راهنمای بازی Wolfenstein: Youngblood | ده نکته‌ی کلیدی برای باز پس گیری پاریس

ده نکته ی کاربردی برای موفقیت در بازی Wolfenstein: Youngblood
Wolfenstein: Youngblood
Wolfenstein: Youngblood

آخرین نسخه‌ی Wolfenstein چند روز پیش توسط MachineGames به طور رسمی عرضه شد (حداقل فعلاً برای کاربران PC) و حالا کاربران با تغییرات زیادی  در سیستم گیم پلی بازی مواجه شده‌اند. برای این که به خوبی بتوانید خود را با این تغییرات وفق دهید (و یا اینکه به تازگی با این سری آشنا شده و به دنبال راهنمایی می‌گردید)، در این مطلب به ده نکته‌ی مهم درباره‌ی جنبه‌های مختلف بازی Wolfenstein: Youngblood اشاره شده است. با بهره‌گیری از این نکات، نازی‌های فاشیست  و ربات‌های سر سخت آنها را یکی پس از دیگری از سر راه برداشته و پاریس را بار دیگر به صاحبان اصلی اش باز گردانید. با سایت ایستگاه بازی همراه باشید.

مطلب مرتبط: توضیحات MachinGames درباره‌ی تغییرات و گیم پلی جدید Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein Youngblood

Wolfenstein Youngblood

اول از همه، خودتان را با حال هوا و فضای بازی وفق دهید

یکی از بزرگترین تغییرات بازی نسبت به Wolfenstein: The New Colossus تغییر سبک خط داستانی پیوسته‌ی آن بوده است. در بازی‌های قبلی این سری، شما باید در یک خط داستانی واحد حرکت کرده و از صفر تا صد گیم پلی آن را به صورت پیوسته تجربه می‌کردید. اتفاقات بازی Wolfenstein: Youngblood حالا حول محورهای متعددی رخ می‌دهند و این موضوعات، نهایتاً به یک هدف واحد منجر می‌شوند. در واقع سبک طراحی لول بندی این بازی، یاد آور عناوینی مانند Dishonored و یا Deus Ex است. دنیای بازی‌ Wolfenstein حالا نسبت به قبل بزرگتر شده و در گوشه و کنار شهر رازها و مکان‌های مخفی زیادی برای کشف کردن وجود دارند. در مسیر حرکت خود، همیشه دنبال میان برها و راه‌های مخفی، مانند حرکت از میان پنجره‌های آپارتمان‌ها باشید. این مسیرها، شما را سریع تر به مأموریت تعیین شده خواهند رساند.

مرتب به خانه سر بزنید

بعد از این که قفل Catacombs، مقر فرماندهی خود در Youngblood را باز کردید، هر از چند گاهی به خانه سر زده و از علاوه بر شارژ مجدد مهمات و سلاح‌های خود، از مراحل جانبی بازی استفاده کنید.

نوع گلوله در Wolfenstein: Youngblood اهمیت دارد

مهمات بازی Wolfenstein: Youngblood به سه دسته‌ی سبک، سنگین و انرژی تقسیم می‌شوند. این تفاوت، از طریق آیکون کوچک و سفیدرنگی که در پایین شمارنده‌ی گلوله قرار می‌گیرد، مشخص می‌شود. برخی از اهداف و دشمنان بازی، گلوله‌های مخصوص به خود را دارند و آسیبی که از طریق انواع مختلف مهمات به آنها وارد می‌شود، تفاوت دارد. به طور مثال، تیر مسلسل‌ها سریع‌تر از شاتگان در زره ربات‌ها نفوذ می‌کنند. بنابراین، یادتان باشد ببینید که چه گلوله و اسلحه‌ای در مقابل اهداف مختلف بازی،کارایی بیشتر دارد.

Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein: Youngblood

فلاپی دیسک‌ها را جمع آوری کنید

فلاپی دیسک‌های بازی Wolfenstein: Youngblood را تقریباً در همه‌ی جای نقشه پیدا می‌کنید. این دیسک‌ها را جمع آوری کرده و با ترکیب آنها، آیتم‌های تقویت و بروزرسانی اسلحه و همچنین کانسپت‌های هنری هدیه بگیرید. برای این کار، با اتصال فلاپی دیسک‌ها در پنل Weapons and Upgrade یک سری کدهای مخصوص دریافت می‌کنید که هر یک از آن‌ها به صندوقچه‌ی ویژه‌ای تعلق دارد. با وارد کردن این کد برای هر یک از این صندوق‌ها، جوایز آن را دریافت می‌کنید.

مراحل فرعی بازی را از دست ندهید

Youngblood چندین مرحله‌ی جانبی را در کنار مراحل اصلی خود قرار داده است و هرکدام از آنها شامل مبارزه با دشمنان قوی‌تر و سرسخت تری است که پیروزی بر آن‌ها جوایز بهتر و لول‌های بالاتری را برای شما به ارمغان خواهند آورد. مطمئناً در انجام این مراحل هیچگونه الزامی وجود ندارد اما بهتر است همزمان با داستان اصلی، برخی از این مراحل را نیز تجربه کنید. این مراحل به شما کمک می‌کنند تا لول خود را برای یورش‌های اصلی بازی بالاتر ببرید. همچنین برخی از آنها، در مراکزی اتفاق می‌افتند که مأموریت‌های اصلی بازی نیز در آن‌جا قرار دارند. لذا قبل از مواجه شدن با دشمنان اصلی، تسلط خوبی را بر این مکان‌ها به دست خواهید آورد.

سلاح‌های خود را هرچه سریع‌تر ارتقا دهید

سکه‌های نقره‌ای که از مراحل مختلف بازی بدست می‌آیند، به منظور تقویت سلاح‌ها و خریدهای درون برنامه‌ای به کار می‌روند. بهتر است هر چه سریع‌تر با خرید خشاب‌ها، دوربین‌ها و آیتم‌های مختلف سلاح‌های بازی، به تقویت آنها بپردازید. در بازی Wolfenstein: Youngblood، ارتقای سلاح‌ها در کنار بالا بردن لول کلی، از سریع‌ترین راه‌ها برای افزایش قدرت و بهبود عملکرد شما در مقابله با دشمنان سرسخت بازی است.

Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein: Youngblood

نجات جان خود و یار همراه شما، از مهم‌ترین چالش‌های بازی است

پکیج‌های درمانی در سرتاسر نقشه‌ی بازی پراکنده شده است. شما با استفاده از این بسته‌ها، می‌توانید یکی از سه نشانگر جان کاراکتر اصلی و یا یا همراه او را مجدداً پر کنید. این نشانگرها، بین شما و یار همراه شما مشترک هستند و زمانی که هر دو زخمی شده و نتوانید یکدیگر را نجات دهید، به کار می‌روند. وقتی که یک یا دو نشانگر جان را از دست دادید، حتماً دنبال این بسته‌ها بگردید تا مجدداً شرایط را به حالت نرمال برگردانید. پیدا کردن این بسته‌ها معمولاً کار دشواری نیست.

برای مبارزه با باس فایت‌های بازی، حتماً نقشه و برنامه ریزی داشته باشید

خط داستانی Wolfenstein: Youngblood شامل پنج باس فایت (غول) اصلی است.(البته قطعاً نیازی نیست به مینی باس فایت‌های روباتیک و متعدد بازی اشاره کنیم)

اگر بدون نقشه و برنامه به جنگ این ربات‌های غول پیکر و سرسخت بروید، مطمئناً مسیر دشوار و فرساینده‌ای را درپیش خواهید داشت. قبل از حمله، درمورد این که چه کسی قرار است از نزدیک درگیر شده و دیگری او را از دور پوشش دهد و یا این که چه جهت‌ها و موقعیت‌هایی، آسیب بیشتری را به هدف وارد خواهد کرد، تصمیم گیری کنید. مبارزه با اهداف مختلف در Wolfenstein: Youngblood نیازمند استراتژی خاص خودش است اما این روش کم و بیش درباره‌ی تمامی این درگیری‌ها جواب می‌دهد.

همکاری، تعامل و پشتیبانی از یارهمیشه همراه خود در این بازی، به طرز غافلگیر کننده‌ای مهم است

Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein: Youngblood

MachinGames به لطف سیستم خاص و جسورانه‌ی گیم پلی بازی‌های خود، همواره نشانه‌هایی از ژانر نقش آفرینی را در سری Wolfenstein قرار داده است. در بازی Wolfenstein: Youngblood تصمیم گیری درمورد استایل بازی، تا حد زیادی به خود شما بستگی دارد. در واقع Youngblood این امکان را در قالب شاخه‌ها و فلوچارتی از قابلیت‌ها و آیتم‌های اضافی و دائمی در حوزه‌ی زره‌ها، تجهیزات و قابلیت‌های تهاجمی و کاربردی، در اختیار شما قرار می‌دهد. شما و یار همراهتان، باید برای تصمیم گیری درباره‌ی انتخاب از میان این قابلیت‌ها و تطبیق پذیری آنها با یکدیگر همکاری و هم فکری داشته باشید. به طور مثال، اگر قصد دارید بیشتر به صورت مخفیانه و بدون سر و صدا در جریان بازی پیشروی کنید، باید بیشتر بر روی شاخه‌ی تجهیزات مخفی کاری سرمایه گذاری کنید و یا در صورتی که تمایل دارید مانند یک ماشین جنگی و با کشتار و قتل عام جلو بروید، بهتر است بر روی آیتم‌هایی که به میزان جان و مقاومت زره‌های شما مربوط می‌شوند، تمرکز کنید. اگر به همراه هوش مصنوعی کامپیوتر، این بازی را تجربه می‌کنید، سبک بازی شما ارتباط به مراتب کمتری با این مهارت‌ها خواهد داشت.

سیستم Emote ها و ارتباط میان کاراکترهای بازی می‌تواند کمک زیادی به شما بکند

یکی از بهترین قابلیت‌های Youngblood سیستم Emote این بازی است. بر این اساس، شما می‌توانید از طریق یک سری دستورات خاص، درخواست‌ها و یا نوع فعالیت مورد نظر خود را به یار خود منتقل کنید. این قابلیت با این که ممکن است در ابتدا کمی مضحک و به درد نخور به نظر برسد، در مبارزه در باس فایت‌های دشوار بازی می‌تواند کمک شایانی را به شما برساند.

اگر قصد دارید Wolfenstein: Youngblood را به همراه هوش مصنوعی بازی تجربه کنید، از همین الان بدانید که یار شما دقیقاً مانند طعمه‌ای بی دفاع در برابر دشمنان بازی عمل خواهد کرد. هوش مصنوعی، بیشتر بر روی اعمال تهاجمی تمرکز دارد و این امر موجب می‌شود خیلی سریع آسیب دیده و از دور خارج شود.

مطالب مرتیط: نقد و بررسی بازی Wolfenstein: Youngblood در سایت Metacritic

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی بازی Wolfenstein: Youngblood از می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

منبع: gameinformer

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link