راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

اگر در سه فصل اولیه‌ی بازی Death Stranding به مشکل خورده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم به مطالعه‌ی کامل این مطلب بپردازید
Death Stranding
راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

سرانجام و پس از انتظارات فراوان جدیدترین اثر هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) منتشر و با استقبال خوبی از جانب مخاطبان و منتقدان روبرو شد. بازی Death Stranding اثری متفاوت، خلاقانه و تلاشی از جانب یکی از بازی‌سازان بزرگ‌ صنعت سرگرمی برای ایجاد تحول در آن است. شاید چند ساعت اولیه‌ی بازی را بتوان سخت‌ترین آن‌ها دانست. اهداف بازی، که معمولا شامل تحویل محموله‌های مختلف می‌شوند، بسیار ساده هستند. اما مسیریابی در دنیای عجیب و خطرناک Death Stranding امری چالش‌برانگیز است. مخاطبان در این اثر سم پورتر بریجز (Sam Porter Bridges) را کنترل می‌کنند. سم وظیفه‌ی سفر در آمریکای پسا آخرالزمانی و برقراری اتصال بین ایستگاه‌های شبکه‌ای به نام Chiral Network را بر عهده دارد. این شبکه سیستمی پیچیده است که وعده‌ی متحد کردن مجدد کشور را می‌دهد. همان‌طور که انتظار می‌رود، این وظیفه بسیار دشوار بوده و سم در سر راه خود به موانع زیادی بر خواهد خورد.

اگر در سه فصل اولیه‌ی بازی Death Stranding به مشکل خورده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم به مطالعه‌ی کامل این مطلب بپردازید. در ادامه به تمامی مکانیزم‌های پایه‌ای بازی و نکات لازم برای تجربه‌ی صحیح و مناسب آن می‌پردازیم.

به آرامی و با حوصله پیش‌روی کنید

Death Stranding

راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

اگر به تجربه‌ی این بازی پرداخته باشید، می‌دانید که حتی ساده‌ترین کارها در آن به سختی انجام می‌شوند. این سختی برای القای حس قرارگیری در نقش یک مامور تحویل در دنیای آخرالزمانی است؛ ماموری که وظیفه‌ی انتقال محموله‌هایی سنگین و ارزشمند را در محیط‌هایی خطرناک بر عهده دارد. ریتم بازی Death Stranding‌، برخلاف بسیاری از بازی‌های جهان‌باز دیگر، بسیار کند است. هدف بازی انتقال بارهای سنگین در فواصل طولانی است. اگر در این راه عجله کرده و از هوش خود استفاده نکنید، سم به بدترین شکل ممکن به زمین خواهد خورد. بنابراین یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در بازی رعایت کنید توجه به محیط اطرافتان است. حوصله به خرج دهید و عجله نکنید. حواستان را به سنگ‌ها و سراشیبی‌های گلی جمع کنید. با استفاده از Odradek (روبات راهنمای سم که بر روی شانه‌اش قرار دارد) می‌توانید اطلاعات فراوانی از مسیر پیش رویتان به دست آورید. سطوح آبی‌رنگ نشان داده شده توسط این اسکنر امن هستند، برای عبور از سطوح زرد باید احتیاط کنید و سطوح قرمز نیز مسیرهای غیر قابل عبوری چون رودخانه‌های عمیق را نشان می‌دهند. زمان‌هایی در بازی پیش می‌آید که برای پیش‌روی نیاز به عبور از مسیرهایی چالش‌برانگیز خواهید داشت. در این حال باید دقت فراوانی به خرج داده و به آرامی حرکت کنید.

تجهیزاتتان را مدیریت کنید

Death Stranding

راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی Death Stranding مدیریت و گسترش تجهیزات است. سرعت، نحوه‌ی ایستادن و استحکام سم به وسیله‌ی نحوه‌ی چینش وسایل توسط شما تعیین می‌شوند. در طول بازی آیتم‌هایی تحت عنوان Exoskeleton به دست می‌آورید که می‌توانید با استفاده از آن‌ها کوله‌پشتی خود را گسترش دهید. باید دائما حواستان را به آن چه حمل می‌کنید جمع کنید، در محیط بازی محموله‌های رها شده‌ی زیادی وجود دارند که شما را وسوسه خواهند کرد. برداشتن بیش از حد محموله استقامت سم و توانایی او در حفظ تعادلش را کاهش خواهد داد. افزودن هر آیتم به کوله‌پشتیتان عواقبی را به همراه خواهد داشت. حتی اگر فاصله‌ی زیادی تا حد مشخص شده داشته باشید، باز هم با برداشتن آیتم‌های مختلف متوجه‌ی کاهش سرعت و پایداری سم خواهید شد.

حتی ساده‌ترین کارها در Death Stranding به کندی و با سختی انجام می‌شوند

سم پس از پر شدن کوله‌پشتی خود، آیتم‌های جمع‌آوری شده را بر روی آن جایگذاری می‌کند. این مسئله در ابتدا مشکلی ندارد، اما اگر تعداد این آیتم‌ها زیاد شوند کنترل سم بسیار مشکل خواهد شد. این مشکل بیش از هر چیزی بر راه رفتن سم تاثیر داشته و منجر به برهم خوردن کامل تعادلش خواهد شد. در بازی Death Stranding گزینه‌ای مبنی بر واگذاری چینش کوله‌پشتیتان به بازی وجود دارد. این کار با استفاده از کلید مثلث انجام شده و به صورت خودکار تجهیزاتتان را مرتب خواهد کرد. این توانایی بسیار کاربردی بوده و به حفظ تعادل سم کمک فراوانی می‌کند. با این حال، این گزینه‌ محموله‌های حساس را در نظر نگرفته و به همین دلیل می‌تواند مشکلاتی را برایتان ایجاد کند.

حدودتان را بشناسید

Death Stranding

راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

ممکن است دلتان بخواهد تمامی آیتم‌های رها شده در محیط بازی را برداشته و حتی پس از پر کردن کوله‌پشتی سم، آن‌ها را در دستان او قرار دهید. در اکثر اوقات این تصمیم اشتباه بوده و منجر به آسیب‌‍پذیری سم خواهد شد. نکته‌ی اساسی در گردش در محیط بازی Death Stranding مقاومت در برابر برداشتن تمامی منابع و قناعت به موارد ضروری است. بهتر است از انجام چند ماموریت به صورت همزمان نیز خودداری کنید.

Timefall چیست؟

Death Stranding

راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

Timefall یکی از تهدیدهای معمول در جهان بازی Death Stranding است. این پدیده به صورت بارانی شدید و البته اسیدی است. با وجود مصونیت سم در مقابل این باران، محموله‌ها و تجهیزات او از آن در امان نبوده و هر چیزی که در معرض آن قرار گیرد به مرور از بین خواهد رفت. تحویل محموله‌های صدمه دیده تاثیری منفی بر درجه‌ی دریافتی شما در انتهای هر ماموریت خواهد داشت. با این حال راه‌هایی برای مقابله با این باران وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

همیشه اسپری مخصوص تعمیر جعبه‌ها (Container Repair Spray) را همراه خود داشته باشید. این آیتم کاربردی که در اوایل بازی در دسترس شما قرار می‌گیرد، ابزاری کارآمد برای بازیابی جعبه‌های نابود شده در اثر Timefall است و از صدمه‌ دیدن بارها در سفرهای طولانی جلوگیری می‌کند. توصیه می‌کنیم از آن پیش از تحویل نهایی محموله‌ها استفاده کنید. در قسمت سوم بازی، به ایستگاه هواشناسی‌ای در قسمت شمال غربی مرکز پخش Middle Knot خواهید رفت. پس از اتصال این ایستگاه به شبکه‌ی Chiral، باید از طریق منوی Pause به سیستم هواشناسی وارد شوید. با دو مرتبه فشردن آنالوگ سمت راست به داخل، می‌توانید الگوهای هوایی در نیم ساعت آینده را مشاهده کنید. این ابزار خصوصا هنگامی که باید از مسیرهای دشوار گذر کنید بسیار کارآمد خواهد بود.

با Prepperها آشنا شوید

Death Stranding

راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

سم، برای ساخت آینده‌ی پایدار برای شهرهای متحده‌ی آمریکا، باید محموله‌های ارزشمند و مهمی را به افراد مختلفی برساند. او در طول بازی با افرادی تحت عنوان Preppers روبرو می‌شود، افرادی که درخواست‌های متعددی از او دارند. با انجام ماموریت‌های این افراد، رابطه‌ی آن‌ها با سم افزایش خواهد یافت. این عمل علاوه بر فاش کردن رمز و رازهای داستانی، تجهیزات جدیدی را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. یکی از بهترین ارتقاهای بازی، محافظ کوله‌ پشتی است که با انجام درخواست‌های The Collector در ناحیه‌ی مرکزی بازی آن را دریافت خواهید کرد. این محافظ از تخریب بارهای کوله‌ پشتی سم جلوگیری کرده و خصوصا در سفرهای دشوار و طولانی بسیار مهم است.

به آسمان دقت کنید

Death Stranding

راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

یکی از مهم‌ترین مواردی که دائما باید انجام دهید، توجه به وضعیت آسمان بالای سرتان است. در هر زمان، ستون‌های مختلفی در آسمان قرار دارند که هر کدام وضعیت‌های مختلف نواحی بازی را نشان می‌دهند. ستون‌های آبی به معنای محموله‌های رها شده و مناطق امن Pepperها، ستون‌های سبزرنگ نشان‌دهنده‌ی علامت‌ها و بناهای دیگر بازیکنان و ستون‌های مشکی نشان‌دهنده‌ی منطقه‌ی آلوده به BTها هستند. مهم‌ترین ستون‌ها، ستون‌های مشکی‌رنگ هستند که بی‌توجهی به آن‌ها، منجر به گیر افتادنتان در منطقه‌ای خطرناک و پر از BT خواهد شد.

رویارویی با BTها

Death Stranding

راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

سم در طول سفرهای خود با موجودات مرموزی به نام Beached Things (به اختصار BTs) روبرو می‌شود. این موجودات شبح‌مانند در بسیاری از مناطق بازی پراکنده شده و به هر موجود زنده‌ای که جرات گذر از مسیرهای خطرناک را داشته باشد، می‌چسبند. BTها در اکثر مواقع همزمان با پدیده‌ی Timefall ظاهر می‌شوند. در صورت برخورد مخاطب با یکی از این اشباح، بازی به صورت موقتی وارد حالت Slow Motion شده و ابزار قرار گرفته شده بر روی شانه‌ی سم، مکان‌ آن‌ها را نشان می‌دهد.

تحویل محموله‌های صدمه دیده تاثیری منفی بر درجه‌ی دریافتی شما در انتهای هر ماموریت خواهد داشت

در بخش‌های اولیه‌ی بازی Death Stranding، بهترین استراتژی در مقابله با این موجودات، مخفی‌کاری است. حتما حواستان را به راهنمایی‌های Odradek خود جمع کنید. این وسیله می‌تواند محل قرارگیری احتمالی BTها را به شما نشان دهد. برای حرکت بدون جلب توجه این اشباح، بهتر است بنشینید و با نگه داشتن کلید R1، نفستان را حبس کنید. اگر بیش از حد به BTها نزدیک شوید، آن‌ها به سرعت شما را تشخیص داده و حمله‌ور می‌شوند. در این هنگام، مایعی قیرمانند بر سطح زمین ظاهر شده و گروهی از این دشمنان سعی بر کشاندن شما به داخل زمین می‌کنند. برای فرار از دست آن‌ها، باید به سرعت کلید مربع را زده و با استفاده از کلیده‌های R2 و L2 تعادل سم را حفظ کنید. با خالی شدن نوار سلامتی، سم تمامی محموله‌های خود را از دست داده و در منطقه‌ای دیگر، Respawn می‌شود.

همان‌طور که گفته شد، BTها تهدیدی دائمی در بازی Death Stranding هستند. به همین دلیل بهتر است راه مناسب و قابل اعتمادی برای مقابله با آن‌ها پیدا کنید. پیشنهاد ما این است که برای درک مکانیزم‌های این دشمنان، چندین بار به صورت امتحانی و بدون هیچ‌گونه محموله‌ای به درگیری با آن‌ها بپردازید. در اوایل بازی، تنها راه شکست دادن این دشمنان نارنجنک‌های مخصوصی به نام EX هستند. با پیشروی در بازی، سلاح‌های بیشتری در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

از نارنجک‌ها و سلاح‌های ضد BT استفاده کنید

Death Stranding

راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

خون جاری در رگ‌های سم، قدرت‌های ویژه‌ای دارد که به مرور به آن‌ها آشنا خواهید شد. یکی از کاربردهای آن، ساخت نارنجک‌هایی مخصوص است که سلاحی قدرتمند در مقابل BTها هستند. در بخش‌های میانی بازی نیز سلاح‌های گرم بیشتری در اختیارتان قرار خواهند گرفت.

جنبه‌های اجتماعی بازی را فراموش نکنید

Death Stranding

راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

یکی از مکانیزم‌های جالب موجود در بازی Death Stranding، لایک‌ها هستند. با فشردن تاچ‌پد، می‌توانید بناها و نشان‌های ساخته شده توسط دیگر مخاطبان را لایک کنید. این مکانیزم وسیله‌ای متفاوت و جالب برای برقراری ارتباط با دیگر بازیکنان است. انجام مداوم این کار، اعتبار شما در دنیای بازی را افزایش خواهد داد. این افزایش منجر به بهبود ویژگی‌های مختلف سم چون توانایی حمل بار بیشتر و استحکام او می‌شود. در طول بازی، سم با شخصیت‌های غیر قابل بازی‌ دوستانه‌ای نیز برخورد خواهد کرد که در صورت رفتار دوستانه با آن‌ها، ممکن است تجهیزات رایگانی دریافت کنید.

BTها در اکثر مواقع همزمان با پدیده‌ی Timefall ظاهر می‌شوند

اگر احساس می‌کنید لایک کردن صرف فعالیت‌های دیگر بازیکنان کافی نیست، می‌توانید خود با ساختن بناهای مختلف و برگرداندن محموله‌های گمشده‌ی آن‌ها، نقشی برجسته در دنیای کلی بازی داشته باشید. توجه کنید که تمامی انتخاب‌ها و اعمال شما در طول بازی اثری دائمی بر وضعیت کلی دنیای بازی دارند. بنابراین با ساختن نردبان‌ها و پل‌ها، به پیشروی دیگر بازیکنان کمک خواهید کرد. ساختاری اجتماعی که تجربه‌ی بسیار متفاوت و جالبی را پدید می‌آورد.

نکات تکمیلی

Death Stranding

راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان

حواستان باشید که همیشه امکان بازیابی محموله‌های از دست رفته را دارید. این کار از طریق رفتن به منوی Pause و سفارش دوباره‌ی بار انجام می‌شود. این عمل اساسا مانند شروع دوباره‌ی مرحله است. در بازی گروهی از دشمنان انسانی وجود دارند که بهترین راه مقابله با آن‌ها مخفی‌کاری و فرار است. علاوه بر این، حواستان باشد که برای بهبود استقامت و سلامتی سم، مرتبا استراحت کنید.

منبع: Gamespot

Summary
راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان
Article Name
راهنمای بدون اسپویل بازی Death Stranding برای مبتدیان
Description
اگر در سه فصل اولیه‌ی بازی Death Stranding به مشکل خورده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم به مطالعه‌ی کامل این مطلب بپردازید
Author
Publisher Name
PsArena
Publisher Logo
دسته بندی
ترندراهنما و آموزشمطالبمقالات
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link