بازی The Last Of Us Part 2 | جمع بندی اخبار، جزئیات گیم پلی و داستان بازی

لیست کامل اخبار و اطلاعت منتشر شده از آحرین بازی Naughty Dog
The Last of Us Part 2
The Last of Us Part 2

با وجود این که سال ۲۰۲۰ سال فشرده و پر کاری برای بازی‌های بزرگ ویدیویی است، یکی از مورد انتظارترین بازی‌های این سال، بدون شک The Last Of Us Part 2 خواهد بود. هم Sony و هم ناتی‌داگ از زمان اولین معرفی این بازی در سال ۲۰۱۶ داستان آن را کاملاً محرمانه حفظ کرده و تنها به بیان مطالب کلی و خلاصه وار بسنده می‌کنند. با این حال، به لطف  انتشار تریلر و دموی این بازی، اطلاعات خوبی از داستان، گیم پلی و جزئیات دیگر The Last Of Us Part 2 به دست ما رسیده است.

آخرین تریلری که توسط ناتی‌داگ منتشر شد، جزئیات بسیار خوبی از انگیزه و هدف Ellie در داستان The Last of Us Part II را فاش می‌کرد. این ویدیو، علاوه بر نگاهی کوتاه به رابطه‌ی او با همراه همیشگی اش Dina، به قتل این کاراکتر در یکی از صحنه‌های بازی اشاره می‌کند. البته، بزرگترین نکته‌ای که توسط این تریلر فاش شد، بازگشت پروتاگونیسک مشهور The Last of Us یعنی Joel به قسمت دوم این بازی بود. به نظر می‌رسید که Joel در ماجراجویی جدید Ellie به او کمک خواهد کرد.

مطالب مرتبط: Joel نقش مهمی در بازی The Last of Us 2 ایفا می‌کند

The Last of Us Part 2

Ellie

درحالی که مشاهده‌ی صحنه‌های بازی در تریلر جدید هم برای یک بازی مثل The Last of Us Part 2 فرصت خوبی به حساب می‌آید، با انتشار دموی آن، فرصت بیشتری برای تجربه‌ی جزئیات گیم پلی این بازی فراهم شد. مطمئناً سوال‌های زیادی درباره‌ی Ellie و Joel وجود دارد؛ این که سیستم آپگرید سلاح‌ها چطور کار می‌کند یا این که همراهان کاراکتر اصلی بازی چه تغییراتی کرده‌اند. ما همچنان تا زمان انتشار نسخه‌ی کامل این بازی، پاسخی برای این سؤالات نداریم اما اطلاعات دیگری وجود دارد که شاید برای شما حائز اهمیت باشد.

در روزهای گذشته، موجی از اطلاعات و اخبار جدید از جزئیات گیم پلی و داستان The Last of Us Part 2 منتشر شده که اگر در حال مطالعه‌ی این مطلب هستید، مطمئناً به دنبال مهم‌ترین اطلاعاتی هستید که در این چند روز به دست ما رسیده است. در لیستی که در ادامه‌ی این مطلب در اختیار شما قرار می‌گیرد، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اخبار و حقایق منتشر شده از آخرین بازی انحصاری ناتی‌داگ برای کنسول PS4 را جمع آوری کرده‌ایم. برخی از مهم‌ترینِ این اطلاعات، در خلال مصاحبه‌ی کارگردان و نویسنده‌ی این بازی بدست ما رسیده که در لینک زیر، می‌توانید به متن کامل این مصاحبه دسترسی داشته باشید.

مطالب مرتبط: بازی The Last of Us 2 داستانی از چرخه‌ی خشونت را تعریف می‌کند

 

اگر فقط قصد دارید نگاه کوتاهی به این اخبار داشته باشید، لیست زیر، یک نگاه کلی به مهم‌ترین اخبار چند روز اخیر دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، به لینک‌هایی که در خلال این مطالب گذاشته می‌شوند، مراجعه کنید. با مطالعه‌ی این فهرست، کاملاً با اخبار جدید همراه خواهید شد. در بخش نظرات، تفکرات خود در رابطه با بازی The Last of Us Part 2 را با ما به اشتراک بگذارید.

 

The Last of Us Part 2 طولانی ترین بازی Naughty Dog خواهد بود

The Last of Us Part 2

The Last of Us Part 2

بر اساس گفته‌های Neil Druckmann، کارگردان قسمت دوم The Last of Us، این بازی طولانی‌ترین بازی ساخته شده در تاریخ استودیوی ناتی‌داگ خواهد بود. Neil Druckmann در پست وبلاگ Playstation خود می‌نویسد:

ما از پنج سال قبل، فرایند ساخت این بازی را شروع کردیم. آنچه از از همان ابتدا از ان خبر داشتیم، این بود که قسمت دوم The Last of Us، جاه طلبانه‌ترین، و طولانی‌ترین بازی تاریخ ۳۵ ساله‌ی استودیوی ناتی‌داگ خواهد بود. برای بازگو کردن چنین داستان عمیق و پیچیده‌ای، به مدت زمان زیادی نیاز دارید.

 

 

این بازی در دو دیسک PS4 عرضه خواهد شد

The Last of Us Part 2

The Last of Us Part 2

انتشار نسخه‌ی فیزیکی The Last of Us Part 2 در دو دیسک کنسول PS4 مهر تأییدی بر خبر قبلی است. این بازی، به تنها بازی PS4 تبدیل می‌شود که چنین حجم بالایی از دیتا را با خود به همراه دارد.

 

در The Last of Us Part 2 با کشتن دشمنان، حس بدی به شما دست می‌دهد

The Last of Us Part 2

The Last of Us Part 2

قسمت اول The Last of Us هیچگونه ترس و خجالتی از کشتن NPC ها به کاربر منتقل نمی‌کرد. اما بنا به گفته‌های نویسنده‌ی قسمت دوم این بازی، ناتی‌داگ تم خاصی را به دنیای این بازی اضافه کرده است. The Last of Us Part 2 جزئیات جدیدی را به بحث کشتن NPC ها اضافه کرده که بر اساس آن، هر یک از نیروهای دشمن، نام منحصر به فرد خود را دارند. وقتی شما یکی از افراد دشمن را می‌کشید، دوستانش از این اتفاق شدیداً متأثر می‌شوند. نویسنده‌ی این بازی می‌گوید که شما گاهی اوقات با کشتن کاراکترهای عادی دشمن، احساس گناه می‌کنید.

 

مطلب مرتبط: صحبت‌های Hally Gross درباره‌ی داستان بازی The Last of Us 2

 

حرکات مخفیانه در این بازی، با دشمنان جدید آن، دشوارتر از قبل شده است

The Last of Us Part 2

The Last of Us Part 2

بر اساس تجربه‌ی کاربری Phil Hornshaw از وبسایت GameSpot در این بازی، دشمنان Ellie در قسمت دوم The Last of Us، باهوش‌تر از قسمت قبل هستند و به سادگی حرکات مخفیانه‌ی شما را شناسایی می‌کنند. اما این موضوع تنها دلیل دشوارتر شدن حرکات مخفیانه در این بازی نیست. اضافه شدن سگ‌های شکاری، این کار را به مراتب سخت‌تر کرده است.

 

یکی از مشکلات جدی هوش مصنوعی بازی قبل برطرف شده است

The Last of Us Part 2

The Last of Us Part 2

در قسمت اول این بازی، معمولاً دشمنان بازی، متوجه حضور Ellie نمی‌شدند؛ حتی اگر او در مقابل دید آن‌ها قرار داشت. این موضوع در عنوانی که تمرکز زیادی روی واقعی بودن دارد، کمی آذار دهنده است. Anthony Newman، کارگردان قسمت دوم این بازی اعلام کرده که از این مشکل آگاه بوده و آن را در این بازی برطرف کرده است.

 

انیمیشن شخصیت‌های بازی بسیار پیشرفت داشته‌اند

The Last of Us Part 2

The Last of Us Part 2

یکی از بزرگترین تغییرات The Last of Us Part II، چیزی است که شاید در نگاه اول متوجه آن نشوید. اما مطمئناً در ادامه متوجه تأثیر عمیق آن در گیم پلی بازی خواهید شد. سیستم انیمیشن شخصیت‌های بازی، شاید خیلی هیجان انگیز به نظر نرسد اما در عمل متوجه اهمیت آن خواهید شد. Newman در مصاحبه‌ی خود با وبسایت Gamespot از اصطلاح Motion Matching به عنوان یکی از ویژگی‌های جدید این سیستم نام می‌برد.

 

هوش مصنوعی دشمن، پیشرفت زیادی داشته است

The Last of Us Part 2

The Last of Us Part 2

ناتی‌داگ سیستم هوش مصنوعی دشمنان بازی The Last of Us Part 2 را باهوش‌تر و قوی‌تر از قبل طراحی کرده است. این کاراکترها، حالا با استفاده از استدلال استنتاجی، تاکتیک‌های پیچیده‌ای را به کار می‌گیرند. با این که مطمئناً شما در اکثر مواقع باهوش‌تر از هوش مصنوعی بازی عمل خواهید کرد، انتظار نداشته باشید که مبارزات The Last of Us 2 به راحتی آب خوردن باشد.

مطالب مرتبط: بازی The Last Of Us 2 می‌خواهد مشکل جدی هوش مصنوعی نسخه‌ی اول را حل کند

 

همراهان شما، قادر به انجام کارهای بیشتری خواهند بود

The Last of Us Part 2

The Last of Us Part 2

در قسمت اول این بازی، معمولاً با شخصیت‌هایی رو به رو می‌شدید که به ماجراجویی شما می‌پیوستند. البته این کاراکترها که هوش چندان بالایی نداشتند، خیلی هم به کار شما نمی‌آمدند. در قسمت دوم The Last of Us، استودیوی Naughty Dog بیش از پیش به این موضوع پرداخته و حالا همراهان شما، تأثیر چشم گیری در سرنوشت مبارزات دارند. این اختیارات، به حرکات خودکار در کشتار مخفیانه و یا پشتیبانی از شما در مبارزات تن به تن گسترش یافته است. یکی از تغییرات مهمی که در این زمینه ایجاد شده، این است که همراهان شما می‌توانند به نیروهای دشمن صدمه بزنند.

 

مطالب مرتبط: پیش نمایش بازی The Last of Us 2 | مرگ تلخ معصومیت

دسته بندی
اخبار بازیپلی استیشنمطالب
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link