تورنومنت Fortnite Pro-Am | چه چیزی طی یک سال تغییر پیدا کرده است؟

مقایسه تورنومنت امسال و پارسال Fortnite Pro-Am
fortnite
fortnite

پارسال برای اولین بار، تورنومنت Fortnite Pro-Am برگزار شد. این تورنومنت که در حالت Duo برگزار می‌شود، از یک بازیکن حرفه‌ای و یک سلبریتی تشکیل می‌شود. امسال برای بار دیگر این تورنومنت برگزار شد و ما قصد داریم تا امار بازدید از این تورنومنت را در دوسال گذشته بررسی کنیم. با ایستگاه بازی همراه باشید.

در دید کلی، وضعیت حاضر این تورنومنت اصلا خوب نیست و شاهد یک افت چشمگیر در میزان بازدید تورنومنت بودیم. میانگین بازدیدکنندگان تورنومنت ۸۰۴ هزار نفر کاهش داشته است. همچنین، میزان بازدیدکنندگان پخش آنلاین تورنومنت نزدیک به یک میلیون مخاطب را از دست داده است. این کاهش امار، زنگ خطری برای توسعه دهندگان بازی و همچنین هواداران آن است.

Fortnite

مقایسه آمار تورنومنت بازی Fortnite

بیشترین میزان بازدید از این تورنومنت، ۱ میلیون و ۹۷۰ هزار تفر در سال ۲۰۱۸ بوده، اما این عدد در سال ۲۰۱۹ به ۵۶۲ هزار نفر کاهش پیدا کرده است. این به معنای کاهش ۷۳ درصدی مخاطبین تورنومنت طی یک سال است و تنها یک چهارم مخاطبین بار دیگر به تماشای مسابقه نشستند.

پخش ایتالیایی مسابقات، میانگین دو هزار نفر و بالاترین آمار ۲,۸۶۶ نفر را ثبت کرده است. این درحالی است که پخش عربی مسابقات، با میانگین ۱,۱۴۳ نفر و بالاترین بازدید ۱,۷۲۵ نفر آمار خوبی را از خود جای نگذاشتند.

سخت است که برای این حجم از کاهش مخاطبین، دلیل قانع کننده‌ای پیدا کرد. قطعا علاقه کلی مخاطبین نسبت به بازی کاهش یافته، اما همچنان این بازی مخاطبین خاص خود را دارد و هنوز هم گاهی اوقات در صدر برنامه‌های Twitch قرار می‌گیرد. اما وقتی حرف از مسابقات رسمی به میان می‌آید، آمار بازدیدکنندگان از آنچه پیش‌بینی می‌شود بسیار کمتر است.

برای مثال بیایید نگاهی به آمار بازدید از استریم‌های یکی از بازیکنان این بازی بپردازیم. برای مثال Ninja در سال گذشته با یک موسیقی‌دان به اسم Marshmello به عنوان شریک کار می‌کرد در حالی که امسال با ورزشکاری به نام Marshawn Lynch کار می‌کند.

یک خبر شوکه کننده دیگر، حذف زبان‌های روسی، کره‌ای، ترکی و بلغارستانی از پخش‌های زنده تورنومنت و جایگزین شدن زبان‌های ایتالیایی و عربی به جای آن‌ها است که طبق آمار می‌توان گفت که این تصمیم اشتباهی در برگزاری مسابقات بوده است.

پربازدیدترین استریم ثبت شده از او در سال ۲۰۱۹، ۴۳ هزار نفر بوده درحالی که همین آمار در سال گذشته، به ۳۹۳ هزار نفر رسیده بود. همانطور که مشاهده می‌کنید، این کاهش مخاطب حتی در استریم‌های بازیکنی معروف چون Ninja هم تاثیر گذاشته است.

اما از این حقیقت نمی‌توان چشم پوشی کرد که باوجود کاهش مخاطبین، هنگام پخش ماسبقات ابتدایی برای Fortnite World Cup، امار بازدید از استریم Ninja از آمار بازدید از مسابقات و کانال رسمی بازی بیشتر بود. در همین حال، Ninja نتوانست از استریم مسابقات رسمی Pro-Am پیشی بگیرد و با فاصله زیادی از استریم ۱۲۸ هزار نفری مسابقه، اسریمش تنها ۴۳ هزار نفر مخاطب داشت. این موضوع به این نکته اشاره می‌کند که مسابقات رسمی و بزرگ بازی، آمار بازدید بهتری از بازی‌های معمولی دارد.

با همه این حرف‌ها، هنوز تورنومنت اصلی سال که توسط سازندگان بازی میزبانی می‌شود برگزار نشده و به زودی آغاز می‌شود. طی این تورنومنت می‌توانیم از وضعیت اصلی بازدید‌ها و مخاطبین بازی اطلاعات قابل استنادی بدست بیاوریم. اما فعلا و برای جمع بندی این مقاله، می‌توانیم صریحا اعلام کنیم که آمار بازدیدکنندگان و هواداران بازی Fortnite، درحال کاهش است. نظر شما درباره این امار چیست؟

دسته بندی
Esportمطالبورزش‌های الکترونیک
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link