بازی Gears 5 بهترین پورت PC در سال ۲۰۱۹ و شاید این نسل از بازی‌های ویدیویی است

Microsoft این سری محبوب را به سطح جدیدی رسانده است
Gears-5
Gears-5

ورژن ویندوز بازی Gears 5 در بحث گرافیک و نتایج بنچمارک، یک بازی کلاس بالا بوده و شاهکاری در میان بازی‌های نسل جدید محسوب می‌شود. اما این بازی، به عنوان یک پورت PC، برتری‌های بسیار بیشتری دارد که برخی از آن‌ها از ایده‌های جدید و مبتکرانه‌ای نشأت می‌گیرند. این برتری‌ها فقط به نحوه‌ی نگاه شما به عملکرد این بازی بستگی دارد. این که چقدر راحت می‌توان بازی سیو شده‌ی خود را بین PC و Xbox One بازی کرد،یا این که در روز انتشار بازی، چقدر پایدار و بی نقص بوده و یا حتی عملکرد فوق العاده‌ی گیم پلی آن با دسته و موس و کیبورد، بازی Gears 5 را به یکی از بهترین بازی‌های این سری تبدیل کرده است. در پلتفورم PC معمولاً بازی‌های کمی وجود دارند که همه‌ی بخش‌های آن بدون ایراد و کاملاً روان عمل می‌کنند.

بازی Gears 5 بهترین ویژگی‌های هر دو جهان PC و کنسول‌های بازی را در خود جمع آوری کرده است؛ این بازی موفق شده تا بین راحتی و آسودگی رابط کاربری کنسول‌ها و PC های قدرتمند گیمینگ توازن برقرار کند. این که امکان تغییر حالت‌های مختلف و کیفیت یک بازی در اختیار کاربر قرار گیرد، به تنهایی کافی نیست. بازیکن باید بداند که چطور از این قابلیت‌ها استفاده کند.

 

این که امکان تغییر حالت‌های مختلف و کیفیت یک بازی در اختیار کاربر قرار گیرد، به تنهایی کافی نیست. بازیکن باید بداند که چطور از این قابلیت‌ها استفاده کند

 

این بازی، همه‌ی آپشن‌های گرافیکی و دیتاهایی که به آن نیاز دارید را فراهم می‌کند

امکانات و تنظیمات گرافیکی Gears 5 به حدی زیاد است که گاهی اوقات نمی‌دانید برای دستیابی به بهترین تجربه‌ی گرافیکی این بازی در سیستم خود، باید از کجا شروع کنید. اما از سوی دیگر، آپشن‌های گرافیکی این بازی در فراهم کردن اطلاعات ضروری و مهمی که برای شخصی سازی رابط گرافیکی به آن نیاز خواهید داشت، بسیار عالی عمل می‌کند.

Digital Foundry ویدیوی دقیقی را منتشر کرده و در آن نشان می‌دهد که چطور گرافیک Gears 5 می‌تواند در یک کامپیوتر گیمینگ خیلی بهتر از Xbox One X به نظر برسد. همچنین اطلاعات مفیدی در رابطه با نحوه‌ی شخصی سازی آپشن‌های گرافیکی Gears 5 در این ویدیو گنجانده شده است.

آپشن‌ها و امکانات تطبیق و شخصی سازی تنظیمات گرافیکی بازی Gears 5 در عین گستردگی، به هیچ وجه پیچیده و دشوار به نظر نمی‌رسد. و این امر نشان دهنده‌ی توجه زیاد سازندگان این بازی روی این موضوع بوده است.

 

آپشن‌ها و امکانات تطبیق و شخصی سازی تنظیمات گرافیکی بازی Gears 5 در عین گستردگی، به هیچ وجه پیچیده و دشوار به نظر نمی‌رسد

 

اولین چیزی که با ورود به بخش Setting این بازی متوجه آن خواهید شد، این است که تمامی تنظیماتی که برای تطبیق و تنظیم سطح محتوای بصری این بازی با سیستم خود نیاز خواهید داشت، زیر سربرگ “Video” فهرست شده‌اند. در ضمن با روش ساده و خاصی به تفهیم چگونگی تأثیر یک آپشن بر عملکرد سخت افزاری سیستم پرداخته شده است. مثلاً در بحث Texture اشاره می‌کند که این ویژگی، GPU شما را چندان تحت تأثیر قرار نمی‌دهد بلکه با اثر ناچیزی بر عملکرد CPU بیشتر بر میزان مصرف حافظه‌ی Video Memory تمرکز دارد.

در تصویر زیر، مثالی از عملکرد این بازی در بحث شفاف سازی تنظیمات گرافیکی گسترده‌ی بازی Gears 5 آورده شده است.

Gears 5 PC Port Options

توجه می‌کنید که علاوه بر توضیح مختصر و مفیدی که در ذیل هر آپشن آورده می‌شود، با فاکتورهایی مانند رنگ و اصطلاحات ساده، به تفهیم نوع اثری که تغییر این گزینه بر عملکرد سیستم شما خواهد گذاشت، می‌پردازد.

رابط کاربری بازی در تصویر بالا با استفاده از چند مفهوم مقداری، مانند Minor، Major و Moderate اشاره می‌کند که با انتخاب این میزان از جزئیات Texture در محیط بازی، GPU و VRAM شما به طور معتدل و متناسبی تحت فشار قرار می‌گیرد اما اثری که بر عملکرد CPU وارد می‌شود، بسیار ناچیز خواهد بود. پس اگر من مثلاً با قصد بهبود نرخ فریم بازی در سیستم خودم به این قسمت مراجعه کرده باشم، این اطلاعات در این مسیر کمک به سزایی به من خواهد کرد.

این پایان ماجرا نیست. با فشردن کلید اسپیس تصویر نمونه‌ای از بازی نمایش داده می‌شود که در آن تفاوت جزئیات دقیق تصاویر در آپشن‌های گرافیکی مختلف برای شما نشان داده می‌شود. پس در منو به شما توضیح داده می‌شود که با بالابردن این تنظیمات، چه اتفاقی برای عملکرد سیستم شما می‌افتد و حالا این تصاویر نشان می‌دهند که کدام آپشن چه تغییری را در تصاویر ایجاد می‌کند و آیا این تفاوت ارزش بالابردن این آپشن را دارد یا نه.

در دو تصویر زیر، تفاوت بین آپشن‌های Ultra و Low نشان داده شده است. این تصویر مربوط به منوی تنظیمات خود بازی است.

اگر این امکانات هنوز هم کافی به نظر نمی‌رسد، صبر کنید تا از ابزار بنچمارک داخلی بازی برایتان بگوییم. در بخش تنظیمات گرافیکی بازی Gears 5 یک تست بنچمارک Built-in تعبیه شده که با استفاده از آن می‌توانید قبل از شروع بازی، یک تست بنچمارک تخصصی از سیستم خود در حال اجرای بازی گرفته و با استفاده از اطلاعات بدست آمده به تنظیمات ایده‌آل خود دست پیدا کنید. حجم داده‌هایی که از ابزار بنچمارک اختصاصی Gears 5 بدست می‌آیند جداً فوق العاده است.

 

حجم داده‌هایی که از ابزار بنچمارک اختصاصی Gears 5 بدست می‌آیند جداً فوق العاده است

 

فرقی نمی‌کند که شما یک PC گیمینگ جدید داشته باشید یا یک سیستم ضعیف و قدیمی، در هر صورت میتوانید رابط گرافیکی بازی را بر اساس توانایی‌های سیستم خود شخصی سازی کنید.  ابزار بنچمارک داخلی بازی Gears 5 حقیقتاً کاملترین سیستم تحلیل و بررسی قابلیت‌های یک PC در بین تمامی بازی‌هایی است که تا کنون ساخته شده است.

Gears 5 PC Port

سیستم بنچمارک بازی Gears 5 دقیقاً این مقدار داده را ارائه میکند! واقعاً فوق العاده است نه؟

 

Gears 5 همان چیزی است که از نسخه‌ی PC یک بازی انتظار داریم

Gears 5 واقعاً چنان حجمی از آپشن‌ها و امکانات مختلف گرافیکی را در اختیار شما می‌گذارد که نمی‌توان هیچ بازی دیگری را با آن مقایسه کرد. کاربران در نسخه‌ی PC این بازی، روی ویرایش و شخصی سازی کیفیت محتوای بصری بازی کنترل کامل دارند. انعطاف پذیری و سادگی رابط کاربری تنظیمات آن، موجب شده تا Gears 5 دقیقاً همان چیزی باشد که از نسخه‌ی PC ایده آل انتظار داریم.

این بازی علاوه بر این، افرادی که کور رنگی دارند و یا از مشکلات شنوایی و حتی حرکتی رنج می‌برند را نیز در نظر داشته است. آپشن‌های Accessibility یا قابلیت دسترسی این بازی امکان لذت بردن از Gears 5 را برای این افراد نیز فراهم کرده است.

این امکانات و قابلیت‌ها واقعاً نیازمند زمان و هزینه‌ی بالایی هستند که زحمات توسعه دهندگان و ناشران این بازی را دو چندان می‌کند. به نظر می‌رسد که همکاری Microsoft و The Coalition در توسعه‌ی این بازی کاملاً موفقیت آمیز بوده و در ادامه آینده‌ی درخشانی انتظار آن‌ها را می‌کشد.

امیدوارم سایر بازی سازها نیز در ادامه‌ی این مسیر قرار گرفته و توجه بیشتری بر آپشن‌ها و تنظیمات گرافیکی نسخه‌ی PC بازی‌ها داشته باشند.

مطالب مرتبط: Gears 5 از بازی‌های RPG و Open-World الهام گرفته است

دسته بندی
کامپیوترمطالبمقالات
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link