رویداد TI9 | وقتی مسابقه The International پیش‌بینی‌ها را به سخره می‌گیرد

بررسی روز‌های سوم و چهارم مرحله گروهی رویداد TI9
TI9
TI9 logo

با شروع سومین روز از رویداد TI9 بازی Dota 2 خیلی‌ها فکر می‌کردند که حالا دیگر رتبه‌ها مشخص شده و می‌توان درباره جایگاه تیم‌ها در playoff صحبت کرد. اما نتایج سومین روز رویداد جواب قاطعی به این افراد داد. با پایان روز سوم رویداد و باقی ماندن تنها یک سری بازی در گروه A و دو سری بازی در گروه B، هنوز اکثر تیم‌ها برای حضور در upper bracket می‌جنگیدند. قبل ار هرچیز بیایید ابتدا اتفاقات مهم سومین روز را باهم مرور کنیم.

با پایان سومین روز مرحله گروهی، دو فینالیست TI8 در صدر گروه‌های A و B جل گرفتند. بله درست است، تیم PSG.LGD موفق شد تا در سومین روز، جایگاه قهرمان DPC یعنی تیم Secret را فتح کرده و در صدر گروه A قرار بگیرد. صعود تیم PSG.LGD به جایگاه اول گروه A، اتفاق غیر منتظره‌ای بود. تیم Secret تا قبل از روز سوم، یکی یکی تیم‌ها را شکست داده و  مقتدرانه در جایگاه اول قرار گرفته بودند. اما با شروع سومین روز رویداد، شرایط برای این تیم عوض شد. این تیم در اولین بازی خود مقابل TNC یک راند را به آن‌ها واگذار کرد. در ادامه هم همچنین بازی مقابل Mineski را با نتیجه تساوی به اتمام رساند. اما در آخرین بازی این تیم بود که بالاخره تیم PSG.LGD موفق شد تا پادشاه DPC را برای اولین بار در TI9 شکست دهد. با پایان روز سوم، آمار win-loss این تیم از ۸-۰ به ۱۰-۴ رسید. هر دو راند بازی این دو تیم مقابل هم تنها ۳۸ دقیقه طول کشید و تیم PSG.LGD هیچگاه در موقعیت بدی قرار نگرفت. به نظر می‌آید فینالیست‌های TI8 بالاخره توانسته‌اند را راه خود را در شانگهای پیدا کنند. همچنین در پایان روز سوم، بازیکن mid تیم PSG.LGD ینی Lu ‘Maybe’ Yao به دومین بازیکن بعد از Sumail تبدیل شد که رکورد ۱۰۰۰ kii در The International را ثبت می‌کند.

تیم OG در طرف دیگر، بازی‌های خود در رویداد TI9 را به جز یک تساوی مقابل Navi برای بقیه تیم‌ها به جهنمی تبدیل کرده و تمامی بازی‌ها خود را بدون این که از پتانسیل کامل خود استفاده کند برده است. تاکتیک Io این تیم، در چهار بازی استفاده شد و هر چهار بازی را بردند. به نظر می‌رسد هیچ تیمی برای این تاکتیک جوابی ندارد. تا الان این تیم به خوبی رویای خود را برای قهرمانی دوباره The International دنبال کرده است.

از دو فینالیست TI8 که بگذریم، سومین روز مسابقات، روز گروه A بود و تیم‌ها این گروه، ۳ سری بازی داشتند. اما با این وجود، تفاوت زیادی در رده‌بندی گروه‌ها رخ نداد. چرا که اکثر بازی‌ها با نتیجه مساوی به اتمام رسید. حالا با توجه به رده‌بندی‌ها و بازی‌های باقی‌مانده در این گروه، ۴ تیم هستند که جایگاه آن‌ها برای دور بعدی مسابقات واضح است. اما ۵ تیم دیگر هنوز فرصت دارند تا برای حضور در Upper bracket بجنگند. تیم‎های Secret و PSG.LGD جایگاه مشخصی دارند و در هرصورت به عنوان تیم‌های اول و دوم گروه به Upper bracket صعود می‌کنند. از طرف دیگر دو تیم Keen و Chaos هم دیگر شانسی برای رقابت ندارند و در دو رده آخر گروه قرار گرفته‌اند.

برای ۵ تیم باقی مانده اما، روز چهارم روز مهمی بود. این تیم‌ها برای کسب دو جایگاه باقی مانده در upper bracket باهم رقابت کردند. در روز سوم، تیم Liquid یک بازی مقابل Alliance مساوی کرد و یک بازی را از تیم Keen gaming برد. تیم Alliance همه بازی‌های خود را مساوی کرد و برای تیم Newbee سومین روز  می‌توانست روزی باشد که این تیم یک جایگاه upper bracket را برای خود نگه می‌داشت، اما مانند دیگر تیم‌های این گروه، نتایج مساوی برای این تیم مانع از مطمئن شدن این تیم برای جایگاه خود در upper bracket شد. برای تیم TNC هم شرایط مانند تیم Newbee آست. این تیم برای حضور در upper bracket باید بازی‌های روز چهارم خود را می‌برد. تیم Liquid اما وضعیت متفاوتی نسبت به تیم‌های دیگر داشت. سرنوشت این تیم و حضور آن‌ها در upper bracket نه تنها به عملکرد خود تیم بلکه به بازی دیگر تیم‌ها ستگی داشت. اگر تیم Liqiud تیم TNC را می‌برد، تیم Newbee تیم Mineski را شکست می‌داد و  تیم Alliance هم به تیم PSG.LGD می‌باخت این تیم می‌توانست در پایان راقابت‌های مرحله گروهی برخلاف عملکرد ضعیفش به Uppert bracket راه یابد.

TI9

Group A day 3

برای گروه B، روز سوم نسبت به روز‌های قبل روز آرام‌تری بود. از نکات قابل توجه روز سوم در این گروه، تیم NIP بود. این تیم سومین روز خود را با شکست مقابل تیم RNG شروع کرد. با توجه به مشکلات این تیم طی سه روز گذشته چه در drafting و چه در هنگام بازی، خیلی‌ها حدس بر حذف این تیم می‌زند. هرچند بازیکنان این تیم در نهایت به خود آمدند و توانستند بازی مقابل VG را مساوی کنند. این نتیجه باعث شد تا تیم هنوز هم شانسی برای حضور در مرحله اصلی مسابقات داشته باشد. می‌توان گفت این تیم از تیم RNG الهام گرفته است. تیم RNG تا قبل از روز سوم، در رده آخر گروه B قرار داشت. اما سومین روز خود را با برد مقابل Navi و NIP شروع کرد و این یعنی تنها یک امتیاز با رسیدن به Upper bracket فاصله داشت.

در گروه B با پابان روز سوم نتایج واقعا به هم نزدیک بود و برای ۷ تیم دیگر، هنوز رقابت بر سر سه جایگاه upper bracket وحود داشت. بین دومین تیم گروه یعنی VG و دومی از آخر یعنی VP تنها سه امتیاز فاصله بود. در چهارمبن و آخرین روز مرحله گروهی، برای تیم‌های گروه B به جز OG و Navi دو سری بازی و برای این دو تیم یک سری بازی باقی مانده بود که می‌توانست همه چیز را تغییر دهد.

TI9

Group B day 3

در نهایت پس از گذشت سه روز، به چهارمین و آخرین روز مرحله گروهی رویداد TI9 رسیدیم. سرنوشت ۱۲ تیم برای مرحله اصلی رویداد TI9 بستگی به عملکرد تیم‌ها در این روز داشت. به عنوان آخرین روز مرحله گروهی، تیم‌های گروه A یک سری و گروه B دو سری بازی داشتند.

برای گروه A، طی سری بازی‌های صورت گرفته نتایج زیر به عمل آمد:

 • Liquid versus TNC ( 0-2)
 • Secret versus Chaos ( 1-1)
 • PSG.LGD versus Alliance ( 1-1)
 • Newbee versus Mineski ( 1-1)

تیم TNC با برد تیم Liquid توانست در جمع ۴ تیم برتر گروه A قرار گرفته و به Upper bracket راه یابد. از طرف دیگر تیم Liquid با باخت خود، در رتبه هفتم گروه قرار گرفت. به جز این بازی، بقیه بازی‌ها با نتیجه مساوی به اتمام رسید که تغییری در رده‌بندی‌ها ایجاد نکرد و در نهایت باعث تکمیل شدن چینش گروه A به شکل زیر شد.

TI9

Group A Final standing

در طرف دیگر، گروه B دو سری بازی داشت که نتایج آن به شرح زیر است.

 • VP versus EG ( 1-1)
 • NiP versus Infamous ( 1-1)
 • RNG versus Fnatic ( 0-2)
 • Vici versus Na’Vi ( 2-0)
 • Vici versus OG ( 1-1)
 • VP versus Fnatic ( 2-0)
 • EG versus NiP ( 2-0)
 • RNG versus Infamous ( 1-1)

طی این بازی‌ها تیم VP و EG توانستند با بازی خوب خود، در نهایت به upper bracket برسد. تیم NIP اما نتوانست نتایج لازم را کسب کرده و از دور مسابقات خارج شد.

TI9

Group B Final standing

در نهایت و پس از ۴ روز مسابقات مرحله گروهی، دو تیم NIP و Chaos Esport club از رویداد TI9 حذف شدند. تیم‌های Navi, Fnatic, RNG و Infamous از گروه B و تیم‌های Alliance, Mineski, Team Liquid و Keen Gaming از گروه A در جایگاه lower bracket قرار گرفتند. اولین بازی‌های این گروه در مرحله playoff به صورت BO1 برگزار می‌شود و بازی‌های پس از آن، همگی BO3 خواهند بود.

تیم‌های OG, VC, EG, VP از گروه B و PSG.LGD, Secret, Newbee و TNC Predator از گروه A به upper bracket راه یافتند. بازی‌های این گروه تماما به صورت BO3 خواهد بود.

نظر شما درباره مرحله گروهی مسابقات چه بود؟

 

 

 

 

دسته بندی
EsportTI9اخبار مسابقاتکامپیوترمطالبورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط