راهنما و آموزش بازی PES 2020 | برای حرفه‌ای شدن به این ۱۰ نکته عمل کنید

نكاتي براي تقويت مهارت‌هاي خود در بازي محبوب eFootball PES 2020
بازی PES 2020
eFootball PES 2020

جدیدترین بازی از این مجموعه با نام متفاوت بازی eFootball PES 2020 عرضه شده است که بیانگر تغییرات محسوس و گیم پلی نوآورانه این بازی از جمله مکانیزم ارتقا یافته‌ی سیستم دفاع، سیستم جدید دریبلینگ Finesse و فیزیک ارتقاء یافته‌ی توپ نسبت به نسخه‌های قبلی آن است. اگر سعی دارید مهارت‌های خود را با ویژگی‌های جدید این بازی وفق بدهید، می‌توانید از ترفندهای مفیدی که در این مطلب راهنما و آموزش بازی PES 2020 داده می‌شود استفاده کنید. این نکات به شما کمک می‌کنند تا خیلی راحت به عناوین مختلف myClub و Master League دست پیدا کنید.


 

خودتان را خیلی خوب با زاویه دوربین جدید بازی وفق دهید

راهنما و آموزش بازی PES 2020

۱۰ ترفند مفید برای حرفه‌ای شدن در بازی PES 2020

 

اگر شما هم از بازیکنان قدیمی و طرفدار زاویه‌ی «Dynamic Wide» باشید، مطمئناً این دوربین شرایط را کمی سخت می‌کند.

 

زاویه دوربین پیشفرضی که در بازی PES 2020 استفاده شده «Stadium» نام دارد. این دوربین نسبت به بازی‌های قبلی این سری متفاوت بوده و بیشتر حس و حال تبلیغاتی دارد. اگر شما هم از بازیکنان قدیمی و طرفدار زاویه‌ی «Dynamic Wide» باشید، مطمئناً این دوربین شرایط را کمی سخت می‌کند. البته این دوربین هنوز هم قابل انتخاب است اما زاویه‌ی دید «Stadium» نیز ارزش عادت کردن و استفاده‌ی دائمی را دارد. این دوربین نه تنها موجب درگیر شدن بیشتر بازیکن با گیم پلی بازی می‌شود، بلکه میدان دید شما از زمین مسابقه را نیز افزایش می‌دهد. لذا استفاده از دوربین پیشفرض Stadium، آزادی عمل شما را در زمان حمله و دفاع افزایش می‌دهد.

 

از ارسال پاس‌های غیر طبیعی و غیر منطقی خودداری کنید

جدیدترین بازی از مجموعه‌ی PES، بسیار بیشتر از نسخه‌های قبلی خود روی خطاها و اشتباهات بازیکنان تمرکز دارد. یکی از این اشتباهات، ارسال پاس‌های غیرواقعی و خلاف طبیعت فوتبال است. فرضاً زمانی که بازیکن دریافت کننده‌ی توپ به سوی جهت پاس قرار ندارد، مسلماً احتمال اشتباه در دریافت و کنترل توپ وجود دارد. شاید این امر در ظاهر خیلی بدیهی به نظر برسد اما عادت کردن به این موضوع می‌تواند زمان بر باشد. بنابراین باید از این به بعد بیشتر روی پاس‌های خود دقت کنید. همین موضوع درباره‌ی شوت‌ها نیز صدق می‌کند. شوت زدن در شرایط نامتعادل و از فواصل و زوایای غیرمناسب می‌تواند به نتایج ناخوشایندی منجر شود.

 

نحوه‌ی جایگیری خود در موقعیت‌های تدافعی را بهبود بخشید

راهنما و آموزش بازی PES 2020

۱۰ ترفند مفید برای حرفه‌ای شدن در بازی PES 2020

ساده ترین روش برای دفاع در بازی PES صبور بودن است. عجله کردن و عدم زمان بندی مناسب در تکل‌ها می‌تواند منجر به دریافت گل‌های بیشتر شود. لذا توجه خود را روی ایستادن و تکل‌های در جا متمرکز کنید. در بازی eFootball PES 2020 جایگیری در حین دفاع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بازیکنان در این بازی در مسدود کردن مسیر حرکت حریف و توپ گیری‌های نفر به نفر بسیار خوب عمل می‌کنند. با بهبود انیمیشن‌ها و نحوه‌ی جایگیری بازیکنان در موقعیت‌های دفاعی، جلوگیری از گل خوردن در بازی PES 2020 به مراتب ساده‌تر شده است.

 

دستور عملکرد Super Cancel را به خوبی یاد بگیرید

 

با فشردن کلیدهای R1/RB و R2/RT بازیکن شما فوراً کاری که مشغول انجام آن بود را کنسل می‌کند

 

در بازی eFootball PES 2020 دستورات کنترلی پیشرفته‌ و متعددی وجود دارند که یادگرفتن آن‌ها می‌تواند کمک زیادی به پیشرفت کیفیت بازی شما بکند؛ اما عملگر Super Cancel مطمئناً مهم‌ترینِ آن‌هاست. با فشردن کلیدهای R1/RB و R2/RT بازیکن شما فوراً کاری که مشغول انجام آن بود را کنسل می‌کند. مثلاً وقتی بازیکن به سمت توپی که از دست رفته حرکت کرده و یا آماده‌ی شوت زدن است، این دستور می‌تواند فوراً این حرکات را لغو کند. نهایتاً Super Cancel می‌تواند با امکان تصمیم گیری لحظه‌ای برای انجام یا عدم انجام یک حرکت، کمک زیادی به کنترل جریان بازی بکند.

 

از دستورالعمل‌های پیشرفته (Advanced Instruction) استفاده کنید

بازی PES 2020

۱۰ ترفند مفید برای حرفه‌ای شدن در بازی PES 2020

حالت Advanced Instruction را می‌توان در پنل Game Plan فعال یا غیرفعال کرد. این سیستم، امکان به کارگیری تاکتیک‌های مختلف در ترکیب مورد استفاده‌ی شما را فراهم می‌کند. این تاکتیک‌ها، شامل موارد محبوبی مانند «Attacking Full-Backs» ، «Deep Defensive Line» و موارد جدیدی مانند «Anchoring» که موجب عدم فاصله گرفتن بازیکن از جایگاه اصلی خود در راستای افقی می‌شود. چک کردن بخش Advanced Instruction به خصوص زمانی که از یک تیم ناآشنا استفاده می‌کنید می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

 

بیشتر روی بازی سازی و حملات برنامه ریزی شده تمرکز کنید

در شرایطی که ضدحملات سریع می‌تواند تاکتیک بسیار خوبی برای موفقیت در بازی PES 2020 باشد، باید بیش از پیش روی بازی سازی و حملات برنامه ریزی شده کار کنید. این موضوع به طور ویژه شامل تعویض منطقه‌ی بازی و پاس رو به عقب، در مواقع مورد نیاز خواهد بود. تلاش برای به ثمر رساندن هرچه سریع تر حملات، در اکثر مواقع به از دست دادن مالکیت توپ منجر خواهد شد. لذا بهتر است کمی بیشتر زمان گذاشته و با پاس‌های کوتاه و قطری از فضای پشت دفاع حریف به بهترین نحو استفاده کنید.

 

بر اساس ویژگی‌های بازیکنان ترکیب خود بازی کنید

بازی PES 2020

۱۰ ترفند مفید برای حرفه‌ای شدن در بازی PES 2020

مجموعه‌ی PES در سال‌های اخیر در توجه به قابلیت‌های انفرادی بازیکنان بسیار خوب عمل کرده است. این موضوع در بازی PES 2020 به اوج خود می‌رسد. در نتیجه بهتر است سبک بازی خود را با توجه به قابلیت‌ها و نقاط ضعف و قوت تیم تنظیم کنید تا بالاترین نرخ بازده را در زمین مسابقه شاهد باشید. مهاجمان قوی هیکل و قد بلندی مانند رونالدو هم مدت زمان بیشتری را در بهترین شرایط سپری کرده و هم برای استفاده از توپ‌های بلند ایده آل خواهند بود. در شرایطی از بازیکنان تکنیکی و ریزنقشی مانند مسی باید در بازی‌های بسته و حملات نزدیک و روی زمین بهره بگیرید. تاکتیک‌های خود را بر اساس شرایط بدنی بازیکنان تنظیم کنید.

 

روی زمان بندی حرکات خود در Finesse Dribble کار کنید

مکانیزم جدید Finesse Dribble در بازی PES 2020 با استیک سمت راست کنترل کار کرده و امکان اعمال دریبل‌های تکنیکی برای عبور از مدافع مستقیم شما را فراهم می‌کند. حرکات و دستورات این سیستم بسیار ساده هستند اما نکته‌ی مهمی که درباره آن‌ها وجود دارد، اصل زمان بندی حرکات است. شما باید در لحظه‌ای که بازیکن اقدام به تکل زدن می‌کند تصمیم گیری و اجرای دستور کنید. شاید کمی طول بکشد که به سیستم به خصوص این بازی عادت کنید لذا با تمرین بیشتر، هماهنگی بیشتری با آن کسب خواهید کرد. اگر دریبل‌های Finesse Dribble شما بهترین زمان سنجی را داشته باشند، معمولاً به موقعیت گل منجر خواهند شد.

 

در مواقع مورد نیاز از کنترل دستی شوت استفاده کنید

بازی eFootball PES 2020

۱۰ ترفند مفید برای حرفه‌ای شدن در بازی PES 2020

برخی از بازیکنان قدیمی PES به دلیل آزادی عمل بیشتر، تمایل به کنترل دستی بازی دارند؛ اما این کار به میزان بالایی از تسلط بر استیک‌های آنالوگ و نحوه‌ی جهت دادن به پاس‌ها و شوت‌ها نیاز داشته و معمولاً برای اکثر بازیکنان کار دشواری محسوب می‌شود. خوشبختانه می‌توان با استفاده از کلید L2/LT از مزایای هر دو حالت بهره مند شد. شما می‌توانید با نگه داشتن این کلید، شوت‌ها و پاس‌های خود را در مواقع ضروری به صورت دستی کنترل کنید. این کار برای مواقعی که در برابر دروازه خالی یا موقعیت‌های مشابه آن قرار دارید بسیار کارآمد بوده و از اشتباهات خجالت آور جلوگیری می‌کند. البته توجه داشته باشید که لازمه‌ی استفاده از این حالت، تسلط بر نحوه‌ی کارکرد آن است؛ در غیر این صورت کمک‌های هوش مصنوعی بازی بهتر می‌تواند از ارتکاب اشتباه جلوگیری کند.

 

همیشه به فُرم و استامینای بازیکنان خود توجه داشته باشید

 

استامینای پایین می‌تواند منجر به کاهش شدید توانایی جسمانی بازیکن و یا مصدومیت او شود.

 

اگر شناخت زیادی از بازی‌های PES ندارید، باید به این موضوع، یعنی فُرم آمادگی بازیکنان، توجه ویژه‌ای داشته باشید. شما می‌توانید با فشردن کلید R2/RT  در صفحه‌ی Game Plan شرایط فُرم بازیکنان خود را مشاهده کنید. این وضعیت با چند فلش رنگی نمایش داده می‌شود. فلش‌های رو به پایین روی عملکرد عادی بازیکنان نیز تأثیر خواهند گذاشت. ضمن این که توجه داشته باشید بازیکنانی که استامینای پایینی دارند باید خیلی زود تعویض شوند. استامینای پایین می‌تواند منجر به کاهش شدید توانایی جسمانی بازیکن و یا مصدومیت او شود.

 

منبع: Redbull

Summary
راهنما و آموزش بازی PES 2020 | برای حرفه‌ای شدن به این ۱۰ نکته عمل کنید
Article Name
راهنما و آموزش بازی PES 2020 | برای حرفه‌ای شدن به این ۱۰ نکته عمل کنید
Description
اگر سعی دارید مهارت‌های خود را با ویژگی‌های جدید این بازی وفق بدهید، می‌توانید از ترفندهای مفیدی که در این مطلب آمورش داده می‌شود استفاده کنید. این نکات به شما کمک می‌کنند تا خیلی راحت به عناوین مختلف myClub و Master League دست پیدا کنید.
Author
Publisher Name
پی اس آرنا
Publisher Logo
دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link