راهنمای بازی FIFA 20 | چگونه مانند یک حرفه‌ای بازی کنیم؟

تغییرات ریز و جزیی همه ساله در بازی‌های FIFA ایجاد شده و این بازی نیز از این قاعده مستثنی نیست و شامل ویژگی‌های جدیدی چون روش‌های جدید دریبل‌زنی و ضربات آزاد مخصوص می‌شود
fifa
fifa

شاید در نگاه اول به نظر نیاید، اما بازی FIFA 20 تجربه‌ای متفاوت از ورزش فوتبال را، در مقایسه به نسخه‌ی پیشین سری، ارائه می‌دهد. این تغییرات ریز و جزیی همه ساله در بازی‌های فیفا ایجاد شده و این بازی نیز از این قاعده مستثنی نیست و شامل ویژگی‌های جدیدی چون روش‌های جدید دریبل‌زنی و ضربات آزاد مخصوص می‌شود.  در این مطلب آموزش بازی FIFA 20 به راهنمایی‌های لازم برای استفاده‌ی درست از این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

۱- حفظ توپ مهم‌ترین چیز است

fifa

راهنمای بازی FIFA 20 | چگونه مانند یک حرفه‌ای بازی کنیم؟

یکی از جنبه‌های جدید بازی FIFA 20 کاهش اهمیت سرعت است که منجر به خلق سبک جدیدی از فوتبال می‌شود. مخاطبان دیگر نیازی به اتکا بر وینگرهای سرعتی برای پیشروی در طول زمین ندارند و این بدین معنی است که پاسکاری و حفظ توپ اهمیت بیشتری از قبل پیدا کرده‌اند. عجله نکنید، با توپ بازی کرده و از دادن پاس‌های عمقی متعدد خودداری کنید.

۲- شوت‌های زمان‌بندی شده بسیار مهم هستند

FIFA

آموزش بازی FIFA 20 | چگونه مانند یک حرفه‌ای بازی کنیم؟

شوت‌های زمان‌بندی شده (Timed Finishing) در بازی FIFA 19 معرفی شده و در این نسخه نیز حضور دارند. متاسفانه یا خوشبختانه، این عنصر همچنان قدرت خود را حفظ کرده و اگر مخاطب بتواند به خوبی بر آن تسلط کند، می‌تواند گل‌هایی متعددی را به آسانی به ثمر برساند. این موضوع در مورد ضربات سر نیز صدق کرده و مخاطبان چه در صورت استفاده از بازیکنی تنومند چون ون دایک و چه بازیکنی کوتاه‌قامت چون مسی، در صورت زمان‌بندی مناسب، توپ را به گوشه‌ی دروازه‌ی حریف خواهند فرستاد.

۳- ترکیب‌های مختلف را امتحان کنید

FIFA

راهنمای بازی FIFA 20 | چگونه مانند یک حرفه‌ای بازی کنیم؟

پیدا کردن ترکیب مناسب دیگر قسمت مهم از بازی است و مخاطبان در صورت نداشتن سیستمی مناسب سبک بازیشان، به مشکل خواهند خورد. چه طرفدار سیستم یک‌طرفه‌ی ۴-۴-۲ باشید و چه علاقه به شلوغ کردن بخش میانی میدان با هافبک‌هایتان داشته باشید، باید بتوانید ترکیب مخصوص به خودتان را در بازی FIFA 20 پیدا کنید.

۴- از سانترهای کوتاه استفاده کنید

FIFA

آموزش بازی FIFA 20 | چگونه مانند یک حرفه‌ای بازی کنیم؟

یکی از پراستفاده‌ترین روش‌های گلزنی در بازی FIFA 20، سانترهای کوتاه هستند. به نظر می‌رسد دقت هدفگیری ضربات سر بازیکنان نسبت به بازی‌های قبلی کاهش یافته باشد و اگر وینگر تیمتان در گذر از مدافع مقابلش دچار مشکل شود، بهتر است با نزدیک‌تر کردن او محوطه‌ی شش قدم و استفاده از سانتری کوتاه، شانس خود را امتحان کنید.

بازی FIFA 20 تجربه‌ای متفاوت از ورزش فوتبال را ارائه می‌دهد

۵- از روش‌های جدید زدن ضربات ایستگاهی استفاده کنید

FIFA

راهنمای بازی FIFA 20 | چگونه مانند یک حرفه‌ای بازی کنیم؟

در بازی FIFA 20 راه‌های مختلفی برای زدن ضربات ایستگاهی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنالوگ سمت راست آن‌ها را انتخاب کنید. مخاطبان می‌توانند از ضربات مستقیم استفاده کرده و سپس به آن‌ها کمی انحنا داده یا سعی بر زدن ضربه‌ی انحرافی کنند. یادگیری این ضربات نیاز به تمرین دارد و بهتر است برای تسلط یافتن بر آن‌ها به بخش Skill Games سری بزنید و به راحتی به روبرتو کارلوس بعدی تبدیل شوید.

۶- از دویدن همراه با توپ خودداری کنید

FIFA

آموزش بازی FIFA 20 | چگونه مانند یک حرفه‌ای بازی کنیم؟

دویدن با سرعت به سمت دروازه‌ی حریف امری وسوسه‌انگیز و راهی بی‌نظیر برای از دست دادن توپ است. هنگامی که توپ را به دست می‌آورید، بهتر است که از دویدن خودداری کنید و با پاسکاری و بازی حساب شده، منتظر اشتباهی از بازیکنان تیم حریف بمانید. این مسئله حتی در صورت استفاده از بازیکن‌های تکنیکی‌ای چون رونالدو و کرایوف نیز صدق می‌کند. تنها زمانی که می‌توانید بر خلاف این اصل عمل کنید در هنگام تک به تک بودن با دروازه‌بان حریف است.

۷- تاکتیک‌های شخصی خود را طراحی کنید

FIFA

راهنمای بازی FIFA 20 | چگونه مانند یک حرفه‌ای بازی کنیم؟

شاید بتوان چینش ترکیب مناسب را کلیدی‌ترین نکته در بازی FIFA 20 دانست، اما نباید از اهمیت تاکتیک‌ها نیز غافل شویم. مخاطبان می‌توانند هرکدام از حالت‌های بازی (از Ultra Defensive گرفته تا Ultra Attacking) را به صورت جداگانه دستکاری کنند. این تغییرات شامل ویژگی‌های مختلفی، از میزان گستره‌ی بازیکنان کناریتان گرفته تا تعداد بازیکن‌های حاضر در محوطه‌ی جریمه برای زدن ضربه‌ی سر می‌شوند. علاوه بر این امکان اختصاص دادن چینش‌های به خصوص برای هر حالت نیز وجود دارد.

منبع: Gamesradar

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط