راهنمای بازی Apex Legends | بهترین نقاط فرود در نقشه ی World’s Edge

استودیوی Respawn در به روز رسانی فصل سوم بازی محبوب خود در سبک بتل رویال، Apex Legends، محتوای جدید فراوانی را به آن اضافه کرد
APEX
APEX

استودیوی Respawn در به روز رسانی فصل سوم بازی محبوب خود در سبک بتل رویال، Apex Legends محتوای جدید فراوانی را به آن اضافه کرد. نام این فصل از این بازی Meltdown نام داشته و بزرگترین هدف سازندگان در طراحی آن، ارائه‌ی تجربه‌ای آسان و قابل‌ دسترس‌تر از این بازی Battle Royale برای تازه‌واردان به بازی Apex Legends بوده است. یکی از تغییرات ایجاد شده در این آپدیت، حذف (کاملا موقتی) نقشه‌ی Kings Canyon و جایگزینی آن با نمونه‌ای کاملا جدید به نام World’s Edge بود که با وجود وسعت بیشتر، درگیری‌های بازیکنان در آن حالتی توده‌ای داشته که مکان‌های آن‌ها مشخص است. این مسئله منجر به ایجاد نقاط آغاز (Drop Points) بسیار مناسبی در این نقشه گردیده است که در ادامه به جذاب‌ترین آن‌ها می‌پردازیم. هنوز در این نقشه نقاطی شامل تجهیزات (Loots) درجه یک وجود نداشته و این به معنی وجود نقاطی شامل منابع معمولی و عالی به صورت همزمان است. در این مکان‌هاست که بین بازیکنان درگیری پیش می‌آید.

The Train

گول ظاهر جذاب نقاطی چون Thermal Station، Lava City و The Dome را نخورید؛ قطار متحرک نقشه‌ی World’s Edge بهترین نقطه‌ی آغاز در آن است و کمتر مکانی در این نقشه به شلوغی این قطار وجود دارد. ریل‌های قطار در سرتاسر World’s Edge پراکنده شده‌اند و به همین دلیل مکان این قطار در ابتدای هر دست تغییر خواهد کرد. البته این به معنی تصادفی بودن کامل آن نبوده و می‌توانید با بررسی دقیق آن الگوی حرکتی این قطار را تشخیص دهید. برای مثال بر سطح قطار همیشه سه بسته‌ Phoenix Kit وجود دارد، معمولا سه یا چهار تیم در ابتدای هر دست به سراغ آن‌ها می‌روند و هیچگاه بر روی این قطار منابع کافی برای تمامی اعضای این تیم ها وجود ندارد.

این بدین معنی است که دقایق ابتدایی درگیری بر روی این قطار در بازی Apex Legends به مبارزاتی تن به تن و شلوغ تبدیل شده و پس از مدتی کوتاه، این توده‌ی بازیکنان کاهش می‌یابد. هیچ اطلاع دقیقی از نحوه‌ی کارکرد سیستم Loot بازی بر روی قطار وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد که تفنگ‌ها به صورتی مساوی بر واگن‌های مختلف آن پخش شده باشند؛ در نتیجه اگر فردی را در حال برداشتن تفنگی از یکی از قسمت‌ها مشاهده کردید، بدانید که در آن‌جا دیگر Loot خاصی وجود ندارد. در این هنگام بهتر است که با حمله‌ی ناگهانی به او با مشتانتان دخلش را بیاورید یا در جهت مخالف دویده و شانستان را برای یافتن تفنگ در دیگر بخش‌های قطار امتحان کنید.

هدف سازندگان در طراحی World’s Edge، ارائه‌ی تجربه‌ای آسان و قابل‌ دسترس‌تر از سبک Battle Royale برای تازه‌واردان به بازی Apex Legends بوده است

اگر حس کردید که اوضاع چندان به نفعتان پیش نمی‌رود، می‌توانید بر نخستین ایستگاهی که قطار در آن می‌ایستد توقف کنید. این قطار همیشه پیش از یکی از ایستگاه‌ها Respawn شده و این مسئله به شما حدود ۳۰ ثانیه زمان برای برداشتن منابع موجود در آن را می‌دهد. شاید بتوان ایستگاه Thermal Station را بهترین فرصت برای انجام این استراتژی دانست، چرا که منابع فراوانی در آن وجود دارد.

The Sniper’s Cliff

این صخره بر روی نقشه‌ی بازی مشخص نشده و برای رسیدن به آن باید در نزدیکی نقطه‌ای به نام Skyhook فرود بیایید. این نقطه معمولا یک یا دو تیم را جذب خود می‌کند. متاسفانه این ناحیه به دلیل پیچیده و لایه لایه بودن چندان مناسب اوایل بازی نیست. استفاده از یک سلاح تک تیرانداز از نقطه‌ای که بر روی این محیط تسلط دارد می‌تواند برتری فراوانی به شما در مقابله با تیم‌هایی که در این ناحیه از نقشه‌ی جدید بازی Apex Legends فرود می‌آیند بدهد. در Sniper’s Cliff همیشه یک سلاح تک‌تیرانداز و یک دوربین برای آن وجود دارد. این سلاح‌ها معمولا Triple Take، Charge Rifle، DMR و G7 Scout هستند. شما می‌توانید از بالای این صخره تسلط کاملی بر Skyhook داشته و به راحتی حریفانتان را از بین ببرید. بخش پایینی آن نیز مسیر فرار مناسبی بوده و هم به Skyhook و هم به Drill Site دسترسی دارد. در اواسط صخره نیز یک Zipline وجود دارد که در صورت علاقه به استراتژی سریع‌تر و خطرناک‌تر می‌توانید از آن استفاده کنید. اطلاع مخاطبان از این صخره، آن را به نقطه‌ی شلوغ و محبوب بدل کرده و می‌توانید در آن شاهد اتفاق‌هایی چون دوئل تک‌تیراندازها باشید.

The Construction Site

این نقطه، همچون مورد قبلی، عضوی از ناحیه‌ای بزرگتر به نام Capitol City است. Constructon Site در قسمت پایینی شهر قرار داشته و اساسا ساختمانی نیم‌کاره است که شباهت‌هایی با Construction Site موجود در نقشه‌ی اولیه‌ی حالت Blackout بازی Call of Duty Black Ops 4 دارد. در طبقات متعدد این ساختمان منابع زیادی وجود دارند که منجر به جذب تیم‌های زیادی در ابتدای هر دست از بازی Apex Legends می‌شود. البته در این نقطه دو ساختمان نیمه‌کاره وجود دارد که مخاطبان با استفاده از یک طناب می‌توانند بین آن‌ها جا به جا شوند. وجود یک Respawn Beacon در بالای یکی از آن‌ها منجر به محبوبیت بیشتر آن شده است. بهتر است یکی از اعضای تیمتان سلاحی دوربرد برای مقابله با افرادی که در ساختمان دیگر قرار دارند، داشته باشد. راهی مناسب برای کشته نشدن در این نقطه استفاده از هدفون است. به علت پیچیده و چند طبقه بودن معماری این ساختمان‌ها، گاهی تشخیص مکان احتمالی دشمنان می‌تواند به امری دشوار بدل شود. برای حل این مشکل استفاده از شخصیت‌های Crypto و Bloodhound را توصیه می‌کنیم.

Fuel Depot

این نقطه یکی از کوچکترین نواحی نقشه‌ی جدید بازی Apex Legend اما نقطه‌ای عالی برای مخفی شدن است. طبیعتا به همین دلیل تیم‌های مختلفی به آن جذب می‌شوند. با این حال خبری از Loot قابل توجه در این نقطه نبوده و این مسئله منجر به افزایش سطح مبارزات در آن می‌شود. دلیل محبوبیت این نقطه، نزدیکی آن به میان نقشه است و این موضوع از آن نقطه‌ی امن ساخته است. علاوه بر این، نزدیکی این ناحیه به بسیاری از نواحی دیگر نیز آن را به نقطه‌ی فرودی وسوسه انگیز تبدیل کرده است. در شمال این نقطه برجی وجود دارد که مخاطبان با قرارگیری در آن می‌توانند هر کسی را که از Capitol City خارج می‌شود، هدف قرار دهند. در شرق آن نیز تونلی وجود دارد که به Sorting Factory راه داشته و نقطه‌ی ایده‌آل برای غافل‌گیری است. در سمت غربی نیز زیپ‌لاینی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید به سرعت فرار کنید. در جنوب Fuel Depot نیز دره‌ای وجود دارد که به شما برتری قابل توجهی برای مقابله با دیگر مخاطبان می‌دهد.

The Town of Overlook

این نقطه نیز همچون مورد قبلی از نقاط کوچکتر نقشه بوده و مجموعه‌ای از ساختمان‌ها است. به دلایلی نامعلوم، این ساختمان‌ها محبوبیت بسیار بیشتری از Overlook داشته و در اوایل هر دست بسیار شلوغ می‌شوند. در این ساختمان‌ها Loot چندان مناسبی نیز وجود دارد. با این حال در حفره‌ای بزرگ در نزدیکی این شهر، تونلی زیرزمینی وجود دارد که در آن شامل منابع بسیار خوبی است.

منبع: Gamespot

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط