جوکر مرز فروش ۹۰۰ میلیون دلار را رد کرد

جوکر در باکس آفیس این هفته توانست به مبلغ فروش 900 میلیون دلار برسد!
جوکر
جوکر

فیلم جوکر (Joker) با ادامه دادن به فروش خود توانست در گیشه مبلغ ۹۰۰ میلیون دلار را رد کند. این فیلم تحت نظر استودیوی برادران وارنر و دی سی (DC)، توسط تاد فیلیپس کارگردانی شده و از ابتدای انتشار خود در مهر ماه فروش خوبی را ثبت کرده، و اخیراً نیز رکورد فروش فیلم ددپول ۲ را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم رده سنی بزرگسال (R-Rated)، شکسته است. این اثر با مخاطبان خود ارتباط عمیقی برقرار کرده و حتی پله‌هایی که Joker درون فیلم روی آن‌ها می‌رقصد، به هدف تروریستی جدیدی تبدیل شده است؛ چون مردم از سرتاسر جهان به این مکان می‌آیند تا برروی این راه‌پله عکسی از خود بگیرند.

جوکر

راه‌پله معروف فیلم Joker

موفقیت بی‌سابقه جوکر مطمئناً همه را شگفت‌زده کرده چون این اثر به عنوان یک کمیک سنت‌شکن اثر خوبی روی مخاطبان خود گذاشته است. با وجود این اعداد و ارقام، مردم جوکر را به عنوان بهترین فیلم سال خطاب می‌کنند. اجرای واکین فینیکس به عنوان دلقک روانی که به قاتلی خطرناک تبدیل می‌شود، به طور ویژه نظر مردم را به خود جلب کرد، حتی بسیاری از آن‌ها اعتقاد دارند جوکری که او بازی کرده، تصویری پریشان و عمیقاً نگران کننده از ابرشرور کلاسیک دنیای دی سی است.

به گزارشی از هالیوود ریپورتر، فیلم جوکر در این آخر هفته با عبور از مرز فروش ۹۰۰ میلیون دلار، نقطه عطف بزرگ دیگری را برای خود ثبت می‌کند. با در نظر گرفتن بودجه‌ی «نسبتاً متوسط» ۶۰ میلیون دلار، این فیلم از زمان انتشار خود در مهر ماه، پیروزی بزرگی برای استودیوی برادران وارنر به حساب می‌آید. گزارش‌ها نشان می‌دهند که این اثر پنجمین هفته اکران خود را با «فروش جهانی ۹۲۰ میلیون دلار» به پایان می‌رساند. تحلیلگران باکس آفیس پیش‌بینی کرده‌اند که فیلم Joker «تا پایان زمان اکران خود به مبلغ ۹۵۰ میلیون دلار و یا بیشتر دست پیدا می‌کند»، حتی با کمی خوشبینی این شاهکار کمیکی می‌تواند مبلغ «یک میلیون دلار» را نیز کسب کند.

هالیوود ریپورتر در گزارشی اعلام کرد که فیلم جوکر در لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های ابرقهرمانی به تازگی فیلم «مردعنکبوتی ۳» را نیز پشت سر بگذارد؛ این فیلم در باکس آفیس مبلغ فروش ۸۹۵ میلیون دلار را به خود اختصاص داده بود. در حال حاضر Joker چهارمین فیلم پرفروش دی سی است و به ترتیب فیلم‌های Aquaman با مبلغ ۱٫۱۴ میلیارد دلار، The Dark Knight Rises با مبلغ ۱٫۰۸ میلیارد دلار و The Dark Knight با مبلغ ۱ میلیارد دلار در رده‌های اول تا سوم این لیست قرار دارند.

مطلب مرتبط: بررسی علل خروج مارتین اسکورسیزی از فیلم جوکر

شخصیت جوکر یکی از بهترین ابرشرورهای موجود در دنیای ابرقهرمانی است – و اجراهای بسیار مختلفی که باعث شده این شخصیت وسعت زیادی داشته باشد – با این حال، فیلم Joker حرفی برای گفتن دارد که مخاطبان همچنان برای تماشای آن به سینماها می‌روند و هفته به هفته شاهد فروش بیشتری از آن هستیم. این اثر هنری نشان می‌دهد که گاهی اوقات قدم برداشتن در یک راه جدید و غیرسنتی نیازمند خلاقیت و داستان‌گویی جذابی است. با توجه به اعداد و ارقام فروش این فیلم در گیشه و به صدا درآمدن زنگ جایزه برای اجرای فینیکس، احتمالاً فیلم جوکر یکی از بهترین فیلم‌هایی است که در سال ۲۰۱۹ به نمایش درآمده.

دسته بندی
اخبار سینمامطالب
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link