آموزش بازی FIFA 20 | راهنمای بخش Pro Clubs بازی فیفا ۲۰

در این مطلب به اطلاعات کلیدی مورد نیاز برای تجربه‌ی مناسب این بخش در بازی FIFA 20 می‌پردازیم
FIFA
FIFA 20

اگر به دنبال تجربه‌ی گروهی فوتبال هستید، بخش Pro Clubs بازی FIFA 20 گزینه‌ای ایده‌آل است. این حالت محبوب که به یکی از امضاهای بازی‌های فیفا در سال‌های گذشته بدل شده، در این نسخه، خوشبختانه با تغییراتی مناسب، بازگشته است. در این مطلب آموزش بازی FIFA 20 به اطلاعات کلیدی مورد نیاز برای تجربه‌ی مناسب این بخش در بازی FIFA 20 می‌پردازیم.

FIFA

آموزش بازی FIFA 20

در بخش Pro Clubs بازی ‌فیفا ۲۰، مخاطبان با ساخت شخصیت مورد نظر خود با دوستانشان یا دیگر افراد تیم‌هایی تشکیل داده و هر کدام در یک پست قرار می‌گیرند. سپس این تیم در لیگ‌ها و کاپ‌های مختلفی شرکت کرده و مخاطبان با پیروزی‌ در مسابقات می‌توانند جام‌های متعددی به دست آورند. در این راه شخصیت خلق شده توسط مخاطب به مرور پیشرفت کرده و ویژگی‌‌های (Traits) مختلفی کسب می‌کند. همان‌طور که گفته شد، این حالت در بازی FIFA 20 دستخوش تغییراتی شده است. یکی از بزرگترین این تغییرات، مسابقات House Rules هستند که قانون‌های آن‌ها کاملا قابل دستکاری هستند. این مسابقات جای تورنومنت‌ها را در این بخش گرفته‌اند. اکنون همچنین قابلیت تمرین با هوش مصنوعی نیز برای تیم‌ها وجود دارد. مخاطبان می‌توانند در این بخش درجه‌ی سختی، ویژگی‌های کلی و تاکتیک‌های حریف خود را دستکاری کنند. بخش خلق بازیکن در این حالت نیز همچون حالت‌های Volta و Career بوده و از ویژگی‌های جدیدی استفاده می‌کند. اگر با مجموعه‌ای از دوستانتان می‌خواهید بازی کنید، یا علاقه به پیوستن به یک تیم فوتبال دارید، بخش Pro Clubs می‌تواند سرگرم‌کننده‌ترین حالت بازی FIFA 20 برای شما باشد. این بخش معادل مجازی فوتبال یا حتی گل‌کوچک بازی کردن با دوستانتان است و با پیوستن بازیکنان بیشتر به آن، بهتر نیز می‌شود. با این حال هنوز مشکلاتی در بین بازیکنان این بخش وجود دارد و نبود حالت Volta در این بخش نیز کمی ناامید کننده است. با این حال ذات گیم‌پلی این بخش همچنان بسیار لذت‌بخش است.

FIFA

آموزش بازی FIFA 20

هیچ راه میان‌بری برای موفقیت در بخش Pro Clubs بازی فیفا ۲۰ وجود ندارد مخاطبان برای پیشرفت در آن باید هوشمندانه کار کرده و بر کار تیمی تمرکز کنند. با این حال، همچنان راه‌هایی برای ارتقای عملکرد بازیکنتان در زمین فوتبال وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 به وزن و قد بازیکنتان توجه کنید

FIFA

آموش بازی FIFA 20

قابلیت طراحی وزن و قد بازیکن در قسمت خلق بازیکن در بازی FIFA 20 دستخوش تغییراتی شده است. اکنون شما می‌توانید با استفاده از المان Body Morphing، بدن مد نظر خود را برای بازیکنتان طراحی کنید. این المان تاثیر فراوانی بر ویژگی‌های بازیکن خواهد داشت و در حین آن باید به پست و سبک بازی مورد علاقه‌ی خود فکر کنید. آیا می‌خواهید مهاجمی سرعتی باشید یا تهدیدی هوایی به حساب بیایید؟ سعی کنید وزن و قد بازیکن خود را بسته به این عوامل تغییر دهید. اما زیاده روی نیز نکنید، قد بیش از حد کوتاه یا بلند به هیچ وجه استراتژی مناسبی نیست.

 حواستان به نوار استقامت بازیکنتان باشد

FIFA 20

آموش بازی FIFA 20

یکی از اشتباهات معمولی که تازه‌واردان به بخش Pro Clubs بازی فیفا ۲۰ مرتکب آن می‌شوند، تکیه‌ی بیش از حد بر دکمه‌ی دویدن است. آن‌ها با انجام این کار، بازیکن خود را تا میانه‌های نیمه‌ی دوم خسته کرده و او نیمی از توانایی‌های خود را از دست می‌دهد و عملا بی‌مصرف می‌شود. استفاده‌ی هوشمندانه از استقامت در این بخش امری مهم است، بهتر است انرژی خود را تنها هنگامی صرف دویدن کنید که واقعا به آن نیاز دارید. این عمل در مقابل تیم‌هایی که مدام شما را پرس می‌کنند بسیار تاثیرگذار است و به بازیکتان فرصتی دوباره در دقایق پایانی بازی خواهد داد.

 از پست Any استفاده کنید

 FIFA 20

آموش بازی FIFA 20

اگر بازیکنان کافی برای تکمیل تیم خود نداشته باشید، بازی به صورت خودکار از هوش مصنوعی در پست‌های خالی استفاده می‌کند. هوش مصنوعی بازی FIFA 20، با وجود سطح قابل قبول خود، حریف چندان قدرتمندی برای تیمی متشکل از بازیکنان ماهر نیست و به همین دلیل بهتر است همیشه چندین نفر را به استفاده از پست Any اختصاص دهید. این عمل به آن‌ها اجازه‌ی استفاده از تمامی بازیکن‌های کنترل نشده‌ در زمین را می‌دهد. طبیعتا این نقش باید به فردی که هم در زمینه‌ی دفاعی و هم در زمینه‌ی تهاجمی ماهر است، سپرده شود. همچنین بهتر است فرد منتخب این نقش از دوربین‌های گسترده‌تر چون Co-op برای تسلط بیشتر بر حرکات تیم خود استفاده کند.

اگر با مجموعه‌ای از دوستانتان می‌خواهید بازی کنید، یا علاقه به پیوستن به یک تیم فوتبال دارید، بخش Pro Clubs می‌تواند سرگرم‌کننده‌ترین حالت بازی FIFA 20 برای شما باشد

 تعامل با هم‌تیمی‌هایتان را فراموش نکنید

 FIFA 20

آموش بازی FIFA 20

شاید جالب باشد که بدانید بسیاری از بازیکنان این بخش به میزان کافی به تعامل با سایر بازیکنان تیم نمی‌پردازند. این امر تا حد زیادی مختص به بازی‌های تصادفی و باشگاه‌های فوتبال عمومی شده که هر کس می‌تواند به آن‌ها ملحق شود. اما حتی در آن زمان نیز شما حتما به هدست یا وسیله‌ی دیگری برای برقراری ارتباط با دیگران نیاز دارید. شما می‌توانید به سادگی با استفاده از فلش‌های d-pad حرکات ارتباطی (Emotes) مختفی را انجام دهید که شامل موارد مختلفی چون تشویق کردن و یا نشان دادن نارضایتی از عملکرد دیگران می‌شود. اگر قصد پیوستن به تیمی حرفه‌ای و جدی در بخش Pro Clubs بازی FIFA 20 را دارید، باید تا جای ممکن به برقراری ارتباط با هم‌تیمی‌هایتان بپردازید و بتوانید با همکاری با آن‌ها فرصت‌های مناسبی برای گلزنی خلق کنید.

 بازیکنتان را به درستی ارتقا دهید

 FIFA 20

آموش بازی FIFA 20

مخاطبان با صرف زمان در بخش Pro Clubs بازی فیفا ۲۰، امتیاز‌هایی برای ارتقای توانایی‌های (Skill Points) بازیکن خود به دست می‌آورند که می‌توانند بسته به علاقه‌ی خود ویژگی‌های مختلفی چون توانایی‌های تهاجمی یا تدافعی را بهبود بخشند. نحوه‌ی استفاده‌ی شما از ۱۵ امتیاز اولیه باید ارتباط مستقیمی با پست بازیکنتان داشته باشد. مهاجمان، وینگرها و هافبک‌های تهاجمی باید به سرعت، چابکی و مهارت‌های دریبل‌کردن اهمیت داده و مدافعان کناری نیز باید ویژگی‌هایی چون شتاب، قدرت و پرش را ارتقا دهند. همچنین، لازم به ذکر است که در صورت بالا بودن مهارت‌های اولیه‌ی مورد نظرتان، بهتر است از این امتیازها در جای دیگری استفاده کنید.

 از کلید L1/LB برای بازگرداندن بازیک نتان به پست مخصوص او استفاده کنید

FIFA 20

آموش بازی FIFA 20

امتیازی که در بخش Pro Clubs بازی FIFA 20 به دست می‌آورید ارتباط مستقیمی با نحوه‌ی جایگیری شما در زمین فوتبال دارد. این مسئله برای مهاجمان بسیار آسان است، اما برای وینگرها و هافبک‌های دفاعی امری پیچیده و نسبتا دشوار خواهد بود. خوشبختانه شما می‌توانید با نگه داشتن کلید L1/LB بازیکنتان را به پست پیش‌فرضش انتفال داده و از کاهش امتیازتان خودداری کنید. این ویژگی برای دروازه‌بانان نیز بسیار کاربردی بوده و راهی سریع برای جلوگیری از خوردن گل است.

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط