نتیجه در DPC: رتبه سوم در DreamLeague Season 11: The Stockholm Major

سخت است که تیم Fnatic را درحال حاضر به عنوان یک تیم معرفی کنیم. هر پنج بازیکن حاضر در این تیم در TIهای قبلی حاضر بوده‌اند و هیچکدامشان تاکنون موفق به برد TI نشده‌اند. همچنین آخرین اطلاعاتی که از ترکیب تیم و جابجایی‌های آن داریم، نشان می‌دهد ترکیب این تیم برای TI9 تاکنون در هیچ تورنومنت دیگری باهم بازی نکرده‌اند و با یک ترکیب جدید در TI9 حاضر می‌شوند.

سوالی که پیش می‌آید این است که آیا گذاشتن مربی تیم یعنی Kim “DuBu” Doo-young به جای Pyo “MP” No-a که نقش carry را داشت و در دعوت شدن تیم به TI9 نقش موثری را بازی کرد کار اشتباهی است؟ شاید نه. بهرحال این تیم تنها تیمی نیست که پس از کسب امتیاز‌های کافی در DPC، ترکیب خود را عوض می‌کند.

TI9

تیم Fnatic

امسال تیم Fnatic بین هفت تیمی بود که در هر ۵ major برگزار شده بازی کرد. آن‌ها امتیاز لازم برای شرکت در TI9 را با هر دو سه مسابقه ابتدایی خود داشتند. هرچند که بهترین عملکرد تیم را در DreamLeague Season 11 دیدیم. این تیم توانست تیم Virtus.pro و Keen Gaming را با نتیجه ۲-۰ شکست دهد. سپس با باخت مقابل Vici Gaming به lower finals رفتند و در آنجا مقابل Virtus.pro با نتیجه ۱-۲ بازی را وگذار کردند و با رتبه سوم از مسابقات حذف شدند.

شاید به این فکر کنید که پس چرا این تیم تصمیم به تغییر ترکیب خود گرفت؟ خب باید بگویم تیم Fnatic در دو major آخر، رتبه ۱۳-۱۶ را کسب کرد و همین باعث شد تا آن‌ها به این فکر بیوفتند که واقعا تصمیم دارند برای TI9 چه کار کنند.

باید بگویم که DuBu با رقابت‌های حرفه‌ای غریبه نیست. او برای تیم Immortals طی فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ بازی کرد و همچنین در TI7 با تیم Digital Chaos و در TI6 با تیم MVP Phoenix حاضر بود. حضور او در تیم به عنوان کاپیتان، به معنای بازگشت Jabz به نقش carry است که قبل از این توسط MP بازی می‌شد.

این تغییر نقش‌ها در ترکیب تیم هم از دیگر عواملی است که عملکرد این تیم در TI9 را در هاله‌ای از ابهام قرار می‌دهد. البته شکی نیست که Jabz می‌تواند به خوبی در نقش carry بازی کند. این بازیکن مدت زیادی از حرفه‌اش را در حال بازی در نقش‌های support و carry بوده است. مشکل اصلی درواقع، همان بازی نکردن تیم با این ترکیب در مسابقات قبلی است. تنها هوداران این تیم می‌توانند امیدوار باشند که این ترکیب برای همان بار اول به اندازه کافی جواب خوبی بدهد.

یکی از بازیکنانی که در این تیم می‌توان روی او حساب کرد، iceiceice است.   او در TI1-6 حضور داشت. TI7 را هنگام بازی برای تیم Faceless از دست داد و در TI8 با تیم Mineski بار دیگر بازی کرد. با یک رتبه سوم و دو رتبه چهارم در TIهای قبلی، این بازیکن می‌داند چگونه باید از پس مسابقات main stage بربیاید. او بازی کردن با heroهای بازی‌ساز را دوست دارد. مثل sand King و Pangolier که این اواخر زیاد از این heroها استفاده کرده است.

TI9

Fnatic

Abed یکی دیگر از بازیکنان خوش‌نام این تیم است. او برای رقابت در TI6 به سختی تلاش می‌کرد درحالی که تنها ۱۶ سال سن داشت و برای بازی با Meepo مورد تمجید قرار گرفت( همچنین برای توانایی ریز مدیریت خود هم مورد تشویق بود). هنگامی که iceiceice در چین حرفه خود را دنبال می‌کرد، Abed در آمریکای شمالی خوش می‌درخشید.

هرچند، بار دیگر تاکید می‌کنم، تجربه کم بازیکنان مشکلی برای این تیم نیست و همه بازیکنان سابقه خوبی در بازی دارند و هر پنج نفر آن‌ها، تشنه‌ی برد TI پس از سال‌های طولانی مبارزه برای آن هستند. این تیم همچنین یک مربی جدید به نام Park “March” Tae-won را به خدمت خود درآورده است. این مربی به داشتن یک استراتژی و هنر drafting ناب و پرایده معروف است. باید ببینیم آیا این مربی می‌تواند به تیم کمک کند تا به موقع در این زمان کم به هماهنگی لازم برسند یا نه.

در نهایت، تنها زمان می‌تواند مشخص کند که آیا این تغییر در ترکیب تیم توانسته تیم Fnatic را به جایگاه و سطح شایسته خود برساند یا خیر. کسی چه می‌داند، شاید این‌ بار نوبت آسیای جنوب شرقی باشد تا جام TI را به خانه ببرد.

 

دسته بندی
EsportTI9کامپیوترمطالبورزش‌های الکترونیک
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link