راهنمای بازی «PES 2020» | پنج نکته ضروری که قبل از تجربه بازی باید بدانید

نکاتی که با دانستن آن‌ها در بازی PES 2020 شکست‌ناپذیر خواهید شد!
PES 2020
PES 2020

با توجه به انتشار جدیدترین قسمت بازی PES با نام عجیب «eFootball PES 2020»، سعی داریم تا نکات مهمی از این بازی را برای تجربه بهتر شما در این پست جمع‌آوری کنیم. جدیدترین عضو بازی‌های Pro Evolution Soccer شاهد تغییراتی در بخش گیم‌پلی خود بوده است، که این تغییرات بیشتر در بخش‌های دفاع و حفظ توپ بوده‌اند، و با این تغییرات، حافظه عضلانی شما باید کمی برای عادت کردن به این بازی، تمرینات جدی انجام بدهد. گرچه نباید از این جمله بترسید. با استفاده از این نکات می‌توانید مانند فن دایک (Van Dijk) بهترین دفاع حال حاضر دنیا، از دروازه خود محافظت کنید. در این پست سعی داریم تا ۵ نکته برای مدیریت تاکتیکی، مهارتی و حفظ تعادل بین بازیکنانتان در بازی PES 2020 را به شما آموزش دهیم.

 

بخش تاکتیک‌ها (Tactics) تنها برای نمایش نیست!

PES

تاکتیک‌های تیم خود را درست انتخاب کنید!

بازی PES 2020 در نظر دارد تا تیم شما را همانطور که می‌خواهید بازی کنید، تنظیم کند. با استفاده از ترکیب (Formations)، روش‌های بازی و حتی ساختار فردی بازیکن‌ها، قادر هستید تا با جزییات زیادی تیم خود را بهینه کنید تا از بازی با آن لذت ببرید.

اگر بخواهید از بیشتر اجزای بازی استفاده کنید، تنظیم کردن تیم و بازیکنانی که در اختیار دارید، امری ضروری است – بنابراین از چند بازی ابتدایی خود استفاده کنید تا با استفاده از تجربه آن‌ها بتوانید به بخش‌هایی مانند Master League بروید. اگر می‌خواهید تا توپ را از طریق سانتر به محوطه جریمه حریف برسانید، یک ترکیب باز به همراه ساختار “Hug the Wings” (بغل کردن بال‌ها) فضای کافی را برای شما فراهم می‌کند. افرادی که با پاس‌کاری رابطه خوبی دارند، باید از ترکیب‌های فشرده‌تر (Narrow) استفاده کنند تا بتوانند مانند تیم بارسلونا تیکی تاکا به سمت حریف حمله‌ور شوند.

 

استفاده درست از بازیکنان دفاعی

PES

eFootball PES 2020

برای مدت زمان زیادی، بازی PES در بخش دفاعی کاملاً خودکار عمل می‌کرد. به این صورت که شما بازیکن را به سمت حریف هدایت می‌کردید، سپس با نگه داشتن دکمه X (در ایکس باکس وان A)، می‌توانستید توپ را از حریف پس بگیرید.

در بازی PES 2020 این موضوع دستخوش تغییر شده است. تکل زدن کمی ملایم‌تر شده و اکنون داوران نیز به جای اینکه تمام حرکات را جریمه کنند، سعی دارند تا بازیکنانی که به صورت کورکورانه برای بدست آوردن مالکیت توپ در زمین خطا می‌کنند را مورد مجازات قرار بدهند. اما عصبانی نشوید! کلید رسیدن به یک تکل تمیز و بدون خطا، در زمان‌بندی استفاده از آن است: صبر کنید تا در بهترین لحظه حرکت خود را انجام بدهید تا بدون ارتکاب خطا توپ را در اختیار بگیرید.

این موضوع نیازمند صبر است، و معمولاً باید حریف را مجبور کنید تا اشتباهی در روند بازی خود انجام دهد و از آن اشتباه به نفع خود استفاده کنید. با نگه داشتن دکمه مربع (در ایکس باکس وان دکمه X) باعث می‌شود تا یکی از بازیکنان هوش مصنوعی تیم خود را برای دفاع استفاده کنید، این کار در روند دفاعی بسیار موثر است: این کار به شما اجازه می‌دهد تا فضا را برای بازیکن حریف تنگ‌تر کنید و فرصت پاس‌کاری کردن با هم‌تیمی‌هایش را از بین ببرید. همانطور که پاولو مالدینی نیز می‌گوید: «اگر من در بازی تکل بزنم، در واقع مرتکب یک اشتباه شده‌ام.»

 

 عقب‌نشینی کنید تا بتوانید به جلو حمله‌ور شوید

PES

مانند بازیکنان بارسلونا تیکی تاکا بازی کنید!

درحالیکه صبر در بخش دفاعی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بازی است، باید در حمله نیز از آن بهره ببرید. یکی از بزرگترین تفاوت‌ها بین بازی PES 2020 و نسخه‌های پیشین این سری، کاهش سرعت بازی است. به این معنی که راه رسیدن به گل در بازی فکری خلاصه شده و شما برای به ثمر رساندن گل، باید کاملاً به بازی مسلط بوده و روی تمرکز کنید. به جای حمله کردن به هر روشی، سعی کنید تا توپ را در قسمت‌های مختلف زمین هدایت کنید، حتی اگر این حرکت دادن، پاس‌کاری رو به عقب را نیز شامل شود.

این حرکات رو به عقب، به وسیله دوربین جدید بازی و باز شدن دید شما نسبت به زمین، راحت‌تر شده‌اند، و شما می‌توانید با استفاده از این دوربین جدید مناطقی که قصد حمله دارید را ببینید و از فرصت‌ها در حمله خود استفاده کنید و به ضعف دفاع حریف پی ببرید.

به دنبال دستورالعمل جدید بازی نسبت به دقت ضربه زدن، داشتن صبر در زمانِ پاس دادن و شوت زدن نیز نکته‌ای کلیدی است. بدین معنی که موثر بودن تمام پاس‌ها و شوت‌ها درون بازی، تحت تاثیر طرز ایستادن بازیکن، موقعیت او در زمین و فشار بازیکنان تیم حریف است.

اگر بازیکن شما در حالت متعادلی قرار نگرفته است، شوت زدن با آن هیچ موقعیت خوبی را برای تیم ایجاد نمی‌کند، پس باید برای ضربه زدن صبر کنید تا موقعیت بازیکن نیز تصحیح شود. کاهش سرعت در بازی، کمک شایانی به این موضوع کرده است.

 

برروی ترکیب تیم خود فکر کنید

PES

هر بازیکن نقش مشخصی در زمین دارد!

Konami در این نسخه از بازی هزاران بازیکن حرفه‌ای را شبیه‌سازی کرده است تا واقعی‌ترین تجربه ممکن را درون بازی ایجاد کند. این شبیه‌سازی‌ها تنها مانند یک مدل به بازی اضافه نشده‌اند و مواردی همچون روش‌های بازی، نقاط قوت و ضعف آن‌ها نیز استادانه درون بازی تزریق شده‌اند.

با دانستن نقاط قوت، ضعف و پای تخصصی تک تک بازیکنان خود می‌توانید به راحتی بازی‌ها را در بخش آنلاین و آفلاین ببرید و حریف خود را شکست دهید. به طور مثال نمی‌توانید از گرت بیل (Gareth Bale) انتظار داشته باشید تا در زمانی که موقعیت روی پای چپ او است، از پای راست خود برای شوت زدن استفاده کند.

منوی تغییرات در بازی PES 2020 باعث گیج شدن بازیکن می‌شود، بنابراین برای اینکه با این موضوع به مشکل نخورید، استفاده از سایت‌های کمکی مانند PES Master به شما پیشنهاد می‌شود.

 

کمی از Joystick (شوک) سمت راست استفاده کنید

PES

دریبل زدن جزء جدید بازی PES 2020!

عملکرد سیستم جدید دریبل زنی در این بازی – که توسط اینیستا، بازیکن اسطوره بارسلونا، طراحی شده – تفاوت بسیار زیادی بین بازی PES 2020 و نسخه‌های قبلی ایجاد کرده است.

حال در این نسخه با استفاده از جوی‌استیک سمت راست می‌توانید بدون در نظر گرفتن جهت حرکت بازیکن، توپ را به جهت دلخواه خود حرکت بدهید. این موضوع نه تنها حفظ مالکیت توپ را ساده‌تر کرده، بلکه زمانی که از ترکیب سرعت و دریبل استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی بازیکن حریف را از مسیر خود کنار بزنید.

همچنین دریبل بادقت (Finesse Dribbles) می‌تواند با ترکیب چند چرخش ناگهانی و حرکات گیج‌کننده بازیکن، دفاع تیم حریف را خسته کند. این دریبل‌ها در مواقع تک به تک بسیار موثر هستند.

گرچه بازیکنانی که امتیاز بیشتری در بخش دریبل دارند، می‌توانند این حرکات را بهتر اجرا کنند، ولی در عین حال تمام بازیکنان حاضر  در بازی می‌توانند از این حرکات استفاده کنند.

مطلب مرتبط: نقد و بررسی بازی PES 2020 از دیدگاه Metacritic

بازی PES 2020 هم اکنون برای کنسول‌های Xbox One، PS4 و PC منتشر شده است. در صورت تجربه این بازی، نظرات خود را درباره تغییرات گیم‌پلی بازی PES 2020 با ما به اشتراک بگذارید.

 

Summary
راهنمای بازی PES 2020 | پنج نکته ضروری که قبل از تجربه بازی باید بدانید
Article Name
راهنمای بازی PES 2020 | پنج نکته ضروری که قبل از تجربه بازی باید بدانید
Description
نکاتی که با دانستن آن‌ها در بازی PES 2020 شکست‌ناپذیر خواهید شد!
Author
Publisher Name
پی اس آرنا
Publisher Logo
دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالاتورزش‌های الکترونیک
۶ نظرات این نوشته.
 • Shams
  13 اکتبر 2019 at 9:16 ق.ظ
  ارسال پاسخ

  سلام تو رو خدا ب من بگید چجوری صحنه اهسته گل تو pes 2020 در بازی دو نفره را رد کنم؟

  • محمدجواد محسنى
   13 اکتبر 2019 at 2:09 ب.ظ
   ارسال پاسخ

   اگر منظورتون هایلات بعد از گل زدنه که با Start رد میشه.

 • kaveh
  24 اکتبر 2019 at 1:36 ب.ظ
  ارسال پاسخ

  نه منظورش دقیقا بعد از زدن گل هستش و با استارت زدن یا سلکت زدن به هیچ عنوان رد نمیشه تو بازی های  دو نفره آفلاین اینطوری هستش روشی اگر داره بگید ماهم همین مشکل رو داریم

 • نــــــNedaـــــــدا
  29 نوامبر 2019 at 3:01 ق.ظ
  ارسال پاسخ

  عالی بود کامل و خوب ، مرسی ، 

 • مهرداد
  1 ژانویه 2020 at 7:42 ب.ظ
  ارسال پاسخ

  سلام.چطوری میتونم زمان بازی رو زیاد کنم؟رو ۵ دقیقه هست.پس۲۰۲۰ با ایکس باکس وان ایکس

  • محمدجواد محسنى
   1 ژانویه 2020 at 11:16 ب.ظ
   ارسال پاسخ

   درود.
   قبل از این که هر مسابقه رو شروع کنید، توی قسمت تنظیمات می‌تونید زمان مسابقه رو تغییر بدید.

  ارسال پاسخ

  *

  *

  مطالب مرتبط

  ویچر

  قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
  همین حالا گوش کنید
  close-link