بررسی تمام رویدادهای تریلر فیلم Avengers: Endgame

جزئیات قابل توجه با وجود مدت زمان کم تریلر

پس از مدت‌ها انتظار، کمپانی مارول استودیو، نخستین تریلر از چهارمین فیلم فرانچایز Avengers را منتشر کرد و با عنوان فیلم Avengers: Endgame آن را به نمایش درآورد. شایان ذکر است، این تریلر طی ۲۴ ساعت، ۲۸۹ میلیون بازدید داشته و به پربازدیدترین تریلر تاریخ تبدیل شد.

تریلر مذکور با مدت زمان کم خود، اطلاعات نه چندان زیاد اما تازه‌ و قابل توجهی را به نمایش گذاشت. پس از واقعه Infinity War، تانوس موفق شد سنگ‌های ابدیت را بدست آورد و نیمی از جمعیت کل جهان را از زندگی محو کند. تریلر عنوان بعدی این فرانچایز، ادامه داستان این رویداد بزرگ را نشان می‌دهد که انتقام جویان پس از این واقعه و فقدان‌های بزرگ، چقدر شکسته شده و آسیب دیده‌اند.

نخستین تریلر رسمی فیلم Avengers: Endgame:

کمپانی مارول، پس از یک سال قرار دادن هواداران و مخاطبان در سردرگمی و فاش نکردن عنوان فیلم بعدی خود، حال با انتشار این تریلر، برخی از تئوری‌های از پیش مطرح شده را تایید و برخی را نیز رد کردند و با این حال، هنوز از نمایش اطلاعات بزرگتر خودداری کردند. در اینجا به تحلیل تمامی اتفاقات تریلر فیلم Avengers: Endgame می‌پردازیم و موارد متعددی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

در ابتدای فیلم با زره نابود شده شخصیت Iron Man مواجه می‌شویم. تونی استارک در ابتدای دنیای سینمایی مارول، بعنوان یک شخصیت برجسته و اولین سمبل تیم انتقام جویان شناخته شد و تماشای او در این وضعیت، عمق فاجعه‌ای که تانوس بوجود آورد را یاد آور می‌شویم.

فیلم Avengers: Infinity War با گیر افتادن تونی و نبیولا در سیاره تایتان به انتها رسید که پس از تبدیل شدن محافظان کهکشان، دکتر استرنج و مردعنکبوتی به خاکستر، بعنوان تنها بازماندگان آنجا مشخص شدند. سیاره تایتان از طرفی، سالهاست که با نابودی روبرو شده و هیچ منبعی را برای ادامه حیات در اختیار ندارد، پس بدون شک بازماندگان فیلم باید به سرعت آنجا را ترک کنند. حال با توجه به تریلر، مشخص شد که استارک و نبیولا سفینه The Banatar یعنی سفینه محافظان کهکشان را در اختیار گرفته‌اند تا به زمین بازگردند.

تونی بعنوان یک مغز متفکر، زمان خود را در این سفینه صرف تعمیر کلاه آهنی خود کرده تا بتواند آن را مجددا راه اندازی کند و با تعمیر سیستم ضبط، در تلاش است تا پیغامی را به پپر پاتز ارسال کند. با توجه به فاصله بسیار بین زمین و تایتان، تونی تنها امیدوار است که این پیغام به دست او برسد و همچنین ممکن است از نوعی سیستم پیغام رسانی کهکشانی استفاده کرده باشد.

سفینه Banatar در تریلر، بسیار آهسته حرکت می‌کند و حال که تونی استارک و نبیولا قصد سفر به زمین را کرده‌اند، به دلایلی نامعلوم، این اتفاق با مشکلاتی روبرو شده و سفینه توانایی سفر با سرعت نور را از دست داده است. آنها در سفینه بدون آب و غذا سرگردان مانده‌اند و تونی با گفتن آنکه تنها یک روز تا پایان اکسیژن خود فرصت دارد، سعی می‌کند با پپر برای همیشه خداحافظی کند و همچنین نمی‌داند که آیا پپر از بشکن تانوس در امان مانده است یا نه.

او در نهایت به این نتیجه رسیده است که شانسی برای نجات یافتن وجود ندارد و با اینکه سالها انتظار آمدن تانوس و اتفاقات عظیم را داشت، باز شکست خود و این بار در پیغام خود، مطرح می‌کند که سرنوشت خود را قبول کرده است و به پایان کار خود نزدیک می‌شود. البته همچنان امید تازه‌ای وجود دارد. پیش از این نیز تونی در اسارت‌های سختی گرفتار شده بود و با این حال راهی برای نجات خود یافت. سفر فضایی تونی همانند اسارت او در افغانستان در طول فیلم Iron Man 1 که در آنجا با اختراع اولین لباس خود توانست آزادی خود را پیدا کند، می‌تواند شامل یک اختراع و کشف جدیدی باشد که راه نجات تازه‌ای را به مخاطبان نشان دهد.

پیش از این، شایعاتی ذکر شده بود که فیلم Avengers: Endgame با گذشت چند سال از واقعه فیلم قبلی آغاز می‌شود ولی در ابتدای تریلر همچنان انتقام جویان را مشاهده می‌کنیم که در عزا به سر می‌برند و زمان زیادی نگذشته است. از طرفی ملحق شدن اما فورمن (Emma Fahrmann) به تیم بازیگری بعنوان نسخه جوانتر دختر شخصیت Ant-Man، نشان می‌دهد که احتمالا در ادامه فیلم، به سفر در زمان برخورد می‌کنیم.

در ادامه، واقعه جالبی را از کمیک معروف دستکش بینهایت مشاهده می‌کنیم که طی آن، تانوس پس از رسیدن به هدف خود، در یک سیاره نامعلوم، به یک کشاورز تبدیل شده و زره خود را بعنوان مترسک در مزرعه خود قرار داده است. همچنین در سکانس بعدی، دستکش تانوس در دست او دیده می‌شود که پس از بشکن خود و ادغام انرژی تمام سنگ‌های ابدیت، آسیب زیادی به آن وارد کرده است. همانطور که نشان داده شد، دستکش هنوز در دست اوست که دلیل آن می‌تواند جوش خوردن دستکش با دست او پس از آزاد شدن چنین انرژی بزرگی باشد. همچنین ممکن است او دستکش را در دست خود نگه داشته تا ریسک دزدیده شدن آن را نپذیرد.

در بخش بعدی، تیم نجات یافته از انتقام جویان در زمین به پایگاه خود بازگشته‌اند و استیو راجرز با صورتی اصلاح شده و در حال گریه نشان داده می‌شود. از آنجایی که دو سال بخاطر فرار و مشخص نشدن هویت خود، ریش او بر صورتش باقی مانده بود، حال طبیعتا دیگر تهدیدی به آن مهمی، او را در خطر قرار نداده است. او نیز مرگ دوستان زیادی را در مقابل چشمان خود مشاهده کرد و حال بار مصیبت‌های بسیاری بر دوش او افتاده است و در کنار او Black Widow نیز دیده می‌شود. در ادامه بروس بنر در حال بررسی تمامی اعضای از دست رفته تیم است و تصاویری از آنها به چشم می‌خورد.

در جمع قربانیان حادثه، شوری، خواهر نابغه شخصیت Black Panther نیز دیده می‌شود و او را نیز در قالب افرادی که زنده نمانده‌اند، نشان می‌دهد، اما این صحنه ممکن است یکی دیگر از ترفندهای مارول برای سردرگمی هواداران باشد و شوری واقعا از بین نرفته باشد و یا فقط گم شده باشد. اگر این موضوع نیز صحیح باشد، کشور واکاندا پس از مرگ وارثان حکومت، در یک هرج و مرج اساسی قرار می‌گیرد.

در فیلم Avengers: Infinity War هیچ کس به اندازه Thor عذاب نکشید. او درست در زمانی که پس از اتفاقات ناگوار بسیاری، سیاره و محل زندگی خود را از دست داد و گمان می‌کرد مردم نجات یافته خود را به سمت یک آینده روشن می‌برد، مستقیم آنها را به سمت تانوس هدایت کرده بود. بهترین دوست و برادر او در جلوی چشمانش کشته شدند و زمانی که در حال انتقام گیری خود از تانوس بود، نتوانست جلوی بشکن او را بگیرد و در نهایت ناپدید شدن افراد دیگری را نیز مشاهده کرد و به یکی از شکسته‌ترین افراد تیم تبدیل شد.

تریلر فیلم Avengers: Endgame ، هویت جدید Hawkeye را در قالب شخصیت Ronin نشان می‌دهد. در کمیک‌ها، کلینت بارتون پس از مرگ خانواده‌اش به Ronin تبدیل شد و این موضوع در فیلم نیز می‌تواند صادق باشد و او نیز در واقعه Infinity War خانواده خود را از دست داده باشد. درست در صحنه رونمایی از شخصیت تاریک او، استیو می‌گوید: “ما خانواده خود را از دادیم؛ ما بخشی از وجود خود را از دست داده‌‌ایم”. در این صحنه ناتاشا را میبنیم که به دنبال دوست قدیمی خود، از ژاپن سر در آورده است. او با مشاهده دوست خود که در حال کشتن یک نفر از اعضای یاکوزاست، قطعا صحنه سختی را تحمل خواهد کرد.

در آخرین سکانس‌ها، شاهد استیو و ناتاشا هستیم که به نظر نقشه خاصی را در سر دارند که تریلر از نمایش جزئیات یا دادن هرگونه ایده ای درمورد آن، امتناع می‌کند، اما از طرفی گمان می‌رود که نقشه آنها، سفر در زمان و قرار دادن هرچیزی در بهترین حالت خود باشد تا جلوی اعمال تانوس گرفته شود. در صحنه بعدی، استیو که لباس مخصوص خود در فیلم Captain America: The Winter Soldier را به تن کرده است و خبری از لباس او در آرت ورک‌های منتشر شده نیست، به یاد پگی کارتر نامزد سابق خود می‌افتد که در نهایت او را از دست داد. حال این تئوری نیز وجود دارد که با سفر در زمان، ملاقات دیگری با پگی نیز داشته باشد.

پس از نشان دادن عنوان فیلم یعنی Endgame که از آخرین صحبت‌های دکتر استرنج در عنوان پیشین برگرفته شده است، اسکات لنگ جلوی پایگاه انتقام جویان نشان داده می‌شود و استیو راجرز به شدت متعجب می‌شود و حتی گمان می‌کند فیلمی که در دوربین مشاهده می‌کند، یک فیلم مربوط به گذشته است و Ant-Man همچنان مرده است. اما سوالی که پیش می آید این است که اسکات پس از فیلم Ant-Man and The Wasp که در قلمرو کوآنتوم گیر افتاد، چگونه از آن خارج شده است و طبق اطلاعات این فیلم زمانی که جنت ون داین از این قلمرو بیرون آمد، عنوان کرد که فضای آن قلمرو با time vortexes پر شده است و احتمالا اسکات از یک time vortex برای بازگشت خود استفاده خواهد کرد.

در نهایت، ون مخصوص اسکات را مشاهده می‌کنیم که در سکانس پس از تیتراژ فیلم Ant-Man and The Wasp بعنوان مکان جدید سفر به قلمرو کوانتوم از آن استفاده شد و حال اسکات بوسیله آن به پایگاه انتقام جویان آمده است و براساس تئوری‌های مربوط به این موضوع، انتقام جویان بدین وسیله در زمان سفر خواهند کرد.

فیلم Avengers: Endgame در ماه آوریل ۲۰۱۹ اکران خواهد شد و به داستان ناتمام جنگ ابدیت، یک پایان بزرگی خواهد بخشید.

دسته بندی
اخبار سینماتریلرفیلم اونجرزمطالبمقالات

3 دیدگاه

مطالب مرتبط