راهنمای بازی FIFA 20 | آموزش جامع بخش Career Mode

بهترین بازیکنان را شناسایی کرده و بهترین تیم‌ها را ببندید
FIFA 20 Career Mode
FIFA 20 Career Mode

بخش Career Mode بازی FIFA 20 برای آن دسته از بازیکنانی که وقت کافی برای پیگیری فوتبال فانتزی در بخش Ultimate Team را ندارند، سرگرمی جذابی به شمار می‌رود. در کریر مود فرقی نمی‌کند که کار خود را با یک تیم بزرگ و از بالا شروع کرده و یا با یک تیم ضعیف و از قعر جدول همراه شوید، در هر صورت، پیدا کردن بازیکنان با کیفیت و متناسب با بودجه‌ی باشگاه شما، یکی از مهم‌ترین وظایفی است که به عنوان یک سرمربی و به منظور موفقیت در FIFA 20 Career Mode بر عهده دارید. اما چطور باید در ترنسفرها معامله کنیم؟ نحوه‌ی زیر نظر داشتن تیم‌های رده‌ی جوانان و نوجوانان به چه شکلی خواهد بود؟ چطور بازیکنان جوان تیم را پرورش می‌دهیم؟ این موارد و سوالات مشابه آن، موضوع مطلب آموزشی امروز ما در ایستگاه بازی است.

فهرست محتوای مطلب:

 • انتخاب تیم در FIFA 20 Career Mode
 • سیستم مذاکرات در نقل و انتقالات FIFA 20 Career Mode
 • سیستم کشف استعدادهای جوان در FIFA 20 Career Mode

مطالب مرتبط: آموزش بازی FIFA 20 | آموزش جامع بخش VOLTA بازی فیفا ۲۰

 

پیدا کردن بازیکنان با کیفیت و متناسب با بودجه‌ی باشگاه شما، یکی از مهم‌ترین وظایفی است که به عنوان یک سرمربی و به منظور موفقیت در FIFA 20 Career Mode بر عهده دارید

 

انتخاب تیم در مود Career بازی فیفا ۲۰

FIFA 20

FIFA 20

با لیگ‌ها و تیم‌های بسیاری زیادی که در FIFA 20 وجود دارد، انتخاب یک تیم مناسب، تصمیم سخت و مضطرب کننده‌ای به نظر می‌رسد اما در عین حال یکی از حیاتی‌ترین تصمیمات شما در بخش Career Mode خواهد بود. خوشبختانه این بخش از راهنمای بازی FIFA 20 دقیقاً به این موضوع می‌پردازد. ما مجموعه‌ی بزرگی از تیم‌های مختلف حاضر در فیفا ۲۰ را مورد بررسی قرار داده‌ایم، تا بهترین انتخاب‌ها را چه برای افرادی که قصد به راه انداختن یک امپراطوری را داشته  و چه برای بازیکنانی که طرفدارِ کار کردن در شرایط دشوار هستند، تخصیص دهیم. در ادامه فهرستی از بهترین تیم های کریر مود فیفا ۲۰ را در دسته بندی‌های مختلف مشاهده می‌کنید.

 

Paderborn – بوندسلیگا – یک ماهی کوچک در یک دریاچه‌ی بزرگ

FIFA 20

FIFA 20

Paderborn یکی از بهترین تیم‌های کریر مود فیفا ۲۰ برای به چالش کشیدن قابلیت‌های شماست. بازی‌های خانگی با حمایت هواداران شرایط بهتری را برای شما فراهم می‌کنند اما خارج از خانه، کسی با شما شوخی ندارد. اگر به دنبال یک تجربه‌ی نسبتاً سخت و چالش برانگیز می‌گردید، Paderborn تیم مورد نظر شماست.

این باشگاه کار خود را در بوندسلیگای آلمان شروع می‌کند. یکی از پنج لیگ بزرگ اروپا که تیم‌هایی مثل بایرن (با بودجه‌ی ۱۲۵ میلیون پوندی)، بوروسیا دورتمند (با بودجه‌ی ۶۵ میلیون پوندی) و لایپزیش (با بودجه‌ی ۵۸ میلیون پوندی) برای قهرمانی به رقابت می‌پردازند. اکثر تیم‌های حاضر در بوندسلیگا بودجه‌هایی بالاتر از ۱۰ میلیون پوندی دارند و موجودی حساب برخی از آن‌ها به ده‌ها میلیون نیز می‌رسد.

بعد از همه‌ی این باشگاه‌ها ما Paderborn را داریم. بودجه‌ی این باشگاه برای یک فصل کامل، چیزی کمتر از ۵ میلیون پوند است. این باشگاه در دو سال پیاپی موفق شده خود را از سطح ۳ فوتبال آلمان به سطح اول مسابقات باشگاهی این کشور برساند. در FIFA 20 هیچ تیم دیگری وجود ندارد که در دو سال اخیر چنین پیشرفتی را داشته باشد. اگر فکر می‌کنید می‌توانید در چنین تیمی دوام بیاورید، قرار است به قهرمانی که این باشگاه به شدت به آن نیاز دارد تبدیل شوید.

 

این باشگاه در دو سال پیاپی موفق شده خود را از سطح ۳ فوتبال آلمان به سطح اول مسابقات باشگاهی این کشور برساند. در FIFA 20 هیچ تیم دیگری وجود ندارد که در دو سال اخیر چنین پیشرفتی را داشته باشد

 

UCD AFC – ایرلند – چالش جوان گرایی

FIFA 20

FIFA 20

با این که خرید بهترین بازیکنان جهان در FIFA 20 بسیار وسوسه انگیز به نظر می‌رسد، پیدا کردن استعدادهای جوان نیز لذت خاص خود را دارد. این بازیکنان نه تنها قیمت‌های خرید بسیار کمتری دارند، بلکه با چهره‌های جدید خود، می‌توانند تیم منحصر به فرد شما را تشکیل دهند. تشکیل تیمی که از بازیکنان ناشناخته و فوق العاده با استعداد ساخته می‌شود، به مراتب لذت بخش‌تر از تیمی است که از بازیکنان مشهور ساخته شده و هر کاربری ممکن است به آن دسترسی داشته باشد.

اگر به دنبال یکی از جذاب‌ترین چالش‌های Career Mode در بازی FIFA 20 می‌گردید، می‌توانید یک قدم جلوتر رفته و فقط از بازیکنان آکادمی استفاده کنید. اگر با این تصمیم موافقید، ما به شما UCD AFC از جمهوری ایرلند را پیشنهاد می‌کنیم.

این انتخاب به این دلیل پیشنهاد شده که UCD AFC برای این استراتژی تیم بسیار خوبی به شمار می‌رود. عامل پیشرفت بازیکنان آکادمی یا همان Youth Developing برای این باشگاه در حالت Critical قرار دارد. یعنی همان چیزی که شما دنبال آن هستید. بودجه‌ی این باشگاه از میان تمامی تیم‌های حاضر در FIFA 20 کمتر است. ۴۵۲,۲۶۹ پوند، مبلغی است که تقریباً پاسخگوی حقوق بازیکنانتان هم نخواهد بود. اما اگر با این بودجه بتوانید یک تیم با کیفیت را ببندید، به نظر می‌رسد که از مهارت بسیار بالایی در بازی فیفا برخوردار هستید.

 

عامل پیشرفت بازیکنان آکادمی یا همان Youth Developing برای این باشگاه در حالت Critical قرار دارد

 

Sangju Sangmu – کره جنوبی – نظم و ترتیب ارتشی

FIFA 20

FIFA 20

بعضی از باشگاه‌ها در دنیای واقعی به صورت داوطلبانه، محدودیت‌های سخت گیرانه‌ای را به خود تحمیل می‌کنند. اتلتیک بیلبائو در لالیگا فقط بازیکنان اهل ایالت باسک را جذب می‌کند و هواداران این تیم، روی این موضوع تعصب خاصی دارند، در حالی که مثلاً باشگاه بزرگی همچون نیوکاسل انگلیس، در سال‌های اخیر همینطور موجب بیگانه شدن و ناامیدی بیشتر طرفداران خود شده است. اما هیچ یک از اینگونه سیاست‌ها به پای Sangju Sangmu از لیگ فوتبال کره جنوبی نمی‌رسند. نظم و ترتیب در این تیم به قدری اهمیت دارد که برخی آن را به ارتش تشبیه می‌کنند.

در واقع، این تشبیه اشتباه هم نیست. Sangju Sangmu باشگاهی متعلق به ارتش کره جنوبی بوده و بازیکنان آن از افسران شاغل در نظام این کشور محسوب می‌شوند. در واقع این تیم مثل باشگاه‌هایی است که در کشور ما سربازها برای گذراندن خدمت سربازی به صورت قرضی به آن‌جا می‌روند. سالانه ۱۵ بازیکن جدید با قرارداد قرضی به این باشگاه اضافه شده و طی دو سال بازی و گذراندن خدمت سربازی به باشگاه خود برمی‌گردند. از آن‌جایی که Sangju Sangmu یک باشگاه نظامی به حساب می‌آید، هیچ بازیکن خارجی حق ورود به آن را ندارد.

 

Sangju Sangmu باشگاهی متعلق به ارتش کره جنوبی بوده و بازیکنان آن از افسران شاغل در نظام این کشور محسوب می‌شوند

 

این باشگاه، یکی از جالب‌ترین چالش‌های بازی FIFA 20 است. در این تیم، فقط باید بازیکنان جوانکره‌ای را جذب کنید و اجازه‌ی مذاکره با دیگر بازیکنان را ندارید. در ضمن قراردادهای شما به صورت قرضی بوده و می‌دانید که بعد از دو فصل کلیه‌ی افراد ترکیب خود را از دست خواهید داد. هیچ باشگاهی مثل Sangju Sangmu هر دوفصل یک بار ترکیب خود را کاملاً متحول نمی‌کند. پیروزی و موفقیت با این باشگاه کار بسیار چالش برانگیزی است؛ چرا که شناخت شما از بازیکنان تیم بسیار محدود است. اما همین دغدغه‌ی کنار آمدن با شرایط خاص این تیم، یکی از جالب‌ترین فعالیت‌هایی است که می‌توان در قالب کریر مود انجام داد. حواستان باشد که با جذب یک بازیکن از کره‌ی شمالی احتمالاً با چوبه‌ی دار آشنا خواهید شد!

 

SL Benfica – پرتغال – مسئولیت‌های دشوار

FIFA 20

FIFA 20

یکی از مسائلی که با انتخاب تیم‌های مختلف در Career Mode بازی FIFA 20 با آن مواجه می‌شوید، درخواست‌ها و انتظارات مالکان و مسئولین باشگاه از شما، به عنوان سرمربی تیم است. اما همانطور که مائوریسیو پوچتینو می‌گوید، مسئولین باشگاه همیشه پشت شما نیستند؛ از این رو، موفقیت طبق انتظارات باشگاه، یکی از چالش‌های سرمربیگری در کریر مود است.

اگر فکر می‌کنید که می‌توانید از پس هر مسئولیتی برآیید، باشگاه مطرح بنفیکای پرتغال یک تجربه‌ی جالب برای شما خواهد بود. مسئولین این باشگاه، از تمامی تیم‌های حاضر در FIFA 20، درخواست‌های بزرگتری دارند. قهرمانی در لیگ پرتغال، موفقیت نام و برند باشگاه و موفقیت در پرورش بازیکنان جوان آکادمی از اهمیت بالایی برخوردارند اما کافی است که فقط در یکی از درخواست‌های ریاست باشگاه ناموفق عمل کنید؛ احتمالاً خیلی زود باید با لیسبون خداحافظی کنید. یکی دیگر از اولویت‌های SL Benfica موفقیت در اروپاست. یعنی ریاست باشگاه از شما انتظار دارد که در بین غول‌هایی همچون بارسلونا، منچستر سیتی و بایرن مونیخ در چمپیونزلیگ بدرخشید.

 

ریاست این باشگاه از شما انتظار دارد که در بین غول‌هایی همچون بارسلونا، منچستر سیتی و بایرن مونیخ در چمپیونزلیگ بدرخشید

 

نکته‌ی جالبی که وجود دارد این است که اهداف اقتصادی باشگاه از اهمیت متوسطی برخوردار است. اما این که باید برای تمامی جام‌های فصل بجنگید و در نهایت هم به نحوی به باشگاه سود برسانید، کار بسیار دشواری به نظر می‌رسد. اگر فکر می‌کنید که دیگر استاد کریر مود FIFA 20 شده‌اید، تلاش کنید که این تیم مدیریتی را راضی نگه دارید.

 

Macclesfield Town – لیگ دو انگلستان – پیش به سوی افتخار

FIFA 20

FIFA 20

همه از یک داستان خوب لذت می‌برند. Career Mode بازی FIFA 20 همواره در خلق این داستان‌ها عالی بوده و از طرفی هیچ داستانی بهتر از بالا کشیدن یک تیم از قعر فوتبال یک کشور به بالاترین رده‌ی آن نیست.

بهترین تیم برای انجام این چالش، Macclesfield Town در دسته‌ی دوم لیگ انگلیس است. این باشگاه که حدود ۲۰ سال در دسته‌های چهارم و پنجم فوتبال انگلستان دست و پا می‌زده است، حالا منتظر شخصی است که بالاخره این باشگاه با سابقه را به موفقیت برساند. اما این کار، اصلاً ساده نیست. شما باید با بودجه‌ای که تقریباً کمترین مقدار در بازی فیفا ۲۰ است کنار آمده و با اهداف سخت گیرانه‌ی اقتصادی و آکادمیک باشگاه نزدیک شوید.

 

هیچ داستانی بهتر از بالا کشیدن یک تیم از قعر فوتبال یک کشور به بالاترین رده‌ی آن نیست

 

در ضمن برای رسیدن به لیگ برتر جزیره، باید از سه لیگ پایین‌تر کار خود را شروع کنید. تازه بعد از رسیدن به لیگ برتر، مشکلات شما شروع خواهد شد. حالا نوبت به دست و پنجه نرم کردن با ثروتمندترین باشگاه‌های جهان رسیده و باید با تیم‌های پپ گواردیولا و یوگن کلوپ که به هیچ بنی بشری رحم نمی‌کنند، رو به رو شوید. اگر می‌توانید Macclesfield Town را به بالاترین سطح فوتبال جهان برسانید، یکی از دشوارترین چالش‌های بازی FIFA 20 در مقابل شماست.

مطالب مرتبط: لیست کامل تغییرات اعمال شده در پچ آپدیت ۱٫۰۴ بازی FIFA 20

 

سیستم مذاکرات و نقل و انتقالات FIFA 20 Career Mode

سیستم کارآمد نقل و انتقالات FIFA 20 به شما امکان این را می‌دهد که در کنار بازیکن نشسته و تمامی کارها را به مدیر برنامه‌های او بسپارید. وقتی که یک درخواست برای یکی از بازیکنان شما دریافت می‌شود، قسمت آبی رنگی که در سمت راست منو قرار دارد، قیمت مناسب این بازیکن را به شما اطلاع می‌دهد. اگر پیشنهاد دریافت شده در این رنج قرار داشت، می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Show Actions و سپس Accept Offer پیشنهاد را قبول کنید. اگر می‌خواهید بازیکنی از ترکیب خود را به سرعت به فروش برسانید، تنها کاری که باید انجام دهید، همین کار است.

 

واگذاری مسئولیت خرید و فروش‌ها به دستیار شما در FIFA 20

FIFA 20

FIFA 20

در مورد خرید بازیکنان، آپشن‌های بیشتری در اختیار شما قرار دارد. یکی از این گزینه‌ها، واگذاری مسئولیت مذاکره و توافق با بازیکن به دستیار شماست.

برای خرید یک بازیکن، ابتدا باید به دنبال بازیکنی بگردید که علاوه بر توانایی‌ها و کیفیت قابل قبول برای تیم شما، از نظر مالی نیز در توان بودجه‌ی تیم باشد. پنجره‌ی Transfers چند پیشنهاد مناسب را به صورت گردشی به شما ارائه می‌کند. بعد از این که از مشخصات فنی بازیکن کسب رضایت کردید، باید گزینه‌ی Scout را انتخاب کنید تا قیمت او مشخص شود.

وقتی که گزارش به دست شما رسید، می‌توانید کلیه‌ی مشخصات فنی، قیمت و حقوق بازیکن را در بخش Transfer Hub مشاهده کنید. از این جا به بعد می‌توانید کار را به دستیار خود واگذار کنید. این سر راست‌ترین کاری است که برای خرید یک بازیکن می‌توان انجام داد. فقط باید یک حد را برای دستیار خود مشخص کنید تا بیشتر از آن برای این بازیکن هزینه نکند. چند روز بعد، گزارش موفقیت یا عدم موفقیت مذاکرات به شما اعلام می‌شود.

چند نکته را باید در این قسمت از بازی FIFA 20 در نظر داشته باشید: از این که به دستیار خود بگویید تا پایین‌تر از قیمت پیشنهادی را در معامله مطرح کند، نترسید. دستار در صورتی که قیمت توسط طرف مقابل پذیرفته نشود می‌تواند پیشنهاد را تا حد تعیین شده بالا ببرد؛ اما با پیشنهاد کمتر از حد انتظار طرف قرارداد ممکن است بازیکن را با قیمت پایین‌تری خریداری کنید.

 

از این که به دستیار خود بگویید تا پایین‌تر از قیمت پیشنهادی را در معامله مطرح کند، نترسید

 

اگر همه چیز طبق برنامه پیش رفت، می‌توانید قرارداد را قبول کنید. در غیر این صورت خودتان وارد عمل شده و برای دستیابی به یک پیشنهاد بهتر تلاش کنید.

 

انجام مذاکرات و عقد قرارداد در FIFA 20

FIFA 20

FIFA 20

اگر ترجیح می‌دهید که مسئولیت مذاکره و عقد قرارداد را خودتان بر عهده بگیرید، چند نکته وجود دارد که باید به آن توجه کنید:

 • قیمت فسخ قرارداد

برخی از بازیکنان، در قرارداد خود با باشگاه کنونی، قیمت فسخ قرارداد دارند. این بند، مثل دور زدن کلیه‌ی مراحل مذاکرات و خرید یک بازیکن در FIFA 20 است. در صورت پرداخت مبلغ فسخ قرارداد، دیگر لازم نیست که با باشگاه سر قیمت چانه بزنید. اگر قیمت فسخ قرارداد به ارزش بازیکن نزدیک است، راه خوبی برای خلاص شدن از دست باشگاه‌های سمجی است که حاضر به فروش بازیکن نیستند. فقط توجه داشته باشید که این بندها معمولاً خیلی بالاتر از قیمتی هستند که می‌توانید در مذاکرات بر سر آن توافق کنید. اما اگر وقت این کار را ندارید یا تیم مقابل حاضر به مذاکره بر سر این بازیکن نیست، می‌توانید با پرداخت این بند، به مرحله‌ی مذاکره با خود بازیکن برسید.

 • قیمت بازیکن

همانطور که قبلاً هم به آن اشاره شد، همیشه از قیمت پیشنهادی Scout برای تخمین ارزش بازیکن استفاده کنید. بدون اینکار، ممکن است بیش از حد برای یک بازیکن پیشنهاد داده و عملاً در معامله ضرر کنید.

 • تعویض بازیکن

این آپشن برای افرادی که قصد دارند از شر یک بازیکن خلاص شده و یا پول کافی برای خرید یک بازیکن جدید را ندارند، بسیار مناسب خواهد بود. در این موقعیت، فقط توجه داشته باشید که بازیکنی که به تیم مقابل می‌دهید، از بازیکن خریداری شده ارزشمندتر نباشد.

 • بند پاداش و آپشن‌های اضافی قرارداد

یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش هزینه‌ی اولیه‌ی خرید یک بازیکن در بازی FIFA 20، پیشنهاد پاداش و بندهای اضافی در قرارداد است. بر این اساس، اگر شما بازیکن را بعد از خرید، به قیمت بالاتری بفروشید، باید درصدی از قرارداد جدید خود را به باشگاه قبلی پرداخت کنید. در خرید بازیکنان جوان و با استعداد به این بند توجه کنید. چرا که ارزش این بازیکنان بعداً خیلی بیشتر خواهد شد.

بعد از این که قرارداد خود را با باشگاه مبداً به انجام رساندید، وقت مذاکره با خود بازیکن فرا می‌رسد. در این بخش باید نکات زیر را در ذهن داشته باشید:

 • نقش بازیکن در ترکیب

در این قسمت مشخص می‌کنید که بازیکن خریداری شده چه نقشی را در ترکیب شما خواهد داشت. یعنی بازیکن جدید، قرار است در ترکیب اصلی و به عنوان یکی از بازیکنان مهم تیم محسوب شده و یا نیمکت نشین باشد. توجه داشته باشید که به بازیکنانی که اورال کمتری از میانگین تیم شما دارند، پیشنهاد ترکیب اصلی را ندهید. چرا که بعد از گذشت چند بازی نسبت به این بند از قرارداد خود و عدم بازی در ترکیب اصلی اعتراض خواهد کرد.

 • مدت قرارداد

این بند مشخص می‌کند که باشگاه تا چه مدت مسئولیت پرداخت حقوق این بازیکن را بر عهده دارد. با افزایش طول این قرارداد، تمدید آن به زمان دیرتری موکول شدهو در صورت دریافت پیشنهاد برای این بازیکن، می‌توانیدقیمت‌های بالاتری را پیشنهاد دهید. این بند را بر اساس سن بازیکن تنظیم کند. بهتر است طول قرارداد به سن ۳۰ سالگی و افت احتمالی کیفیت و قیمت بازیکن نرسد.

 • بند فسخ قرارداد

سعی کنید در حد امکان از پذیرش این بند خودداری کنید. اگر بازیکن اصرار داشت که باید این بند در قرارداد او اعمال شود، سعی کنید تا جایی که امکان دارد مبلغ را بالاتر ببرید. اگر تیم دیگری حاضر به پرداخت این مبلغ باشد، دیگر شما قادر نیستید پیشنهاد آن‌ها را رد کنید. پس اگر نمی‌خواهید بازیکن خود را از دست دهید، مبلغ را بالا در نظر بگیرید؛ به خصوص برای بازیکنانی که در ترکیب شما حیاتی و مهم به حساب می‌آیند.

 • حقوق

مهم‌ترین بخش قرارداد شما با یک بازیکن، بند حقوق است. اگر تیم شما، تیم بزرگی محسوب می‌شود و بازیکنی که خریداری کرده‌اید از تیم کوچکتری به اینجا آمده است، می‌توان با افزایش جزئی حقوق قبلی او، بازیکن را برای عقد قرارداد راضی کرد.(در برخی موارد، بازیکن به حقوق کمتر هم راضی می‌شود) به همین ترتیب، برای راضی کردن یک بازیکن بزرگ برای قرارداد با یک باشگاه کوچک، باید پول زیادی را به عنوان حقوق به او بپردازید.

 • پاداش عقد قرارداد

این بند، به عنوان هدیه‌ای برای عقد قرارداد جدید به بازیکن داده می‌شود. هم بازیکنان جدید و هم بازیکنانی که قرارداد جدیدی را به ثبت می‌رسانند، می‌توانند این مبلغ را درخواست کنند. گاهی اوقات با پیشنهاد یک حقوق جذاب می‌توان از پرداخت این مبلغ سر باز زد.

 • پاداش گل، حضور در بازی و کلین شیت

این بند، بازیکن را قانع می‌کند تا با حقوق کمتر حاضر به امضای قرارداد با شما باشد. اما در ثبت این ارقام احتیاط کنید. ممکن است با درخشش احتمالی بازیکن در ترکیب شما، مبالغ دریافتی او از طریق پاداش بیشتر از مقداری باشد که قرار بود به حقوق او اضافه کنید. البته عملکرد خوب یک بازیکن چیز بدی نیست و شما در حال پرداخت هزینه‌ی کیفیت عملکرد او هستید.

کلید موفقیت یک مذاکره، به کار بردن درایت در بند بندِ قرارداد است. مبالغ پیشنهادی شما نه باید بیش از حد کم باشد تا بازیکن احساس نکند که به او توهین شده است و نه باید بیش از حد زیاد باشد تا دست و دلبازی بیش از حد شما باشگاه را از نظر اقتصادی فلج کند. از پیشنهادهای خود بازی بیشترین بهره را ببرید و نسبت به قیمت‌ها اشراف داشته باشید.

 

دیگر نکات مهم ترانسفر در بازی FIFA 20

FIFA 20

FIFA 20

اگر بازیکنی دارید که اصلاً قصد فروش او را ندارید، به منوی Squad Hub رفته و گزینه‌ی Block Offers را برای او فعال کنید. در این صورت، دیگر باشگاه‌ها نمی‌توانند به او پیشنهاد دهند. البته هنوز گزینه‌ی بند فسخ قرارداد می‌تواند بازیکن را از چنگ شما خارج کند. می‌توانید دوباره با بازیکن مذاکره کرده و در قرارداد جدید از بند فسخ قرارداد استفاده  نکنید. فراموش نکنید که همیشه و در طول سال می‌توانید پیشنهادهای خود را به همه‌ی باشگاه‌های جهان ارائه کنید، نه فقط پنجره‌ی نقل و انتقالات.

 

فراموش نکنید که همیشه و در طول سال می‌توانید پیشنهادهای خود را به همه‌ی باشگاه‌های جهان ارائه کنید، نه فقط پنجره‌ی نقل و انتقالات

 

بعداز این که با تیم مقابل و بازیکن به توافق رسیدید، باید تا باز شدن پنجره‌ی نقل و انتقالات بعدی صبر کنید. لذا باید همواره به دنبال استعدادهای برتر بگردید. تا پنجره‌ی نقل و انتقالات صبر نکنید چرا که ممکن است تیم دیگری در مقابل شما پیش دستی کرده و یا زمان کافی برای Scout کردن بازیکنان را نداشته باشید.

 

سیستم کشف استعدادهای جوان در FIFA 20 Career Mode

FIFA 20

FIFA 20

هیچ حسی جذاب‌تر از کشف سوپراستار بعدی دنیای فوتبال نیست. البته، می‌توانید خیلی ساده بروید و وینیسیوس جونیور و ارلینگ هالند را در یک روز خریداری کنید اما همه می‌دانند که اورال این بازیکنان قرار است به بالای ۹۰ برسد. لذتی که در چیدن تیم منحصر به فرد خود از ستارگان جوان اقسا نقاط جهان وجود دارد، در خرید سوپراستارهای شناخته شده نیست.

خوشبختانه برای پیدا کردن بهترین استعدادهای جوان در بازی FIFA 20 نیازی نیست که در یک سه شنبه‌ی سرد و بارانی به استوک سر بزنید! اما بازهم باید توجه زیادی روی این موضوع داشته باشید. بهترین مکان‌ها برای برقراری آکادمی‌های کشف استعداد کجاست؟ چطور می‌توان آینده‌ی درخشان یک بازیکن جوان را پیش بینی کرد؟

از این جا به بعد، به این سوالات پاسخ می‌دهیم. قرار است به ترفندهای ریز و درشت کشف استعدادها اشاره کنیم؛ و قبل از این که خود شما متوجه آن شوید، باید بگوییم که قرار است لاماسیا را پشت سر بگذاریم.

 

پیدا کردن استعدادهای درخشان | تجربه در برابر قضاوت

FIFA 20

FIFA 20

اولین نکته‌ای که باید در اینباره بدانید، این است که همه جای جهان می‌توان استعدادهای جوان را پیدا کرد. از این رو، اگر فرایند کشف استعداد شما به درستی انجام نشود، مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا یک سوپر استار را پیدا کنید. اگر می‌خواهید در زمان صرفه جویی کنید، نیاز نیست کار زیادی انجام دهید؛ فقط بهترین کارشناسان کف استعداد را خریداری کنید.

دوعامل، کیفیت یک Scout را مشخص می‌کند: تجربه‌ی کاری (Experience) و قدرت قضاوت و تصمیم گیری (Judgment) کارشناس مربوطه

خوشبختانه EA این کارشناسان را با لیبل‌های مشخصی نمایش می‌دهد و شما می‌توانید بهترین گزینه را از بین آن‌ها انتخاب کنید:

 • عامل تجربه یا همان «Experience»: کارشناسان با تجربه، تعداد بیشتری از بازیکنان جوان را برای شما پیدا می‌کنند
 • عامل قضاوت یا همان «Judgment»: کارشناسانی که توانایی تشخیص بالایی دارند، بازیکنان با کیفیت‌تری را برای شما پیدا می‌کنند.

 

دوعامل، کیفیت یک Scout را مشخص می‌کند: تجربه‌ی کاری (Experience) و قدرت قضاوت و تصمیم گیری (Judgment) کارشناس مربوطه

 

پس تجربه‌ی بیشتر، به پیدا کردن استعدادهای بیشتر می‌انجامد. Scout های پنج ستاره، پنج تا هفت بازیکن را در هر گزارش معرفی می‌کنند. کارشناسان یک ستاره، تنها یک یا دو بازیکن را در ماه به شما ارائه می‌کنند. هر چه تعداد بازیکنان معرفی شده بیشتر باشد، شانس پیدا کردن جواهر از میان آن‌ها افزایش می‌یابد. Scout های باتجربه، یک برتری دیگر هم دارند. این که شما می‌توانید برای او تعیین کنید که به دنبال مهاجم بگردد یا هر پست دیگر.

در واقع شما وقتی به یک Scout پنج ستاره می‌گویید که تمرکز خود را روی مهاجم بگذارد، مطمئناً با گروهی از مدافعان به سوی شما برنمی‌گردد. در این بخش، تفاوت بزرگی بین Scout های خوب و بد وجود دارد. شانس پیدا کردن بازیکنان مرتبط با نیاز شما توسط کارشناسان پنج ستاره به ۸۰ درصد می‌رسد. در استفاده از کارشناسان یک ستاره، این میزان به ۳۰ درصد کاهش می‌یابد.

اما Judgment چه تأثیری بر این فعل دارد؟ با توجه به توضیحات بالا، با بالا رفتن کیفیت عامل  Judgment در کارشناس کشف استعداد، کیفیت بازیکنان کشف شده افزایش می‌یابد. FIFA 20 بازیکنان جوان خود را در چهار دسته تقسیم می‌کند. پلاتینیوم، طلایی، نقره‌ای و برنز.

بهترین Scout ها ۱۰ درصد شانس پیدا کردن بازیکنان پلاتینیوم را دارند.(بازیکنانی که اورال آن‌ها از ۷۵ تا ۹۵ می‌رسد) در حالی که Scout های یک ستاره، فقط یک درصد شانس پیدا کردن این بازیکنان را دارند. در واقع همه‌ی Scout ها بالاخره به یک ستاره‌ی آینده دار دست پیدا می‌کنند اما کیفیت این کارشناسان، در شانس پیدا شدن هر چه سریع‌تر این بازیکنان تأثیر زیادی دارد.

 

بهترین کشورها برای ارسال کارشناسان کشف استعداد در بازی FIFA 20

FIFA 20

FIFA 20

وقتی نوبت به کشف بازیکنان می‌رسد، همه‌ی کشورهای جهان، عملکرد مشابهی نخواهند داشت. برخی از این کشورها، مهد استعدادهای جوان و آینده دار هستند، در حالی که برخی از آن‌ها اصلاً شانس پیداکردن این بازیکنان را ندارند. پس باید روی موقعیتی که آکادمی خود را برقرار می‌کنید توجه داشته باشید تا بیهوده هزینه‌های شما هدر نرود. جای تعجب نیست که بهترین کشورهای جهان برای کشف استعدادهای فوتبال، برزیل و آرژانتین هستند. این دو کشور، مهد پرورش اسطوره‌هایی همچون پله و مارادونا بوده و شانس پیدا کردن استعدادهای جوان و آینده دار در آن‌ها کاملاً تضمین می‌شود.

 

جای تعجب نیست که بهترین کشورهای جهان برای کشف استعدادهای فوتبال، برزیل و آرژانتین هستند

 

اما به جز این دو کشور، کجا به دنبال استعدادهای درخشان بگردیم؟ پنج منطقه‌ی برتر و استعداد پرور در دنیای فوتبال به ترتیب زیر اند:

 1. برزیل و آرژانتین
 2. ایتالیا و اسپانیا و پرتغال
 3. مرکز اروپا (آلمان، هلند و فرانسه)
 4. جنوب اروپا (کرواسی، یونان و ترکیه)
 5. سایر نقاط اروپا (لهستان، جمهوری چک و صربستان)

یک Scout با تجربه را استخدام کرده و به این نقاط ارسال کنید، تا بهترین بازیکنان جوان جهان را از آن خود کنید.

 

عوامل مؤثر در کیفیت یک استعداد جوان

FIFA 20

FIFA 20

یک ماه بعد از این که کارشناس خود را به منطقه اعزام می‌کنید، بازیکنان جوان به دست شما می‌رسند. اما از کجا می‌دانیم که یک بازیکن آینده‌ی درخشانی دارد؟

مهم‌ترین عامل تعیین کننده در این موضوع، نمره‌ی پتانسیل یک بازیکن است. این مقادیر معمولاً چیزی بین ۶۰ تا ۸۰ یا ۷۲ تا ۹۴ ثبت می‌شود. اورال اصلی این بازیکنان در آینده، جایی در میان این بازه قرار خواهد گرفت. برای جذب بهترین استعدادهای FIFA 20 باید به دنبال بازیکنانی باشید که حداکثر پتانیسل آن‌ها به ۹۴ می‌رسد.

برای ساده‌تر شدن کار در تعیین اورال احتمالی بازیکنان، میانگین حد بالا و پایین این بازه را در نظر بگیرید. یعنی برای بازیکنی با پتانسیل ۷۵ تا ۹۱ می‌توان اورال ۸۳ را برای نمره‌ی احتمالی او در نظر گرفت. اگر میانگین نمره‌ی بازیکن شما از ۸۳ به بالا بود، اورا جذب کنید. این بازیکن قرار است به یک ستاره تبدیل شود.

علاوه بر این عامل، اورال کنونی بازیکنان نیز در تعیین استعداد آن‌ها مؤثر است. یعنی در صورتی که اورال بازیکنان بیشتر باشد، مطمئناً ساده‌تر به حالت ایده آل خود خواهند رسید. به طور خلاصه می‌توان گفت که اگر اورال یک بازیکن بین ۵۰ تا ۷۰ بود، (مثلا ۵۴-۷۲) می‌توان او را یک انتخاب مناسب در نظر گرفت.

بعد از این که بازیکن جوان خود را به تیم اصلی ارتقا دادید، FIFA با الگوریتم خاص خود، اورال او را رفته رفته زیاد می‌کند. با مراجعه به بخش Squad Hub می‌توانید روی وضعیت این بازیکن نظارت داشته باشید.

 

برای استفاده از مطالب آموزشی بیشتر از بازی FIFA 20 می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

 

gamesradar

دسته بندی
ایکس باکسپلی استیشنراهنما و آموزشکامپیوترمطالبمقالاتنینتندو

یک دیدگاه

مطالب مرتبط