بازی Destiny 2 Shadowkeep | کلیه‌ی اخبار، اطلاعات، داستان و هرچیزی که لازم است بدانید

Shadowkeep سال سوم داستان بازی Destiny 2 است و به نظر با DLC بزرگی مواجه هستیم
destiny 2
destiny 2

چیزی تا انتشار بازی Destiny 2: Shadowkeep نمانده است. فصل بعدی بازی Destiny 2 و اولین DLC منتشر شده از سال سوم داستان بازی بوده و قرار است ما را به ماجراجویی هیجان انگیز و جدیدی برده و Guardian ها را با خطرناک‌ترین دشمنی که تا کنون در برابر آن‌ها قرار گرفته است، آشنا کند. به ادعای Bungie، دی ال سی Shadowkeep قرار است به بزرگیِ نسخه‌ی توسعه‌ دهنده‌ی Iron در بازی اورجینال Destiny باشد. می‌توان این نسخه را در بحث وسعت، با Forsaken مقایسه کرد.

Destiny 2 Shadowkeep

Destiny 2 Shadowkeep

به نظر می‌رسد که DLC جدید Destiny 2 بسیار بزرگ و پراهمیت خواهد بود. از این رو، به جمع آوری مهم‌ترین اخبار و جزئیات منتشر شده از داستان و گیم پلی این بازی در تریلرها و اخبار رسمی پرداخته‌ایم. با ایستگاه بازی همراه باشید.

 

تاریخ انتشار Destiny 2 Shadowkeep

Destiny 2 Shadowkeep

Destiny 2 Shadowkeep

با توجه به تأخیر مجدد انتشار Shadowkeep و Destiny 2 New Light، نهایتاً تاریخ سه شنبه، اول اکتبر ۲۰۱۹ به عنوان تاریخ رسمی انتشار آن تعیین شده است. این بازی قرار است برای پلتفورم‌های PS4، Xbox One و PC (به طور انحصاری روی سرویس Steam) منتشر شود.

 

قیمت و جزئیات پیش سفارش بازی Destiny 2 Shadowkeep

Destiny 2 Shadowkeep

Destiny 2 Shadowkeep

ارزان قیمت‌ترین مدل Shadowkeep در تمامی پلتفورم‌ها حدود ۳۵ دلار قیمت خواهد داشت. ورژن Digital Deluxe Edition این بازی، با قیمت ۶۰ دلار علاوه بر دسترسی به چهار فصل از Season Pass های این بازی، به همراه حرکات ویژه‌ی Eris Morn-themed، Ghost shell و نشان فیزیکی Destiny 2 ارائه می‌شود.

علاوه بر این دو مدل، یک ورژن Collector’s Edition با قیمت ۱۵۰ دلار نیز وجود دارد که به صورت مجموعه‌ای از:

  • تمامی محتوای موجود در ورژن Digital Deluxe Edition
  • یک نشان فیزیکی انحصاری
  • یک نسخه‌ی واقعی و ۷٫۸ اینچی از مجموعه نوشته‌های رمزی Hive
  • دفترچه یادداشت چهل صفحه‌ای Luna Mission
  • ژورنال ۱۶۰ صفحه‌ای، حاوی محتوای داستانی جدید مرتبط با Eris Morn
  • نسخه‌ی دیجیتالی OST بازی Shadowkeep

با پیش خرید هریک از ورژن‌های Shadowkeep، علاوه بر آیتم‌های گفته شده، یک راکت لانچر Two-Tailed Fox Exotic به همراه یک Hive-themed Exotic تزئینی برای آن دریافت خواهید کرد.

در آینده‌، کلیه‌ی محتوای منتشر شده برای Destiny 2 به صورت جداگانه نیز در دسترس قرار خواهد گرفت. یعنی شما برای دسترسی به Shadowkeep، نیاز نیست که تمامی محتوای قبلی آن را خریداری کنید. در واقع حتی اگر تنها Shadowkeep را خریداری کرده باشید، می‌توانید از روز اول، بدون مشکل از آن استفاده کنید. از آن‌جایی که محتوای Annual Pass حالا با Forsaken کاملاً رایگان خواهد بود، می‌توانید کلیه‌ی محتوای سال دوم را تنها با ۲۵ دلار خریداری کنید.

تریلرهای معرفی و قبل از انتشار Destiny 2 Shadowkeep را در این قسمت ببینید

اولین تریلر رسمی Shadowkeep ژانر وحشت و تجربه‌ی ترسناک این بازی را در ارتباط با Eris Morn فاش می‌کند. داستان این بازی ارتباط نامعلوم و غیر قابل پیشبینی با نسخه‌ی اورجینال بازی Destiny دارد. محتوای نمایش داده شده در خود تریلر نیز کاملاً مبهم و نا مفهوم بوده و با برداشت‌های بسته و نزدیکی که از صحنه‌های این بازی دارد، اطلاعات چندانی را فاش نمی‌کند.

اما جدیدترین تریلر منتشر شده از این بازی، اطلاعات بسیار خوبی را از محتوای DLC جدید این بازی در اختیار ما قرار می‌دهد. در حال و هوای الهام گرفته از ژانر وحشت این بازی، شاهد گیم پلی co-op و مونتاژ خشنی هستیم که طی آن، Guardians با Bad Dudes درگیر می‌شوند. حتماً شما هم جذابیت و هیجان صحنه‌های نمایش داده شده از این بازی را تأیید خواهید کرد.

 

داستان Destiny 2 Shadowkeep، بر روی بازگشت Eris Morn و ماجراهای Nightmares روی ماه تمرکز دارد

بازی Destiny 2

بازی Destiny 2

می‌دانیم که Shadowkeep در Moon و حول داستان بازگشت Eris Morn اتفاق خواهد افتاد. البته ماه، از آخرین باری که آن را ملاقات کرده‌ایم، تفاوت‌های زیادی کرده است. حالا سطح ماه با پوشش سبزرنگی پوشانده شده و استحکامات سرخ رنگ نظامی و Hive های قرمز رنگ همه جا به چشم می‌خوردند. البته Bungie می‌گوید که دیگر همه چیز درباره‌ی Hive نیست.

آرتیست ارشد Bungie، آقای Thad Steffen در اینباره می‌گوید:

«حس و حال ترسناک و عجیب محیط ماه، حالا نسبت به قبل تغییرات زیادی کرده و چیزهایی را در آن می‌بینید که تا کنون شبیه آن را به چشم ندیده اید. قبلاً در این لوکیشن، شاهد یک فضای بزرگ و ترسناک بودیم اما حالا با اضافه شدن عناصر و المان‌های روانشناختی، حس و حال جدیدی از اتمسفر آن به بازیکن منتقل می‌شود.»

Skye Lewin، کارگردان و طراح موسیقی این بازی در ادامه می‌گوید:

«در ساختار موسیقی این بازی، پس زمینه‌ای از ژانر وحشت و عوامل تأثیرگذار روانی گنجانده شده است.»

Steve Cotton، کارگردان هنری Shadowkeep اضافه می‌کند:

«ما مستقیماً به موضوعاتی می‌پردازیم که موجب وحشت Guardian ها می‌شوند.»

 

 

اما راه حل این تهدیدات چیست؟ پاسخ Ghosts از مبارزات قبلی خواهند بود. Shadowkeep مملو از Nightmare هایی است که بر اساس دشمنان شکست خورده در داستان‌های قبلی این بازی ساخته شده اند. این نیروها از Crota و Ghaul در ViDoc گرفته تا سایر دشمنان بازی که می‌توان در تریلر مشاهده کرد را شامل می‌شوند. بر اساس اطلاعاتی که تا کنون از داستان بازی منتشر شده، به نظر می‌رسد که این نیروها توسط Darkness مجددا احیا شده‌اند. علاوه بر این نیروها، بخشی از Nightmare های Shadowkeep بر اساس خاطرات و آسیب‌های روحی Eris Morn ایجاد شده اند. گویا او بدن این که از کاری که می‌کند مطلع باشد، با شکل گیری آن‌ها کمک کرده است. لذا با شما تماس گرفته می‌شود تا وظیفه‌ی نابود سازی این هیولاها را بر عهده بگیرید. البته قضیه به این سادگی‌ها هم نیست.

Matt McConnell، طراح ارشد این بازی در اینباره می‌گوید:

«شما در Shadowkeep  نمی‌توانید به سادگی دشمنان خود را کشته و از شر آن‌ها خلاص شوید. Darkness نزدیک‌تر از چیزی است که تصورش را می‌کردیم از این رو هر کاری که در این دنیا انجام می‌دهید، عواقب بدی را به همراه خواهد داشت.»

 

بخش Raid یا یورش بازی Destiny 2 Shadowkeep در Black Garden اتفاق می‌افتد

لوکیشن جدید Garden of Salvation در Shadowkeep معرفی می‌شود. این نقشه، یک حالت ۶ نفره‌ی Raid است که در Black Garden قرار دارد.  Black Garden یک قلمرو موازی واقع در Vex است که برای اولین بار، در آخرین مرحله از خط داستانی اصلی بازی اورجینال Destiny نشان داده شد.

در آن زمان، Black Garden منظقه‌ای زیبا ولی بسیار کم عمق و سطحی بود که مملو از گل‌های زیبا و باغ‌های سرسبز بود. زیبایی ایم باغ در Shadowkeep نیز مثل گذشته است اما اینبار جزئیات و عمق بیشتری در محیط بازی داده شده و دیگر با آن لوکیشن ساده و زودگذر مواجه نخواهیم بود. به نظر می‌رسد که Black Garden یکی از جذاب‌ترین مودها و لوکیشن‌های Shadowkeep باشد.

متأسفانه اطلاعات ما از نحوه‌ی کارکرد حالت Raid بازی Destiny 2 Shadowkeep در حد صفر بوده و چیزی درباره‌ی آن نمی‌دانیم. تنها چیزی که از این بخش در دست ماست، اسکرین شات زیر است که نوعی درخت Taken (یا شاید یک Beholder یا حتی Gorgon) را در این باغ را نشان می‌دهد.

 

وجود یک سیاه چال یا dungeon جدید در Destiny 2 Shadowkeep تأیید شده است

در DLC جدید Destiny 2 علاوه بر Raid، یک دخمه یا سیاه چال جدید نیز به بازی اضافه می‌شود که به Shattered Throne در Dreaming City بی شباهت نخواهد بود. به نظر می‌رسد این بخش، که مانند یک mini-raid سه نفره است، در بحث مکانیزم، تعداد بازیکنان و نحوه‌ی دریافت لوت‌ها از همان فرمت سیاه چال قبلی بازی Destiny پیروی می‌کند اما متأسفانه اطلاعات ما در این زمینه نیز بسیار محدود است. اگر این سیاه چال نیز به جذابیت و تازگی Shattered Throne باشد، مطمئناً به یکی از جذابیت‌های اصلی Shadowkeep تبدیل خواهد شد.

 

Exotic های Destiny 2 Shadowkeep شامل سلاح‌های کمان بزرگ، توپ دستی اسنایپر، رایفل ردیاب و چند سلاح دیگر نیز خواهد بود

Destiny 2 Shadowkeep

Destiny 2 Shadowkeep

 

با انتشار DLC های جدید، همواره Exotic های جدیدی نیز در راه خواهد بود و Shadowkeep نیز از این قاعده مستثنی نیست. اولین سلاح جدید این بازی، یک کمان سنگین به نام Leviathan’s Breath است که تیرهای آتشین و انفجاری به سمت دشمن شلیک می‌کند. Exotic بعدی این بازی، یک توپ دستی قدرتمند است که عملاً به صورت یک اسنایپر یک دستی عمل می‌کند اما اگر با سرعت بالا اقدام به شلیک چند راکت به صورت پشت سر هم کنید، ممکن است خود شما در آتش آن گرفتار شوید که البته با توجه به جذابیت استفاده از این سلاح، هزینه‌ی ناچیزی به نظر می‌رسد. این سلاح خوش دست، Erianna’s Vow نام دارد. علاوه بر این دو سلاح، وجود یک رایفل ردیاب به نام Divinity نیز در این بازی تأیید شده است. تیر شلیک شده از این سلاح نیروهای دشمن را دنبال کرده و بدون شک به هدف برخورد می‌کند. این سلاح برای درگیری‌های تیمی کاملاً مناسب به نظر می‌رسد.

از سلاح‌های قبلی موجود در این سری، شاهد حضور راکت لانچر Deathbringer Exotic و مسلسل Xenophage نیز در این بازی هستیم. احتمالاً Exotic های بیشتری نیز در Shadowkeep وجود خواهد داشت اما فعلاً اطلاعاتی از آن‌ها در دسترس نیست.

 

در این DLC بیش از پیش شاهد استفاده از عناصر بازی‌های RPG همچون زره و آیتم‌های سلاح‌های بازی خواهیم بود

حالا که صحبت از امکانات جدید این بازی مطرح است باید بگوییم که نحوه‌ی لباس پوشیدن Guardian ها در Shadowkeep متحول خواهد شد. بزرگترین تغییر در این زمینه، اضافه شدن زره Destiny 2 Armor 2.0 است. یک سیستم دفاعی جدید که علاوه بر افزایش توان دفاعی کاراکترهای بازیف امکان فعالسازی و ترکیب مودهای مختلف گیم پلی آن را فراهم می‌کند. اطلاعات کامل و جزئیات این زره در مطلب آموزشی که در آینده‌ای نزدیک منتشر خواهد شد، خدمت شما ارائه خواهد شد.

Destiny 2 Shadowkeep

Destiny 2 Shadowkeep

در Destiny 2، علاوه بر اضافه شدن زره‌ها، شاهد اضافه شدن گروه جدیدی از آیتم‌ها به نام Artifacts هستیم. Artifact ها در بازی اورجینال Destiny هم وجود داشتند اما در Shadowkeep به طور کلی متحول شده‌اند. در نمونه‌ی نمایش داده شده در ViDoc شاهد استفاده از Artifact ها به عنوان نوعی مهارت جدید در بازی هستیم. در واقع، استفاده از این آیتم‌ها، تجربه‌ای نزدیک به Exotic ها دارند. به گفته‌ی Bungie، در Destiny 2 از Artifactها به عنوان منبع ثانویه‌ی نیروی کاراکترهای بازی استفاده می‌شود.

علاوه بر آرمورها و آیتم‌های جدید بازی Shadowkeep، سایر المان‌های RPG همچون حرکات فینیشینگ نیز انیمیشن و افکت‌های تصویری Destiny 2 را تغییر خواهند داد. Mark Noseworthy و Luke Smith، مدیر کل و کارگردان Destiny در مصاحبه‌ای با Polygon توضیح می‌دهند که این حرکات فینیشینگ می‌توانند در برابر دشمنان ضعیف‌تر به عنوان جایگزینی برای سوپر انرژی استفاده شوند. شما حتی می‌توانید به سرعت، نوع اثر گذاری حرکت فینیشر خود را تغییر دهید.

با گذر از تمامی محتوای جدیدی که به Destiny 2 اضافه شده است، اجازه دهید به تعدادی از تغییرات بزرگی که نه به عنوان بخشی از بازی، بلکه در تنظیمات و گیم پلی بازی Shadowkeep اضافه شده است، اشاره کنیم.

 

امکان استفاده از فایل‌های ذخیره شده‌ی بازی بین پلتفورم‌های مختلف، ویژگی جدیدی است که به تمامی پلتفورم‌ها اضافه خواهد شد

امکان استفاده از فایل‌های ذخیره شده بین پلتفورم‌های مختلف، یکی از خواسته‌های مهمی است که سال‌ها توسط طرفداران این سری مطرح می‌شده است. حالا به نظر می‌رسد که Bungie بالاخره این ویژگی را به بازی جدید خود خواهد آورد. نکته‌ی مهمی که در اینباره وجود دارد، این است که این ویژکی زودتر از Shadowkeep به این بازی‌ها اضافه خواهد شد. در واقع بازیکنان از ماه آگوست می‌توانند Guardian خود را بین PS4، Xbox One و PC یا حتی Google Stadia منتقل کنند.

 

Shadowkeep به مجموعه‌ی Destiny 2 در Google Stadia اضافه خواهد شد

بله، ورژن گوگل استدیا‌ی بازی Shadowkeep نیز در راه است. از این رو، از نظر تئوری نه تنها قادر خواهید بود تا Guardian خود را بین پلتفورم‌های مختلف جا به جا کنید، بلکه حالا می‌توانید با استفاده از تمامی نمایشگرهایی که امکان بازی در پلتفورم گوگل را دارند، به بازی خود دسترسی داشته باشید. البته همه‌ی این‌ها به داشتن یک اینترنت خیلی خوب بستگی دارد.

 

ورژن PC بازی Destiny 2 از Battle.net خارج شده و به Steam خواهد پیوست

علاوه بر پلتفورم جدید، storefront بازی Destiny 2 نیز با ورود Shadowkeep تغییر خواهد کرد. این بازی، در پی جدا شدن از Activision Blizzard، از این به بعد از لانچر Battle.net خارج شده و به Steam خواهد پیوست. تمامی آیتم‌ها، آنلاک‌ها، خریدها، پیشروی در داستان بازی ئ کاراکترهای ذخیره شده‌ی شما، بدون تغییر به لانچر Steam منتقل خواهند شد.

 

Destiny 2 Shadowkeep در کنار ورژن رایگانی از سال دوم Destiny 2 یعنی New Light منتشر می‌شود

Luke Smith کارگردان Destiny 2 تأیید کرده که Bungie در ماه سپتامبر، ورژن رایگانی از این بازی را منتشر می‌کند. بیلد رایگان بازی Destiny 2 با نام New Light به بازیکنان امکان گشت و گذار در محتوای سال اول این بازی شامل کمپین Red War، حالت Raid Leviathan و DLC های Osiris و Warmind را فراهم می‌کند.

با این که کاربران بخش رایگان بازی می‌توانند به مقصدهایی مانند Dreaming City و Tangled Shore دسترسی داشته باشند، برای دسترسی به فعالیت‌های اختصاصی بازی مانند Raidها و Shattered Throne باید Forsaken را خریداری کنند. از این رو کاربران New Light می‌توانند به کلیه‌ی Strike ها، نقشه‌های Gambit و Crucible دسترسی داشته باشند. به علاوه این که با برخورداری از نیروی Power boost می‌توانند به صورت فوری به  بازی وارد شوند. لذا محتوای رایگان بازی نیز ارزش توجه کردن را خواهد داشت.

 

Eurogamer

دسته بندی
اخبار بازیاستیدیاایکس باکسپلی استیشنکامپیوترمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط