آیا تانوس در فیلم Avengers 4 به یک قهرمان تبدیل می‌شود؟

مروری بر رویدادهای کمیک بوکی و داستان فیلم Avengers: Infinity War
Avengers

طی رویداد فیلم Avengers: Infinity War شاهد اتفاقات پرچالشی بودیم و دنیای سینمایی مارول، برجسته ترین شرور کمیک‌های مارول یعنی تانوس (Thanos) را با پتانسیل بسیاری عالی خود، به نمایش گذاشت که در بین تمامی دشمنان و شخصیت‌های منفی این دنیای سینمایی، بعنوان بهترین شخصیت شرور شناخته شد.

در حین فیلم، تانوس هدف بزرگی را دنبال می‌کرد و در واقع قصد او، بوجود آوردن یک تغییر عظیم در جهت ایجاد تعادل جهانی، با استفاده از دستکش ابدیت خود (Infinity Gauntlet) بود که در انتهای فیلم شاهد آن بودیم. به عقیده او، بوجود آمدن تعادل در جهان کار آسانی نیست و او خود را برای فداکاری‌های فراوانی آماده کرده بود. با این وجود، بسیاری از هواداران به این فکر افتاده‌اند که تانوس در فیلم بعدی این فرانچایز یعنی فیلم Avengers 4، از اعمالی که انجام داده راضی و خرسند باقی خواهد ماند یا در نهایت به یک قهرمان تبدیل شده و با انتقام جویان همکاری می‌کند.

همانطور که می‌دانیم، تانوس یک قهرمان نیست. در آخرین قسمت از فرانچایز Avengers، او را در حال قتل عام بسیاری از مردم دیدیم که چنین مسیری را برای کامل کردن دستکش خود، پیش گرفته بود. او در سرتاسر جهان قدم می‌گذارد و پی در پی موجودات را به نام عدالت نابود می‌کند و طبق اظهار او، این کار، برای موجودات فدا شده، رستگاری را به همراه دارد تا نیمه‌ی دیگر جمعیت جهان زنده بمانند. حتی با گذشتن از این موضوع، همچنان می‌توانیم آثار بی رحمی او را در دخترش نبیولا (Nebula) ببینیم که از کودکی او را شکنجه می‌کرده و همچنین دختر خوانده دیگرش گامورا (Gamora) که بر خلاف میل باطنی خود، توسط تانوس به یک قاتل حرفه‌ای تبدیل شد.

بنابراین تانوس نمی‌تواند عنوان یک قهرمان را یدک بکشد و نمی‌توان انتظار داشت، او را بزودی در قالب یک شخصیت قهرمان مشاهده کنیم، اما همچنین نمی‌توانیم به یقین بگوییم، او روزی با انتقام جویان هم پیمان نخواهد شد. برای روشن کردن این موضوع، بهتر است درمورد کمیک‌ها اطلاعاتی را بدانیم.

در کمیک‌های مربوط به رویداد دستکش ابدیت، تانوس با انتقام جویان همکاری داشت. پس از آنکه با بشکن دست خود نیمی از جهان را نابود کرد، در نهایت از نگه داشتن سنگ‌های ابدیت عاجز ماند. او پس از نبردهای بسیارش با موجودات و نیروهای کهکشانی و همچنین تمام قهرمانان زمین، از جنگیدن خسته شد و برای خود اسباب آرامش را فراهم کرده و به قدم زنی بین ستاره‌ها پرداخت. در این زمان نبیولا موفق شد که دستکش را از او بدزدد. تانوس توسط دزدان کهکشانی آسیب فراوانی دید اما آدام وارلاک (Adam Warlock) و دکتر استرنج او را نجات دادند.

پس از آن، وارلاک روح تانوس را مطالعه می‌کند و به او می‌گوید که از احساس نالایقی او برای نگه داشتن دستکش، آگاه است و تانوس با تایید این موضوع، برای جلوگیری از نبیولا، به قهرمانان ملحق می‌شود و زمانی که دستکش را از او پس می‌گیرند، تانوس بازنشستگی خود را انتخاب می‌کند تا در زندگی آرام خود، به توبه برای گناهان خود بپردازد.

شایان ذکر است، دنیای سینمایی مارول قرار نیست رویدادهای کمیک را دقیقا بازسازی کند و همچنین بسیاری از شخصیت‌هایی که در این کمیک باعث تغییر شخصیت تانوس شدند، هنوز در سینما حضور نیافته‌اند؛ اما از طرفی فیلم Avengers 4 پتانسیل آن را دارد که به تانوس فرصتی در جهت جبران جنایات خود اهدا کند. اگر مرگ گامورا بر شانه او سنگینی کند یا دستکش او به دست یک موجود فاسدتر بیفتد، ممکن است او را با انتقام جویان همراه سازد و مسیر جدید را برای او شکل دهد و با این وجود، او همچنان نمی‌تواند یک قهرمان به حساب آید.

فیلم Avengers: Infinity War هم اکنون در حال اکران در سینماست و دنباله آن یعنی فیلم Avengers 4 در تاریخ ۱۳ اردیبهشت (۳ می) ۲۰۱۹ بر روی پرده سینما خواهد رفت تا با نمایشی جدید، هواداران خود را از سردرگمی چگونگی پایان رویداد Infinity War بیرون آورد. بنظر شما تانوس در این فیلم، با انتقام جویان همکاری خواهد کرد؟

دسته بندی
اخبار سینمامطالبمقالات
بدون نظر

ارسال پاسخ

*

*

مطالب مرتبط

ویچر

قسمت دوم پادکست پی‌اس‌ارنا منتشر شد | 0 تا 100 فرنچایز ویچر
همین حالا گوش کنید
close-link