راهنمای بازی Counter Strike: Global offensive | چگونه هدف‌گیریمان را ارتقا دهیم

هرچیزی که برای پیشرفت هدف‌گیریتان نیاز است بدانید
The Game Awards
Counter Strike: Global Offensive

بازی Counter Strike: Global Offensive امروزه به عنوان یکی از اصلی‌ترین رشته‌های Esports یا همان ورزش‌های الکترونیک شناخته می‌شود. هرروزه عده زیادی از بازیکنان، برای این بازی وقت می‌گذارند و چه به صورت تفریحی و چه به صورت جدی و برای تورنومنت‌ها، به انجام بازی می‌پردازند. همیشه هم چیزی برای یادگیری در بازی وجود دارد و با هربار بازی کردن چیز‌های جدید درباره بازی و مکانیک‌های آن می‌توانید بفهمید. برای مثال موقعیت‌گیری‌های مناسب در مپ‌های مختلف، بهترین سلاح‌ها، استراتژی‌های جدید و غیره. اما بازی Counter Strike: Global Offensive در وهله اول، یک شوتر اول شخص است و هدف‌گیری و شلیک کردن در این بازی، حکم آب برای آسیاب را دارد. در این بازی در کنار همه چیز‌هایی که باید بدانید، باید توانایی درست هدف گرفتن و شلیک کردن به موقع به دشمنانتان را هم داشته باشید. چرا که در این بازی برعکس دیگر بازی‌ها، تنها با چند گلوله کشته خواهید شد.

اگر که دفعه اولتان است که از موس و کیبورد استفاده می‌کنید یا اینکه این بازی یکی از اولین تجربه‌های بازی‌های FPS شماست، این سری از راهنمای بازی Counter Strike: Global Offensive برای شما است. البته یاد گرفتن و عادت کردن به هدف‌گیری درست طی بازی کاری سخت و طولانی است، اما خوشبختانه جامعه بازی Counter Strike: Global Offensive، پر از مپ‌های workshop تهیه شده توسط طرفداران است و می‌توانید به راحتی به تمرین هدف‌گیری بپردازید.

در ادامه جزئیاتی که از قبل باید در نظر داشته باشید و راهنمایی‌های درون بازی را برایتان آماده کرده‌ایم. در انتها هم تعدادی از بهترین مپ‌های ورک‌شاپ را که می‌توانند به پیشرفت شما کمک کنند لیست خواهیم کرد. با ایستگاه بازی همراه باشید.

موس شما سلاح شماست!

بازی Counter Strike: Global Offensive

نمونه‌ای از موس‌های گیمینگ معروف

کاملا مشخص است که در ابتدا و قبل از شروع بازی، شما باید یک موس Gaming تهیه کنید. در کنار آن، به یک موس پد نرم و روان و سطحی صاف برای قرار دادن این‌ها نیاز خواهید داشت.

موس‌های گیمینگ نسبت به موس‌های معمولی برتری‌های قابل توجهی دارند که علت توصیه ما به داشتن موس گیمینگ هم همین برتری‌ها است. اولین نکته‌ای که برای موس‌های گیمنیگ وجود دارد، قابلیت تنظیم کردن حساسیت سنسور آن‌ها یا به اختصار DPI موس است. همچنین سنسور استفاده شده در موس‌های گیمینگ، کیفیت مرغوب‌تری نسبت به موس‌های عادی دارند و تک تک حرکات شما را عینا منتقل می‌کنند. به همین جهت، داشتن یک موس مناسب نه تنها برای راحتی خودتان بهتر است، بلکه به خودی خود، هدف‌گیری و مهارت‌های شلیک شما را افزایش می‌دهد.

پس از موس، نوبت به انتخاب یک موس پد مناسب می‌رسد. اطمینان حاصل کنید که موس پد شما به اندازه کافی بزرگ است. اطمینان حاصل کنید که اندازه موس پد شما با میزان فضای میزتان متناسب باشد. همچنین اگر عادت به استفاده از موس با DPI پایین دارید، ممکن است هنگام بازی، موس از موس پد خارج شود. گرفتن موس پد با اندازه مناسب می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

شخصی‌سازی نشانه بازی

بازی counter strike: Global offensive

نمونه نشانه‌های آماده و نشانه‌های بازیکنان معروف

بازی Counter Strike: Global Offensive از بازی‌هایی است که می‌توان در آن تقریبا هر جزئیاتی را شخصی‌سازی کرد. نشانه بازی ( crosshair) هم از این قاعده مستثنی نیست.

برای تنظیم کردن نشانه مخصوص خودتان و مدلی که با آن راحت ترید، می‌توانید از مپ‌های ورک‌شاپ یا عبارت‌های دستوری کنسول استفاده کنید. خوشبختانه جامعه بازیکنان بازی Counter Strike: Global Offensive در ورک‌شاپ استیم حسابی فعال هستند و مپ‌های خوبی در این زمینه وجود دارد. درصورتی که جدیدا با بازی آشنا شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم از مپ crashz’ Crosshair Generator v3 استفاده کنید. برای استفاده از مپ‌های ورک‌شاپ به سادگی به صفحه مربوط به آن‌ها رفته و گزینه Subscribe را بزنید. در ادامه بازی را اجرا کرده و از گزینه Workshop maps مپ را اجرا کنید. در این نقشه هم می‌توانید crosshair خودتان را بسازید و هم از نشانه‌های بازیکنان معروف و اماده استفاده کنید. همچنین قسمتی برای تمرین کردن با نشانه و چک کردن آن در مپ وجود دارد.

بازی counter strike: Global offensive

بخش شخصی‌سازی نشانه خاص خودتان

برای دفعات بعدی، می‌توانید به جای رفتن به این مپ، با حفظ کردن مشخصات نشانه خود، با استفاده از کنسول بازی نشانه خود را تنظیم کنید. لیست کد‌های مهم را در ادامه برایتان آورده‌ام.

  • cl_crosshairstyle: متغیر آن از ۱ تا ۵ قابل تنظیم است.
  • cl_crosshairsize: برای تنظیم اندازه نشانه است.
  • cl_crosshairthikness: برای تنظیم ضخامت نشانه است.
  • cl_crosshairgap: برای تنظیم فضای بین نشانه است.
  • cl_crosshairdot: مقدار آن ۰ و ۱ است و برای غیر فعال و فعال کردن نقطه وسط نشانه کاربرد دارد.
  • cl_crosshairalpha: برای وضوح خط دور نشانه است.

قرار دادن نشانه در جای درست هنگام بازی

یکی از مواردی که خیلی باید روی آن تمرین کنید و مهم است، قرارگیری درست نشانتان هنگام بازی کردن هست. باید همیشه سعی کنید تا نشانه را همراه با حرکت خود حرکت دهید و در هر حالت سعی کنید تا وسط صفحه قرار بگیرد و در ارتفاع مشخصی باشد. همچنین همراه با حرکت خود، باید جاهای متدوال را از قبل نشانه‌گیری کنید تا در صورت وجود حریف، بتوانید زودتر واکنش نشان دهید. تعویض جای نشانه‌تان نباید ناگهانی باشد و به روانی صورت بگیرد.

 

بهترین نقشه‌ها برای تمرین هدف‌گیری

بازی counter strike: Global offensive

در مد Death Match باید سعی در Headshot کردن داشته باشید

یک قسمت مهم از ارتقای سطح شوتینگ، تمرین کردن است. به این منظور، مپ‌های قراوانی در ورک‌شاپ مربوط به بازی Counter Strike: Global Offensive وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ما هم در ادامه تعدادی از مپ‌های کاربردی را برایتان لیست کرده‌ایم.

  • training_aim_csgo2
  • Aim Botz: این مپ توسط بازیکنان حرفه‌ای هم استفاده می‌شود و در آن می‌توانید با کشتن BOT‌ها با سلاح‌های مختلف به تمرین بپردازید. این مپ همچنین دارای تنظیمات مختلف است و می‌توانید متغیر‌های خاصی را در آن تغییر دهید.
  • Training Center 1.5c: این مپ ترکیبی از چند حالت تمرینی است و می‌توانید انواع شوتینگ، کار با AWP و … را با آن تمرین کنید

همچنین استفاده از مد Deathmatch خود بازی هم مورد مناسبی است. تنها ایراد آن ۶۴ بودن تیک سرور‌های رسمی Valve است و به غیر از آن ایرادی ندارد. در این مد، کاری به امتیازتان نداشته باشید و بر درست تنظیم کردن نشانه‌تان هنگام راه رفتن و گرفتن headshot‌ها تا حد امکان تمرکز کنید.

 

دسته بندی
Esportراهنما و آموزشکامپیوترمطالبورزش‌های الکترونیک
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link