راهنمای بازی Monster Hunter World: Iceborne | در DLC جدید، چه هیولاهایی به بازی اضافه خواهند شد؟

هیولاهای اضافه شده در DLC جدید Monster Hunter World: Iceborne و روش‌های مقابله با آنها
Monster Hunter World Iceborne
Monster Hunter World Iceborne

بازی Monster Hunter World: Iceborne به طور کلی با هیولاهای متعدد و مختلف خود، شناخته می‌شود. DLC جدید Iceborne هیولاهای دیگری مانند Ebony Odogaron، Acidic Glavenus و چند مورد دیگر را به بازی اضافه می‌کند. در ادامه، علاوه بر آشنایی با ویژگی‌های هر یک از این موجودات، به‌ نام‌هایی اشاره‌ می‌کنیم، که دوست داریم در ناحیه‌ی جدید Hoarfrost Reach ببینیم. طرفداران هیولاهای Capcom، به زودی با این موجودات عظیم الجثه مواجه خواهند شد؛ لذا در این مطلب به بررسی روش‌های مقابله با آنها پرداخته‌ایم. در ادامه نیز، چند مورد دیگر که احتمال حضور آن‌ها در Hoarfrost Reach بالا است، اما حضور آن‌ها به صورت رسمی تأیید نشده است، در این لیست آورده شده‌اند.

 

DLC جدید Iceborne هیولاهای جدیدی مانند Ebony Odogaron، Acidic Glavenus و چند مورد دیگر را به بازی اضافه می‌کند

 

Iceborne علاوه بر هیولاهای ذکر شده، داستان هیجان انگیز جدیدی را از نقطه‌ی پایان Monster Hunter World از سر خواهد گرفت. در ضمن، کاربران می‌توانند از اطلاعات و فایل‌های ذخیره شده‌ی خود، در ادامه‌ی راه این ماجراجویی استفاده کنند. اگر این موارد هنوز کافی به نظر نمی‌رسند، جالب است بدانید که DLC جدید، مجموعه‌ی مهارت‌ها و سلاح‌های بازی Monster Hunter World را نیز گسترش می‌دهد لذا خودتان را برای طنین انداز شدن مجدد صدای شمشیرها، مهارت‌ها و حرکات موزون و زیبای شکارچیان هیولا در برابر این موجودات غول آسا آماده‌ کنید.

برای کسب آمادگی لازم به منظور مقابله‌ی موفقیت آمیز با دشمنان غول پیکر Monster Hunter World: Iceborne، از اطلاعات این مقاله نهایت استفاده را داشته باشید. با سایت ایستگاه بازی همراه باشید.

 

Banbaro

Monster Hunter World: Iceborne

Banbaro

وضعیت: تأیید شده

نیروی ویژه: ؟

نقطه ضعف: ؟

Banbaro با شاخ‌های غول پیکر خود، هرچیزی را که در مقابلش قرار می‌گیرد را از جا کنده و به سمت شکارچی پرتاب می‌کند. یکی از عادت‌های این Wyvern های وحشی، این است که با حرکت شاخ‌های بزرگ خود، درختان کاج را از ریشه کنده و به سمت شما پرتاب می‌کنند. قلمرو شلوغ و جنگلی Banbaro ، جا خالی دادن در برابر حملات او را به امری دشوار تبدیل می‌کند. به خصوص زمانی که از ضربه‌ی قدرتی خود استفاده می‌کند. در زمان حمله‌ی قدرتی Banbaro حتماً به جهت مخالف پریده و یا به نحوی ضربه‌ی او را رد کنید چرا که این ضربه با آسیب بالایی که به شکارچی شما وارد می‌کند ممکن است به قیمت جان او تمام شود. ناحیه‌ی فشرده و جنگلی محل زندگی Banbaro، شاخ‌های غول آسا و دم عظیم الجثه‌ی او، می‌تواند برای افرادی که قدرت آن را دست کم می‌گیرند، تهدید خطرناکی محسوب شود.

Beotodus

Monster Hunter World: Iceborne

Beotodus

وضعیت: تأیید شده

نیروی ویژه: ؟

نقطه ضعف: ؟

احتمالاً Beotodus اولین هیولایی است که به محض ورود به سرزمین‌های منجمد منطقه‌ی Hoarfrost Reach با آن مواجه می‌شوید. اما این موضوع به معنای ضعیف بودن آن نخواهد بود. این Piscine Wyvern عاشق مخفی شدن زیر برف‌هاست. او مخفیانه منتظر رسیدن دشمن می‌ماند، و در زمان مناسب ضربه‌ی مرگبار خود را وارد می‌کند.

پره‌های تیز بالای سر Beotodus امکان خزیدن از زیر برف‌ها و اعمال حرکات سریع و غافلگیرانه در حملات را به او می‌دهد. قلمرو زندگی Beotodus مملو از تپه‌های کوچک و بزرگ برفی است و این موضوع، با کاهش سرعت و سطح دسترسی شما، به نفع این هیولا تمام شده و جنگیدن با او را به امری چالش برانگیز تبدیل می‌کند. برای این کار، توصیه می‌کنیم با استفاده از Sonic Bomb این هیولا را به زور بیرون کشیده و بر روی زمین با او درگیر شوید.

 

Nargacuga

Monster Hunter World: Iceborne

Nargacuga

وضعیت: تأیید شده

نیروی ویژه: ندارد

نقطه ضعف: رعد و برق و آتش

Nargacuga از زمانی که با چشمان قرمز و ترسناک خود در بازی Monster Hunter Freedom Unite و کنسول PSP خودنمایی می‌کرد، جزء محبوب‌ترین شخصیت‌های بازی، در بین هوادارن است. بال‌ها و دم تیغه دار این هیولای فرز و سریع، ضربات کشنده و فوق العاده سریعی را به شکارچی وارد می‌کند. به علاوه، عضلات قدرتمند پاهای او نیز به او امکان پرش و جابجایی سریع و بی دردسر، بین نقاط مختلف را داده است. Nargacuga در زمان حمله‌ی قدرتی، دم خود را آرام آرام بالا برده و چشمان قرمز او شروع به درخشش می‌کنند. اطلاع از زمان شارژ شدن نیروی Nargacuga در زمان مبارزه، بسیار مهم و ضروری است. زیرا در این لحظه باید به او حمله کرده و دم هیولا را قطع کنید. شما می‌توانید با پرتاب بمب‌های Sonic، به سمت Nargacuga، او را مجبور به استفاده از نیروهای قدرتی خود کنید. اما اگر این بمب، دقیقاً قبل از لحظه‌ی اعمال نیرو به او اصابت کند، هیولا اصطلاحاً ناک اوت شده و برای چند ثانیه می‌توانید به او حمله کنید. برای بالا بردن بازده‌ی حملات و ضربات خود، از به همراه داشتن سلاح‌های رعد و آتش زا اطمینان حاصل کنید.

 

Tigrex

Monster Hunter World: Iceborne

Tigrex

وضعیت: تأیید شده

نیروی ویژه: ندارد

نقطه ضعف: رعد و برق و اژدها

Tigrex برای کاربران قدیمی Monster Hunter غریبه نیست و گویا دوباره از سوی Iceborne بوی گوشت تازه به مشامش رسیده است! Tigrex  بر خلاف بسیاری از هیولاهای Monster Hunter نیروی ویژه‌ی خاصی ندارد و به جای آن از قدرت برتر و حملات وحشیانه‌ی خود برای تسلیم کردن رقبای خود استفاده می‌کند. پاهای قدرتمند Tigrex موجب سرعت بالای او در دنبال کردن هدف می‌شوند. دندان‌های بزرگ و سر پنجه‌های تیز و قدرتمند او می‌توانند گوشت و استخوان دشمن را از هم بدرند.

حتی غرش کر کننده‌ی Tigrex نیز برای آسیب زدن به شکارچیانی که در نزدیکی او قرار می‌گیرند کافی خواهد بود. بنا بر این در زمان غرش Tigrex همیشه فاصله‌ی خود را از او حفظ کنید. شاید Tigrex در نگاه اول یک غیر قابل شکست به نظر برسد اما اگر موفق به فرار کردن از دست حمله‌ی قدرتی او شوید، برای چند ثانیه می‌توانید ضربات مهلکی را به سر هیولا وارد کنید. یک شمشیر و یا گرز مناسب، می‌تواند انتخاب‌های خوبی برای مقابله با Tigrex باشد.

Valkhana

Monster Hunter World: Iceborne

Valkhana

وضعیت: تأیید شده

نیروی ویژه: ؟

نقطه ضعف: ؟

تمام اطلاعاتی که در مورد این هیولای جدید Monster Hunter World: Iceborne در اختیار داریم، این است که Valkhana دشمن اصلی DLC جدید Monster Hunter است. این هیولا که به احتمال زیاد از نوع Elder Dragon خواهد بود، از قابلیت کنترل سرما برخوردار است و می‌تواند با پرتاب جریان امواج منجمد کننده‌ خود، هر چیزی را در مسیرش قرار گرفته را به یک صخره‌ی یخی تبدیل کند.

توانایی‌ها و خصوصیات این Elder Dragon همچنان در حاله‌ای از ابهام قرار دارد اما انتظار می‌رود درجه‌ی سختی مقابله با آن، چیزی در سطح Nergigante باشد. با توجه به قدرت منجمد کننده و مشخصاتی که از Valkhana به ما رسیده، می‌توان اینگونه برداشت کرد که این Wyvern در برابر آتش و یا سلاح‌هایی که به نیروی اژدها مربوط می‌شوند حساس است.

 

Acidic Glavenus

Monster Hunter World: Iceborne

Acidic Glavenus

وضعیت: تأیید شده

نیروی ویژه: ؟

نقطه ضعف: ؟

Acidic Glavenus با استفاده از دم آغشته به اسید سولفوریک خود، زره دشمن را دریده و آسیب‌های جدی و کشنده‌ای را به بدن او وارد می‌کند. در حالی که ورژن معمولی هیولای Glavenus با تکیه بر نفس آتشین و آرواره‌های قدرتمند خود به دشمن حمله ور می‌شد، Acidic Glavenus بیشتر بر روی تکه تکه کردن شکارچیان با استفاده از دم سمی خود تمرکز می‌کند. وقتی که Acidic Glavenus مشغول تیز کردن دم خود می‌شود، سرعت عملکرد، میدان مانور و قدرت حمله‌ی او افزایش یافته و ضربه‌ی قوی تری را به شکارچی وارد می‌کند. اما این مدت، فرصت مناسبی برای ضربه زدن به Acidic Glavenus است. هیولاهای Iceborne معمولاً در حین حمله حرکت می‌کنند و ثابت نگه داشتن آن‌ها کار ساده‌ای نیست. بنا بر این حواستان به سه حالت معمولی، اسیدی و قدرتی این هیولا باشد تا در زمان مناسب با استفاده از این شمشیر تیز و فرز، به استقبال Glavenus بروید.

 

Shrieking Legiana

Monster Hunter World: Iceborne

Shrieking Legiana

وضعیت: تأیید شده

نیروی ویژه: سرما

نقطه ضعف: رعد و آتش

Shrieking Legiana گونه‌ای از هیولای Legiana است که برای آب و هوای زمستانی سرزمین‌های Hoarfrost Reach تطبیق داده شده است. این Wyvern پرنده، با ارسال جریان سردی که از دم او منتشر می‌شود، همه چیز را منجمد کرده و از بین می‌برد. بنا بر این برای جلوگیری از کشته شدن در اثر این سرمای غیر قابل تحمل، حتماً با خود Flash Bomb به همراه داشته باشید. قطع کردن دم یخی Shrieking Legiana مقابله با او را به شدت ساده‌تر می‌کند. از بین بردن Shrieking Legiana نیز مانند پسرعموی پرسروصدای خود، زمان زیادی از شما نخواهد گرفت. فقط حواستان به همراه داشتن سلاح‌های رعد و برق و یا آتش زا باشد.

 

Gammoth

Monster Hunter World: Iceborne

Gammoth

وضعیت: درخواستی

نیروی ویژه: سرما

نقطه ضعف: آتش و رعد و برق

از آنجایی که ماموت‌های پشمالو به آب و هوای سرزمین‌های منجمد شمالی عادت دارند، فکر می‌کنم Gammoth نیز Hoarfrost Reach را همچون خانه‌ی خود بداند. در ضمن فکر می‌کنم Gammoth می‌تواند استفاده‌ی خوبی از محیط اطراف جهان Iceborne ببرد. به خصوص در حرکت ویژه‌ی گردباد خود، که شکارچیان را با خرطوم خود به دام انداخته و آن‌ها را زیر پاهای غول آسای خود له می‌کند. بلند کردن برف‌های پودر شده از روی زمین و تشکیل طوفان سهمگین، Gammoth می‌تواند جلوه‌های زیبا و باشکوهی را به مبارزات Monster Hunter World: Iceborne ببخشد. نکته‌ی جالبی که درباره‌ی Gammoth وجود دارد، دشمنی دیرینه‌ی آن با Tigrex است. این درگیری می‌تواند فعل و انفعالات جذاب و منحصر به فردی را به جریان بازی وارد کند.

 

Barioth

Monster Hunter World: Iceborne

Barioth

وضعیت: درخواستی

نیروی ویژه: سرما

نقطه ضعف: آتش و رعد و برق

هیولای جدید Monster Hunter World: Iceborne شباهت‌های زیادی به یکی از بستگان پرنده‌ی خود یعنی Nargacuga دارد. این گربه‌ی غول پیکر و یخ زده، سبک مبارزه‌ی یکسانی با Nargacuga دارد و می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای حضور در سرزمین Hoarfrost Reach باشد. Barioth با استفاده از چنگال‌ها و دندان‌های بزرگ نیش خود، با سرعت بر روی زمین‌های یخ زده حرکت کرده و به طور ناگهانی به شکارچی حمله می‌کند. حتی با تجربه‌ترین شکارچیان Monster Hunter نیز، مبارزه با Barioth را خسته کننده و فرسایشی می‌دانند. هماهنگی با حرکات سریع و دائمی این هیولا در حین دفاع و حمله می‌تواند کار بسیار دشواری باشد. به خصوص با حرکات ناگهانی و غافلگیر کننده‌ی Barioth.

مبارزه با این هیولا به عواملی مانند واکنش سریع و تنظیم زمان حمله و دفاع وابسته است و تمرین بسیار خوبی برای کسب مهارت در این بازی محسوب می‌شود. با این که حضور Barioth در Iceborne به طور رسمی تأیید نشده، ما فکر می‌کنیم که این هیولا می‌تواند یکی دیگر از رقبای سرسخت Monster Hunter World: Iceborne باشد.

 

Brachydios

Monster Hunter World: Iceborne

Brachydios

وضعیت: به صورت رسمی تأیید نشده اما جزء اطلاعات لو رفته‌ی بازی به شمار می‌رود.

نیروی ویژه: ندارد

نقطه ضعف: آب

Brachydios اولین بار در بازی Monster Hunter 3 Ultimate معرفی شد اما بر اساس اطلاعات فاش شده از آخرین ویدیوی بایگانی توسعه دهندگان  Monster Hunter، قرار است بار دیگر در Iceborne شاهد بازگشت این هیولا باشیم. این هیولای خشن، بیشتر به خاطر انفجارهای قدرتمند AoE خود که می‌تواند در چند ثانیه کل مبارزه را خاتمه دهد، مشهور است. Brachydios با استفاده از مشت‌های بزرگ خود گودال‌هایی از مواد منفجره‌ی لجن مانندی را ایجاد می‌کند که بعد از زمان کوتاهی منفجر می‌شوند. لذا هر بازیکنی که با مشت‌های Brachydios برخورد کند، در این گودال گیر کرده و اگر سریع از آن خارج نشود، بر اثر انفجار تکه تکه خواهد شد. با این که سرعت حرکت Brachydios چندان هم بالا نیست، جثه‌ی بزرگ او موجب می‌شود تا فضای زیادی را اشغال کرده و با حرکت‌های کند خود مسافت زیادی را طی کند. برای نجات از انفجارهای مرگ آور Brachydios اول از همه باید خونسردی خود را حفظ کرده و با حوصله در مسیر درست حرکت کنید. سپس باید از نقطه ضعف این هیولا که آب است، استفاده کنید.

 

Fulgur Anjanath

Monster Hunter World: Iceborne

Fulgur Anjanath

وضعیت: تأیید شده

نیروی ویژه: رعد و برق

نقطه ضعف: ؟

Fulgur Anjanath جزء اولین گونه‌های فرعی معرفی شده برای بازی Monster Hunter World: Iceborne محسوب می‌شود. در حالی که گونه‌ی اولیه‌ی این هیولا در Monster Hunter World از طریق حملات آتشین خود دشمنان را خاکستر می‌کرد، هیولای جدید Fulgur Anjanath با نیروی الکتریکی آرواره‌های خود، نیروی دشمن را شوکه کرده و از شدت فشار و بار وارد شده منفجر می‌کند. نیروی ویژه‌ی این هیولا مرتباً شارژ می‌شود لذا پیدا کردن راهی برای کاهش این قدرت، به منظور پیروزی در برابر Anjanath الزامی خواهد بود.

 

Ebony Odogaron

Monster Hunter World: Iceborne

Ebony Odogaron

وضعیت: تأیید شده

نیروی ویژه: اژدها

نقطه ضعف: ؟

اگر سرعت عملکرد و حملات Odogaron در بازی Monster Hunter World برای شما مشکل ساز بوده است، بهتر است در مواجهه با Ebony Odogaron در Iceborne بیش‌تر مواظب باشید. Ebony Odogaron نه تنها خطرناک‌تر از گونه‌ی اولیه‌ی خود شده بلکه نیروی ویژه‌ی جدیدی نیز به آن اضافه شده است.

اگر یک شکارچی با ضربات اژدهای Ebony Odogaron برخورد داشته باشد، نیروی ویژه‌ی سلاح خود را نیز از دست خواهد داد. با این اتفاق، رفته رفته از میزان قدرت تخریب سلاح‌های شما کاسته شده، تا اینکه نهایتاً بازده‌ی کافی را برای مقابله با این هیولا نخواهد داشت. در ضمن وسعت برد و عملکرد حملات Odogaron نیز در مقایسه با نسخه‌ی قبلی خود افزایش چشمگیری داشته و این افزایش برد، با افزایش تخریب نیز همراه شده است.

منبع: gamesradar

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link