راهنمای بازی Death Stranding | تشریح بخش چند نفره و مکانیزم های اجتماعی

این بازی اثری اجتماعی‌ای است که شامل عناصر همکاری ظریفی مشابه با آثار دوست‌داشتنی استودیوی From Software می‌شود
Death Stranding
صحبت‌های Norman Reedus درباره تجربه‌ی همکاری با هیدئو کوجیما در بازی Death Stranding

بازی Death Stranding از بخش چند نفره به صورت سنتی آن‌ استفاده نمی‌کند. مخاطبان نمی‌توانند همراه با دوستان خود، در آمریکایی پسا‌ آخرالزمانی به گردش و ماجراجویی بپردازند. با این حال،‌ این بازی اثری اجتماعی است که شامل عناصر همکاری ظریفی مشابه با آثار دوست‌داشتنی استودیوی FromSoftware می‌شود. در بازی Death Stranding تمامی تصمیم‌ها و اعمال مخاطبان می‌توانند به صورت غیر مستقیم منجر به کمک به یکدیگر شوند. ارتباطی متقابل که در قلب داستان بازی نیز قرار دارد.

بازیکنان با بناها و علامت‌های مختلفی که می‌سازند و حتی با انتخاب مسیر پیش روی خود، به صورت غیر مستقیم در ماجراجویی‌های یکدیگر تاثیر می‌گذارند. آن‌ها می‌توانند محموله‌های از دست رفته‌ی یکدیگر را نیز به هم برگردانده و حمایت خود از هم را با “لایک” کردن بناها، علامت‌ها و وسایل نقلیه‌ی ساخته‌‌ی دیگران، نشان دهند. در این مطلب به راهنمایی‌های لازم برای درک کامل و بهره‌گیری مناسب از سیستم آنلاین بازی Death Stranding می‌پردازیم.

Death Stranding

راهنمای بازی Death Stranding | تشریح بخش چند نفره و مکانیزم های اجتماعی

سیستم‌های اجتماعی بازی Death Stranding حول به دست آوردن لایک‌ها بنا شده‌اند. شما می‌توانید با فشردن تاچ‌پد در مقابل بناها و سازه‌های دیگران آن‌ها را لایک کنید. این امر راهی غیر مستقیم برای برقراری ارتباط با دیگر بازیکنان است. همان‌گونه که Die-Hardman در یکی از سکانس‌های بازی می‌گوید، گرفتن لایک می تواند حس مقبولیت و مورد توجه قرار گرفتن را ایجاد کند. مخاطبان می‌توانند شمار لایک‌های دریافتی خود و جزییات آن‌ها را با ورود به شبکه‌ی Chiral مشاهده کنند. این مسئله اشاره‌ای طعنه‌آمیز به تسخیر زندگی مدرن انسان‌ها توسط شبکه‌های اجتماعی است. جمع‌آوری لایک‌ها مهم‌ترین بخش از مکانیزم‌های اجتماعی بازی بوده و تاثیری مستقیم بر پیشروی مخاطبان در آن دارد.

گرفتن لایک‌های بیشتر منجر به افزایش نوار Social Cache مخاطبان شده و اعتبار آن‌ها به عنوان یک Porter را افزایش می‌دهد. توانایی‌های سم با ارتقای درجه‌ی او افزایش می‌یابند؛ از آن‌ها می‌توان به افزایش حداکثر بار قابل حمل و استقامت او اشاره نمود. هر از چند گاهی، در محیط بازی Death Stranding با شخصیت‌های غیر قابل بازی‌ای نیز روبرو خواهید شد که رفتار دوستانه با آن‌ها منجر به افزایش این نوار شده و تجهیزات رایگانی را در اختیارتان قرار می‌دهد.
Death Stranding

راهنمای بازی Death Stranding | تشریح بخش چند نفره و مکانیزم های اجتماعی

اگر حس می‌کنید که لایک خشک و خالی برای برقراری ارتباط با دیگر بازیکنان کافی نیست، می‌توانید خود دست به کار شده و به ساخت سازه‌ها و بازیابی محموله‌های از دست رفته‌ی آن‌ها مشغول شوید. این اعمال کمک فراوانی به آن‌ها می‌کنند. همان‌گونه که گفته شد، اعمال شما در دنیای این بازی تاثیری مستقیم و ماندگار بر دنیای کلی بازی Death Stranding دارند. ساخت سازه‌های بزرگتر، چون پل‌ها و برج‌های نگهبانی، می‌تواند کمکی شایان به تمامی بازیکنان بکند. این رابطه کاملا دو طرفه بوده و شما نیز از سازه‌های دیگران استفاده‌های فراوانی خواهید کرد. شما همچنین می‌توانید منابع مورد نیاز برای سازه‌های دیگران (چون جاده‌ها و پل‌ها) را نیز در اختیار آن‌ها قرار دهید. این عمل بدون شک میزان لایک‌های دریافتی شما را افزایش خواهد داد. لازم به ذکر است که تمامی سازه‌های ساخته شده در معرض تخریب به دست پدیده‌ی Timefall بوده و هر چند وقت یک بار، باید سازه‌ها را با منابع خام جدید، تعمیر کنید. اثیر مخاطب در دنیای دیگر بازیکنان به سازه‌ها ختم نشده و بازی Death Stranding حتی رد پاهای شما را در دنیاهای دیگران نمایش خواهد داد.

Death Stranding

راهنمای بازی Death Stranding | تشریح بخش چند نفره و مکانیزم های اجتماعی

در بازی Death Stranding امکان برقراری رابطه با دیگر بازیکنان از طریق قرار دادن علامت‌های مختلف وجود دارد. این مکانیزم مشابه با سیستم پیام‌های بازی‌های Dark Souls و Bloodbourne بوده و به مخاطبان اجازه‌ی راهنمایی، هشدار و روحیه دادن به یکدیگر را می‌دهد. حتما حواستان باشد که برای شخصی‌سازی سازه‌هایتان از این مکانیزم بهره بگیرید.

death stranding

راهنمای بازی Death Stranding | تشریح بخش چند نفره و مکانیزم های اجتماعی

با گشت و گذار در دنیای بازی Death Stranding، با محموله‌های گمشده‌ی دیگر مخاطبان روبرو خواهید شد. شما می‌توانید از این منابع برای اهداف خودتان استفاده کنید یا آن‌ها را به صاحب اصلیشان بازگردانید. این کار از طریق تحویل این محموله‌ها به هر کدام از مراکز UCA یا Prepper Facilityها انجام شده و منجر به افزایش نوار Social Cache شما خواهد شد. در بازی به نمونه‌های دیگری از محموله‌های گمشده نیز برخواهید خورد که مختص به Prepperها بوده و با تحویل آن‌ها پاداش‌های مختلفی دریافت خواهید کرد.

Death Stranding

راهنمای بازی Death Stranding | تشریح بخش چند نفره و مکانیزم های اجتماعی

یکی از مکانیزم‌های مهم بازی Death Stranding استراحت کردن است. این کار با فشردن دکمه‌ی دایره انجام می‌شود. استراحت کردن شما بر بازی دیگر مخاطبان نیز تاثیر خواهد گذاشت. سم در این حالت می‌تواند چرت کوتاهی زده و یا حتی شانه‌های خود را ماساژ دهد. این اعمال نشانی هولوگرافیک از شما به جای خواهند گذاشت که به صورت مجموعه‌ای کوچک از سنگ‌ها بوده و منجر به افزایش پروسه‌ی ریکاوری دیگر بازیکنانی که در کنار آن به استراحت می‌پردازند، می‌شود.

death stranding

راهنمای بازی Death Stranding | تشریح بخش چند نفره و مکانیزم های اجتماعی

شما با تعامل با سازه‌های دیگر مخاطبان، ارتباطی تحت عنوان Bridge Link ایجاد خواهید کرد. با ادامه‌ی همکاری با دیگر بازیکنان، رابطه‌ی شما با آن‌ها عمیق‌تر شده و می‌توانید ارتباطی به نام Strand Contract Bridge Link با آن‌ها برقرار کنید. در این حالت شما بناهای بیشتری از آن افراد خاص خواهید دید. برای برقراری این رابطیه کافی است با رفتن به منوی Bridge Links شخص مورد نظر خود را از لیست بازیکنانی که در طول بازی با آن‌ها تعامل داشته‌اید انتخاب کنید.

death stranding

راهنمای بازی Death Stranding | تشریح بخش چند نفره و مکانیزم های اجتماعی

یکی از مهم‌ترین المان‌های بخش چند نفره‌ی بازی، قابلیت درخواست کمک (Supply Requests) است. این مکانیزم در اوایل بازی در دسترس قرار گرفته و کارکرد آن به این صورت است که به شما اجازه‌ی سفارش آیتم‌های مختلف را از طریق منوی Fabrication داده و آن‌ها را به postbox یا پناهگاه (Facility) انتخابی شما تحویل می‌دهد. این عمل مدتی به طول می‌انجامد. شما نیز می‌توانید با مشاهده‌ی درخواست‌های دیگر بازیکنان از طریق ترمینال‌های موجود در UCA Facilityها و Prepper Shelterها به یاری آن‌ها بپردازید.

دسته بندی
پلی استیشنراهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط