راهنمای بازی GTA V | همه چیز درباره GTA Online برای تازه واردان

درهای بخش چند نفره‌ی بازی GTA V و شهر لوس سانتوس از سال 2013 بر روی مخاطبان گشوده شده‌اند، اما این به معنی دیر شدن آغاز به فعالیت به عنوان یک گنگستر و تبدیل به یک میلیاردر در این بازی نیست
GTA

درهای بخش چند نفره‌ی بازی GTA V و شهر لوس سانتوس از سال ۲۰۱۳ بر روی مخاطبان گشوده شده‌اند، اما این به معنی دیر شدن آغاز به فعالیت به عنوان یک گنگستر و تبدیل به یک میلیاردر در این بازی نیست. ساعت‌های نخستین بازی GTA Online می‌توانند برای تازه‌کاران بسیار ترسناک باشند و افزایش جمعیت بازیکنان با تجربه در این بازی نیز بر شدت این مساله می‌افزاید و به همین دلیل بهتر است که دست کم با تصوری کلی از این بازی، به تجربه‌ی آن بپردازید. در ادامه به بیان نکاتی پایه‌ای برای تجربه‌ی مناسب بخش آنلاین بازی GTA V می‌پردازیم.

چه سبک زندگی در بازی GTA Online انتخاب کنیم؟

GTA

ساخت شخصیت در بازی GTA Online

زمانی که مخاطب کار خود را در GTA Online آغاز می‌کند، نخستین چیزی که با آن روبرو می‌شود بخش طراحی شخصیت است که در آن می‌تواند از بین چندین نوع Lifestyle یکی را برای تعیین فعالیت‌های شخصیت خود در روزی عادی، انتخاب کند. این موارد ویژگی‌های شخصیت مخاطب و تا حدی ظاهر او را تغییر خواهند داد؛ اما این تغییرات بسیار جزیی‌تر از این حرف‌ها بوده و تاثیر بسیار کمی بر گیم‌پلی بازی دارند، در نتیجه بهتر است که مخاطب بر بخش طراحی ظاهر تمرکز کند، چرا که مدت زمان زیادی را با آواتار شخصیت خود خواهد گذراند و تغییر ظاهر کلی بسیار گران می‌باشد. پس بهتر است که در آغاز بازی از رضایت خود نسبت به شخصیتتان اطمینان حاصل کنید.

آیا می‌توان بخش آموزشی بازی GTA Online را رد کرد؟

GTA

GTA

پس از ساخت شخصیت و با نشستن هواپیمای مخاطب در شهر لوس سانتوس، بخش آموزشی GTA Online آغاز می‌شود. امکان رد کردن این بخش با فشردن دکمه‌ای وجود دارد، اما به هیچ وجه این کار را پیشنهاد نمی‌کنیم. این بخش آموزشی می‌تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد مکانیزم‌های مختلف بازی به مخاطب ارائه داده و او را با کارکرد بخش‌های مختلف آن آشنا کند. در این بخش لامار دیویس (که احتمالا از بخش داستانی او را به یاد دارید) شما را با مسائل پایه‌ای این بخش شامل مسابقات، مراحل، خرید، دزدی و دیگر موارد آشنا کرده و توضیحات مختصری را در مورد هر کدام بیان می‌کند. در هر صورت تجربه‌ی این بخش را اکیدا پیشنهاد می‌کنیم، چرا که بسیاری از مخاطبان مشکلات زیادی را بر اثر رد کردن آن در روند بازی گزارش کرده‌اند.

با اتمام بخش آموزشی، تمام دنیای GTA Online برای مخاطب در دسترس قرار گرفته و او می‌تواند بسته به علاقه‌ی خود به گشت و گذار و انجام فعالیت‌های مختلف در آن بپردازد. این نقطه لحظه‌ای عالی برای آشنایی با بازی و قسمت‌های مختلف آن است. یکی از بهترین فعالیت‌ها در آغاز بازی دزدیدن ماشین‌ها و دیگر وسایل نقلیه و فروختن آن‌ها به Simeon یا مغازه‌ی Los Santos Customs است. هر کدام از این دو مورد سود مناسبی را عاید شما کرده و می‌توانند منبع درآمدی ثابت و پایدار باشند. اگر به دنبال فعالیت ساختارمندتری هستید نیز می‌توانید با باز کردن گوشی موبایلتان (در بازی) از بین لیست شغل‌های مختلف یکی را انتخاب کنید یا حتی با استفاده از سیستم Quick Job به سرعت درگیر یکی از مراحل متنوع بازی شوید. شما می‌توانید از طریق رفتن به منوی آنلاین، Jobs و سپس Play Job به طور مشخص از بین کارهای مختلف یکی را انتخاب کنید. تجربه‌ی این مراحل راهی مناسب برای درک اتفاقات بخش آنلاین بازی GTA V و دیدار شخصیت‌های آشنا و در عین حال کسب درآمد و ارتقای شخصیت است.

چطور از دست مزاحمان در GTA Online خلاص شوم؟

GTA

چطور از دست مزاحمان در بازی GTA Online خلاص شوم؟

بسیاری از بازیکنان GTA Online رفتاری دوستانه دارند، اما با توجه به طبیعت بخش Free Roam ممکن است گاهی با افراد مشکل‌سازی که تنها به دنبال ایجاد آشوبند روبرو شوید. این مسئله خصوصا هنگامی که می‌خواهید در نقشه‌ی بازی به گشت و گذار بپردازید و بازیکنی مدام به دنبالتان می‌آید و شما را می‌کشد، اعصاب خردکن می‌شود. اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید، می‌توانید به روش‌های مختلفی با آن روبرو شوید. راه نخست باز کردن منوی تعاملات (Interaction Menu)، رفتن به پایین‌ترین بخش آن و فعال کردن حالت Passive است. این عمل از تعامل سایر بازیکنان با شما جلوگیری کرده و شما نیز در مقابل توانایی استفاده از سلاح‌های مختلف را از دست می‌دهید. اگر این موضوع با فعالیت‌های کنونی شما در تضاد است می‌توانید با رفتن به منوی آنلاین، سپس منوی Players و با پر رنگ کردن بازیکن مورد نظر و انتخاب کردن عبارت Kick، اخراج او از بازی را درخواست کند. اگر تعداد مخاطبانی که این کار را انجام می‌دهند به حدی معین برسد، این بازیکن از بازی بیرون انداخته می‌شود. در نهایت اگر این راه نیز با موفقیت روبرو نشد، می‌توانید با رفتن به منوی آنلاین و انتخاب Find New Session از او دور شوید.

ساعت‌های نخستین بازی GTA Online می‌توانند برای تازه‌کاران بسیار ترسناک باشند

همچون بخش یک نفره‌ی بازی GTA V، در بخش آنلاین نیز دو فاکتور مهم سلامتی و زره وجود دارند که در زیر نقشه‌ی بازی و با نوارهای سبز و آبی نشان داده می‌شوند. مخاطبان برای بازیابی سلامتی خود می‌توانند از غذاهای مختلفی که در مغازه‌ها و vending machineها وجود دارند استفاده کنند. زره نیز در مغازه‌های AmmuNation قابل تهیه است و می توانید پس از خرید از طریق inventory خود از آن استفاده کنید. امکان انتخاب ظاهرهای مختلف یا عدم نمایش آن وجود دارد و بر کارکرد آن تاثیری نخواهد داشت. برای تهیه‌ی خشاب نیز می‌توانید علاوه بر مغازه‌ها از منوی inventory بازی استفاده کنید که در این صورت باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید. این مساله در بین مراحل یا مبارزات شلوغ بسیار کارآمد خواهد بود.

GTA

GTA Online

موارد زیادی برای خرید و سرمایه‌گذاری در بازی GTA Online وجود دارند که هر کدام ویژگی‌های مثبت متفاوتی خواهند داشت. گاراژها به شما اجازه‌ی ذخیره کردن وسایل نقلیه برای استفاده‌ی شخصی را می‌دهند و خرید یک گاراژ در اوایل بازی بسیار کارآمد خواهد بود. برای مشاهده‌ی املاک در دسترس، می‌توانید به قسمت اینترنت گوشیتان رفته و با انتخاب بخش Money and Services به وبسایت Dynasty 9 Real State بروید. زمانی که پولتان به مقدار کافی رسید، پیشنهاد می‌کنیم در آپارتمانی پیشرفته و گران‌قیمت سرمایه گذاری کنید. این خانه نه تنها نقطه‌ی امن و مقری برای شما و تعویض لباستان است، بلکه با برخورداری از بخش‌هایی چون گاراژ و اتاقی مخصوص برای برنامه‌ریزی Heistها، خرید آن‌ها بهترین استفاده‌‌ی ممکن از پولتان در GTA Online است. خرید املاک تجاری مختلف می‌تواند مجموعه‌ای جدید از مراحل را باز کند. ادارات به شما اجازه‌ی تجربه‌ی مراحل cargo و vehicle را به شما می‌دهند. هر کدام از تجارت‌های بازی نیاز به زمان و پول زیادی دارند و به همین دلیل بهتر است تا زمانی که سطح نسبتا بالایی نرسیده‌اید، چندان به آن‌ها فکر نکنید.

تجربه‌ی Jobها راهی مناسب برای درک اتفاقات بخش آنلاین بازی GTA V و دیدار شخصیت‌های آشنا و در عین حال کسب درآمد و ارتقای شخصیت است.

بسیاری از مراحل و سلاح‌های جذاب بازی GTA Online تا زمانی که مخاطب به سطح خاصی نرسد، در دسترس قرار نمی‌گیرند. این کار از طریق افزایش میزان Reputation یا RP، که با تکمیل موارد مختلف بازی انجام می‌گیرد، محقق می‌شود. کمتر مورد رایگانی در این بازی وجود دارد و به همین دلیل پول فاکتوری بسیار مهم در این بازی است. البته امکان افزایش پولتان در بازی با خرید GTA Online Shark Card (البته با پول واقعی) وجود دارد. برای راهنمایی‌های بیشتر در مورد بخش آنلاین بازی GTA V می‌توانید به مطالب زیر مراجعه کنید.

راهنمای بازی GTA Online | همه ماشین هایی که با این آپدیت به بازی اضافه شده‌اند

راهنمای بازی GTA Online | محل تمامی ۵۴ کارت‌ بازی مخفی شده در San Andreas

 

Summary
راهنمای بازی GTA V | همه چیز درباره GTA Online برای تازه واردان
Article Name
راهنمای بازی GTA V | همه چیز درباره GTA Online برای تازه واردان
Description
درهای بخش چند نفره‌ی بازی GTA V و شهر لوس سانتوس از سال 2013 بر روی مخاطبان گشوده شده‌اند، اما این به معنی دیر شدن آغاز به فعالیت به عنوان یک گنگستر و تبدیل به یک میلیاردر در این بازی نیست
Author
Publisher Name
پی اس آرنا
Publisher Logo
دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link